Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Monero (XMR)

Indította danieru, december 06, 2016, 02:04:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

zenetibi


fefe

Idézetet írta: zenetibi Dátum január 06, 2017, 10:35:57 DÉLUTÁN
Ezt a poolt valaki próbálta már?
https://monero.miningpoolhub.com/
Én rajta vagyok
Most tesztelem nem tünik rossznak és egyből valt btc-re ha beállítod

kidface

Idézetet írta: zenetibi Dátum január 06, 2017, 10:35:57 DÉLUTÁN
Ezt a poolt valaki próbálta már?
https://monero.miningpoolhub.com/

Nem probaltam meg, de a MultiPoolMining resze erdekes lehet!

fefe

A laptopon próbáltam nvidia kártyával szépen ment
AMD hibát dobott valami dll hiányzik neki az sg minernél

https://github.com/aaronsace/MultiPoolMiner/releases
Egy próbát megér

drizzt_do_urden

Idézetet írta: kidface Dátum január 06, 2017, 11:16:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum január 06, 2017, 10:35:57 DÉLUTÁN
Ezt a poolt valaki próbálta már?
https://monero.miningpoolhub.com/

Nem probaltam meg, de a MultiPoolMining resze erdekes lehet!

multipoolminig reszet probaltam. eleg erdekes. egy kicsit bele kell maszal a fileokba a statnal es a minernel ahhoz hogy jo menjen. peldaul a parancssort kiegesziteni a -a -r - mport stb parancsokkal claymore -nal. de amugy eleg jol megy. egy baj van ha tul vagy clockolva vagy undervoltova es a program valtani akar mert valamelyik masik coin jovedelmezobb akkor lefagyhat amikor kilep es vissza akar lepni a masik programba. nalam ezt csinalta. de amugy eleg jol mukodott amig teszteltem...legujjabb claymore van beleepitve

kidface

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 06, 2017, 11:22:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 06, 2017, 11:16:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum január 06, 2017, 10:35:57 DÉLUTÁN
Ezt a poolt valaki próbálta már?
https://monero.miningpoolhub.com/

Nem probaltam meg, de a MultiPoolMining resze erdekes lehet!

multipoolminig reszet probaltam. eleg erdekes. egy kicsit bele kell maszal a fileokba a statnal es a minernel ahhoz hogy jo menjen. peldaul a parancssort kiegesziteni a -a -r - mport stb parancsokkal claymore -nal. de amugy eleg jol megy. egy baj van ha tul vagy clockolva vagy undervoltova es a program valtani akar mert valamelyik masik coin jovedelmezobb akkor lefagyhat amikor kilep es vissza akar lepni a masik programba. nalam ezt csinalta. de amugy eleg jol mukodott amig teszteltem...legujjabb claymore van beleepitve
Talan ugy megerne, ha nem 100%-ra kihegyezve mennenek a kartyak hanem csak 98% :) - erted - es akkor ez a hiba lehet hogy kizarhato lenen!? Es ha szepen menne akkor lehet hogy tobb hasznot hozna, mint ha mindig manualisan lepnel at, mikor eszreveszed hogy hoppa most ETH-t kell banyaszni mert az fizet jobban.

drizzt_do_urden

#286
az enyemeknel inkabb az undervoltnal van a baj :)) le vannak huzva amennyire csak lehet es az egyik rigembe valamelyik kartya erzekenyebb. de francnak van kedve keresgelni. de amugy egy max 2 perc alatt at vagyok allva akarmelyik coinra. csak annyi hogy tenyleg nem tudod figyelni egesz nap az arfolyamokat! de mivel egy coint ugyis minimum 24 orat kell banyaszni igy szinte mindegy. de amugy tenyleg jol megy az a program sokkal jobban mint a nicehash programja. annyi hogy en nem szeretem a dual miningot es az ETH -nal azt hozta ki a leprofitalobnak es aztan igy meg kellett buverlajam egy kicsit a stat fileokat hogy a simma ETH/ETC keruljon elol :) amugy az XMR es az ETH/ETC kozott volt a merleg. vagy ezt vagy azt banyaszta. ha valaki kiakarja probalni ne felejtse el elso perctol kicserelni a usernamet a config fileba. ha nem csereled ki akkor amig benchmarkol addig a fejlesztonek fogsz banyaszni :) a benchmarkbol is osszeszedsz par coint! ja es meg annyi ha tenyleg nem vagy a rigek melett hogy tudj cserelni poolt akkor lehet erdemes kiprobalni!

kidface

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 06, 2017, 11:38:37 DÉLUTÁN
az enyemeknel inkabb az undervoltnal van a baj :)) le vannak huzva amennyire csak lehet es az egyik rigembe valamelyik kartya erzekenyebb. de francnak van kedve keresgelni. de amugy egy max 2 perc alatt at vagyok allva akarmelyik coinra. csak annyi hogy tenyleg nem tudod figyelni egesz nap az arfolyamokat! de mivel egy coint ugyis minimum 24 orat kell banyaszni igy szinte mindegy. de amugy tenyleg jol megy az a program sokkal jobban mint a nicehash programja. annyi hogy en nem szeretem a dual miningot es az ETH -nal azt hozta ki a leprofitalobnak es aztan igy meg kellett buverlajam egy kicsit a stat fileokat hogy a simma ETH/ETC keruljon elol :) amugy az XMR es az ETH/ETC kozott volt a merleg. vagy ezt vagy azt banyaszta. ha valaki kiakarja probalni ne felejtse el elso perctol kicserelni a usernamet a config fileba. ha nem csereled ki akkor amig benchmarkol addig a fejlesztonek fogsz banyaszni :) a benchmarkbol is osszeszedsz par coint! ja es meg annyi ha tenyleg nem vagy a rigek melett hogy tudj cserelni poolt akkor lehet erdemes kiprobalni!

Hat meg alszok ra egyet hogy neki alljak e ennek :)

drizzt_do_urden

meg van egy gond de annak nem fogtam neki mar megoldani. mivel en watttolt hasznalok finomhangolni es el van mentve minden kartya kulon .ini -be es azokat toltom be mielott indulna a banyaszprogram. ETH -nak kulon config. XMR -nek ugyanaz mint ETH nak szoval ott nem kell allitani. de viszont ha ZEC -et kene banyasszak akkor mar teljesen mas configgal mennek a kartyak. meg lehet oldani biztos vagyok benne azt is hogy minden program csere elott betoltse a megfelelo watttool beallitasokat. a miner direktoryba vannak a parancssorok oda kell valahova beilleszteni a wattoolt is. majdha ugy gondolom ez jo lenne valtogatni a coinokat akkor megoldom azt is. de addig is ha ti si wattoolt hasznaltok kulonbozo configokkal akkor figyeljetek oda erre is.

kidface

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 07, 2017, 12:14:02 DÉLELŐTT
meg van egy gond de annak nem fogtam neki mar megoldani. mivel en watttolt hasznalok finomhangolni es el van mentve minden kartya kulon .ini -be es azokat toltom be mielott indulna a banyaszprogram. ETH -nak kulon config. XMR -nek ugyanaz mint ETH nak szoval ott nem kell allitani. de viszont ha ZEC -et kene banyasszak akkor mar teljesen mas configgal mennek a kartyak. meg lehet oldani biztos vagyok benne azt is hogy minden program csere elott betoltse a megfelelo watttool beallitasokat. a miner direktoryba vannak a parancssorok oda kell valahova beilleszteni a wattoolt is. majdha ugy gondolom ez jo lenne valtogatni a coinokat akkor megoldom azt is. de addig is ha ti si wattoolt hasznaltok kulonbozo configokkal akkor figyeljetek oda erre is.

Watttool-t hasznalok en is, szinten atomatikusan tolt inditaskor. Majd eszben tartom ha csinalom, koszi a tippet!

ZserboTe

#290
Aki DwarfPool-on bányászik valakinek mutatja az oldal Current approx.speed-nél a sebességet? nekem mióta vissza jött a weblap megvan halva és nem mutat semmit.. + megint eszméletlen sok invalid share van..

atideath

Idézetet írta: Laca012 Dátum január 07, 2017, 10:13:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum január 07, 2017, 01:50:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum január 07, 2017, 12:24:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 07, 2017, 12:14:02 DÉLELŐTT
meg van egy gond de annak nem fogtam neki mar megoldani. mivel en watttolt hasznalok finomhangolni es el van mentve minden kartya kulon .ini -be es azokat toltom be mielott indulna a banyaszprogram. ETH -nak kulon config. XMR -nek ugyanaz mint ETH nak szoval ott nem kell allitani. de viszont ha ZEC -et kene banyasszak akkor mar teljesen mas configgal mennek a kartyak. meg lehet oldani biztos vagyok benne azt is hogy minden program csere elott betoltse a megfelelo watttool beallitasokat. a miner direktoryba vannak a parancssorok oda kell valahova beilleszteni a wattoolt is. majdha ugy gondolom ez jo lenne valtogatni a coinokat akkor megoldom azt is. de addig is ha ti si wattoolt hasznaltok kulonbozo configokkal akkor figyeljetek oda erre is.

Watttool-t hasznalok en is, szinten atomatikusan tolt inditaskor. Majd eszben tartom ha csinalom, koszi a tippet!

Én a claymore configban állítok véglegesen mindent  onnantól wattoollal max ellenőrzök.
Így ha zec minert indítok, ahhoz állítja a kártyákat, ha monerot akkor meg ahhoz.
Végre  közel 700 hassem van kártyánként, a megoldás az volt, hogy amíg a zcash-nél a gpu állítgatására "azonnal" reagált , erre a memóriaàllításra csak amikor újraindítom a minert..
1950MHz-nél pár perc után memóriahibát írt a claymore és totál kifagyott, se restart semmi nem segített, csak ha "kinyomtam a szemét" el is buktam kb 3 órányi keresetet mert pont itt kellett hagyjak mindent és nem vettem észre, hogy megállt, de távolról nem is tudtam volna semmit csinálni.
1900-on most megy, de holnap megpróbàlom kihegyezni ha engedi..
(Vagyis ma.. )

Eddig működött (6óra) pedig már csak 1800-on van.


Ami fura, hogy ha csak a minert indítja újra, akkor annyira megfagy, hogy sem egér, sem távoli kapcsolat.
Viszont ha reboot.bat-tal (vagy kézzel) újraindítom,  akkor csak 600-akat hasselnek a kártyák. A wattool mutatja az emelt memória órajelet, de mégis. Aztán ha kilövöm és ismét elindítom a minert akkor viszont (a mostani 1800Mhz-el) rendesen 650-eket hassel...
Zcash betonstabil volt, de ezzel van nyűgöm rendesen..
Ha hagyom alapon az kevés is, meg fűteni sem fűt rendesen...  >:(

Na pont ezért lett elegem a Monero-ból mert közel se hozott a calculátorok által számolt értékekhez, ráadásul annyira instabil volt nekem hogy be is fejeztem. Lehet kevesebbet fogyaszt a gép, de nem olyan profitális nálam. Lehet valakinek sikerült atom stabilra belőnie de én feladtam. ETH-nál már 36 órája megy a gép hiba nélkül.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

drizzt_do_urden

az egesz networkkal baj van az XMR -nel. mas pool is szarkodott es van amelyik le is alitotta a kifizetest amig meg nem oldodik. lehet DDOS attack van?

drizzt_do_urden

negativ blok van a poolon. turelem. amugy ott irja mennyit keresel blokkonkent.

drizzt_do_urden

igy van de ha felsz akkor eloszor kuldjel at csak 0.1 XMR -t...

kidface

Tudja valaki ez mit jelent? Mymonero walletben?
"Your account is catching up, your details may be out-of-date until it is finished (25 blocks behind)" A blocs behind resz neha emelkedik!

drizzt_do_urden

az auto payoutnal ha beallitod hogy 0.1 -et kuldjon ki akkor nem csak annyit fog kuldeni? de nem kell izgulni mert fog menni. en is igy csinalom meg nem volt gond.

drizzt_do_urden

hat ha beallitod hogy kerek 1 xmr t utaljon akkor orokke fix ido lesz nem>?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Laca012 Dátum január 07, 2017, 05:36:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 07, 2017, 04:53:04 DÉLUTÁN
hat ha beallitod hogy kerek 1 xmr t utaljon akkor orokke fix ido lesz nem>?

Nem. Akkor fix osszeg lesz nem fix ido. Ha 2ora alatt lesz meg akkor 2 ora mulva utalja, ha csak 1nap 2ora es 34perc alatt akkor annyi ido mulva... Ha a kovetkezo fele annyi ido alatt, akkor fele annyi ido mulva.. Az ido sosem lesz fix, mert az ugye eleg sok mindentol fugg mennyi ido alatt banyaszunk 1XMR-t.

jojo azt en ertem. de ha te tudod hogy a kartyaid mennyit banyasznak ki 24 oran belol akkor azt az osszeget beirod es akkor 24 oranken fogod kb kapni a penzt. erted mire gondolok en?

drizzt_do_urden

hat rendesek :)) biztos orosz a tulaj!