Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Monero (XMR)

Indította danieru, december 06, 2016, 02:04:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Dopamin

Nanopoolon bányászik valaki?
Hogy működik a kifizetés?
Ha jól értelmeztem a FAQ ba azt írják hogy naponta többször van kifizetés a pool részéről, ha van 1 monerod (ami alapból a kifizetési limit).
Ennek ellenére nekem 3 napja meg volt az első monerom, azóta 1.77 n áll a számla és még nem utaltak.
Tudna valaki ebben segíteni?

Dopamin

BTW nekem 22db 470 esre most is ezt a kriptot írja a legprofitálisabbnak, plussz a fogyasztás 2/3 az ETH oz viszonyítva.

Dopamin

Idézetet írta: Dopamin Dátum szeptember 04, 2017, 04:40:08 DÉLUTÁN
Nanopoolon bányászik valaki?
Hogy működik a kifizetés?
Ha jól értelmeztem a FAQ ba azt írják hogy naponta többször van kifizetés a pool részéről, ha van 1 monerod (ami alapból a kifizetési limit).
Ennek ellenére nekem 3 napja meg volt az első monerom, azóta 1.77 n áll a számla és még nem utaltak.
Tudna valaki ebben segíteni?


Közbe kiderült iszonyat nagy faszságot csináltam, benéztem a configba, valamiért egy betűvel kevesebbet írtam mint a mymoneron generált címem.
A legnagyobb baj az hogy így 2.7 monerot bányásztam egy nem létező címre...
Gondolom ettől elbúcsúzhatok.  :( :(
Kerestem volna nanopool support de csak a twitterüket találtam meg.
Esetleg valakinek ötlet hogy lehetne megoldani? Bár valószínűleg nincs rá megoldás... :-\

magellan

Idézetet írta: Dopamin Dátum szeptember 07, 2017, 05:16:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dopamin Dátum szeptember 04, 2017, 04:40:08 DÉLUTÁN
Nanopoolon bányászik valaki?
Hogy működik a kifizetés?
Ha jól értelmeztem a FAQ ba azt írják hogy naponta többször van kifizetés a pool részéről, ha van 1 monerod (ami alapból a kifizetési limit).
Ennek ellenére nekem 3 napja meg volt az első monerom, azóta 1.77 n áll a számla és még nem utaltak.
Tudna valaki ebben segíteni?


Közbe kiderült iszonyat nagy faszságot csináltam, benéztem a configba, valamiért egy betűvel kevesebbet írtam mint a mymoneron generált címem.
A legnagyobb baj az hogy így 2.7 monerot bányásztam egy nem létező címre...
Gondolom ettől elbúcsúzhatok.  :( :(
Kerestem volna nanopool support de csak a twitterüket találtam meg.
Esetleg valakinek ötlet hogy lehetne megoldani? Bár valószínűleg nincs rá megoldás... :-\
Hibás címre bányásztál, oda nem tudják elküldeni. A support megoldja majd.

Tapatalkkal küldve az én SM-N920G eszközömről


MoranTom

Raspberry Pi -vel lehet bányászni monero-t. be is állítottam, működik.
ilyenkor gondolom a procit használja bányászatra igaz? mitől függ, hogy mennyi monero-t kapok? a hash rate-től?
köszi!

Mar2004

#445
Idézetet írta: MoranTom Dátum szeptember 08, 2017, 10:36:01 DÉLUTÁN
Raspberry Pi -vel lehet bányászni monero-t. be is állítottam, működik.
ilyenkor gondolom a procit használja bányászatra igaz? mitől függ, hogy mennyi monero-t kapok? a hash rate-től?
köszi!

Moneroból már nagyon keveset kapsz (kisgépes) CPU bányászattal (kivéve szerver CPU-k). Mobilomon is bányásztam pár hónapja monerot, 40 H/s-el ment, de min. 10x ennyi kellett már hónapokkal ezelőtt is. Ma 1 kH/s alatt nem nagyon éri meg belevágni, de inkább 3-4 kH/s vagy több kell.

Ott van viszont egy új monero fork, a sudokoin. Tegnap első helyen volt a whattomine oldalán. Azt még talán érdemes CPU-val bányászni.

Annyit még hozzátennék, hogy vannak olyan CPU-k, elsősorban szerverekbe szánt változatok (Xeon, Opteron), amik nagyon jók monerora. 2-4 socketes szerver alaplapokban 2-3 kH-t is ki tudnak hozni. L2 és L3 cache mérete meghatározó (minél nagyobb legyen). Még egy Amd FX 8350 is 400 H/s-t tud, ami jobb, mint egy RX 560-as GPU teljesítménye.



MoranTom

Idézetet írta: Mar2004 Dátum szeptember 09, 2017, 12:04:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: MoranTom Dátum szeptember 08, 2017, 10:36:01 DÉLUTÁN
Raspberry Pi -vel lehet bányászni monero-t. be is állítottam, működik.
ilyenkor gondolom a procit használja bányászatra igaz? mitől függ, hogy mennyi monero-t kapok? a hash rate-től?
köszi!

Moneroból már nagyon keveset kapsz (kisgépes) CPU bányászattal (kivéve szerver CPU-k). Mobilomon is bányásztam pár hónapja monerot, 40 H/s-el ment, de min. 10x ennyi kellett már hónapokkal ezelőtt is. Ma 1 kH/s alatt nem nagyon éri meg belevágni, de inkább 3-4 kH/s vagy több kell.

Ott van viszont egy új monero fork, a sudokoin. Tegnap első helyen volt a whattomine oldalán. Azt még talán érdemes CPU-val bányászni.

Annyit még hozzátennék, hogy vannak olyan CPU-k, elsősorban szerverekbe szánt változatok (Xeon, Opteron), amik nagyon jók monerora. 2-4 socketes szerver alaplapokban 2-3 kH-t is ki tudnak hozni. L2 és L3 cache mérete meghatározó (minél nagyobb legyen). Még egy Amd FX 8350 is 400 H/s-t tud, ami jobb, mint egy RX 560-as GPU teljesítménye.


Értem, köszi.

Tudom valahol követni, hogy épp melyik coin-ok jók cpu-val bányászáshoz?

kibic71


Mar2004

Idézetet írta: MoranTom Dátum szeptember 09, 2017, 11:08:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mar2004 Dátum szeptember 09, 2017, 12:04:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: MoranTom Dátum szeptember 08, 2017, 10:36:01 DÉLUTÁN
Raspberry Pi -vel lehet bányászni monero-t. be is állítottam, működik.
ilyenkor gondolom a procit használja bányászatra igaz? mitől függ, hogy mennyi monero-t kapok? a hash rate-től?
köszi!

Moneroból már nagyon keveset kapsz (kisgépes) CPU bányászattal (kivéve szerver CPU-k). Mobilomon is bányásztam pár hónapja monerot, 40 H/s-el ment, de min. 10x ennyi kellett már hónapokkal ezelőtt is. Ma 1 kH/s alatt nem nagyon éri meg belevágni, de inkább 3-4 kH/s vagy több kell.

Ott van viszont egy új monero fork, a sudokoin. Tegnap első helyen volt a whattomine oldalán. Azt még talán érdemes CPU-val bányászni.

Annyit még hozzátennék, hogy vannak olyan CPU-k, elsősorban szerverekbe szánt változatok (Xeon, Opteron), amik nagyon jók monerora. 2-4 socketes szerver alaplapokban 2-3 kH-t is ki tudnak hozni. L2 és L3 cache mérete meghatározó (minél nagyobb legyen). Még egy Amd FX 8350 is 400 H/s-t tud, ami jobb, mint egy RX 560-as GPU teljesítménye.


Értem, köszi.

Tudom valahol követni, hogy épp melyik coin-ok jók cpu-val bányászáshoz?

Nem tudom van-e ilyen oldal. Amúgy az összes cryptonote-ot (monero és társai) érdemes lehet megfelelő cpu-val bányászni és még az expanse is megy cpu-val. Aeon pedig csak cpu-val megy, ha jól tudom. Algoritmustól függ.

tomno1

Szia,

nekik van windows programjuk és CPU-val is lehet bányászni: https://minergate.com/
Még mobiltelefonos aplikáció is van.

bazsy

Idézetet írta: TDex Dátum szeptember 18, 2017, 11:50:12 DÉLELŐTT
Sziasztok!


Igen csak új vagyok ebben a bányászós témában. A Moneroval a napokban találkoztam amikor találtam egy olya weboldalba építhető scriptet ami a látogatók CPU teljesitményét használja ki böngészés közben. Ez elég érdekes számomra ezért elkezdtem a Monero után nézelődni.
Már csak az a kérdésem lenne, hogy megéri-e nagyban, procikkal? Persze mint mindenhez kell befektetés is, ez nem vitás. Megéri a Moneroval foglalkozni? Ha meg, akkor proci van vga alapon?


Akit érdekel a script az itt meglesheti. Amint rámész már bányászik is a címemre, csak szóltam.
Szerintem felesleges ilyet postolni,ezzel csak magadnak csinálsz jót a gyanútlan emberek gépét terheled ezzel.
Törlöm ezt a hozzászólást!

TDex

#451
Idézetet írta: bazsy Dátum szeptember 18, 2017, 11:56:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TDex Dátum szeptember 18, 2017, 11:50:12 DÉLELŐTT
Sziasztok!


Igen csak új vagyok ebben a bányászós témában. A Moneroval a napokban találkoztam amikor találtam egy olya weboldalba építhető scriptet ami a látogatók CPU teljesitményét használja ki böngészés közben. Ez elég érdekes számomra ezért elkezdtem a Monero után nézelődni.
Már csak az a kérdésem lenne, hogy megéri-e nagyban, procikkal? Persze mint mindenhez kell befektetés is, ez nem vitás. Megéri a Moneroval foglalkozni? Ha meg, akkor proci van vga alapon?


Akit érdekel a script az itt meglesheti. Amint rámész már bányászik is a címemre, csak szóltam.
Szerintem felesleges ilyet postolni,ezzel csak magadnak csinálsz jót a gyanútlan emberek gépét terheled ezzel.
Törlöm ezt a hozzászólást!


Persze, semmi gond, teljesen jogos. Nem is arra ment ki az egész, hanem arra, hogy a monero iránt érdeklődjek ez csak megmutattam, hogy hogy találtam és hogy, már ilyen is van.
De ettől függetlenül a kérdésem még él.


Már csak az a kérdésem lenne, hogy megéri-e nagyban, procikkal? Persze mint mindenhez kell befektetés is, ez nem vitás. Megéri a Moneroval foglalkozni? Ha meg, akkor proci van vga alapon?

bazsy

Idézetet írta: TDex Dátum szeptember 18, 2017, 12:02:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum szeptember 18, 2017, 11:56:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TDex Dátum szeptember 18, 2017, 11:50:12 DÉLELŐTT
Sziasztok!


Igen csak új vagyok ebben a bányászós témában. A Moneroval a napokban találkoztam amikor találtam egy olya weboldalba építhető scriptet ami a látogatók CPU teljesitményét használja ki böngészés közben. Ez elég érdekes számomra ezért elkezdtem a Monero után nézelődni.
Már csak az a kérdésem lenne, hogy megéri-e nagyban, procikkal? Persze mint mindenhez kell befektetés is, ez nem vitás. Megéri a Moneroval foglalkozni? Ha meg, akkor proci van vga alapon?


Akit érdekel a script az itt meglesheti. Amint rámész már bányászik is a címemre, csak szóltam.
Szerintem felesleges ilyet postolni,ezzel csak magadnak csinálsz jót a gyanútlan emberek gépét terheled ezzel.
Törlöm ezt a hozzászólást!


Persze, semmi gond, teljesen jogos. Nem is arra ment ki az egész, hanem arra, hogy a monero iránt érdeklődjek ez csak megmutattam, hogy hogy találtam és hogy, már ilyen is van.
De ettől függetlenül a kérdésem még él.


Már csak az a kérdésem lenne, hogy megéri-e nagyban, procikkal? Persze mint mindenhez kell befektetés is, ez nem vitás. Megéri a Moneroval foglalkozni? Ha meg, akkor proci van vga alapon?
Procival nem mert nagyon nagy a diff,vgaval még úgy ahogy

ingyenfrag

Ki milyen mining progit hazsnál monerohoz?
Melyik az ajánlott?

Milyen VGA beállításokat szeret az algoritmus? Inkább GPU vagy MEM intenzív?

Köszönöm!
Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás. XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően). Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.

Zoltán

Claymore CryptoNote GPU Miner v9.7 Beta - a miner és HD7950-el túrom, azt írja a rídmí, hogy catalyst 15.12-t szereti és elég jól megy is vele. Egyik 530, a másik 450-el túr, 2 féle sapphire.
Viszont feltennék én is egy kérdést, amit nem értek, hogy a gpu kihasználtság 64% körüli, ez normális? 3gigás a kártya.

heringmut85

Üdvözletem Csákánytársak!

A minap bukkantam rá erre a kis szösszenetre:

http://monerobenchmarks.info

Bátorkodom megosztani, mert bár végiglapoztam pár oldalt korábról nem találtam fent ezt a linket itt fórumon, gondoltam hátha segítek ezzel valakinek.
Nálunk most épül a 21 kartyás rettenet 3 alaplapból, r9 280, 280x-ből meg lehet bővülünk egy-két hd7950-nel.
Eddig nagyon frankón kaparnak még NiceHash alatt is a karik. Zajlik a teszt ezerrel, eddig prioban ZEC,XMR.... Tapasztalatok: némelyik kari szó szerint a halálból visszahozva, de számol mint a barom, ma vettem 14db ventit mert a gyárik már halottak-az egyik msi ventilapátja a falon koppant indítás után-viszont ilyen karikat szinte gombokért kapni és nem nagy kunszt picit szervizelni. HD7950 eddig hozza az r9 szintet néha picit alul marad, de közel ugyanaz...

Mindenkinek további kellemes bányászatot!

Csongor

Udv!
Tegnap ota banyaszok monerot, mukodik is jol a gep, de idonkent bedob egy hibuzenetet, ilyenkor megall a share a pool fele, es a fogyasztas sem csokken le automatikusan, mintha tovabb banyaszna a semmibe.
A .bat file-om tartalma:
NsGpuCNMiner.exe -o ssl://xmr-eu1.nanopool.org:14433 -u 463tWEBn5XZJSxLU6uLQnQ2iY9xuNcDbjLSjkn3XAXHCbLrTTErJrBWYgHJQyrCwkNgYvyV3z8zctJLPCZy24jvb3NiTcTJ.7184ce1ba7c344b88a239069394659750fbc3c8773224fd0bd69d85e66882c47.banya/email cimem -p z -li 1
A mellekelt kepen lathato hibauzenetet adja.
Mi lehet a hiba oka?

macsi

Idézetet írta: Csongor Dátum szeptember 26, 2017, 03:02:14 DÉLUTÁN
Udv!
Tegnap ota banyaszok monerot, mukodik is jol a gep, de idonkent bedob egy hibuzenetet, ilyenkor megall a share a pool fele, es a fogyasztas sem csokken le automatikusan, mintha tovabb banyaszna a semmibe.
A .bat file-om tartalma:
NsGpuCNMiner.exe -o ssl://xmr-eu1.nanopool.org:14433 -u 463tWEBn5XZJSxLU6uLQnQ2iY9xuNcDbjLSjkn3XAXHCbLrTTErJrBWYgHJQyrCwkNgYvyV3z8zctJLPCZy24jvb3NiTcTJ.7184ce1ba7c344b88a239069394659750fbc3c8773224fd0bd69d85e66882c47.banya/email cimem -p z -li 1
A mellekelt kepen lathato hibauzenetet adja.
Mi lehet a hiba oka?

Windows: Control panel > Power options > High performance, sleep biszbaszok kikapcs
Wifi kártya igazaítás/kukázás -> utp
Wifi router tűzfal átnézése

Csongor

Idézetet írta: macsi Dátum szeptember 26, 2017, 03:14:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum szeptember 26, 2017, 03:02:14 DÉLUTÁN
Udv!
Tegnap ota banyaszok monerot, mukodik is jol a gep, de idonkent bedob egy hibuzenetet, ilyenkor megall a share a pool fele, es a fogyasztas sem csokken le automatikusan, mintha tovabb banyaszna a semmibe.
A .bat file-om tartalma:
NsGpuCNMiner.exe -o ssl://xmr-eu1.nanopool.org:14433 -u 463tWEBn5XZJSxLU6uLQnQ2iY9xuNcDbjLSjkn3XAXHCbLrTTErJrBWYgHJQyrCwkNgYvyV3z8zctJLPCZy24jvb3NiTcTJ.7184ce1ba7c344b88a239069394659750fbc3c8773224fd0bd69d85e66882c47.banya/email cimem -p z -li 1
A mellekelt kepen lathato hibauzenetet adja.
Mi lehet a hiba oka?

Windows: Control panel > Power options > High performance, sleep biszbaszok kikapcs
Wifi kártya igazaítás/kukázás -> utp
Wifi router tűzfal átnézése
Ezek mind rendben vannak. Kabelen kapja a netet a rig, 6 honapig ETH-t banyasztam, semmi gond nem volt a geppel.


Simi

Idézetet írta: Csongor Dátum szeptember 26, 2017, 03:02:14 DÉLUTÁN
Udv!
Tegnap ota banyaszok monerot, mukodik is jol a gep, de idonkent bedob egy hibuzenetet, ilyenkor megall a share a pool fele, es a fogyasztas sem csokken le automatikusan, mintha tovabb banyaszna a semmibe.
A .bat file-om tartalma:
NsGpuCNMiner.exe -o ssl://xmr-eu1.nanopool.org:14433 -u 463tWEBn5XZJSxLU6uLQnQ2iY9xuNcDbjLSjkn3XAXHCbLrTTErJrBWYgHJQyrCwkNgYvyV3z8zctJLPCZy24jvb3NiTcTJ.7184ce1ba7c344b88a239069394659750fbc3c8773224fd0bd69d85e66882c47.banya/email cimem -p z -li 1
A mellekelt kepen lathato hibauzenetet adja.
Mi lehet a hiba oka?


Pontosan nem tudom, de tippjeim vannak.


A hiba közvetlen az epools.txt betöltése után történt, én ezzel kezdeném, azzal minden okés?
Esetleg az allpools kapcsoló?
"added "allpools" option, use it if your pool requires Username.Worker instead of wallet address, or if you mine some fork of Monero."