Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 24 Vendégek van a témában

krisz99tofer

Sziasztok!

Eléggé kezdőként vágnék bele a "miner" életbe. Van itthon egy Gigabyte GTX 1060 6 GB-os kártyám,a terv az lenne,hogy ehhez a kártyához vásárolnék még egy ugyanilyen 1060-at, és ezzel ugranék bele a buliba. Kérdésem a következő lenne, milyen sikerre várhatok,mennyi hozhat egy ilyen a konyhára? Illetve szükséges programokhoz valaki linket tudna küldeni, ahonnan a szükséges programokat le tudnám tölteni? Milyen coin-t érdemes ezekkel a kártyákkal farmolni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget,és további szép napot!

Paly G

Idézetet írta: krisz99tofer Dátum május 16, 2019, 10:51:02 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Eléggé kezdőként vágnék bele a "miner" életbe. Van itthon egy Gigabyte GTX 1060 6 GB-os kártyám,a terv az lenne,hogy ehhez a kártyához vásárolnék még egy ugyanilyen 1060-at, és ezzel ugranék bele a buliba. Kérdésem a következő lenne, milyen sikerre várhatok,mennyi hozhat egy ilyen a konyhára? Illetve szükséges programokhoz valaki linket tudna küldeni, ahonnan a szükséges programokat le tudnám tölteni? Milyen coin-t érdemes ezekkel a kártyákkal farmolni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget,és további szép napot!

Én javaslom a fórumszál végigolvasását minden kérdésedre itt van a válasz, csak időt kell rá szánnod.
Amúgy jelenleg egy gtx1060 0,15$-t hoz naponta.
Hasznos linkek:
árfolyam követéshez: https://poloniex.com/
mit bányásszak: https://whattomine.com/
hasznos youtuberek: https://www.youtube.com/user/szekelyvegan
                                  https://www.youtube.com/channel/UCJcuIh2kXXdaSgSg7r28hsQ
angol fórum: https://bitcointalk.org
Sok sikert

czpitti

Adott két 6-os rx 570-es rig.feltelepitve moddolva mindent ahogy kell.friss claymore: cannot write big buffer for dag.mi lehet a hiba.virtuális memoria nem lehet mert 50k-nál is ez van.egyedul se megy a kari nemhogy hatosával.mindkét hatos rig ezt dobja.találkozott már ilyennel valaki?w10 az oprendszer

bazsy

-lidag 1 ?
Esetleg driver ujra rakás?

Ez lefutott?

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

czpitti

mindent ujraraktunk már vagy 3x.igen az lefutott.

bazsy

Emelj még a lapozófájlon.
Mekkora vinyó van még hely hogy dagot tudjon írni?

czpitti

50.000-nél tartok.nemhiszem hogy ez lenne a baj.

bazsy

Amkor passz nincs ötletem 2éve nem láttam riget :)

czpitti


Paly G


János2019

 Segítség kellene most kezdtem el bányászni Minergate nevű program mal megy is a bányászat a kérdésem az lenne hogy tudom pénzre váltani a talált coint hoztam létre pénztárcát coinbase is de nem tudom hogyan kell át küldeni oda a talált coint hogy forintra váltsam hogy müködik ez valaki el tudná nekem magyarázni részletesen válaszokat előre köszönöm

Karajev


János2019


Karajev

Igen, azt már leirtad. Milyen videókártyával?

Detto97

Sziasztok!

Pár napja kezdtem el foglalkozni a bányászat témájával, szinte teljesen a nulláról indulok, pár oldalt és fórumot olvastam a témával kapcsolatban. Géppel és persze rig-el nem rendelkezek
Amennyiben látom a lehetőséget a projektben nem sajnálok pénzt bele fektetni, gondolok itt 6 video karis rig-re. Milyen lépések vezetnek idáig?

A válaszokat előre is köszönöm! 

zsombor1

Gyűjts be minél több infót, itt a fórumot böngészd át, nézz videókat. Persze régebbieket, mert mostanában nem nagyon aktívak a magyar bányász youtuberek. Ha tudsz angolul, még jobb.
Ha sok infót gyűjtöttél, számolj. Jelenleg épp pluszban van a bánya, tehát egy kicsivel több kriptóhoz tudsz jutni ha bányászol, mintha az áramfogyasztásra költött pénzen inkább kriptót vennél. Én egy kicsivel több mint egy éve kezdtem a bányát, egy év után kiszámoltam, hogy hogy állok. Az addig összevásárolt vas értékét, a kitermelt kriptó akkori értékét(eladni nem nagyon adtam el) és az áramfogyasztást vettem figyelembe. Egy év után kb 800ezer mínuszban voltam. Most, hogy egy kicsit emelkedett a kriptó értéke, újra kellene számolnom, szerintem még így is mínuszban lennék de egy pillanatig se bántam meg, hogy belevágtam.

neoBp

Idézetet írta: Detto97 Dátum május 21, 2019, 06:01:16 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Pár napja kezdtem el foglalkozni a bányászat témájával, szinte teljesen a nulláról indulok, pár oldalt és fórumot olvastam a témával kapcsolatban. Géppel és persze rig-el nem rendelkezek
Amennyiben látom a lehetőséget a projektben nem sajnálok pénzt bele fektetni, gondolok itt 6 video karis rig-re. Milyen lépések vezetnek idáig?

A válaszokat előre is köszönöm!
Szia,
Hasonló a tapasztalatom mind zsombor1-nek.
Kb. 2018.februártól 2018.novemberig üzemeltettem a rigemet ami 4db 580 GPU.
A rigem kb. 600.000 Ft-ba került a villany számla kb. 150.000 Ft-volt a bevételem 1,7479 ETH =(400 EUR) mai árfolyamon.
Vesztességben kb. 630.000 Ft.
Azóta ott áll a rigem és nem kapcsoltam be.

zsombor1

Idézetet írta: neoBp Dátum május 21, 2019, 07:28:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Detto97 Dátum május 21, 2019, 06:01:16 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Pár napja kezdtem el foglalkozni a bányászat témájával, szinte teljesen a nulláról indulok, pár oldalt és fórumot olvastam a témával kapcsolatban. Géppel és persze rig-el nem rendelkezek
Amennyiben látom a lehetőséget a projektben nem sajnálok pénzt bele fektetni, gondolok itt 6 video karis rig-re. Milyen lépések vezetnek idáig?

A válaszokat előre is köszönöm!
Szia,
Hasonló a tapasztalatom mind zsombor1-nek.
Kb. 2018.februártól 2018.novemberig üzemeltettem a rigemet ami 4db 580 GPU.
A rigem kb. 600.000 Ft-ba került a villany számla kb. 150.000 Ft-volt a bevételem 1,7479 ETH =(400 EUR) mai árfolyamon.
Vesztességben kb. 630.000 Ft.
Azóta ott áll a rigem és nem kapcsoltam be.

A 630ezerből még vond ki azt amennyiért most el tudnád adni a vasat. Így reális.

neoBp

Idézetet írta: zsombor1 Dátum május 21, 2019, 07:55:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: neoBp Dátum május 21, 2019, 07:28:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Detto97 Dátum május 21, 2019, 06:01:16 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Pár napja kezdtem el foglalkozni a bányászat témájával, szinte teljesen a nulláról indulok, pár oldalt és fórumot olvastam a témával kapcsolatban. Géppel és persze rig-el nem rendelkezek
Amennyiben látom a lehetőséget a projektben nem sajnálok pénzt bele fektetni, gondolok itt 6 video karis rig-re. Milyen lépések vezetnek idáig?

A válaszokat előre is köszönöm!
Szia,
Hasonló a tapasztalatom mind zsombor1-nek.
Kb. 2018.februártól 2018.novemberig üzemeltettem a rigemet ami 4db 580 GPU.
A rigem kb. 600.000 Ft-ba került a villany számla kb. 150.000 Ft-volt a bevételem 1,7479 ETH =(400 EUR) mai árfolyamon.
Vesztességben kb. 630.000 Ft.
Azóta ott áll a rigem és nem kapcsoltam be.

A 630ezerből még vond ki azt amennyiért most el tudnád adni a vasat. Így reális.

Igen, jogos !

Detto97

Ez eddig nem túl bíztató, de azért köszönöm a válaszokat, nyilván van egy ilyen oldala is a dolognak.
További infokat, tapaszatalatokat (pozitívakat is :) ) megköszönnék.