Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

[POOL][Cryptonote] - Electroneum - Magyar

Indította dpeter, december 07, 2017, 01:10:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Mar2004

Jó a pool. 2 x 1órát voltam bent tegnap teszt jelleggel és csak pár kártyával, 35 ETN meg érkezett. Jövök hosszabb időre is nagyobb teljesítménnyel.


Krisztian5

Én kis teljesítménnyel vagyok és nem 24-ben, de a tapasztalataim alapján is a magyar pool igaz lassan, de jó számokat hoz az eddig próbált külföldi oldalakhoz képest.

Azonban van egy noob kicsit offtopic kérdésem amiben kéne egy kis segítség:
Mivel most jutottam először kifizetéshez, ezért most már érdekelne az a része is a dolognak hogy a papír walletemen lévő ETN hogy alakul át bankszámlámon látható forinttá?
Az első lépés gondolom az hogy -egyetlen váltó lévén- az ETN-t először átrakom a cryptopiara, de aztán hogyan tovább? Onnan egyből ki lehet utalni OTP-re vagy hogy működik/hogy szoktátok csinálni? Illetve milyen díjjakkal kell számolni, mekkora összegtől érdemes csinálni stb...
Ez még nekem sötét terület ???

kryptoman

Kedves Péter!

Köszönöm hogy időt energiát fordítottál a pool létrehozására. Kezdőként gondot okozott nekem a pool választás. Azzal hogy megbízható alapot biztosítottál rengeteg információhoz jutottam
Múlt hét csütörtök kb 16:00-tó tegnap 15:00-ig veled együtt túrtam. Kiértékelve ezt az időszakot én másképp látom a számokat.

Még egyszer köszönöm a lehetőséget

dpeter

Idézetet írta: paff62 Dátum december 13, 2017, 10:41:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dopamin Dátum december 13, 2017, 10:27:39 DÉLELŐTT
Technikai kérdésem lenne pool reward kapcsán.
Tegyük fel hogy 1 napig tart megtalálnia a blokkot a poolnak, akkor a reward megoszlik azok között akik 24 óráig dolgoztak a poolnak. (?)
Nyilván idő és kapacitás arányában az egészet nézve.
És ha valaki kiszáll a miningból a blokk megtalálás után és 2 órán belül talál 2 blokkot is a pool, akkor jól gondolom  hogy abból már nem részesül, az aki előtte mondjuk 1 napot bányászott ?
Illetve ha valaki beugrik a blokk megtalálás után a példában említett 2 órára akkor úgymond ő a szerencsés nyertes 2 óra bányászattal 2 blokkból is kap rewardot?


Egyébként 5 nap után azt mondom hogy hozza a számokat a pool csak kicsi volta miatt hektikusabban mint a nagyok...
Viszont nincs magas fee se cserében.

Jogos a kérdés? Az ETN poolok PPLNS vagy PROP alapon számolnak? dpeter tudnál erről infókat adni?


Ez jó fogós kérédés, mert szét kerestem magam a pool engine-ben, (beállításoknál ilyen nincs).
A talált információk alapján azt mondanám PROP
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

raffiakötö

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 11:46:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 11:31:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 11:22:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 10:41:43 DÉLELŐTT
Leírom az eddigi tapasztalatom:


Próbaképpen 24 órás teszt a magyar pool, és a hashparty között.
Magyar 24 óra alatt 274 ETN.
Hashparty 24 óra alatt 157 ETN.


Az tény hogy a magyar pool ritkán "fizet", de a difi (ha jól számoltam) 43%, ennyivel kevesebbet "ad" a hashparty...


Whattomine szerint 294 ETN-t kéne kapjak naponta 5100 h/s teljesítménnyel. (Most néztem meg)


Majd még megnézek más pool-okat is, de most visszamegyek a magyar pool-ra.

Mennyi blokkból kaptad a magyar szerveren a 274 ETN?


Ha blockonként van a kifizetés akkor 4 block, amik ~9 óránként volt. Most ~11 órát ír a pool block találásra.

((274/4)*13)/6=148 ETN

Szerintem a tényleges 148 ETN környéken van, de inkább alatta.
Azt is nézd meg hogy hány nap volt hogy napi 4 blokkot találtunk.


Én csak józan paraszti ésszel számoltam. Nem néztem igazán utána, csak ami kifizetéseket kaptam. Azért a hashparty-n többre számítottam, legalábbis közelebbi számokat ahhoz amit a whattomine hoz. De ha azt veszem hogy a whattomine az etn kalkulátora pool fee-nek alapból 35%-ot hoz akkor a hashparty hozta nagyjából azt amit kellett az ingadozó hash-sel együtt.


Csak tapasztalatomat akartam megosztani, meglássuk mit hogy a biteksharek együttállása. :)

raffiakötö

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 12:09:22 DÉLUTÁN
Kedves Péter!

Köszönöm hogy időt energiát fordítottál a pool létrehozására. Kezdőként gondot okozott nekem a pool választás. Azzal hogy megbízható alapot biztosítottál rengeteg információhoz jutottam
Múlt hét csütörtök kb 16:00-tó tegnap 15:00-ig veled együtt túrtam. Kiértékelve ezt az időszakot én másképp látom a számokat.

Még egyszer köszönöm a lehetőséget


Megosztanád a számokat velünk?

kryptoman

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 12:48:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 12:09:22 DÉLUTÁN
Kedves Péter!

Köszönöm hogy időt energiát fordítottál a pool létrehozására. Kezdőként gondot okozott nekem a pool választás. Azzal hogy megbízható alapot biztosítottál rengeteg információhoz jutottam
Múlt hét csütörtök kb 16:00-tó tegnap 15:00-ig veled együtt túrtam. Kiértékelve ezt az időszakot én másképp látom a számokat.

Még egyszer köszönöm a lehetőséget


Megosztanád a számokat velünk?
különböző hash rate-el dolgozunk.
Érted a képletet amit leírtam??

raffiakötö

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 01:20:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 12:48:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 12:09:22 DÉLUTÁN
Kedves Péter!

Köszönöm hogy időt energiát fordítottál a pool létrehozására. Kezdőként gondot okozott nekem a pool választás. Azzal hogy megbízható alapot biztosítottál rengeteg információhoz jutottam
Múlt hét csütörtök kb 16:00-tó tegnap 15:00-ig veled együtt túrtam. Kiértékelve ezt az időszakot én másképp látom a számokat.

Még egyszer köszönöm a lehetőséget


Megosztanád a számokat velünk?
különböző hash rate-el dolgozunk.
Érted a képletet amit leírtam??


Az eltérő hash-t az értem, mert az egy dolog hogy mit ír nyersen a miner, és az egy másik hogy mennyit "fogad" el a pool, és a pool által "elfogadott" hash, és a hash-elt "munka" arányában kerülnek megállapításra, és kifizetésre a coinok. (lehet hülyeséget írtam, azért bocsánat)
Ha a képletet kérdezed, és tőlem akkor nem értem (írtam hogy józan paraszti ésszel számoltam, bár tudom nem szokás).

kryptoman

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 01:46:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 01:20:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 12:48:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 12:09:22 DÉLUTÁN
Kedves Péter!

Köszönöm hogy időt energiát fordítottál a pool létrehozására. Kezdőként gondot okozott nekem a pool választás. Azzal hogy megbízható alapot biztosítottál rengeteg információhoz jutottam
Múlt hét csütörtök kb 16:00-tó tegnap 15:00-ig veled együtt túrtam. Kiértékelve ezt az időszakot én másképp látom a számokat.

Még egyszer köszönöm a lehetőséget


Megosztanád a számokat velünk?
különböző hash rate-el dolgozunk.
Érted a képletet amit leírtam??


Az eltérő hash-t az értem, mert az egy dolog hogy mit ír nyersen a miner, és az egy másik hogy mennyit "fogad" el a pool, és a pool által "elfogadott" hash, és a hash-elt "munka" arányában kerülnek megállapításra, és kifizetésre a coinok. (lehet hülyeséget írtam, azért bocsánat)
Ha a képletet kérdezed, és tőlem akkor nem értem (írtam hogy józan paraszti ésszel számoltam, bár tudom nem szokás).

24 óra alatt 4 blokk-ból 274 ETN-t kaptál
1 blokk átlagosan 274/4 ETN-hoz

a pool 6 nap alatt 13 fizetős blokkot talált
13*(274/4) ha mind a 13 blokkban folyamatosan bányásztál volna akkor várhatóan ennyit kaptál volna
ha ezt elosszuk a napok számával azaz 6-al akkor az átlagos napi ETN számot kapod (148 ETN)
Ez nagyon favágó kalkuláció.

robibusa

Azta, durván zuhan most az ETN, hazaérve tökre örültem, hogy 0.125-ért eladtam, 0.1-ért vettem, most meg 0.065 :D

raffiakötö

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 01:59:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 01:46:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 01:20:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 12:48:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 13, 2017, 12:09:22 DÉLUTÁN
Kedves Péter!

Köszönöm hogy időt energiát fordítottál a pool létrehozására. Kezdőként gondot okozott nekem a pool választás. Azzal hogy megbízható alapot biztosítottál rengeteg információhoz jutottam
Múlt hét csütörtök kb 16:00-tó tegnap 15:00-ig veled együtt túrtam. Kiértékelve ezt az időszakot én másképp látom a számokat.

Még egyszer köszönöm a lehetőséget


Megosztanád a számokat velünk?
különböző hash rate-el dolgozunk.
Érted a képletet amit leírtam??


Az eltérő hash-t az értem, mert az egy dolog hogy mit ír nyersen a miner, és az egy másik hogy mennyit "fogad" el a pool, és a pool által "elfogadott" hash, és a hash-elt "munka" arányában kerülnek megállapításra, és kifizetésre a coinok. (lehet hülyeséget írtam, azért bocsánat)
Ha a képletet kérdezed, és tőlem akkor nem értem (írtam hogy józan paraszti ésszel számoltam, bár tudom nem szokás).

24 óra alatt 4 blokk-ból 274 ETN-t kaptál
1 blokk átlagosan 274/4 ETN-hoz

a pool 6 nap alatt 13 fizetős blokkot talált
13*(274/4) ha mind a 13 blokkban folyamatosan bányásztál volna akkor várhatóan ennyit kaptál volna
ha ezt elosszuk a napok számával azaz 6-al akkor az átlagos napi ETN számot kapod (148 ETN)
Ez nagyon favágó kalkuláció.


Na most akkor mindenkét pool esetében a 24 órás teszt kevés volt, mert a magyar poolon "szerencsém" volt, és a hashparty-n meg nem voltam elég ideig... Így viszont a kalkulátorokat nem értem... :D Kicsit belefájdult a fejem.... :D

paff62

Idézetet írta: dpeter Dátum december 13, 2017, 12:25:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: paff62 Dátum december 13, 2017, 10:41:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dopamin Dátum december 13, 2017, 10:27:39 DÉLELŐTT
Technikai kérdésem lenne pool reward kapcsán.
Tegyük fel hogy 1 napig tart megtalálnia a blokkot a poolnak, akkor a reward megoszlik azok között akik 24 óráig dolgoztak a poolnak. (?)
Nyilván idő és kapacitás arányában az egészet nézve.
És ha valaki kiszáll a miningból a blokk megtalálás után és 2 órán belül talál 2 blokkot is a pool, akkor jól gondolom  hogy abból már nem részesül, az aki előtte mondjuk 1 napot bányászott ?
Illetve ha valaki beugrik a blokk megtalálás után a példában említett 2 órára akkor úgymond ő a szerencsés nyertes 2 óra bányászattal 2 blokkból is kap rewardot?


Egyébként 5 nap után azt mondom hogy hozza a számokat a pool csak kicsi volta miatt hektikusabban mint a nagyok...
Viszont nincs magas fee se cserében.

Jogos a kérdés? Az ETN poolok PPLNS vagy PROP alapon számolnak? dpeter tudnál erről infókat adni?


Ez jó fogós kérédés, mert szét kerestem magam a pool engine-ben, (beállításoknál ilyen nincs).
A talált információk alapján azt mondanám PROP

Köszönöm! :)

bobalazs

Igen, Prop a pool.
a számok is most már azt bizonyítják.

AnCrypto

Mit gondoltok most hogy belódult sok ETN a piacra és leverték az árakat elpártolnak banyászok más coinokra és csökkenhet az ETN difficulty? Mert akkor ugye nagyobb eséllyel találunk blokkokat és pakoljuk az ETN-t a tárcákba. Az ár úgyis felfelé fog menni.
Crypto Currency Miner & Trader.

SF

Idézetet írta: AnCrypto Dátum december 14, 2017, 09:16:39 DÉLELŐTT
Mit gondoltok most hogy belódult sok ETN a piacra és leverték az árakat elpártolnak banyászok más coinokra és csökkenhet az ETN difficulty? Mert akkor ugye nagyobb eséllyel találunk blokkokat és pakoljuk az ETN-t a tárcákba. Az ár úgyis felfelé fog menni.


Már most is szinte feleződött a diff.

edem22

Sziasztok!


DPeter. Tudnál segíteni vagy meg tudod nézni miért nem érkezett meg a 7:57 kor kibányászott blokkból a nyereségem? 35 ETN tűnt el. A poolon látom viszont a papír walleten gépen semmi. ez az egy kiutalás hiányzik..


Üdv

robibusa

Idézetet írta: edem22 Dátum december 14, 2017, 09:38:32 DÉLELŐTT
Sziasztok!


DPeter. Tudnál segíteni vagy meg tudod nézni miért nem érkezett meg a 7:57 kor kibányászott blokkból a nyereségem? 35 ETN tűnt el. A poolon látom viszont a papír walleten gépen semmi. ez az egy kiutalás hiányzik..


Üdv

Nem maradt véletlen a pending balance-on?
Az enyém ott van még.

robibusa

Idézetet írta: edem22 Dátum december 14, 2017, 09:38:32 DÉLELŐTT
Sziasztok!


DPeter. Tudnál segíteni vagy meg tudod nézni miért nem érkezett meg a 7:57 kor kibányászott blokkból a nyereségem? 35 ETN tűnt el. A poolon látom viszont a papír walleten gépen semmi. ez az egy kiutalás hiányzik..


Üdv


Mi a helyzet azóta? Nekem megvolt a kiutalás. Bár most meg a wallet nem szinkronizál, de majd helyre áll :)

dpeter

Idézetet írta: edem22 Dátum december 14, 2017, 09:38:32 DÉLELŐTT
Sziasztok!


DPeter. Tudnál segíteni vagy meg tudod nézni miért nem érkezett meg a 7:57 kor kibányászott blokkból a nyereségem? 35 ETN tűnt el. A poolon látom viszont a papír walleten gépen semmi. ez az egy kiutalás hiányzik..


Üdv

Szívesen ránézek, de légyszi legalább privátba toljál egy etn címet, anélkül nehéz lesz.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

robibusa

Remélem a jelenlegi diffel a mi helyzetünk jelentősen javul.
Kár, hogy honfitársaink ilyen gyorsan leléptek.
Nekem pl. most a space pool kalkulátora szerint 1.25KH/sec-el napi 140 ETN-t kellene hoznia.
Ha csak a mostani 0.066USD árfolyamot is nézzük, akkor is jó előrejelzés.
Mit szóltok? Nem érné meg visszajönni? Hisz most már jóval sűrűbben kellene kapnunk blokkokat, amíg a diff ennyi marad.