Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Magyar Kriptopénz Bánya - Bevezető

Indította Székely Vegán, január 06, 2018, 07:47:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Olajbuvar

Sziasztok!

Jó kezdeményezésnek tartom Vegántól. Engem is érdekelne a felhőalapú bányászás, mert itthon nem tudok elhelyezni több gépet, max csak egyet. A piacon jelenlévő felhő bányák közül nehéz eldönteni melyik a melyik.

További szépeket :)

niagara59

Idézetet írta: Olajbuvar Dátum január 11, 2018, 12:47:46 DÉLELŐTT
Sziasztok!

A piacon jelenlévő felhő bányák közül nehéz eldönteni melyik a melyik.

További szépeket :)
Kettő van ami stabilan fizet, de nem túl sokat.
https://hashflare.io/r/E30683C8

https://www.eobot.com/user/385995

Ezt most kezdtem, kikérés még nem volt.
https://fflakmining.com/sale/2P1BDD

A Swiss és az usi is jó állitólag, se többet kel betenni.

niagara59

Ha esetleg, nem ragaszkodna az Amerikai helyhez, itt van egy üres üzlet ami bérelhető.
(Mohács 30 méter légkondis, üzlet volt, bérelhető és meg is vehető.)
A gép meg fizikailag mindegy hol van. És itthon több hozzáértő is könnyebben tud részt venni a felszerelésben és üzemelésben. Védhető, körülzárt terület, ami szintén előny.

niagara59

Készítettem egy honlap tervezetet, amivel fel lehetne mérni a valós igényt.
Egyenlőre saját gépen.

ricardobayes

Jó az ötlet nagyon, engem is érdekelne, akár Magyarországon, akár Amerikában. Kérdésem, mennyibe kerül egy rig, és mekkora az eddigi adatok alapján egy rig termelése (profit)?


Szega21

Szia Vegán !
Szeretnék én is beszálni majd a bányába , ha aktuális lesz.
Pár napja keztem el nézni a youtube csatornádat. Nagyon szinpatikus , ahogy hozzá álsz az emberekhez, nekem ez hiányzott Magyarországon.
Itt élek pár éve én is Amerikában ( Los Angelesben.) , de itt is ritka az ilyen tiszta lelkü Magyar ember.
Az én párom is Erdélyi igy volt lehetöségem megismerni az ott élö Magyarokat. Nagyon kellemes csalòdás volt. Ott még van igazi Magyarság , összetartás ami már sajnos otthon ritka.


Örülök hogy megismertelek (még ha csak youtubon is) Remélem ugy hozza az élet hogy személyesen is találkozhatunk , beszélhetünk majd.
Elöre is köszönöm a lehetöséget.
Tisztelettel: Csaba

evko81

Idézetet írta: zlesi Dátum január 08, 2018, 11:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dolce Dátum január 08, 2018, 07:58:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zlesi Dátum január 07, 2018, 08:17:29 DÉLUTÁN
Lehet hogy hulye kerdes, de minek ez? miert jobb igy mintha valaki otthon uzemelteti az 5-10-20 rigjet? vagy tobbet akartok fejenkent, vagy csak mert olcsobb az aram? megeri a sok bonyodalmat? valamiert en ugy latom hogy ha ossze is kell fogni, minel kevesebben annal egyszerubb... nem rosszindulatbol kerdezem, tenyleg nem ertem? En is gondolkodtam mar hogy itt europaban olyan helyre koltozni, ahol olcso az aram (pl skandinavia) de azt is csak ahany ember kell hozza hogy megerje...
nem mindenki ért hozzá annyira, mint Vegán, nem szeret mókolni vagy nincs ideje ré nem szereti a zajt/hőt. lehet a kártyák is olcsóbbak usa-ban, au áramon kívül stb.








ok, ertem, tehat ez nem (csak) arrol szol, hogy a Veganhoz hasonloak osszefognak, hogy egyszerubb legyen, hanem hogy Vegan vallalkozo lesz, es elmegy dolgozni... Holott azert kezdett banyaszni hogy ne kelljen :)
Persze mostmar ertem a lenyeget...


Senki nem mondta, hogy elmegy dolgozni... Szerintem valamit nagyon félre értettél...
Miért is menne,
ha még több lóvé jön be? :)

niagara59

Ha a gépek nem helyben vannak akkor, ha nem is mindig, de oda kel menni.
S minél több gép, annál több ember kel.
És akkor már jogi kérdések is felmerülnek. Engedély, pénzügyi felügyelet, adózás, őrzés.
De részletekről még nem volt szó. Mi az alsó limit, teljes rig vagy hesre leosztás?
Ehhez elég nehéz üzleti tervet készíteni, mert sok az ismeretlen tényező.
És az induláshoz is komoly alap kel. Minimum félmilliós gépekről beszélünk, nem csavarhúzóról!

sebajtóbiás

Idézetet írta: niagara59 Dátum január 15, 2018, 09:46:56 DÉLUTÁN
Ha a gépek nem helyben vannak akkor, ha nem is mindig, de oda kel menni.
S minél több gép, annál több ember kel.
És akkor már jogi kérdések is felmerülnek. Engedély, pénzügyi felügyelet, adózás, őrzés.
De részletekről még nem volt szó. Mi az alsó limit, teljes rig vagy hesre leosztás?
Ehhez elég nehéz üzleti tervet készíteni, mert sok az ismeretlen tényező.
És az induláshoz is komoly alap kel. Minimum félmilliós gépekről beszélünk, nem csavarhúzóról!
Ezek a milliók olyan ijesztőek, számolj inkább dollárban, úgy csak 2000.  :D

niagara59

Nos  az oldal még nem teljesen kész, de semmi infó a hogyan -ról.
Megtekinthető, ha igény lesz rá és a részletek is tiszták folytatom.
Persze egy önálló domain kellene hozzá!
http://vcoin.keskvartett.hu/index.php

Rachmanin


niagara59

Hát akkor úgy néz ki, ebből csak itt lehet valami ha összehozzuk, vagy a téma lezárva.
Hely lenne, az alaptőkét kellene összehozni és a feltételeket, jogosultságot tisztázni.
Egyébként  én 100 gépet mindenképp összehozok magamnak, ha lesz társulás,ha nem.

http://keskvartett.hu/

CoinMonk

Egyetértek Til veled, jópár dologban.

Az én javaslatom, hogy mindenképpen várjuk meg, mi lesz Vegán barátunkkal. Sokunk fejében megfordult már egy nagyobb volumen kialakítása,
DE
jelen helyzetben az első, hogy miben tudunk majd segíteni Vegánnak, ha valamire szüksége lesz.
Másik, hogy Őt szerintem semmiképpen sem szabad kihagyni. Tehát a tervezgetés okés, a beszélgetés okés, Vegán megvárása, bevonása egy projektbe: okés.
Persze ez a magán véleményem és érdekel, hogy Ti hogyan látjátok a dolgot. ?

Harvey

Nem tartom életképes dolognak.
Ilyen szerteágazó dologban hosszútávon nem lehet olyan konszenzust hozni, ami minden résztvevőnek, érdeksérelem nélkül megfelelne.
Ez kizárólag az én véleményem.

Arkenso

Jó ez az ötlet, csak nem megvalósítható ebben a formában, sok bába között elvész a gyermek :)

niagara59

Nos reagálnék a vádakra.

Kezdeném az elején. Már a bemutatkozásban leírtam, nem vagyok szakember.

Pontosabban, sem informatikus, sem számítógép szakértő. Csupán asztalos.
Én nem tudok és nem is akarok kétszavas válaszokat adni. A ? / < jelektől felfordul a gyomrom.
Robit jobban sajnálom mind hinnéd. A hurrikán alatt is segítettem neki és ha kel fogok is.
Szó sincs arról hogy kihagynám, csak a kezdettől fogva aszt javasoltam, ne Amerikában indítsa.
És ezek után kétlem hogy kin maradna. És ha mindent elad urasan élhet akár Erdélyben, vagy Magyarországon. Persze a befektetett energiát, nem váltja ki a pénz.
Ami a weblapot illeti, elismerem műkedvelő vagyok. De láttam már profiktól rosszabbat is.
Ha valaki a borító miatt vesz könyvet azt sajnálom.
A terveimről röviden. Mindent amit a bányászásról tudok, Robi és Zoli videóiból és egyéb oldalakról szedtem. Nem a nagy menő stílusban kezdtem. Olcsó alapgép, olcsó kártya.
De voltam vállalkozó 10 évig, több üzleti tervet csináltam és magam könyveltem.
Nem állítom, hogy jelenleg megvan rá a pénzem. De akaratos vagyok és tudom elérem amit akarok.
Sokaknak  az áram a legnagyobb gond. A nagyokkal nem veted fel a versenyt.
A lopás és rongálás kivédése sokkal nagyobb gond.
Itt e közösségen belül is az irigység és a lenézés megy. (Lásd a csetet)
A bér bányászatról is vannak tapasztalataim, mivel azzal kezdtem.
Sajnos 80% lehúzás, mézesmadzagba csomagolva.
Szóval ha van okosabb itt elfogadom, és elfogadok segítséget, bírálatot egyaránt.
Vállalható feltételekkel kész vagyok csatlakozni bárki elképzeléséhez.
De nem kel az álszemérem, mert mindenkinek a saját érdeke az első.

DjAtti

Idézetet írta: niagara59 Dátum január 28, 2018, 11:08:24 DÉLELŐTT
Nos reagálnék a vádakra.

Kezdeném az elején. Már a bemutatkozásban leírtam, nem vagyok szakember.

Pontosabban, sem informatikus, sem számítógép szakértő. Csupán asztalos.
Én nem tudok és nem is akarok kétszavas válaszokat adni. A ? / < jelektől felfordul a gyomrom.
Robit jobban sajnálom mind hinnéd. A hurrikán alatt is segítettem neki és ha kel fogok is.
Szó sincs arról hogy kihagynám, csak a kezdettől fogva aszt javasoltam, ne Amerikában indítsa.
És ezek után kétlem hogy kin maradna. És ha mindent elad urasan élhet akár Erdélyben, vagy Magyarországon. Persze a befektetett energiát, nem váltja ki a pénz.
Ami a weblapot illeti, elismerem műkedvelő vagyok. De láttam már profiktól rosszabbat is.
Ha valaki a borító miatt vesz könyvet azt sajnálom.
A terveimről röviden. Mindent amit a bányászásról tudok, Robi és Zoli videóiból és egyéb oldalakról szedtem. Nem a nagy menő stílusban kezdtem. Olcsó alapgép, olcsó kártya.
De voltam vállalkozó 10 évig, több üzleti tervet csináltam és magam könyveltem.
Nem állítom, hogy jelenleg megvan rá a pénzem. De akaratos vagyok és tudom elérem amit akarok.
Sokaknak  az áram a legnagyobb gond. A nagyokkal nem veted fel a versenyt.
A lopás és rongálás kivédése sokkal nagyobb gond.
Itt e közösségen belül is az irigység és a lenézés megy. (Lásd a csetet)
A bér bányászatról is vannak tapasztalataim, mivel azzal kezdtem.
Sajnos 80% lehúzás, mézesmadzagba csomagolva.
Szóval ha van okosabb itt elfogadom, és elfogadok segítséget, bírálatot egyaránt.
Vállalható feltételekkel kész vagyok csatlakozni bárki elképzeléséhez.
De nem kel az álszemérem, mert mindenkinek a saját érdeke az első.
Szia!
Hogyan haladsz a projektel?Megvan már a 100 gép?
Kíváncsi vagyok beszerezted e már az ehhez szükséges 600db video kártyát.
Azt vettem észre , hogy az összes hozzászólásodba ( "és ha kel fogok is" ) a "kel" szót nyelvtanilag helytelenül írod.
A nap szokott "kel" -ni meg az élesztővel készült tészták többek között. Biztos aláhúzza a böngésződ is pirossal , hogy mit írsz helyesírásilag helytelen formába.
Mi elhiszünk mindent , hogy jól könyvelsz meg miegymás , (leírsz számokat egy papírra) , de ha nem írsz helyesen , akkor mindez hiteltelen.
Nem kell , ahhoz nyelvésznek lenni , hogy helyesen írjunk , az asztalos az informatikus a pék sőt még a fodrász is írhat helyesen.

willow

DjAtti. Itt nagyon sokan nem irnak helesen. És szarnak rá. És még egy. Nicknevek mögé bújt arctalan emberektől nem elvárás a szavahihetőség. Aki meg megteszi, hát az az ő baja. ;)

Arkenso

Idézetet írta: Til Dátum február 11, 2018, 01:26:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum február 11, 2018, 12:04:50 DÉLUTÁN
DjAtti. Itt nagyon sokan nem irnak helesen. És szarnak rá. És még egy. Nicknevek mögé bújt arctalan emberektől nem elvárás a szavahihetőség. Aki meg megteszi, hát az az ő baja. ;)
Igazad van.De, aki nick név mögé bújik mint Te meg én meg a fórum 99,9%-a az hogyan szűrje le másképp ,az olyan embereket akik 100 riget akarnak építeni és Mohácson helyet kínálnak ,létrehoznak weboldalat és adott a lehetőség hogy pénzzel csatlakozzunk?
Legalább Ő neki illene helyesen írni.  :)
(Mondjuk felőlem mindegy ,én nem tartom ezt az egészet jó ötletnek, Arkenso jó velősen megfogalmazta :Jó ez az ötlet, csak nem megvalósítható ebben a formában, sok bába között elvész a gyermek )

Emberünk álmodott egy nagyot - amivel igazából, nincs is gond - de fogalma sincs, mennyire összetett egy ilyen projektet összehozni :)
Az eddigi megnyilvánulásai nem arra utalnak, hogy lenne globális rálátása a crypto világra.

niagara59

Oké!
Látom itt mindenki zseni és a lényeg, meg kel alázni mindenkit.
Hát ezt tőlem ne várjátok.
Mért venném meg egyszerre a kártyákat? Még a gépeket sem, és még nekem nincs fogalmam a dolgokról. Én lezártam ezt a témát. A saját udvaromban is megcsinálom, akár egyedül is.
Három évet szentelek erre és ez az utolsó szavam.
Azért, még egy, az oldalon elérhetőség telefonszám. Tehát nem arctalan.
De lényegtelen.