Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Finom-Vegyes

Indította Székely Vegán, május 02, 2017, 03:48:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

drizzt_do_urden

de szerintetek ha lesz haboru akkor marad a bicoin? szerintem ko kovon nem marad nemhogy bitcoin...ha haboru lesz en kryptoba a penzem nem tartanam...esetleg aranyba...nem lesz villany. nem lesz internet. szerverteremeket szetbombazzak...szerintetek mikor helyreall minden honnan fogod elokaparni a virtualis valutad ?:))

Uhura

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 04, 2017, 02:03:03 DÉLUTÁN
de szerintetek ha lesz haboru akkor marad a bicoin? szerintem ko kovon nem marad nemhogy bitcoin...ha haboru lesz en kryptoba a penzem nem tartanam...esetleg aranyba...nem lesz villany. nem lesz internet. szerverteremeket szetbombazzak...szerintetek mikor helyreall minden honnan fogod elokaparni a virtualis valutad ?:))

A pendrive-odról :) és kibaszott gazdag leszel mert nálad lesz csak .... de a hajadra kenheted ...

ZsZolee


drizzt_do_urden


omshree

Sok az élőerő, de szar a tech, plusz azért elég sokan elégedetlenek a Kisgömböccel, még akkor is ha ezt egészségügyi okokból nem hangoztatják, szerintem 3 nap alatt szétbasznák az F22-ők az egész kócerájt.

Uhura

Idézetet írta: omshree Dátum május 04, 2017, 02:27:02 DÉLUTÁN
Sok az élőerő, de szar a tech, plusz azért elég sokan elégedetlenek a Kisgömböccel, még akkor is ha ezt egészségügyi okokból nem hangoztatják, szerintem 3 nap alatt szétbasznák az F22-ők az egész kócerájt.

Ez igaz, de előre sajnálom az embereket mert ami után a jön az egy rossz álom lesz nekik és nekünk egyaránt. Ha Észak Korea stabilizálódik egy komcsi rezsim nélkül akkor a teljes gazdasági káosz rászakad a jelenleg nem túl maga bizonytalan Dél Koreai rendszerre .. plusz amíg tart a keringő csak arra fog figyelni mindenki , közben meg Szíria és a többi alkaidás, ISIS-s helyszínen újra erőre kapnak a fekete lobogós gecik.

Bár megmondom nagyon örülnék már ha a gömböcke - Villion után szabadon: - egy méter hosszan lógna egy nyárfa árgól és a nyakán érzné, hogy a segge mily nehéz.

LordAthis

Idézetet írta: Worlynox Dátum május 03, 2017, 07:22:37 DÉLELŐTT
Ez a hozzáállás sokat könnyít az életen  ;)


Ez Jó! :)

Ezt a változatát ismertem:

"Ne állj le idiótákkal vitatkozni,
mert lesüllyedsz az ő szintjükre,
és legyőznek a rutinjukkal!"

::)

LordAthis

#27
Idézetet írta: sukosdjanos Dátum május 03, 2017, 06:27:55 DÉLUTÁN
:)) Ez jó volt.

Akkor átfogalmazom, az ethereum vagy más kriptonpénz videokártyával való úgymond bányászata milyen internetes szolgáltatáshoz áll legközelebb?

Szerintem a torrent-hez!!!

Folyamatosan adatokat fogadsz-továbbítasz és azok korruptságát ellenőrzöd! ;)

Nem hinném, hogy találsz pontos törvényi lefedést rá!
Azt sejtem, hogy adózási kérdésed van!

Hamarosan osztom az adózási tanácsokat-irányelveket, lesz szó róla az előadásom, ahol adózás is lesz!!! ( https://www.meetup.com/Budapesti-KriptoValuta-Eloadas-es-Oktatas/ )
Illetve egy addig is ideiglenesen elérhető infó, hamarosan frissítem pár adattal:

https://docs.google.com/presentation/d/1NGh_kKIhVTWoLQ5Rl2YYFIaTDsndS12CnLPj8YJOAtU/edit?usp=sharing


Enjoy!  8)

Üdv: LordAthis



ZsZolee


LordAthis


Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

k3nnykee

Ha kulfoldon elek, es magyarorszagon vannak a banyaszaim akkor hova kell adot fizetnem? illetve, van megkerulheto modja annak, hogy adot fizessek? a villanyszamlat nem tudom eldugni a nav elol :D

spikes

Új EU rendelet szerint ahol ott ahol üzemel..

Uhura

Idézetet írta: spikes Dátum május 10, 2017, 09:00:26 DÉLELŐTT
Új EU rendelet szerint ahol ott ahol üzemel..

Már előtte is Mo.-kellet volna, minden kettős adóztatás elkerülő egyezményben benne van, hogy az adóalanyiságot a tevékenység végzésének helye határozza meg és e szerint  adózik - spec kivétel: nemzetközi hajózás és ezek eszközei, stb. vagy olyan speciális esetek és tevékenységek amelyek ebben az esetben relevánsak- . Vagyis lehet neked New Yorkban a központod ha Dublinban gyártasz autót ... max a két helyszín közötti munkavégzés megosztásán és az adózás mértékén lehet vitatkozni. pl.: Központ és alközpontok közötti adóköteles jövedelmek megosztása.

Arkenso

Elég ha ide írod, fél percen belül úgyis kiderül róla, hogy kamu a dolog :)

FeLe


Laca012

#38
Idézetet írta: GepyMiner Dátum május 15, 2017, 02:58:38 DÉLUTÁN
Nem bányászok duálban, főleg így a nyár közeledtével mivel nincs megoldva a helyiség (ahol van) megfelelő hűtése, meg annyit nem dob a pascal hogy megérje (és jobban terheli/melegíti a kártyákat). ETH/ETC néha ZEC. Átváltás BTC-be.
Nagyjából 1 éves megtérülést számoltam (a teljes rig ára).
ETH-et bányászva nagyjából ugyanannyi jön be, mert a difficulty arányos az árral, ritkábban jön 1 ETH de többet ér.
Tehát jelenleg Easy módban kb 1 év mig visszajön minden, duálozva meg agyonhajtva kevesebb, de nem szeretnék kártyabehalást kockáztatni (még ha garanciálisan be is cserélhető).
Csak a ima bányászott hasznot nézem, BTC-be váltva egész jól "kamatozott" a már kitermelt crypto az utóbbi időben, ami nagyban csökkenti a megtérülési időt, de ezt most nem számoltam bele az 1 évbe, és a kártyák eladását se. Áramdíj természetesen levonva.

En meg asszem lassan fejbelovom magamat..
Valaki legyen szives elarulni, hogy miert mondja par ember, hogy:

"duálozva meg agyonhajtva kevesebb, de nem szeretnék kártyabehalást kockáztatni"
es "meg annyit nem dob a pascal hogy megérje (és jobban terheli/melegíti a kártyákat)" ?

Jelenleg dualban banyaszok ETH+PASC  addig huzva ameddig csak memoriahiba nelkul lehetett.
-26negyzetmeteres tetoteri garzonban lakok (a falak satorszeruen dontottek 3oldalon, tehat fele a legter mint egyenes falaknal)
-27fokos szobahomerseklet mellett nem hiszem sokkal jobb a hutesem.

-55-60fokos GPU-k 75-79fokos VRM-ek. (ZEC-en sokkal jobban melegedtek es tobbet fogyasztottak)
-900 es 1300kozotti ventilator fordulatok
-14kartya 2rigben 2000W falbol.
1500mod, GPU frekvencia feszultseg lecsokkentve ezzel a fogyasztas is kb 160W-rol 125W-ra.
Ez miert tulterheles?
ZEC-en sokkal jobban melegedtek es sokkal tobbet fogyasztottak a kartyak.

Agyonhuzva..
Ha gyari alapertekeken egy kartya feleslegesen magasabb GPU frekvencian es magasabb feszultsegen ugy melegszik mint egy kazan, az tenyleg sokkal jobb mintha alulfeszelve alacsonyabb frekin 30%-kal kevesebbet fogyaszt. (magasabb hashrate-tel)
A gyari alapertek az kimeli? :o :o
Szerintem ez nem agyonhuzas, hanem optimalizalas.

14 kartyam hoz ETH-n havi $1000-t jelenleg a Pascal meg kozel $200-t. Fogyasztas Pascal nelkul 2000W helyett csak 1960W.. Melegedesben semmi kulonbseget nem tapasztalok..
Tenyleg nem eri meg. :'(

Szerk.:
Jah megtalaltam.. Tenyleg nincsenek agyonhuzva a kartyaid...  ;D ;D
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4483.msg21407#msg21407
Az 1920MHz-en tuti nem hibaznak a memoriak...
Nalam a 12db MSI RX470-bol a legjobb 2db Samsung memorias nem megy 1920MHz-en hibazas nelkul, a Hynixek 1825-1860MHz kozott ASIC quality-tol fuggoen es baromira ki van hegyezve 5MHz-el a legmagasabb "nem hibazos" frekvencia ala.
Akkor most tenyleg mi az agyonhuzas?? ???




kidface

Én us úgy lőttem be a Pascal-t, hogy 0W a tobbletfogyasztas