Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

andysk

A plus500 on már rég lehet marginolni a BTCt.

Parano1d

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 05, 2017, 04:14:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum március 05, 2017, 09:51:01 DÉLELŐTT
Haverom osszefoglalta mi lesz egy het mulva mert en sem ertettem pontosan :

Röviden a annyi a lényeg, hogy most fog két politikus arról dönteni, hogy lehet-e bitcoinnal kereskedni egy új módon (ETF), ami már egy bevált módszer a nagybefektetők körében. Magyarán jó sok lóvé áramlana be a bitcoin piacra, ha igent mondanának. Az árfolyam már lehet, hogy annak a reményben emelkedik most is, hogy igent mondanak majd, és akkor tovább tud felfelé menni. Ami csak azért baj, mert ha nemet mondanak, akkor az a spekulatív tőke valószínűleg elmenekül, ami árfolyamesést fog eredményezni.

Ami miatt ennek még nagyobb a jelentősége az az, hogy ha igent mondanak, akkor onnantól lehet majd short-olni a bitcoint, ami az arra való fogadás, hogy az esni fog. De emellett viszont a margin trading is lehetővé válna, ami viszont brutál, mert akkor tőkeáttéttel is lehetne bitcoinozni, magyarán, ha 100 ezer forintod van, akkor akár 10 millió forintnyi bitcoint is tudsz venni vagy eladni ideiglenesen, arra fogadva, hogy fel vagy le fog változni az ára.

Amit az utolsó bekezdésben írsz, annak nem sok köze van az ETF-hez, hiszen már eddig is shortolhattad a BTC-t és margin tragingelhettél is vele vígan.

Az a lényeg, hogy befektetési alapként lehetne majd BTC-t venni (mint részvényt), és így aki nem akar vagy tud wallettel, meg általában a bitcoin adásvételhez, tároláshoz, stb. szükséges dolgokkal foglalkozni, az is vehetne és kereskedhetne bitcoinnal, részvényeken keresztül.

A rövidítés jelentése különben Exchange traded fund.

Ha csak kereskedni szeretnél vele, azt már megteheted a különféle kriptotőzsdéken most is. Külön wallet nélkül is.
Ami hiányzik, de nagyon, az a kormánygarancia, hogy ha valami történik a pénzeddel ezeken az oldalakon, akkor elmehetsz a sóhivatalba, mert nem fogod tudni behajtani senkin sem.

gl81

Honnan tartjátok naprakész magatokat, van olyan portál ahol minden bitcoin releváns infó megtalálható? Vagy több médiából szerzitek a naprakész infókat?

THX

Parano1d

Na a BTC megint összefosta magát, elég jól bezuhant. Ezért nem fogják kedvezően elbírálni, nagyon volatilis még az árfolyam.

Worlynox

Idézetet írta: Parano1d Dátum március 07, 2017, 12:44:51 DÉLUTÁN
Na a BTC megint összefosta magát, elég jól bezuhant. Ezért nem fogják kedvezően elbírálni, nagyon volatilis még az árfolyam.

3-4%-ot esett csak, azt még nem nevezném összefosásnak  ;D

sebajtóbiás

Idézetet írta: Worlynox Dátum március 07, 2017, 03:24:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum március 07, 2017, 12:44:51 DÉLUTÁN
Na a BTC megint összefosta magát, elég jól bezuhant. Ezért nem fogják kedvezően elbírálni, nagyon volatilis még az árfolyam.

3-4%-ot esett csak, azt még nem nevezném összefosásnak  ;D

Jaja, főleg hogy előtte emelkedett vagy 30%-ot :)
Parano1d: nomen est omen? :)

Worlynox

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 07, 2017, 03:47:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum március 07, 2017, 03:24:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum március 07, 2017, 12:44:51 DÉLUTÁN
Na a BTC megint összefosta magát, elég jól bezuhant. Ezért nem fogják kedvezően elbírálni, nagyon volatilis még az árfolyam.

3-4%-ot esett csak, azt még nem nevezném összefosásnak  ;D

Jaja, főleg hogy előtte emelkedett vagy 30%-ot :)
Parano1d: nomen est omen? :)

;D ;D

Remélem a Winklevoss ikreknek a BTC ETF jobban bejön majd mint a facebook  ;)

sebajtóbiás

Idézetet írta: Worlynox Dátum március 07, 2017, 04:16:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 07, 2017, 03:47:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum március 07, 2017, 03:24:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum március 07, 2017, 12:44:51 DÉLUTÁN
Na a BTC megint összefosta magát, elég jól bezuhant. Ezért nem fogják kedvezően elbírálni, nagyon volatilis még az árfolyam.

3-4%-ot esett csak, azt még nem nevezném összefosásnak  ;D

Jaja, főleg hogy előtte emelkedett vagy 30%-ot :)
Parano1d: nomen est omen? :)

;D ;D

Remélem a Winklevoss ikreknek a BTC ETF jobban bejön majd mint a facebook  ;)

Na igen :) Nekem nemrég esett le, hogy ők azok akik Zuckerberget perelték :) Kicsi a világ :D

andysk






andysk

Mit szóltok a DASH-hez?? 1esek szerint 100$ig meg sem áll...

proziroxx

Idézetet írta: andysk Dátum március 11, 2017, 10:21:46 DÉLUTÁN
Mit szóltok a DASH-hez?? 1esek szerint 100$ig meg sem áll...
Azt, hogy ezért jött volna be az a Baikal X11 Mini...

lakat

#155
Idézetet írta: Laca012 Dátum március 11, 2017, 11:34:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: proziroxx Dátum március 11, 2017, 11:18:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum március 11, 2017, 10:21:46 DÉLUTÁN
Mit szóltok a DASH-hez?? 1esek szerint 100$ig meg sem áll...
Azt, hogy ezért jött volna be az a Baikal X11 Mini...

Meg azt, hogy magasról lehet marhanagyot esni... ;) :D
Szerk:
És ha a Baikal X11 árát coinra költöd, 1-2 nap alatt többet tud hozni mint amennyit bányászni tudnál vele egy megtérülési ciklusban... Mert az nagyon szép hogy pár napig  egész jól muzsikál a bánya, de aztán vagy a coin ára megy le, vagy a difficulty megy fel..
Egy aprócska bökkenő van az érvelésedben, sajnos soha nem tudod előre még 5 perccel sem, hogy meddig fog emelkedni az adott tőzsdei instrumentum ára és mikor fordul meg és esetleg esik a felére... Vagy fordítva soha nem tudod előre még 10 perccel sem, hogy meddig fog esni egy árfolyam és esetleg mikor kezd el hirtelen emelkedni utána a duplájára... Szóval azt hogy milyen kurva sokat kereshettél volna azt általában utólag tudod meg, és ezzel kurvára nem vagy kisegítve, mert egy időgép még a BAIKAL mini-nél is nehezebben szerezhető be...
Szóval fasza ötlet bevásárolni a DASH-ból de nem lehetsz benne biztos, hogy holnap nem fog 20USD-re lezúgni az árfolyam...
Ezzel szemben egy BAIKAL szépen lassanként bányászgat, ha nem DASH-t akkor valami más X11-es coint vagy ott van még két algoritmus mellette..
Persze mondhatod, hogy neked rohadt jó megérzéseid vannak, vagy tutira fasza vagy a technikai analízisben és árfolyam chartokkal álmodsz... De azért lássuk be , ha ez tényleg így lenne akkor most nem fórumozgatnál itt velünk, hanem inkább a Maldiv szigeteken szittyóznál valami hideg koktélt egy pálmafa alatt. És csapkodnád a fűszoknyás lányok fenekét. :-)
Szóval véleményem szerint nem lebecsülendő a bányagépek által megkeresett pénz sem, mert a tőzsdén sokszor csak elméletben kereshetsz , és örülsz utólag, hogy nem annyit buktál , mint amennyit bukhattál volna.. Sajnos ezeket saját bőrömön tapasztaltam meg, ezért már óvatosabb duhaj vagyok a Forex-en és a tőzsdén is....
Az elméletben nagyon kecsegtető lehetőség a gyakorlatban sokszor csúnya nagy bukássá alakul..
Itt van jó példának a BTC. Mindenki tudta, hogy esni fog mint a kő, ha nem fogadják el az ETF-et. A csábítás ellenére én mégsem shortoltam, mert két dolgot nem tudtam előre. Az egyik, hogy meddig esik az árfolyam, a másik hogy meddig és mikor kezd el felfelé megindulni. Ha te tudtad volna akkor most szintén a Maldiv szigeteki utazásokat nézegetnéd és nem itt fórumoznál ;-)

lakat

Hát rendesen kilőtt a Dash, meg az Ethereum is. Szerintem még nőnek is tovább. Technológiailag és használhatóság szempontjából persze jobbak is sokkal mint a BTC. Én a napi tradelés helyett most egy altcoin portfóliót csináltam magamnak. Van köztetek még valaki aki a tradelés mellett/ helyett ilyen hosszabb távú befektetésben utazik? Ha van akkor milyen pénzt gyűjtötök? Én pl most betáraztam Komodo- ból egy kis adagot..

kellybit

Sziasztok!

Idézetet írta: lakat Dátum március 12, 2017, 06:47:00 DÉLELŐTT
Hát rendesen kilőtt a Dash, meg az Ethereum is. Szerintem még nőnek is tovább. Technológiailag és használhatóság szempontjából persze jobbak is sokkal mint a BTC. Én a napi tradelés helyett most egy altcoin portfóliót csináltam magamnak. Van köztetek még valaki aki a tradelés mellett/ helyett ilyen hosszabb távú befektetésben utazik? Ha van akkor milyen pénzt gyűjtötök? Én pl most betáraztam Komodo- ból egy kis adagot..

Én inkább így gondolkodom. Elég sok coinból áll a portfólióm, kb 1 éve alakítottam ki és alakítgatom azóta is. 1 év alatt dupálódott meg az értéke. Igazából én a kockázatdiverzifikációt tartom a legfontosabbnak, szóval minél többfele legyen elosztva a pénz, így elkerülhetőek a nagyobb kilengések. Pl. a steem-em elértéktelenedett, de a dash visszahozta.
A daytrade nekem kockázatos, tényleg soha nem lehet tudni mi lesz. Persze jó lenne egy jó scalpoló platform. De ha arra spekulálunk, hogy ez az egész technológia a jövőben elfogadott lesz, akkor érdemes kiülni éveket, persze csak annyi pénzt szabad beletolni amit az ember nem sajnál elveszíteni. Sajnos az angolom gyenge, így nem tudom melyik coin mögött mi áll, csak a coinmarketcap-en következtetek, hogy melyek népszerűek, ígéretesek. Jó lenne minden coinnnak egy külön topic, ahol megtárgyalhatnánk melyik miért jó.

andysk

Idézetet írta: lakat Dátum március 12, 2017, 06:47:00 DÉLELŐTT
Hát rendesen kilőtt a Dash, meg az Ethereum is. Szerintem még nőnek is tovább. Technológiailag és használhatóság szempontjából persze jobbak is sokkal mint a BTC. Én a napi tradelés helyett most egy altcoin portfóliót csináltam magamnak. Van köztetek még valaki aki a tradelés mellett/ helyett ilyen hosszabb távú befektetésben utazik? Ha van akkor milyen pénzt gyűjtötök? Én pl most betáraztam Komodo- ból egy kis adagot..
Ugyanezt próbálom csinálni. Altcoinokból portfóliót. Amit privátban küldtél linket nagyon megtetszett. Még 1x köszi Lakat!!
És sebajtóbiásnak is köszönjük persze.
A napi tőzsdézést meg én is hanyagolom, az élet megtanított.. :-)