Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami kriptó fórum ötletek-javaslatok

Indította Laca012, április 13, 2017, 04:51:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Laca012

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 12, 2017, 04:34:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 12, 2017, 10:34:19 DÉLELŐTT
mindenre uj topikot mindenki ne nyisson mert mar mindjart minden kerdes egy kulon topic lesz. rendszertelen kezd lenni a forum nagyon!

Miért ne lehetne minden kérdés külön topik?
Szerintem sokkal áttekinthetőbb úgy mint 10-20 topikba belezsúfolva minden.
Hamarabb megy átolvasni 1-2 oldalt egy adott témában mint 50-et.

Mert akkor 1000topicban lesz szó pl. videokártyákról, és akkor nem fogod tudni kitalálni, hogy valamit valahol már kérdeztek-e, mert képtelenség lesz behatárolni, hogy kb. hol keresd.
Mert valahol minden kapcsolódik mindenhez és pl. USB riserekről akarsz megtudni mindent, akkor nem csak az USB riser topicban van info,
hanem a Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek-ben is, mert a risern megy az "Amperek" egy része a "vezetékek"-en,
aztán a HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál -ban is, mert ha kezdő vagy, nem tudod azt sem hogy mi az a riser,
aztán ott van a RIG keret építés, meg ami hozzá tartozik mert amikor RIG-et építesz akkor az is alap, hogy a risereket beépíted,
Szóval sajnos nem elég átolvasni egy topicban 1-2 oldalt.

Viszont egyrészt használni kell(ene) a keresőt és azzal jelentősen lehetne redukálni az összevisszaságot (a felesleges kérdéseket). (Meg természetesen az #1. hozzászólásokban összegezve a lényegesebb információkat, ismert buktatók megoldásait..stb.
Másrészt az "egyszeri" kérdések nem tolnák annyira hátra a fontosabb ökölszabályokról szóló topicokat, és akkor talán meglátnák az újak is az első körben jelentős-fontos "kötelező" olvasmányokat..

A Prohardveren is kapnak hideget meleget azok a "jampik" akik kereső használata nélkül "beböffentik" a 160.000-szer kitárgyalt kérdést vagy nagyon hasonló létező már megválaszolt kérdésnek új topicot nyitnak. Nem véletlenül.

Lehetne javítani a topic címek pontosításával is. Pl ott van a Milyen rig-et tanácsoltok? ami igazából jórészt a "milyen alaplapot" -ra korlátozódik,
de kicsit belevegyül a "milyen videokártyát" is, amire van külön topic a VGA választás bányászathoz sőt, egyes videokártyáknak új topicok vannak nyitva. (vega, rx550-70-80) 
belevegyül kicsit a "milyen tápegységet" is amire ott van a Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek..

Ott van a Grafikus kártya meghajtók a bányászat szemszögéből... ami egy "régen" elfelejtett topic, de a "kezdő" nem találja meg, mert már a harmadik oldal alján van a topic címek között, sokkal egyszerűbb 100-adszor is megkérdezni a kezdő topicban, de majd lehet bepróbálja a Operációs rendszer és beállításai topicban is..

Tudom, hogy ezt rendbetenni óriási munka, de talán még nem késő.

Természetesen ez a mit bányásszunk topic szerintem is pont egy szükséges új topic,  nem is értem miért nem volt eddig, de ha mindennek új témát nyitunk akkor lesz egy csomó ehhez hasonló:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=135.msg0#new
De most őszintén, ez nem a Poloniex, Coinbase, Debit Card, utalások kezelések-be kellett volna? Tényleg szükséges ennek egy új topic? A  fórumnak pont az lenne a lényege, hogy a felmerült problémákat úgy oldjuk meg, hogy más is tanulhasson belőle, de ha mindenki a saját problémájának új "privát" topicot nyit azzal pont nem ezt érjük el szerintem.
Különben lehet kéne nyitni itt a kriptón belül egy "Ötletek-javaslatok" topicot? Vagy már létezik?

Szerettem volna betenni a "Nem lesznek alkategóriák" című topicba, mert ott volt kérdés, hogy szerintünk jó-e ez így vannak-e ötletek-javaslatok, de úgy tűnik az a topic lezárva.. :-\

Székely Vegán

Persze, ha van már olyan topik amibe passzol akkor nincs miért újat nyitni. És egy moderátor egybe tudja olvasztani az újat a már létezővel.
De ha nincs, mint pl. a "Hát én immár mit bányásszak" esetében akkor mehet az új.

Nem nagy fórum ez úgyhogy nem kell attól félni hogy túl fogunk áradni új topikoktól.

Ném látom annak értelmét hogy mindent próbájunk besüriteni 10 topikba.. ami friss és releváns az úgyis a toppon van, a többi felejtődik.
Keresés funkcióval ugyanúgy meg lehet találni a topikot is mint a post-ot és sokkal könnyebb is 1-2 oldalas topikot átolvasni mint 50-60 oldalast.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

hoppus

@Laca: es ennek a megtargyalasara nyitottal egy UJABB topicot :D :D

Worlynox

Kéne kérdőív alapvető dolgokról, amit ki kell tölteni, addig nem lehet írni a fórumba.
Pl.
Mi az utolsó driver, amit lehet mod-dal használni ?
Alapvető alaplapi beállítások .
Vagy Zorg féle ökölszabályok:
Mennyit vonj ki a gyári EVV feszből ?
VDDCI vagy VDDC leygen nagyobb ??

stb.

bazsy

A kezdőkre vissza térve,meg újakra akik frissen regisztrálnak szerintem ez az én véleményem azt kellene csinálni,hogy ami fontos az elinduláshoz téma,topik stb... összeszedni egy csokorba és kiemeltként a fórum elejére rakni.
Látok én is olyat nem egy helyen hogy  a már kivesézett témák vagy esetlegesen a leirt megoldásokra mindig felteszik a kérdést,pedig ott van csak vissza kellene lapozni.

Laca012

Idézetet írta: bazsy Dátum április 14, 2017, 08:34:41 DÉLELŐTT
A kezdőkre vissza térve,meg újakra akik frissen regisztrálnak szerintem ez az én véleményem azt kellene csinálni,hogy ami fontos az elinduláshoz téma,topik stb... összeszedni egy csokorba és kiemeltként a fórum elejére rakni.
Látok én is olyat nem egy helyen hogy  a már kivesézett témák vagy esetlegesen a leirt megoldásokra mindig felteszik a kérdést,pedig ott van csak vissza kellene lapozni.

+1

Erre van a kezdő topic aminek az első posztjában kezdetnek elég lenne egy lista címekkel linkekkel a Robi ezen videóira.
Ugyanis majdnem minden fontos kezdő lépésről beállításról van egy videoja. Mi is azokon "nőttünk fel",
Szerintem a nagy része azzal meg lenne oldva, meg így videóval illusztálva a "kevésbé előképzettek" is megkapnák az alapokat egy könnyebben emészthető nem annyira száraz formában..
Vélemény?

Szacsa

Sziasztok amikor fel tettem a kérdésem ez volt a célom hogy át láthatóbbá kéne tenni a dolgokat mert amíg nem tudom mit írjak kezdőként a keresőbe addig a kereső sem ér sokat.  Nem véletlen hogy így hátulról tettem fel a kérdést mert így  nem hurrogást hanem válaszokat kapok. Rengeteg oldalon jártam és tudom hogy mit szeretnétek de a végén akkora lesz az olvasni való hogy az újoncoknak el megy a kedve és ideje az utána olvasásnak ezért kéne szűkíteni az olvasmányokat. És ha van ideje az embernek akkor át nézi majd a többit is.   

Uhura

#7
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 14, 2017, 09:31:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum április 14, 2017, 08:34:41 DÉLELŐTT
A kezdőkre vissza térve,meg újakra akik frissen regisztrálnak szerintem ez az én véleményem azt kellene csinálni,hogy ami fontos az elinduláshoz téma,topik stb... összeszedni egy csokorba és kiemeltként a fórum elejére rakni.
Látok én is olyat nem egy helyen hogy  a már kivesézett témák vagy esetlegesen a leirt megoldásokra mindig felteszik a kérdést,pedig ott van csak vissza kellene lapozni.

+1

Erre van a kezdő topic aminek az első posztjában kezdetnek elég lenne egy lista címekkel linkekkel a Robi ezen videóira.
Ugyanis majdnem minden fontos kezdő lépésről beállításról van egy videoja. Mi is azokon "nőttünk fel",
Szerintem a nagy része azzal meg lenne oldva, meg így videóval illusztálva a "kevésbé előképzettek" is megkapnák az alapokat egy könnyebben emészthető nem annyira száraz formában..
Vélemény?

+1

- Annyit tennék, még hozzá, hogy nem feltétlenül kell több kiemelt topicot csinálni, elég lenne egy kiemelt topic amiben minden témának lenne egy gazdája - aki az adott témához ért / felvállalja a témát az írna egy postot - majd ha van rá lehetőség lezárnánk a topicot, hogy ne lehessen hozzászólni. A téma gazda pedig a post frissitésével frissitené az adott postot/témát az új infokkal , stb. Így konzisztensen egy - egy téma le lenne írva - és a kezdők ott kaphatnának meg mindent. Annyival idővel fel lehetne tuningolni mindent, hogy valamilyen elméleti / gyakorlati alapot is leírnánk az adott témához .. ne csak a nyers adatok és megoldások, hanem miért van ez vagy az, hogyan működik ez vagy az. Már csak a nép "butítás" égisze alatt, sok esetben pl.: Zorg leírásai sokat segítettek a dolgok megértésében ... s..nyal vége :) Később ebből lehetne összerakni egy pdf-et pl ilyen címmel: Bányászati kézikönyv kezdőknek.

Annyira kellene figyelni, hogy az egyes témák tematikusan egymás után szerepeljenek. Ne a bányász szoftverrel kezdjünk ha még a csákó azt sem tudja, hogy 1 GB VRAM-os kártyával nem lehet bányászni.

A témák kb. lehetnének: - Hardver (vga / alaplap, egyebek) , szoftver, táp, távvezérlés, net , GPU tweak, rig keret, gép építés és összeszerlés, riser, stb. meg adatbankok: watttool , memória, vga mérési eredmények, stb.

Ez kb. olyan lenne mint egy bányász képző suli. "Ez a crypto pénz .... látod ilyen kerek és sok 1111 meg 0000 -ból áll. Ez a bányagép, zümmög, meleg és most szállt el a VRAM, álljál hátra mert most ég le a házad ...."

- A másik dolog, hogy a topicok maradjanak k mert szerintem bárki aki éppen gyorsban keresett valamit soha nem lapozott végig 60 oldalnyi anyagot és még ha 5 postal azelőtt válaszolták meg a kérdést ő föl fogja tenni újra. Vagyis a topicok maradnának pörögnének de rendszeres időközönként mehetne egy zanzásított eszencia kivonás az összefoglaló topicba.

jzsolt

Ötlet: prog.hu-n minden kérdés külön téma. Ok, sok téma lesz egy idő után, de téma cím alapján sokkal könnyebben megtalálható 1-1 válasz egy hasonló kérdésre. Ha meg valaki duplikálja a kérdést, azt átpakolni a megfelelő topikba és törölni a duplikációt. Kellenek fő témakörök és azon belülre a kérdés topikok. Bár itt már olyan sok hozzászólás van, hogy nagyon érdemi látványos rendrakást nem nagyon lehet csinálni szerintem...

Uhura

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 18, 2017, 12:32:45 DÉLUTÁN
Ötlet: prog.hu-n minden kérdés külön téma. Ok, sok téma lesz egy idő után, de téma cím alapján sokkal könnyebben megtalálható 1-1 válasz egy hasonló kérdésre. Ha meg valaki duplikálja a kérdést, azt átpakolni a megfelelő topikba és törölni a duplikációt. Kellenek fő témakörök és azon belülre a kérdés topikok. Bár itt már olyan sok hozzászólás van, hogy nagyon érdemi látványos rendrakást nem nagyon lehet csinálni szerintem...

Akkor lehet csinálni kéne egy témánként egy csevegő topicot és egy zárt a témához tartozó "ez a lényeg" topicot. A csevegőben mindenki azt csinál amit "akar"  és a szerkesztő(k) időközönként a lényeges, visszatérő kérdéseket, megoldásokat, stb. szerkesztve átemelik az "ez a lényeg" topciba.

A probléma annyi, hogy a topicok sokszor azért mennek el más irányba mert minden mindennel összefügg, egy alaplapi problémából 2 lépéssel már táp ellátási, vga kártya vagy szoftveres diskurzus kerekedik. Ezt pedig vagy moderálód vagy próbálja mindenki önellenörizni magát.  Sem ez sem más fórum motor nem alkalmas raa még, hogy pl procceseket / ágakat lehessen leválasztani amikor eltérünk a témától de mégis is egy helyen legyenek a dolgok.

Szacsa

Sziasztok.
Igazából sok fórumon jártam és ez a probléma sokfelé elő jön és nehéz vele a vége felé kezelni, és ahogy egyre több az olvasni való egyre jobban veszi el az ember kedvét és idejét, de mindenre van megoldás és sokan látják is. Minden kripto oldalt zárolni kell és csak egy csevegőt hagyni amíg a többi oldal nincs rendbe rakva, a kezdőktől el kell venni az új oldal nyitást, csak a csevegőbe tudjanak írni.  Meg kell bízni olyanokat akik témában ott vannak hogy a fontosabb kérdéseket , oldalakat rakják helyre mert így át láthatatlan lesz, ( van) . Ezeket azért javaslom hogy a mit egyszer rendbe raktak ne tudjanak hozzá írni csak a kijelölt személyek. Tudom nehéz ez de sokat dob a latba mert a kezdőknek mint én is nem megy el a kedve. Sokszor hivatkoztok egy Robi nevezetű srácra de nem találom a Yutun a videóit ha netán valaki küldene egy linket azt meg köszönném. Javaslom az időrendi sorrendet a fórum ősze rakásakor, mivel először riget kell építeni, utána gépet, utána pogik és csak utána a többi. :)
tudom le leszek hurrogva, de  szerintem így ésszerű.

Andokaaa

Idézetet írta: Szacsa Dátum április 20, 2017, 06:02:35 DÉLELŐTT
Sziasztok.
Igazából sok fórumon jártam és ez a probléma sokfelé elő jön és nehéz vele a vége felé kezelni, és ahogy egyre több az olvasni való egyre jobban veszi el az ember kedvét és idejét, de mindenre van megoldás és sokan látják is. Minden kripto oldalt zárolni kell és csak egy csevegőt hagyni amíg a többi oldal nincs rendbe rakva, a kezdőktől el kell venni az új oldal nyitást, csak a csevegőbe tudjanak írni.  Meg kell bízni olyanokat akik témában ott vannak hogy a fontosabb kérdéseket , oldalakat rakják helyre mert így át láthatatlan lesz, ( van) . Ezeket azért javaslom hogy a mit egyszer rendbe raktak ne tudjanak hozzá írni csak a kijelölt személyek. Tudom nehéz ez de sokat dob a latba mert a kezdőknek mint én is nem megy el a kedve. Sokszor hivatkoztok egy Robi nevezetű srácra de nem találom a Yutun a videóit ha netán valaki küldene egy linket azt meg köszönném. Javaslom az időrendi sorrendet a fórum ősze rakásakor, mivel először riget kell építeni, utána gépet, utána pogik és csak utána a többi. :)
tudom le leszek hurrogva, de  szerintem így ésszerű.

Robi = Szèkely Vegán

Uhura

Javaslat: 

Kéne pár "extra" védett zárt topic amik jelszóval vannak védve mert adózás, a pénz hogyan vegyek ki, hogy ne lássa a nagy testvér  vagy a baikalos mit írjunk a papíra dolgok nem igazán jó ha publikban mennek. Nem azért mert törvényt sértenénk de mivel indexeli a google az egészet ezért nem biztos, hogy jó ha gyorsan megtalálhatja más is...

Székely Vegán

Idézetet írta: Lord11 Dátum április 20, 2017, 12:58:31 DÉLELŐTT
Egyébként lehetséges a fórumon zárt (csak regisztrált felhasználók számára olvasható) topicot létrehozni?
Ha lehet, érdemes lenne az ilyesmiket ott megbeszélni, mert a drága google elég szépen indexeli a fórumot.

Létre lehet hozni egy zárt alfórumot kényes témáknak a kriprón belül amit csak reggeltek láthatnak, de mivel bárki reggelhet ez nem sokat ér további tag szűrés nélkül.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum április 20, 2017, 08:08:39 DÉLELŐTT
Javaslat: 

Kéne pár "extra" védett zárt topic amik jelszóval vannak védve mert adózás, a pénz hogyan vegyek ki, hogy ne lássa a nagy testvér  vagy a baikalos mit írjunk a papíra dolgok nem igazán jó ha publikban mennek. Nem azért mert törvényt sértenénk de mivel indexeli a google az egészet ezért nem biztos, hogy jó ha gyorsan megtalálhatja más is...

Nem hiszem ennyire pici ebihalakra vadászna az állam.. bár ki tudja.. ha van igény rá csinálhatunk egy rejtett alfórumot a kriptón belül.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

jzsolt

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 20, 2017, 08:36:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum április 20, 2017, 08:08:39 DÉLELŐTT
Javaslat: 

Kéne pár "extra" védett zárt topic amik jelszóval vannak védve mert adózás, a pénz hogyan vegyek ki, hogy ne lássa a nagy testvér  vagy a baikalos mit írjunk a papíra dolgok nem igazán jó ha publikban mennek. Nem azért mert törvényt sértenénk de mivel indexeli a google az egészet ezért nem biztos, hogy jó ha gyorsan megtalálhatja más is...

Nem hiszem ennyire pici ebihalakra vadászna az állam.. bár ki tudja.. ha van igény rá csinálhatunk egy rejtett alfórumot a kriptón belül.

Szerintem is legyen... ha csak 1 illetékesnek elvesszük a kedvét ezzel a további olvasgatástól, akkor már nem volt hiába... elférni meg elfér.

sebajtóbiás

#16
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 20, 2017, 10:43:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 20, 2017, 08:36:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum április 20, 2017, 08:08:39 DÉLELŐTT
Javaslat: 

Kéne pár "extra" védett zárt topic amik jelszóval vannak védve mert adózás, a pénz hogyan vegyek ki, hogy ne lássa a nagy testvér  vagy a baikalos mit írjunk a papíra dolgok nem igazán jó ha publikban mennek. Nem azért mert törvényt sértenénk de mivel indexeli a google az egészet ezért nem biztos, hogy jó ha gyorsan megtalálhatja más is...

Nem hiszem ennyire pici ebihalakra vadászna az állam.. bár ki tudja.. ha van igény rá csinálhatunk egy rejtett alfórumot a kriptón belül.

Szerintem is legyen... ha csak 1 illetékesnek elvesszük a kedvét ezzel a további olvasgatástól, akkor már nem volt hiába... elférni meg elfér.

Így van, és még csak enni se kér. Én is támogatom, ha csak a google indexelő botját sikerül is így kizárni az érzékenyebb témákból az már hasznos lenne.

drizzt_do_urden

en mar regota mondtam hogy nem kel lmidnent megbeszelni itt:) nincs titkositott opcio!

jzsolt

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 20, 2017, 12:55:20 DÉLUTÁN
en mar regota mondtam hogy nem kel lmidnent megbeszelni itt:) nincs titkositott opcio!

Nem baj, kockázat a középső nevünk :)

Uhura

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 20, 2017, 08:30:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Lord11 Dátum április 20, 2017, 12:58:31 DÉLELŐTT
Egyébként lehetséges a fórumon zárt (csak regisztrált felhasználók számára olvasható) topicot létrehozni?
Ha lehet, érdemes lenne az ilyesmiket ott megbeszélni, mert a drága google elég szépen indexeli a fórumot.

Létre lehet hozni egy zárt alfórumot kényes témáknak a kriprón belül amit csak reggeltek láthatnak, de mivel bárki reggelhet ez nem sokat ér további tag szűrés nélkül.

Erre lehetne csinálni egy nyilvános részt , ahol jelzi valaki, hogy szeretne belépni , és ha elmúlt valamennyi idős és van valami kézzel fogható dolog , név telefonszám vagy bármi , ezt jelzi az adminnak ő pedig akkor beengedi az illető tagot.

Én sem hiszem, hogy ilyen "kis" halakra vadásznak az állam, bár azt azért ne felejtsük el, hogy itt többen vannak olyanok akik 40 kártya, 12 riggel dobbáloznak és az már nem kis hal. Te is Robi 5+ riggel nyomod. Az persze más kérdés, hogy ki hol él ... Ámerikában, Angliában és még Japánban is 1000-2000 dollár/hó még bőven lehet a radar alatti érték itt már ez annyi pénz amiért simán orrba és szájba.....  plusz ott az adóhatóság gondolkodik és nem a könnyű de apróra hanem a nehezebb de óriásira ugrik rá szerintem. Már csak a cégek, és adózok száma miatt is. Nálunk - a királyságban - simán Marika nénit a 2000 Ft--s kert felásatásért képesek fekete munkára 50-100e-re megvágni.