Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami kriptó fórum ötletek-javaslatok

Indította Laca012, április 13, 2017, 04:51:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Székely Vegán

Idézetet írta: adamszumu Dátum május 02, 2017, 07:28:57 DÉLUTÁN
Csak én látok duplán vagy tényleg 2 ETH bányászat c. topic van?

Én csak egyet látok, de linkeld be külön mind a kettőt s akkkor kiderül!
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

LordAthis

Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 11:10:48 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szacsa Dátum április 29, 2017, 06:39:01 DÉLELŐTT
Sziasztok.

""
Szerintem megkönnyíted a saját dolgod, ha inkább magad elé veszel egy nullát, és elkezded az elejéről felépíteni -leírásban- a bányagépet (mondjuk egy, vagy két kártyával), jó szájbarágósan, pontosan azokat a kifejezéseket használva, semmit sem egyértelműnek véve, akár képekkel illusztrálva, amelyekre pl. egy-egy lapon is kattintani kell.
Vegan videói azért hagynak sok kérdést maguk után, mert számtalan dolgot egyértelműnek vesz, de azok csak a témában járatosnak egyértelműek -pl. rövidítések- egy újonc, mintha magyarként németül kezdene tanulni: mi a fax ez a 3 nem, és hogy lehet egy iskola nőnemű!?!?!?
..aztán a kérdések úgyis el fognak árasztani, ha már van egy kiindulási pont, de sok kezdő annyira kezdő, hogy még kérdezni sem tud.
Meg hát "Lehetetlen bármit is bolondbiztossá tenni, a bolondok olyan zseniálisak" :D ""

Itt mindenki zseni valamiben csak mindenki másban, az élet rengeteg területet ölel át nem tudsz mindent te sem. De mint én is folyton tanulok és képzem magam hogy ne maradjak le. De ha a kulcs szavakat tudja az ember és nem rövidítve vagy szleng nyelven van. Akkor rá tud keresni a Googléban. Tudom Ő A  Barátom. :)  Szerintem  ha én feltennék olyan kérdést az életből te sem biztos hogy megtalálnád a BARÁTODBAN. :)  Ebből kell ki indulni mindig. Aki megírja az egészet az elejéről a végéig vendégem  egy kajára. :) Ha kéri még házhoz is viszem a hétvégén Magyarországon belül szívbaj nélkül. :D

Erre lenne jó egy téma vázlat - tartalomjegyzék -  amelyet mint egy szerkesztő csoport össze dobálunk .. és a kitöltjük a vázat hússal és anyaggal... lenne egy főszerkesztő és minden témának egy - egy vagy akár több szerkesztője ... a topicokban mindenki elmondja ami szerinte kell vagy jó vagy info , a szerkesztők pedig ahogyan idejük engedi az első postban összefoglalják , leírják az adott témát .. amikor elért a rendszer egy olyan minőséget,  teljességet ami már elfogadható és jó ... akkor véglegesítik és közreadják.

Az eredmény egy bányász könyv .. mit, hogyan kell csinálni ... persze soha nem lesz végleges, mert mindig változnak a dolgok de mivel vannak olyan alapok amik nem fognak változni vagy lassan a könyv jó alap lehet a kezdéshez.

pl: tartalomjegyzék

Az ideologiai és egyéb rsézek kihagyásával csak technikai egyenlőre:
- Eszközök (hardware)
     - Alap rendszer
        - Alaplap / processzor / memória
     - Tápellátás
        - Elektromos alap ismeretek
        - Tápok
        - Kábelezés
     - Bányász felszerelés
        - Riser
        - Kártyák
     - Kiegészítő rendszerek
       - Tűz, füst és biztonság technika
       - Távvezérlés
- Szoftver
     - Operációs rendszer
     - Bányász programok
     - Toolok és mod programok
     - Felügyelet szoftverek
     - Internet és hálózati beállítások
 
Valami ilyesmi , persze nem ez a jó vagy végleges de ha elkezdjük már a a tartalomjegyzék összeállítása sokat fog segíteni.  Kb. olyan ez mint egy szakdolgozat , összefoglalod és feltárod a problémákat és megfogalmazod hova szeretnél eljutni.

És ami fontos mindenki részt vehet benne egy közös élmény - és közösség építésnek sem utolsó - és munka nem egy embernek kell beledöglenie ... mert a kezdők a kérdéseikkel rávillágítanak azokra a problémákra amiket a "profik" már laza csuklóból csinálnak... a profik meg kiteljesedhetnek .. és mindenki nyer. :)

Ez kitűnő ötlet!!
Azon morfondíroztam, hogy ehhez egy Wiki-klónt vajon nehéz-e "behegeszteni" a fórumba? :O

Lehet megérős "játék" lenne, könnyen-gyorsan kezelhetővé tenné a link-készletet, rövidítésekre rámutatva kiírja a jelentésüket - Kezdő is jut valahová, haladóknak rövidebb a rizsa, gyorsabb a keresés...

..stb.

Csak gondolkoztam... ;)

Uhura

Idézetet írta: LordAthis Dátum május 03, 2017, 01:18:04 DÉLELŐTT

Ez kitűnő ötlet!!
Azon morfondíroztam, hogy ehhez egy Wiki-klónt vajon nehéz-e "behegeszteni" a fórumba? :O

Lehet megérős "játék" lenne, könnyen-gyorsan kezelhetővé tenné a link-készletet, rövidítésekre rámutatva kiírja a jelentésüket - Kezdő is jut valahová, haladóknak rövidebb a rizsa, gyorsabb a keresés...

..stb.

Csak gondolkoztam... ;)

Kidface már elkezdte ha van egy alap váz amin dolgozunk ha beszélsz vele akkor tudsz segíteni. Egyenlőre inkább a technikai részek vannak terítéken de szerintem nem ártana majd, adó, pénzügyi - közgazdasági kérdések kifejtése is - már csak az általános magyar közgazdasági szemlélet hiány miatt sem , meg lehet bővíteni mindennel.

Wiki kérdése szerintem jó ötlet a forma szerintem képlékeny, pdf kézikönyv, fórum bejegyzés , wiki, stb. De a fórumon a wiki lehetne egy jó forma ez részben igaz.

m8k

Jo lenne nyitni egy alforumot amibe minden egyes kartyatipusrol nyitni egy topikot es ott celszeruen beszelgetni! Nekem pl. RX480 es GTX 1080 as kartyaim vannak, engem csak az erdekelne. En a forum eleitol itt vagyok, es mar tobbszor akartam keresni egy infot amit biztos lattam ezen a forumon de sok idobe telt amig megtalaltam vagy meg se talaltam . Ha valaki uj belepne egybol kapna infot azokrol ami erdekli es nem kene atolvasson millio "mellebeszelos komentet".

LordAthis

Idézetet írta: m8k Dátum május 03, 2017, 05:57:57 DÉLUTÁN
Jo lenne nyitni egy alforumot amibe minden egyes kartyatipusrol nyitni egy topikot es ott celszeruen beszelgetni! Nekem pl. RX480 es GTX 1080 as kartyaim vannak, engem csak az erdekelne. En a forum eleitol itt vagyok, es mar tobbszor akartam keresni egy infot amit biztos lattam ezen a forumon de sok idobe telt amig megtalaltam vagy meg se talaltam . Ha valaki uj belepne egybol kapna infot azokrol ami erdekli es nem kene atolvasson millio "mellebeszelos komentet".


Ez mondjuk járható út akkor, ha nem lehet bele írni, csak annak az 1-2 szerkesztőnek, aki megkapja a jogot.
"Fa-Szerkezet"-ben...


Alapok:
   -
   -
   -
   -
VGA-k:
   -
   -
   -
   -
Pool-ok:
   -
   -
   -
Progik:
   -
   -
   -
   -

stb.
Persze ezeknek is al- és al részei. Logika szerint.
Könnyen, gyorsan kereshető! :)


Más:
Nekem is van olyan oldal, amire azt írja, hogy nem létezik, vagy nem vagyok jogosult, pedig Google alapján találtam itt infót.
Gondolom le lett zárva... ;)

Kereső sem segített.

Adó dolgok is nemsokára frissítem és hozom!
Különben van magyar adózásról topik? Mert románról már találtam!  ::)

adamszumu

Lehet hogy csak reggeltől összekevertem az etc-t és az eth-t.

Szacsa

Sziasztok. Pont ezért mondtam koràbban, hogy amíg  szerkesztve van a fórum értelmezö kézi könyve, addig le kell zàrni az összes kriptó oldalt és csak egy csevegő oldalt hagyni míg a többiből kiszürik a lényeget és csak az marad benne.

Uhura

Idézetet írta: Szacsa Dátum május 04, 2017, 07:54:50 DÉLELŐTT
Sziasztok. Pont ezért mondtam koràbban, hogy amíg  szerkesztve van a fórum értelmezö kézi könyve, addig le kell zàrni az összes kriptó oldalt és csak egy csevegő oldalt hagyni míg a többiből kiszürik a lényeget és csak az marad benne.

Szerintem ne zárjuk le a könyv legalább 2-3 hónap, mire minden téma kidolgozásra kerül és mondjuk végleges formát önt addig meg úgyis mennek az infok amik segítenek mindenkinek .... persze addig is mehetnek ki félkész anyagok ... de fölös lenne lezárni bármit is. Amúgy is ha jó  a könyv akkor a topicok terhelése is csökkeni fog, meg nyugisabb lesz a helyzet.

PeetBp

Sziasztok!
Na végigolvastam ezt a témát és pár ötletet megosztanék.

Szerintem minden téma nyitójának kellene a saját témáját kezelni, akár a moderátori jogok arra a témára szűkítésével, ha lehet ilyet.
Minden téma elejére a témát indító felhasználónak lehetne feladata összegezni a saját témáján belüli tartalomjegyzéket, eredményeket, adatokat, lehetőségeket, esetleg a téma hozzászólásának vagy egy-egy a témához tartozó videó linkjével kiegészítve....így az újak figyelmét fel lehet hívni, hogy ott találják az infókat.
Ide persze csak a fontos és használható információkat célszerű betenni.....
Valamint, hogy átláthatóbb legyen egy téma az idézet lehetőségét javasolnám letiltania és helyette a felhasználó Nick nevének beillesztését javaslom, így ha valaki beszélget egy témán belül, ami jelenleg is így működik, minden hozzászólásból látszik kinek válaszol. Aki pedig mindenkihez szól oda nem kell semmi, viszont így rövidülnének a hozzászólások és átláthatóbbá válnának.

A fő menüben a témák csoportosítását pedig kitárgyaltátok, abban egyetértek az általatok elkezdett folyamatokkal...
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

zsidoka91

Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Skankhunt42

Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 07, 2017, 10:30:39 DÉLUTÁN
Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Van.
Hazi feladat: megtalalni

Székely Vegán

Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 07, 2017, 10:30:39 DÉLUTÁN
Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Mikor a hozzászólásaid száma eléri a 25-öt akkor majd láthatóvá válik az adózás topic is.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Laca012

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 04:04:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 07, 2017, 10:30:39 DÉLUTÁN
Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Mikor a hozzászólásaid száma eléri a 25-öt akkor majd láthatóvá válik az adózás topic is.

Úgyhogy gyorsan szóljál hozzá sokat, tök mindegy, hogy mit, csak teljen a fórum...

De most tényleg Robi.. Ha így odaadjuk a kulcsot akkor mi értelme van a zárnak? Ennyi erővel a NAV-os is legyárt 25 hozzászólást, hogy megnézhesse, ha már tudja mit kell tennie hozzá...

Uhura

Idézetet írta: Laca012 Dátum június 08, 2017, 04:41:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 04:04:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 07, 2017, 10:30:39 DÉLUTÁN
Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Mikor a hozzászólásaid száma eléri a 25-öt akkor majd láthatóvá válik az adózás topic is.

Úgyhogy gyorsan szóljál hozzá sokat, tök mindegy, hogy mit, csak teljen a fórum...

De most tényleg Robi.. Ha így odaadjuk a kulcsot akkor mi értelme van a zárnak? Ennyi erővel a NAV-os is legyárt 25 hozzászólást, hogy megnézhesse, ha már tudja mit kell tennie hozzá...

Dódozzanak a NAV.osok. Ne hogy már ingyé adjuk nekik a zárat a kulcsot meg a megoldást is .. aztán még csinálnak valami jó kis 5 oldalas White Papert :)

zsidoka91


Székely Vegán

Idézetet írta: Laca012 Dátum június 08, 2017, 04:41:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 04:04:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 07, 2017, 10:30:39 DÉLUTÁN
Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Mikor a hozzászólásaid száma eléri a 25-öt akkor majd láthatóvá válik az adózás topic is.

Úgyhogy gyorsan szóljál hozzá sokat, tök mindegy, hogy mit, csak teljen a fórum...

De most tényleg Robi.. Ha így odaadjuk a kulcsot akkor mi értelme van a zárnak? Ennyi erővel a NAV-os is legyárt 25 hozzászólást, hogy megnézhesse, ha már tudja mit kell tennie hozzá...

A NAV le se szarja hogy mi itt miről dumálunk.. nyugodtan félre lehet tenni az paranoját.

Az adózás mindenkinek egyéni felelőssége, tehát az hogy it a fórumon megtárgyalunk különböző adózási módszereket, kiskapukat meg egyéb részleteket még igy önmagában nem jelent semmit. Csak dumálunk.
Mikor eljön az év vége akkor minenki a saját belátása szerint cselekszik, annyi profitot ismer be amennyit ő akar és azért személyesen ő a felelős. Nem én, nem te és senki más a fórumról. Itt nincsen jogi tanácsadás, csak kötetlen beszélgetés.

Tehát éppen ezért nincs is miért takargatni az adózás topicot, szerintem nyugotan vissza lehet tenni a nyilvánosba mert igy mindig csak magyarázkodni kell meg úgy néz ki hogy rejtegetni valónk van, holott igazából nincs is.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Laca012

#96
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 01:46:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 08, 2017, 04:41:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 04:04:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 07, 2017, 10:30:39 DÉLUTÁN
Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Mikor a hozzászólásaid száma eléri a 25-öt akkor majd láthatóvá válik az adózás topic is.

Úgyhogy gyorsan szóljál hozzá sokat, tök mindegy, hogy mit, csak teljen a fórum...

De most tényleg Robi.. Ha így odaadjuk a kulcsot akkor mi értelme van a zárnak? Ennyi erővel a NAV-os is legyárt 25 hozzászólást, hogy megnézhesse, ha már tudja mit kell tennie hozzá...

A NAV le se szarja hogy mi itt miről dumálunk.. nyugodtan félre lehet tenni az paranoját.

Az adózás mindenkinek egyéni felelőssége, tehát az hogy it a fórumon megtárgyalunk különböző adózási módszereket, kiskapukat meg egyéb részleteket még igy önmagában nem jelent semmit. Csak dumálunk.
Mikor eljön az év vége akkor minenki a saját belátása szerint cselekszik, annyi profitot ismer be amennyit ő akar és azért személyesen ő a felelős. Nem én, nem te és senki más a fórumról. Itt nincsen jogi tanácsadás, csak kötetlen beszélgetés.

Tehát éppen ezért nincs is miért takargatni az adózás topicot, szerintem nyugotan vissza lehet tenni a nyilvánosba mert igy mindig csak magyarázkodni kell meg úgy néz ki hogy rejtegetni valónk van, holott igazából nincs is.

Ezzel az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek és nagyon jó is meg ésszerű is lenne akkor..

Egyébként szvsz ha egy NAV-os venné a fáradtságot és elolvasná, még lehet segítene is közös nevezőre jutni..

Téged ott USA-ban meg úgysem érint, meg engem sem itt UK-ben.
Nekem itt évi £11.500-ig adómentes minden jövedelem, felette £40.000-ig 20%. Ha be akarnám vallani ezt is, esetemben ennyit kellene befizessek. Ha nem akarom, leszarják..
Itt £5 alatt nem kell számlát-nyugtát adnod, ha kisvállalkozó vagy, kézzel írsz egy cetlit, vagy ha nagyon komolyan nyomod akkor word-ben bepötyögöd-kinyomtatod-aláírod aztán annyi az a számla. Nem bonyolítják ilyen sorszámozott számla-nyugtatömbökkel meg ilyen baromságokkal az életünket.  ;)

drizzt_do_urden

igen a nyugati orszagokba konnyitik a kisember dolgat nem megfojtani akarjak. rajottek hogy a kis sok szorgos hangyabol elnek meg...

Laca012

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum június 08, 2017, 06:20:11 DÉLUTÁN
igen a nyugati orszagokba konnyitik a kisember dolgat nem megfojtani akarjak. rajottek hogy a kis sok szorgos hangyabol elnek meg...
Meg a multikból... Mert azokat ellenőrzik keményen és nincs pardon... Nyilvános szégyenlistára is kerülnek a büntetésen felül amivel munkaerőt és üzleti partnereket veszítenek...
Nem úgy mint magyarországon, hogy multiknak 5-10évig 50-100%-os adókedvezmény, mert "munkahelyeket teremtenek" (korrupciós pénzeket tolnak vissza zsebekbe)..

zsidoka91