Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

AMD VEGA

Indította Tiba, június 14, 2017, 03:14:51 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

willow


Idézetet írta: evko81 Dátum szeptember 17, 2017, 07:10:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum szeptember 17, 2017, 06:18:57 DÉLUTÁN

Idézetet írta: ZsanETtH Dátum szeptember 17, 2017, 04:00:36 DÉLUTÁN
ADATOK!!

Mivel úgyis mindenki ezt keresi és ez a fontos, még nekem is, ezért elkezdtem egy táblázatba végigmazsolázni az adatokat. Egyszer akarom ezt megtenni egy adott beállításnál így kicsit lassan haladok és jó sok mérés van még előttem.

Itt van a link a táblázathoz amin dolgozom, folyamatosan bővül. Ami algó vagy miner prg. nem működik azt megjegyzésbe beírom.
Csemegézzetek.


Jó a táblázat. Nagy munkát végzel. Köszönjük. Hát nagy csalódás ez a vega.




Szerintem senki nem szamitott 100-as sebessegre tole, kb juniusban, de lehet majusban irtam mar, hogy nem lesz jo banyaszatra.  Az teny, hogy ennyire szarra meg en sem szamitottam. :)
Mar akkor gyanus volt, mikor itt marciusban nyomattak, hogy majd jovo heten megjelenik a vega... utana csuszik, meg 2 honapot csuszik. :)
Egyre biztosabb voltam benne, hogy kaka lesz, bar uzleti szempontbol sem lehet ennel jobbat elvarni. Aztan ilyen lett.
Ha 100-al menne, az olyan lenne, mintha egy telot kiadnanak 3gb rom helyett 16gb rom-mal.
Vagy egy 16nm-es technologia utan kiadnak a 7nm-t. :)
Ilyen nem lesz. :)


Pedig vegában gondolkodtam, de látom, hogy ez már biztosan nem lesz. :'(

magellan

Ez olyan, mintha r9 290 lenne. Az fogyaszt ennyit 30 mhs körül.

Tapatalkkal küldve az én SM-N920G eszközömről


berci01

Az szep melo! Respect!


Idézetet írta: ZsanETtH Dátum szeptember 17, 2017, 04:00:36 DÉLUTÁN
ADATOK!!

Mivel úgyis mindenki ezt keresi és ez a fontos, még nekem is, ezért elkezdtem egy táblázatba végigmazsolázni az adatokat. Egyszer akarom ezt megtenni egy adott beállításnál így kicsit lassan haladok és jó sok mérés van még előttem.

Itt van a link a táblázathoz amin dolgozom, folyamatosan bővül. Ami algó vagy miner prg. nem működik azt megjegyzésbe beírom.
Csemegézzetek.

Franky2Ster

#103
Akinek van Vega 56 az keresen meg PM-ben ,hogy tudjunk segíteni egymásnak illetve itt a fórumon is nyugodtan ossza meg tapasztalatait.Én egyenlőre a 17.9.2-es driveral bányászok 50%-on futnak a kártyák mert még nem sikerült jól bekonfigurálnom kártyánként eddig 36Mh/s.

ingyenfrag

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum szeptember 21, 2017, 05:36:42 DÉLUTÁN
Akinek van Vega 56 az keresen meg PM-ben ,hogy tudjunk segíteni egymásnak illetve itt a fórumon is nyugodtan ossza meg tapasztalatait.Én egyenlőre a 17.9.2-es driveral bányászok 50%-on futnak a kártyák mert még nem sikerült jól bekonfigurálnom kártyánként eddig 36Mh/s.


Az a GPU tach az tuti nem GPU usage-et mutat. Ha wattmanben megnézed, akkor tuti, hogy 100% körül van a GPU kihasználtságod.
A helyedben feltenném a blockchain compute drivert, azzal simán elérhető 39Mh/s vega 56 esetén biosflash nélkül.
Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás. XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően). Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.

Franky2Ster

A blockchain compute drivert próbáltam nálam nem működik megfelelően. Lehet azt Vega 64-re adták ki szerintem.

Til

Amennyiben tudjátok mérni a fogyasztást ,kérlek írjátok le a hashrate értékkel együtt.
Köszönöm szépen!
C:\> del c:\command.com

Franky2Ster

#107
Kedves bányász kollégák!
Segítséget szeretnék kérni jártas kollégáktól.Vega 56-ról lenne szó így néznek ki a beállításaim ETH-t és DCR-t bányászok egyszerre.Egyenlőre nem módosítottam a biost. Kérdésem az ,hogy a beállításaim így jól vannak-e vagy mit ,hogyan állítsak?




ingyenfrag

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum szeptember 26, 2017, 08:44:23 DÉLELŐTT
A blockchain compute drivert próbáltam nálam nem működik megfelelően. Lehet azt Vega 64-re adták ki szerintem.

Nekem faszán megy 6db vega 56-tal. Core frekit nem tudok rendesen állítani, meg HBM feszt, szval fogyasztásra nem igazán tudok optimalizálni, de teljesítményügyileg rendben van.
Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás. XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően). Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.

ingyenfrag

#109
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 26, 2017, 02:14:06 DÉLUTÁN
Amennyiben tudjátok mérni a fogyasztást ,kérlek írjátok le a hashrate értékkel együtt.
Köszönöm szépen!

6db vega 56  ilyen beállításokkal--> (core -30%, HBM 950, kivéve egy kártyát, ott csak 900, temp target 67 fok, power target -20%) 1220W körül, teljes rendszerrel hűtéssel.  230-231 MH/s amúgy egy kártyánál 950-es HBM-el 39Mh/s-t tud.

@Franky2Ster:

Nem bányásztam még DCR-t, így nem tudom, hogy mit szeret magas memo vagy magórajelet. Ami a legfontosabb szerintem, hogy olyan beállítást találj ahol a memória órajel nem esik le az általad beállított 950-ről. Ugye vagy melegedés miatt esik vagy a TDP kereten belül maradáshoz veszi le. Szóval lődd be a legalacsonyabb power targetet úgy, hogy a memo órajel még ne kezdjen lefelé ugrálni. Közbe, hogy a hőmérséklet miatti throttlingot kizárhasd tedd a temp targetet 60-65 fok körülre, majd utólag visszaveheted, csak biztosra tudd, hogy nem amiatt veszi vissza a mem órajelet mert túlmelegszik. Alapból melegebb szokott lenni eth mining közben a HBM mint a core.
Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás. XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően). Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.

Franky2Ster

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 26, 2017, 02:14:06 DÉLUTÁN
Amennyiben tudjátok mérni a fogyasztást ,kérlek írjátok le a hashrate értékkel együtt.
Köszönöm szépen!

Holnap ha sikerül jól beállítanom utánna megírom.

Franky2Ster

#111
38,5Mh/s kártyánként nálam 2 kártyával a teljes rendszer 378 watt.Elméletileg mehetne 44Mh/s-el is 17.9.3-al csak nem tudom a megfelelő beállításokat rá. Ha esetleg valaki tudja ossza meg. Köszönöm!

ZsanETtH

#112
ETH -ra Vega64-el, air, gyári bios, bc driver, 1 kártya: 38,5H/s kb 135W. Falból, mérve 237-240W (energiatakarék ON, idle: 85W, kártya előbeállítva, idle:110W)

ETH+DCR
35,4 / 1060 -- 180W (stage7 min/max, 1252MHz; mem st3 1020MHz; PL 35%)

Franky2Ster

AMD 17.10.1-es drivert próbálta valaki, mik a tapasztalatok?

L4mie


Sziasztok! Zec re milyen eredményeket produkál a Vega?
Amit utálok:
1. fórum aláírások
2. listák
3. irónia

Franky2Ster

Szia! Én még nem próbáltam mivel mindenki mondja ,hogy AMD-nek Ethash való.

L4mie

#116
Oké köszi :)
valahogy senki se próbálta egyik fórumon se :(  Pedig örülnék egy első kezes tapasztalatnak, érdemes-e majd BF alatt rárepülni pár Vega-ra vagy nem.


https://www.youtube.com/watch?v=oJMj39Evp8c&t ez a srác tesztelte ez alapján 1070 szinten van.
Amit utálok:
1. fórum aláírások
2. listák
3. irónia

ZsanETtH

Sziasztok, egy kis összefoglaló az előző időszakban történt tapasztalataimról.
Milyen kártyáról is beszélek, Vega 64, Sapphire, 8MB, léhűtéses, gyári BIOS (én nem moddolom, ha esetleg még el akarnám adni).

A konfigom: 2 kártya megy belerakva direktben a lapra, ezt egy 750-es BRONZE táp hajtja meg. A videojelet az alaplapi (processzor) kimeneten nézem. Ez nekem nem csak bánya, hanem általános célú gép is egyben, anyagi korlátok miatt.

Saját mérési eredményeim a két kártyával:

Ethash: 86 Mh/s - 650W
CryptoNight: 3960 H/s - 400W (falból)
Equihash: 880 h/s - 360W

... a korábbiakat már felsoroltam ezt hogyan értem el. A mostani újdonság a Monero (XMR) ami CryptoNight algós.

Mivel AMD-n belül Vegákra ezt hozták ki mások a legjobbnak, a fenti értékek beállításaival megnéztem a whattomine oldalát, 0.15 USD/kWh fogyasztással. A mai profit adatok USD-ben:
- SUMO 5.61, XMR 4.8, ZEC 1.63, MUSIC 1.4, ETH 1.36
A helyzet az hogy három hete nézem a számokat és az arány hasonló volt eddig is, remélhetőleg a jovőben is.

- CryptoNight configolás!
Angolban járatosoknak itt a legfőbb forrás!
Itt le van írva hogyan kell a registry-t machinálni, van pontos reg file is hozzá. A registry módosításhoz hozzátenném, egy alapban nem létező változót és értéket szúr be, tehát semmit nem ír felül. Viszont a későbbiekben a kártya innen veszi a fesz. és freki értékeket, gyakorlatilag így lehet megadni - egyelőre és sajnos a nehezebb úton - a most még nem állítható érékeket.
Rendszerkövetelmény:
- gen3.0-s PCIe foglalat legyen a lapon (korábbi lapomon nem volt, ezért HBCC-t nem tudtam állítani)
- 8GB memória minimum
- min. 120GB-os háttértár (úgy négy kártyáig)

Tömören a beállítás menete: win install, megnézed van-e fent a kártyához illesztő (ha van: leszeded DDU-val), blockchain-es driver felrak. OverdriveNTool letölt, ebben állítod később a fesz és freki értékét a két utolsó (P7 és P3) állapotnak.
Registry módosítás (én így csináltam, de a leírás szerintit is majd meg kellene nézni). Swap file beállítás, kártyánként 15GB (hatos rignél ez 90GB körüli!!). Reboot.
Whattomine-ban kikapcsolod az SLI-t, akkor lesz csúszkád. Beállítász kb 15G értéket. Itt legyél türelmes mert szöszöl egy ideig, alkalmazást bezárja, de ki fogja nyitni újra.
(Itt jegyezném meg, hogy ezt a ki- és bekapcsolást MINDIG el kell játszani reboot után. Én ezzel napokat szívtam, mert úgy jelzi be van kapcsolva, holott nem volt)
Megadod a ventillátor hogyan pörögjön, nekem 1200/4200-es értékkel 68fok targethez ez megfelelt.
OverdriveNTool-ban GPU P7: 1407/910, Mem P3: 1100/900.
Ha a feszen csökkenteni akarsz, a mem-fesz legyen mindig a kisebb érték. Nekem eddig kellett EMELNI 800-ról, hogy stabil legyen és ne fagyogasson.

XMR-STAK-AMD konfigban nekem ezek az értékek vannak (2 kártyára):
"gpu_thread_num" : 4,
"gpu_threads_conf" : [
   { "index" : 0, "intensity" : 2016, "worksize" : 8, "affine_to_cpu" : false },
   { "index" : 0, "intensity" : 1800, "worksize" : 8, "affine_to_cpu" : false },
   { "index" : 1, "intensity" : 2016, "worksize" : 8, "affine_to_cpu" : false },
   { "index" : 1, "intensity" : 1800, "worksize" : 8, "affine_to_cpu" : false },
],

Ezzel kaptam ilyen értékeket:
|  0 | 1042.8 | 1042.3 | 1042.6 |  1 | 933.1 | 930.9 | 930.9 |
|  2 | 1050.4 | 1051.4 | 1051.5 |  3 | 936.4 | 938.5 | 938.8 |
-----------------------------------------------------
Totals:   3962.8 3963.0 3963.8 H/s

Ami gubanc előfordul(hat):
- reboot után kártya veszettül pörög. Megoldás: 220-as kábelt kihúzod a tápból és úgy kapcsolod be. Vagy ennek alternatívája.
- beállíottál mindent, kártyánként mégis 1300 körül van: több (16G) kártyánkénti swap és maxra húzd a HBCC-t. Ha be van kapcsolva kikapcsolod, és újra maxra húzod.
- ránézek HWInfo-val: nálam ez időnként kikapcsolta az egyik kártyát

Ha bármi kérdés van, igyekszem megválaszolni!

Franky2Ster

Ma próbáltam a 17.10.1-és drivert a Vega 56-al nálam még mindig a 17.9.2-a nyerő!

LsL

#119
Sziasztok!

elindultak le a vega arak, gondoltam beruhazok egyre (eddig gtx 1070-1060-t hasznaltam).. szoval ma rendeltem egyet,
SAPPHIRE Radeon™ RX Vega64 8G HBM2 Liquid Cooling
http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=6BC8485A-C1BD-46C3-A6C5-32BB65B3DFF0&lang=eng

vizhuteses, elmeletileg kicsit gyorsabb a leghutesenel, meglatjuk.
egy szamomra erdekes cikk a temaban, meglatjuk, mit lehet kihozni belole..

http://wccftech.com/amds-rx-vega-64-etherium-mining-248-watts-of-power-draw/#ampshare=http://wccftech.com/amds-rx-vega-64-etherium-mining-248-watts-of-power-draw/

a bibi az, hogy pillanatnyilag helyszukeben vagyok, szoval egy olyan rigbe teszem (Az asztali, amit masra is hasznalok, pl jatek) ahol mar benn figyel 2 gb gtx 1070) ugy tervezem, kikapom elobb a 2 1070-est, mig tesztelem a vegat, de utana (kb 1-2 honap) mig nem veszek meg mindent az uj righez megprobalnam visszatenni melle a 2 1070-st valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat? hallottam mar jot rosszat, van aki azt mondja ne, van aki azt : nem gaz...