Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

AMD VEGA

Indította Tiba, június 14, 2017, 03:14:51 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Jack

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum augusztus 15, 2017, 05:03:34 DÉLELŐTT
Inkább öröm.. legalább nem ugrik hatalmasat a diff.. aki most venne kártyát annak szar de akinek már van egy rakás RX 400/500 az  8)

Fene tudja, ha így megy a diff felfelé, akkor lassan ott tartunk, mint a Bitcoin-nál HW ár és megtérülés arányában. Már-már exponenciálisan emelkedik. Közben sokan csak a hash rate-et nézik a kártyáknál, de azt közben elfelejtik, hogy egyre kevesebb pénzük lesz belőle. Ma már 8-10 hónap egy kártya megtérülése ezen az árfolyamon és nehézségen. Sajnos az ETH is leragadt 200-300 dodó között és eléggé elszakadt a BTC görbétől. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi fog ebből kisülni. Ha lesz még az életben olyan, mint a BTC-nél az augusztusi hard fork után, akkor jobban megéri megvenni a coinokat, mint bányászni.

ZsZolee

Én még bízom a Vega-ban. Egy jó driver és optimalizált Claymore-ral meglesz a 70-100mh/s teljesítmény. Nettó szinten a kártya (memória) tudja, így a software-en múlik, hogy mikor hozzák ki belőle.

Székely Vegán

Idézetet írta: ZsZolee Dátum augusztus 15, 2017, 03:30:45 DÉLUTÁN
Én még bízom a Vega-ban. Egy jó driver és optimalizált Claymore-ral meglesz a 70-100mh/s teljesítmény. Nettó szinten a kártya (memória) tudja, így a software-en múlik, hogy mikor hozzák ki belőle.


Persze lehet még tunningolni, bios mod, stb, de a szakik max 50-et jósolnak kihegyezés után is.. ne de majd lássuk.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

dioo89


dioo89


Ez meg mostani live stream...amugy az osszes videoja nagyon hasznos..mindent lepesrol lepesre elmagyaraz megmutat..legyen nvidia,amd,oreg kartyakitt megtalalsz akarmilyen tesztet vagy beallitast.
https://m.youtube.com/watch?v=TRDZkN8nq1g

Effect

Itt van a várva várt vega kártya... Jó nagy csalódás :-\


Franky2Ster

Hát ár érték arányban egyenlőre nem jó! Meglátjuk mit hoz a jövő, egyenlőre biztosan nem éri meg beruházni rá!

dioo89

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum augusztus 17, 2017, 10:00:30 DÉLELŐTT
Hát ár érték arányban egyenlőre nem jó! Meglátjuk mit hoz a jövő, egyenlőre biztosan nem éri meg beruházni rá!
ha belegondolsz,ar ertek aranyban mostansag semmi sem jo... :D ez kb olyan mint az nvidianal az 1080ti ....csak kicsivel tobbet hashel eth algokon..

kasima

Mindenki hogy várta majd hogy ETH 100Mh/s   ;D ;D ;D ;D ;D ;D ::) ::)

Newtnt

Én igazából örülök neki mint ahogy fentebb is írták. Igaz én zcasht bányászok, de az eth diff növekedése húzza magával a zecét is. Bár szerintem a gamerek sem fogják megvenni ennyiért mikor gyengébb a 1080tinál.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

DjAtti

Szerintem még az időn meglesz a 40-50 Mhash.A többi coinnal is így volt.Claymore javítgat ,adnak ki új drivereket és már hasít.

ZsanETtH

A VEGA 64! 
Beruháztam kettő szépségbe a Sapphire teremtményeiből, de véleményem szerint ez még erősen rizikós bányászati megtérülés szempontjából.
Igen tudom, a matek kiadja milyen jó értékei vannak én is kiszámolgattam, nem csak úgy "na ez tetszik mert szép pirosan világít!" :D
DE!  Konzisztens eredmények nincsenek! Nincs olyan, hogy leírják vhol hogy "így meg így" csináld és Te ugyanazt a számokat kapod miután lemásoltad. Mondom ezt azután, hogy végignéztem többször - jegyzetelgetéssel, megállítással tűzdelve - gyakolatilag az összes videót ami a mai napig ebben a témában fellelhető a neten. És ugyanazokat a beállításokat többféle módon és driver-el végigzongoráztam.

A legfőbb problémám: a mem. frekvencia beáll 800MHz-re, és bebetonozza magát. Néha ugrik fel csak a beállított értékre (több programmal is próbáltam). És nem, az MSI afterburner nem megy. Ki van szürkítve az összes csúszka mindkét fellelhető driver alatt.

Ha valakinek van ötlete mit szúrok el és hogyan, hálás lennék ha megosztaná velem és a többiekkel!

Még egy tapasztalat, nagyon rossz ötlet azzal kalkulálni, hogy "én max 200W-ot akarok kicsikarni belőle alulfeszeléssel" mert a drágaság bizony elfogyaszt egy nagy adag kakaót induláskor. 750W-os táp max. a minimálos konfig esetén elég 1 kártyára.

Hogy mégis miért vettem akkor meg, ez a kérdés már többször szembejött. Íme az elgondolás:
- télen melegít, ami hőt ez ont magából szerintem a fele lesz a fűtésszámla,
- remélem az algoritmusok fejlődnek a későbbi bányászprogramokban,
- ha végképp veszteséges lesz tavaszig, akkor max a használt piacra vetem őket,
- a mostani piaci lejtmenet ellenére erős a bizalmam a crypto-coinok és a blockchain jövőjét tekintve :D

ZsanETtH

Lehet már a késői időpont miatt értelmeztem én ezt így... de mintha ráakadtam volna egy kis magyarázat-szerűségre.

A Vega whitepaper-ben szerepelt ez a leírásban, hogy a memóriájának beépített energia menedzsmentje van. Ez 4 szintes. Amit mi tudunk piszkálni az a legfelső szint.
Namármost ha a számolási "kút" ... POOL kiürül, akkor energiamegtakarítás végett visszakapcsol alacsonyabb fokozatba. Attól függően mennyire van ez a kút kiürülve.

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a frekvencia azért nem kúszik fel csak időnként 1-1 pillanatra a beállított (javasolt, és amúgy nálam közel max.) 1100-as értékre, mert nincs jól optimizálva a bányász program kódja.

Az érmének két oldala van, ha nem lesz nyugi számolás közben akkor több energiát fog elhasználni, szal a görbék kisimultabbak lesznek viszont többet eszik. :\'(

Remélem nem értettem félre :)  És most hirtelen nem is tudok ezzel mit kezdeni, mert oké, ha minden klappol majd akkor eléri azt az értéket amit beállítok neki. Csak azt nem fogom fel, hogy a videókon másoknál miért stabilak azok a görbék nekem meg miért cakkosodik  :-[


magellan

És így mennyi a hess rétje?

Tapatalkkal küldve az én SM-N920G eszközömről


Til

Idézetet írta: ZsanETtH Dátum szeptember 14, 2017, 10:48:59 DÉLUTÁN
A VEGA 64! 
Beruháztam kettő szépségbe a Sapphire teremtményeiből, de véleményem szerint ez még erősen rizikós bányászati megtérülés szempontjából.
Igen tudom, a matek kiadja milyen jó értékei vannak én is kiszámolgattam, nem csak úgy "na ez tetszik mert szép pirosan világít!" :D
DE!  Konzisztens eredmények nincsenek! Nincs olyan, hogy leírják vhol hogy "így meg így" csináld és Te ugyanazt a számokat kapod miután lemásoltad. Mondom ezt azután, hogy végignéztem többször - jegyzetelgetéssel, megállítással tűzdelve - gyakolatilag az összes videót ami a mai napig ebben a témában fellelhető a neten. És ugyanazokat a beállításokat többféle módon és driver-el végigzongoráztam.

A legfőbb problémám: a mem. frekvencia beáll 800MHz-re, és bebetonozza magát. Néha ugrik fel csak a beállított értékre (több programmal is próbáltam). És nem, az MSI afterburner nem megy. Ki van szürkítve az összes csúszka mindkét fellelhető driver alatt.

Ha valakinek van ötlete mit szúrok el és hogyan, hálás lennék ha megosztaná velem és a többiekkel!

Még egy tapasztalat, nagyon rossz ötlet azzal kalkulálni, hogy "én max 200W-ot akarok kicsikarni belőle alulfeszeléssel" mert a drágaság bizony elfogyaszt egy nagy adag kakaót induláskor. 750W-os táp max. a minimálos konfig esetén elég 1 kártyára.

Hogy mégis miért vettem akkor meg, ez a kérdés már többször szembejött. Íme az elgondolás:
- télen melegít, ami hőt ez ont magából szerintem a fele lesz a fűtésszámla,
- remélem az algoritmusok fejlődnek a későbbi bányászprogramokban,
- ha végképp veszteséges lesz tavaszig, akkor max a használt piacra vetem őket,
- a mostani piaci lejtmenet ellenére erős a bizalmam a crypto-coinok és a blockchain jövőjét tekintve :D


Szia!
Kicsit nehezen emészthetően fogalmazod meg a dolgokat,lehet én értek félre valamit:
Írtad,hogy 200W amit megcéloztál max teljesítménynek és jelenleg 750W-os táp épp hogy elég.
Mennyit eszik ,akkor az 1db kártya?Mert a rendszerre ,ha nincs egy erőmű CPU-d ,akkor lehet számolni max 100W-ot, ismétlem ez max.
Ha a kártyád felvesz 500W-ot, még akkor is elég a 750W-os táp.Azt meg ugye leírtad,hogy 1 db kártyáról van szó.
A frekvencia ugrálás ,nem biztos ,hogy driver probléma.Úgy tudom a claymore jelenlegi legújabb progija sem tökéletesen kezeli a beállított értékeket.Próbálj több helyről vezérelni.Beállítod az értékeket claymoreban ,valamint afterburnerben, akár még ntool-ban is.A driverekre és a velük működő program verziókra ügyelve.Pl az új blockchain driverrel ,nem működik minden Afterburner verzió.
Nincs sajnos Vega kártyám ,így csak okoskodok.Lehet valamit ,hátha tudok segíteni.
Számolj be azért rendszeresen ,miket bűvészkedsz a kártyával , engem is érdekel mit tudnak a Vega-k, de gondolom rajtam kívül még sok embert érdekel.
C:\> del c:\command.com

dpeter

#95
Idézetet írta: ZsanETtH Dátum szeptember 14, 2017, 10:48:59 DÉLUTÁN
A VEGA 64! 
Beruháztam kettő szépségbe a Sapphire teremtményeiből, de véleményem szerint ez még erősen rizikós bányászati megtérülés szempontjából.
Igen tudom, a matek kiadja milyen jó értékei vannak én is kiszámolgattam, nem csak úgy "na ez tetszik mert szép pirosan világít!" :D
DE!  Konzisztens eredmények nincsenek! Nincs olyan, hogy leírják vhol hogy "így meg így" csináld és Te ugyanazt a számokat kapod miután lemásoltad. Mondom ezt azután, hogy végignéztem többször - jegyzetelgetéssel, megállítással tűzdelve - gyakolatilag az összes videót ami a mai napig ebben a témában fellelhető a neten. És ugyanazokat a beállításokat többféle módon és driver-el végigzongoráztam.

A legfőbb problémám: a mem. frekvencia beáll 800MHz-re, és bebetonozza magát. Néha ugrik fel csak a beállított értékre (több programmal is próbáltam). És nem, az MSI afterburner nem megy. Ki van szürkítve az összes csúszka mindkét fellelhető driver alatt.

Ha valakinek van ötlete mit szúrok el és hogyan, hálás lennék ha megosztaná velem és a többiekkel!

Még egy tapasztalat, nagyon rossz ötlet azzal kalkulálni, hogy "én max 200W-ot akarok kicsikarni belőle alulfeszeléssel" mert a drágaság bizony elfogyaszt egy nagy adag kakaót induláskor. 750W-os táp max. a minimálos konfig esetén elég 1 kártyára.

Hogy mégis miért vettem akkor meg, ez a kérdés már többször szembejött. Íme az elgondolás:
- télen melegít, ami hőt ez ont magából szerintem a fele lesz a fűtésszámla,
- remélem az algoritmusok fejlődnek a későbbi bányászprogramokban,
- ha végképp veszteséges lesz tavaszig, akkor max a használt piacra vetem őket,
- a mostani piaci lejtmenet ellenére erős a bizalmam a crypto-coinok és a blockchain jövőjét tekintve :D


Én azt mondanám, hogy egyrészt az RX sorozatnak is többszintes a memória órajel managementje 4-es széria jellemzően 2, 5-ös inkább három.
A Vegának nagyon széles a memória sávszélessége, eth bányászat pedig főleg memória igényes.
De már az R9 390-nél is meg lehetett figyelni, hogy a gpu nem tudja követni a memória sebességét, ezt abból figyeltem meg, hogy a gpu-t akármeddig húztad mindíg nagyob hashrate-et adott. Ez a jelenség az RX szériánál a keskeny memória sávszélesség miatt nem jelentkezett, itt inkább a gpu "kihasználatlansága" miatt lehetett büntetlenül underclock-olni a kártyát.
Tehát én megpróbálnám felfele vinni a gpu órajelet, és megnézni, hogy mit reagál a memória vezérlő. Arra számítanék, hogy gyakrabban ugrál fel a beállított maxra.

Mellesleg érdekelne, hogy más algók alatt mit produkál a kártya (cryptonight, xevan-mod, equihash).

Memória bus szélességek:
r9 390 - 512bit
rx - 256bit
vega - 2048bit
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

ZsanETtH

ADATOK!!

Mivel úgyis mindenki ezt keresi és ez a fontos, még nekem is, ezért elkezdtem egy táblázatba végigmazsolázni az adatokat. Egyszer akarom ezt megtenni egy adott beállításnál így kicsit lassan haladok és jó sok mérés van még előttem.

Itt van a link a táblázathoz amin dolgozom, folyamatosan bővül. Ami algó vagy miner prg. nem működik azt megjegyzésbe beírom.
Csemegézzetek.

willow


Idézetet írta: ZsanETtH Dátum szeptember 17, 2017, 04:00:36 DÉLUTÁN
ADATOK!!

Mivel úgyis mindenki ezt keresi és ez a fontos, még nekem is, ezért elkezdtem egy táblázatba végigmazsolázni az adatokat. Egyszer akarom ezt megtenni egy adott beállításnál így kicsit lassan haladok és jó sok mérés van még előttem.

Itt van a link a táblázathoz amin dolgozom, folyamatosan bővül. Ami algó vagy miner prg. nem működik azt megjegyzésbe beírom.
Csemegézzetek.


Jó a táblázat. Nagy munkát végzel. Köszönjük. Hát nagy csalódás ez a vega.

Til

Idézetet írta: willow Dátum szeptember 17, 2017, 06:18:57 DÉLUTÁN

Idézetet írta: ZsanETtH Dátum szeptember 17, 2017, 04:00:36 DÉLUTÁN
ADATOK!!

Mivel úgyis mindenki ezt keresi és ez a fontos, még nekem is, ezért elkezdtem egy táblázatba végigmazsolázni az adatokat. Egyszer akarom ezt megtenni egy adott beállításnál így kicsit lassan haladok és jó sok mérés van még előttem.

Itt van a link a táblázathoz amin dolgozom, folyamatosan bővül. Ami algó vagy miner prg. nem működik azt megjegyzésbe beírom.
Csemegézzetek.


Jó a táblázat. Nagy munkát végzel. Köszönjük. Hát nagy csalódás ez a vega.
Ja eléggé siralmas fogyasztás tekintetében.Valahogy úgy érzem biztos claymore fogja még optimalizálni, de sokkal jobb adatokra nem számítok.
C:\> del c:\command.com

evko81

Idézetet írta: willow Dátum szeptember 17, 2017, 06:18:57 DÉLUTÁN

Idézetet írta: ZsanETtH Dátum szeptember 17, 2017, 04:00:36 DÉLUTÁN
ADATOK!!

Mivel úgyis mindenki ezt keresi és ez a fontos, még nekem is, ezért elkezdtem egy táblázatba végigmazsolázni az adatokat. Egyszer akarom ezt megtenni egy adott beállításnál így kicsit lassan haladok és jó sok mérés van még előttem.

Itt van a link a táblázathoz amin dolgozom, folyamatosan bővül. Ami algó vagy miner prg. nem működik azt megjegyzésbe beírom.
Csemegézzetek.


Jó a táblázat. Nagy munkát végzel. Köszönjük. Hát nagy csalódás ez a vega.




Szerintem senki nem szamitott 100-as sebessegre tole, kb juniusban, de lehet majusban irtam mar, hogy nem lesz jo banyaszatra.  Az teny, hogy ennyire szarra meg en sem szamitottam. :)
Mar akkor gyanus volt, mikor itt marciusban nyomattak, hogy majd jovo heten megjelenik a vega... utana csuszik, meg 2 honapot csuszik. :)
Egyre biztosabb voltam benne, hogy kaka lesz, bar uzleti szempontbol sem lehet ennel jobbat elvarni. Aztan ilyen lett.
Ha 100-al menne, az olyan lenne, mintha egy telot kiadnanak 3gb rom helyett 16gb rom-mal.
Vagy egy 16nm-es technologia utan kiadnak a 7nm-t. :)
Ilyen nem lesz. :)