Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 15 Vendégek van a témában

omshree

Idézetet írta: omshree Dátum április 29, 2017, 11:16:10 DÉLELŐTT
Beraktam egy stop-loss take profi ordert, 1290- 1350re, ésszerű, nem? Amúgy Karcsipapa, btc address-ed add közre, biztos sokan hálásak, és adnának pár szatositomit neked az elemzésekért és szakértésedért!
USDT-ben én a kutyám kajájára valót sem tartanám, legrosszabb altcoin, bármikor bemehet 0.9 usd alá.

Karcsi papa

Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 11:00:22 DÉLELŐTT
Biztos , hogy lufi ? Mert oké fújják külső pénzből és nem a természetes belső fejlődés eredményéből - diff növekmény - értékelődik fel az értéke a coinoknak. De sok befektető aki látja a kapitalizáció növekedését és azt a fajta western jelleget ami máshol nincs - bennfentes kereskedés, stb. tilátásának vagy inkább a jogi szabályozatlanság hiánya - most úgy gondolja lehet itt is keresni ... és berakja a pénzt nem feltétlenül lufit csinál hanem megágyaz egy iparág robbanás szerű növekedéséhez ?

Mert lufi akkor lesz vagy lenne ha felpörögne és utána úgy pukkadna el, hogy nincs utána semmi, de itt már nem erről van szó .... több eltérő iparág szereplője kezdett bele fejlesztésekbe és a meglévő rendszerekbe való integrálás is már folyamatban van .... vagyis 1-2 év és a criptó pénz a valós élet szerves és "fehér" része lesz ...

Teljesen helytálló amit írsz de azok a befektetők vajon számoltak azzal hogy elbukik Winklevoss-testvérek nagyszabású terve, mely szerint bevezettek volna a New York-i tőzsdére egy bitcoint. A mostani emelkedés szinte innentől indult gondolom ez sokaknak rossz hí volt és hogy mégse zuhant akkor be az ár, annak köszönhető hogy ennek ellenére a bizalom él tovább. Viszont a spekulánsok sose alszanak és ha kimozdítanának egy nagy szeletet ebből a sajtból ott kicsit szét szaladnának az egerek. Az 1-2 éven belüli fehérítés még csak a jövő, a jelen már nem fekete de még nagyon szürke, szerintem.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Idézetet írta: Danika Dátum április 29, 2017, 11:15:08 DÉLELŐTT
Ha tényleg attól kell tartani, hogy a BTC ára esni kezdene. Nyilván a kissebb coinok is követnék. De ha USDTben tartanám az elvileg ugyan annyit érne az esés után is. Vagy rosszul gondolom?  ???

Ha poloniexen tartod és nem veszed ki akkor csak nyersz rajta mert az értékéből nem veszít amiből ha átforgatod más coinba vagy ha leesik a btc és újra veszel megint jól jársz. A kisebb coinok az eddigi tapasztalatom szerint ellenkező hatással reagálnak.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Idézetet írta: omshree Dátum április 29, 2017, 11:17:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: omshree Dátum április 29, 2017, 11:16:10 DÉLELŐTT
Beraktam egy stop-loss take profi ordert, 1290- 1350re, ésszerű, nem? Amúgy Karcsipapa, btc address-ed add közre, biztos sokan hálásak, és adnának pár szatositomit neked az elemzésekért és szakértésedért!
USDT-ben én a kutyám kajájára valót sem tartanám, legrosszabb altcoin, bármikor bemehet 0.9 usd alá.

Milyen hátrány ér ha usdt-ben tartod, miért kell usdt-ben kivenni a lóvét? Nem ésszerűbb btc-vel fizetni?
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Laca012

#564
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 11:39:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: omshree Dátum április 29, 2017, 11:17:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: omshree Dátum április 29, 2017, 11:16:10 DÉLELŐTT
Beraktam egy stop-loss take profi ordert, 1290- 1350re, ésszerű, nem? Amúgy Karcsipapa, btc address-ed add közre, biztos sokan hálásak, és adnának pár szatositomit neked az elemzésekért és szakértésedért!
USDT-ben én a kutyám kajájára valót sem tartanám, legrosszabb altcoin, bármikor bemehet 0.9 usd alá.

Milyen hátrány ér ha usdt-ben tartod, miért kell usdt-ben kivenni a lóvét? Nem ésszerűbb btc-vel fizetni?

Maximum igy jarhatsz mint en:

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=30.msg18652#msg18652

De ez elenyeszo veszteseg ahhoz hasolitva, amit akkor bukhatsz amikor beszakad a tozsde..
En tovabbra is USDT-ben tartom ha nincs idom, vagy lehetosegem kereskedni..
Jah, es javitsatok ki ha tevedek, de en ugy tudtam, hogy az USDT nem altcoin..

omshree

USDT a baj, ami nem USD! Itt a kraken pár: https://trade.kraken.com/kraken/usdtusd , 1000 USDT= 900 USD, nem annyira fasza,nem?
Kraken-en kívül nincs sehol valódi fiat exchange.

Til

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 11:36:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Danika Dátum április 29, 2017, 11:15:08 DÉLELŐTT
Ha tényleg attól kell tartani, hogy a BTC ára esni kezdene. Nyilván a kissebb coinok is követnék. De ha USDTben tartanám az elvileg ugyan annyit érne az esés után is. Vagy rosszul gondolom?  ???

Ha poloniexen tartod és nem veszed ki akkor csak nyersz rajta mert az értékéből nem veszít amiből ha átforgatod más coinba vagy ha leesik a btc és újra veszel megint jól jársz. A kisebb coinok az eddigi tapasztalatom szerint ellenkező hatással reagálnak.
Akkor en valamit nem ertek.
Igy igaz addig mig poloniexen tartom.DE mi van,ha ki akarom vinni usd-be?

Polon ugye nincs usd.Mondjuk transzferalom krakenre vagy uquid kartyara es ugy lesz belole usd.
Szamszerusites kepp irok egy kitalalt peldat:
Polon 1 usdt = 1 zec, es banyaszok 1 zec-et.Majd felek zec-ben tartani nehogy leessen az ar,ezert usdt-be teszem.
Most jon az usdt arfolyama, ami 0.93 usd.
Ki akarom venni a polon levo 1 usdt-m.Vagy transzferalom krakenre vagy kikuldom egyenest uquidre.
De az 1usdt mar csak 0.93 usd dollar lesz,mert csak a poloniexen er 1usdt=1usd.
Ez egesz addig nem gond mig kis tetekben tartogatom poloniexen.De mivan,ha 1 usdt csak 0.5 dollar lesz.Akkor az 1000 dollart ero poloniexen tartogatott usdt-m, kiveve usd dollarba csak 500 at fog erni,ami nem vicces.
Vagy,valamit rosszul gondolok?Most a poloniexen 700 usdt-m csucsul,es 1usdt=0.93usd, most mit csinaljak?
C:\> del c:\command.com

Dàvid

Idézetet írta: Til Dátum április 29, 2017, 12:33:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 11:36:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Danika Dátum április 29, 2017, 11:15:08 DÉLELŐTT
Ha tényleg attól kell tartani, hogy a BTC ára esni kezdene. Nyilván a kissebb coinok is követnék. De ha USDTben tartanám az elvileg ugyan annyit érne az esés után is. Vagy rosszul gondolom?  ???

Ha poloniexen tartod és nem veszed ki akkor csak nyersz rajta mert az értékéből nem veszít amiből ha átforgatod más coinba vagy ha leesik a btc és újra veszel megint jól jársz. A kisebb coinok az eddigi tapasztalatom szerint ellenkező hatással reagálnak.
Akkor en valamit nem ertek.
Igy igaz addig mig poloniexen tartom.DE mi van,ha ki akarom vinni usd-be?

Polon ugye nincs usd.Mondjuk transzferalom krakenre vagy uquid kartyara es ugy lesz belole usd.
Szamszerusites kepp irok egy kitalalt peldat:
Polon 1 usdt = 1 zec, es banyaszok 1 zec-et.Majd felek zec-ben tartani nehogy leessen az ar,ezert usdt-be teszem.
Most jon az usdt arfolyama, ami 0.93 usd.
Ki akarom venni a polon levo 1 usdt-m.Vagy transzferalom krakenre vagy kikuldom egyenest uquidre.
De az 1usdt mar csak 0.93 usd dollar lesz,mert csak a poloniexen er 1usdt=1usd.
Ez egesz addig nem gond mig kis tetekben tartogatom poloniexen.De mivan,ha 1 usdt csak 0.5 dollar lesz.Akkor az 1000 dollart ero poloniexen tartogatott usdt-m, kiveve usd dollarba csak 500 at fog erni,ami nem vicces.
Vagy,valamit rosszul gondolok?Most a poloniexen 700 usdt-m csucsul,es 1usdt=0.93usd, most mit csinaljak?
Ez nagyon egyszerű... Ha usdt esés előtt is abba tartottad a pénzed akkor ha most kivennéd 7-8%-al kevesebbet kapnál érte.
Példa: usdt-t nem tudod kivenni a fenti esetekben ezért veszel mondjuk btc-t és azt küldöd ki valamilyen módon. De polon btc-t drágábban kapod meg usdt-ért mint ahogy azt más oldal váltja valós dollárra.
Pár napja egyébként napi 1%-os emelkedést mutat a tether. Szerintem hamarosan visszatér 1 usd-re.
Az exchange-ek hozzá állásából is lehet sejteni, hogy visszatér. Esés után mondhatták volna, hogy nem vesznek tethert vissza. De vesznek csak pár százalékkal alacsonyabb áron és ott a profit.

Til

#568
Idézetet írta: Dàvid Dátum április 29, 2017, 12:47:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum április 29, 2017, 12:33:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 11:36:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Danika Dátum április 29, 2017, 11:15:08 DÉLELŐTT
Ha tényleg attól kell tartani, hogy a BTC ára esni kezdene. Nyilván a kissebb coinok is követnék. De ha USDTben tartanám az elvileg ugyan annyit érne az esés után is. Vagy rosszul gondolom?  ???

Ha poloniexen tartod és nem veszed ki akkor csak nyersz rajta mert az értékéből nem veszít amiből ha átforgatod más coinba vagy ha leesik a btc és újra veszel megint jól jársz. A kisebb coinok az eddigi tapasztalatom szerint ellenkező hatással reagálnak.
t
Akkor en valamit nem ertek.
Igy igaz addig mig poloniexen tartom.DE mi van,ha ki akarom vinni usd-be?

Polon ugye nincs usd.Mondjuk transzferalom krakenre vagy uquid kartyara es ugy lesz belole usd.
Szamszerusites kepp irok egy kitalalt peldat:
Polon 1 usdt = 1 zec, es banyaszok 1 zec-et.Majd felek zec-ben tartani nehogy leessen az ar,ezert usdt-be teszem.
Most jon az usdt arfolyama, ami 0.93 usd.
Ki akarom venni a polon levo 1 usdt-m.Vagy transzferalom krakenre vagy kikuldom egyenest uquidre.
De az 1usdt mar csak 0.93 usd dollar lesz,mert csak a poloniexen er 1usdt=1usd.
Ez egesz addig nem gond mig kis tetekben tartogatom poloniexen.De mivan,ha 1 usdt csak 0.5 dollar lesz.Akkor az 1000 dollart ero poloniexen tartogatott usdt-m, kiveve usd dollarba csak 500 at fog erni,ami nem vicces.
Vagy,valamit rosszul gondolok?Most a poloniexen 700 usdt-m csucsul,es 1usdt=0.93usd, most mit csinaljak?
Ez nagyon egyszerű... Ha usdt esés előtt is abba tartottad a pénzed akkor ha most kivennéd 7-8%-al kevesebbet kapnál érte.
Példa: usdt-t nem tudod kivenni a fenti esetekben ezért veszel mondjuk btc-t és azt küldöd ki valamilyen módon. De polon btc-t drágábban kapod meg usdt-ért mint ahogy azt más oldal váltja valós dollárra.
Pár napja egyébként napi 1%-os emelkedést mutat a tether. Szerintem hamarosan visszatér 1 usd-re.
Az exchange-ek hozzá állásából is lehet sejteni, hogy visszatér. Esés után mondhatták volna, hogy nem vesznek tethert vissza. De vesznek csak pár százalékkal alacsonyabb áron és ott a profit.
Usdt-t is,ki tudok vinni pl krakenre,csak magas a fee.De ha az elozo peldanal maradunk, es tegyuk fel 1 usdt-m van polon,es ki akarom vinni dollarba,akkor visszavaltom pl zec-be.Meg is kapom az 1 zec-et.Itt a baj, mert polon az 1 zec,de ez a krakenen csak 0.93 dollar lesz.Tehat akarhogy osztok szorzok,ha dollar kell es tether kevesebb mint 1 dollar,akkor bukom a kulombozetet.
Egyebkent enis erzem,hogy lassan visszaall a rend(1usd=1usdt).
De azert beszartam,nehogy 0.5 legyen veletlen.Ekkor gondolkodtam el azon a strategian,hogy atviszem a coinokat krakenre, ahol usd-ben tartogatom.Mert kereskedmi is akarok vele kesobb.Az usd meg csak nem fog bedolni es csak a felet erni es a kraken sem dol be talan.Ez igy egy biztonsagos modja a penztarolasnak?Csinalja igy valaki?
C:\> del c:\command.com

sebajtóbiás

Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 10:19:27 DÉLELŐTT
Szinte nincs olyan cripto pénz ami ne lenne zöld :( van valami oka ennek az oriási pénz beáramlásnak ? valhol adó fizetés vagy más fordulónap nincs véletlenül ?

Nem kell ide se adónap se ünnepnap se semmi, a traderek és befektetők észrevették milyen üzlet van a kriptopénzekben, és elkezdtek beszállni. Nézd meg itt a 2. grafikont (Combined Altcoin Market Capitalization), február végétől szinte függőlegesen megy felfelé a görbe:
https://coinmarketcap.com/charts/

A következő hetekben/hónapokban még nagy árkilövések lesznek, én biztos vagyok benne.

Amúgy mit jelent a szomorú fej, te azt szeretnéd ha esne a coinok értéke?!  :o  :)

Uhura

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 11:26:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 11:00:22 DÉLELŐTT
Biztos , hogy lufi ? Mert oké fújják külső pénzből és nem a természetes belső fejlődés eredményéből - diff növekmény - értékelődik fel az értéke a coinoknak. De sok befektető aki látja a kapitalizáció növekedését és azt a fajta western jelleget ami máshol nincs - bennfentes kereskedés, stb. tilátásának vagy inkább a jogi szabályozatlanság hiánya - most úgy gondolja lehet itt is keresni ... és berakja a pénzt nem feltétlenül lufit csinál hanem megágyaz egy iparág robbanás szerű növekedéséhez ?

Mert lufi akkor lesz vagy lenne ha felpörögne és utána úgy pukkadna el, hogy nincs utána semmi, de itt már nem erről van szó .... több eltérő iparág szereplője kezdett bele fejlesztésekbe és a meglévő rendszerekbe való integrálás is már folyamatban van .... vagyis 1-2 év és a criptó pénz a valós élet szerves és "fehér" része lesz ...

Teljesen helytálló amit írsz de azok a befektetők vajon számoltak azzal hogy elbukik Winklevoss-testvérek nagyszabású terve, mely szerint bevezettek volna a New York-i tőzsdére egy bitcoint. A mostani emelkedés szinte innentől indult gondolom ez sokaknak rossz hí volt és hogy mégse zuhant akkor be az ár, annak köszönhető hogy ennek ellenére a bizalom él tovább. Viszont a spekulánsok sose alszanak és ha kimozdítanának egy nagy szeletet ebből a sajtból ott kicsit szét szaladnának az egerek. Az 1-2 éven belüli fehérítés még csak a jövő, a jelen már nem fekete de még nagyon szürke, szerintem.

Ebben van igazság, alapból nekem a kezdeti problémám ami ma is megvan a központi ellenőrzés hiánya ..... és akárki mondja én ma is tartom, a btc per pillanat nem pénz hanem egy pénz helyettesítő eszköz - állítom ezt azért mert a pénz ismervei közül kb. 1-2 van meg a többi még hiányzik- . De abban a pillanatban, hogy jogilag és technikailag is megtalálja a helyét a jövőt jelenti.

A spekulánsoknak a nagy ingások jelenti a kánoán-t, addig van biztonságban a btc - egyéb cirpto pénz piac amíg nincs a semmim nincs de eladók  szisztéma . Mivel addig a trade a hagyományos egyenes vonalán halad ... abban a pillanatban, hogy el tudod adni a nem létező javakat és később olcsóbban vissza vásárolód ezzel zárva a "fordított" tranzakciót már probléma van.

Karcsi papa

Idézetet írta: Til Dátum április 29, 2017, 12:33:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 11:36:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Danika Dátum április 29, 2017, 11:15:08 DÉLELŐTT
Ha tényleg attól kell tartani, hogy a BTC ára esni kezdene. Nyilván a kissebb coinok is követnék. De ha USDTben tartanám az elvileg ugyan annyit érne az esés után is. Vagy rosszul gondolom?  ???

Ha poloniexen tartod és nem veszed ki akkor csak nyersz rajta mert az értékéből nem veszít amiből ha átforgatod más coinba vagy ha leesik a btc és újra veszel megint jól jársz. A kisebb coinok az eddigi tapasztalatom szerint ellenkező hatással reagálnak.
Akkor en valamit nem ertek.
Igy igaz addig mig poloniexen tartom.DE mi van,ha ki akarom vinni usd-be?

Polon ugye nincs usd.Mondjuk transzferalom krakenre vagy uquid kartyara es ugy lesz belole usd.
Szamszerusites kepp irok egy kitalalt peldat:
Polon 1 usdt = 1 zec, es banyaszok 1 zec-et.Majd felek zec-ben tartani nehogy leessen az ar,ezert usdt-be teszem.
Most jon az usdt arfolyama, ami 0.93 usd.
Ki akarom venni a polon levo 1 usdt-m.Vagy transzferalom krakenre vagy kikuldom egyenest uquidre.
De az 1usdt mar csak 0.93 usd dollar lesz,mert csak a poloniexen er 1usdt=1usd.
Ez egesz addig nem gond mig kis tetekben tartogatom poloniexen.De mivan,ha 1 usdt csak 0.5 dollar lesz.Akkor az 1000 dollart ero poloniexen tartogatott usdt-m, kiveve usd dollarba csak 500 at fog erni,ami nem vicces.
Vagy,valamit rosszul gondolok?Most a poloniexen 700 usdt-m csucsul,es 1usdt=0.93usd, most mit csinaljak?

Azt figyelembe vetted hogy ha beteszel pl 1 btc-t az 0.07 %-al többet ér usdt-ben mint ha máshol váltod át usd-be?
Tehát mikor beteszed a btc-t és átváltod usdt-be, igaz hogy több usdt-d lesz mint másik oldalon, mikor kiveszed abból a pluszból ami azét keletkezett mert 0.07%-al többet kaptál mint máshol, ezáltal a kivételkor keletkező költség nem lesz több mintha más oldalakon ha usd-be váltod át de 0.07%al kevesebbet ér a btc-d. Igen akkor lehet veszteséges ha a kivételkori usdt veszít az értékéből időközben.
Ha nagyon durva esetben az usd-usdt ára leesni 0.50-re az a már benn lévő összegekre nagy hatással lenne mert az megfelezni a vagyonod de itt még mindig lenne egy menekülőút ha még időben átváltod vissza btc-be.
Viszont ha ilyen durva usdt értékcsökkenésbél tennél be 1 btc-t az 50% többet érne usdt-ben mint máshol usd-ben.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

#572
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 10:11:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 28, 2017, 10:13:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 27, 2017, 07:06:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 26, 2017, 10:43:01 DÉLELŐTT
DASHUSDT ostrom alatt a 79-es támasz szint én nagy esélyt látok ennek az áttörésére. 85-ig ha vesz egy kis lendületet simán elszaladhat és akkor már a 90 is csábító szint lesz.

https://www.tradingview.com/x/DwcxRzwc/

Ez szép hadművelet volt, nektek is sikerült elkapni? Vajon szalad e tovább 90-ig, én még tartom minimum 90-ig ha esetleg mégis kifulladna akkor 85 alá nem kellene engedni.

https://www.tradingview.com/x/8r3m8Lhs/

Zászlófelvonás, tehát egy zászló alakzat ami tovább emelkedést jelez előre. Mit tudunk, a zászló rúd hoszát(vastag kék vonal) ezt lemásolva határozhatunk meg egy minimum célára $95. Ezekre még egy elliott wave indikátort is berajzoltam (kicsit elcsúsztatva hogy minden látszódjon) előre, ami egy durva becslés de van realitása.

https://www.tradingview.com/x/MCECkfeI/

$95 tehát korrekció a 4. pontig? Berajzoltam már előre egy 3. vastag kék vonalat amit majd módosítok attól függően hol lesz a 4-es érintés alja.

https://www.tradingview.com/x/lVMx1Bus/

Negyedik érintés kihagyva rohant fel 102-ig. Nice  :D
Ebben én most nem hagyom a lóvét mert nem látom pontosan megy tovább vagy korrekció folytatódik.
Mivel új a szitu újra kell rajzolgatni. 1-es. 2-es pont marad a 3. pontot a jelenlegi csúcsba húztam, 4. lesz a korrekció alja de ez még ahova most húztam változhat, ez se kizárt 95 környékén lesz. 5.-et mivel pontosan nem meghatározhat ezáltal egy előző csúcs szint ami a mindenkor legmagasabb ár, illetve a 2 és 3 pontok közötti távolság előrevetítve.
Vételi pozícióban akkor gondolkodnak ha újra felmegy a 3. szintjéig, célárat meg a 118-as szint elérésére.

https://www.tradingview.com/x/h9dXlh0k/

Ha valakit érdekel összes pénzt átraktam LTC-be. 8)
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

chipman

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 03:58:57 DÉLUTÁN
Ha valakit érdekel összes pénzt átlaktam LTC-be. 8)

Engem érdekelne a miértje, hátha tanulunk belőle.
A Poloniexes LTC grafikon utolsó két hetét, négy órás gyertyával nézve nekem úgy tűnik, hogy megcélozta lefelé a 15.3-as szintet, bár megjegyzem, hogy nincs túl sok kereskedési rutin mögöttem. :)

Karcsi papa

Idézetet írta: chipman Dátum április 29, 2017, 05:18:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 03:58:57 DÉLUTÁN
Ha valakit érdekel összes pénzt átlaktam LTC-be. 8)

Engem érdekelne a miértje, hátha tanulunk belőle.
A Poloniexes LTC grafikon utolsó két hetét, négy órás gyertyával nézve nekem úgy tűnik, hogy megcélozta lefelé a 15.3-as szintet, bár megjegyzem, hogy nincs túl sok kereskedési rutin mögöttem. :)

Rajzolgattam hátha át tudom adni miért!

2 kék vonal, emelkedő szűkülő háromszög ebben mozgunk az árral. Felső barna vonal a két előző csúcsot köti össze ahova most harmadszorra is megérkezik az ár(kék bekarikázott rész).
Piros x ahova semmi nem zárja ki hogy le mennyen. Pirossal bekarikáztam egy óriási gyertya kanócot ami jelezte hogy fordulat jön. Ami meg is történt, 2 számmal jelöl vonalon is átlépett és tart a 3. kékkel karikázott támasz vonalhoz és mivel ide harmadszor érkezik ez számomra emelkedés mutat.
Zöld X az a célár amit megcéloztam 19-19.5 vagy amíg a felső kék vonalat meg nem csipi, szerintem 2-3 nap!

https://www.tradingview.com/x/PAvVpnbt/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

chipman

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 07:39:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: chipman Dátum április 29, 2017, 05:18:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 03:58:57 DÉLUTÁN
Ha valakit érdekel összes pénzt átlaktam LTC-be. 8)

Engem érdekelne a miértje, hátha tanulunk belőle.
A Poloniexes LTC grafikon utolsó két hetét, négy órás gyertyával nézve nekem úgy tűnik, hogy megcélozta lefelé a 15.3-as szintet, bár megjegyzem, hogy nincs túl sok kereskedési rutin mögöttem. :)

Rajzolgattam hátha át tudom adni miért!

2 kék vonal, emelkedő szűkülő háromszög ebben mozgunk az árral. Felső barna vonal a két előző csúcsot köti össze ahova most harmadszorra is megérkezik az ár(kék bekarikázott rész).
Piros x ahova semmi nem zárja ki hogy le mennyen. Pirossal bekarikáztam egy óriási gyertya kanócot ami jelezte hogy fordulat jön. Ami meg is történt, 2 számmal jelöl vonalon is átlépett és tart a 3. kékkel karikázott támasz vonalhoz és mivel ide harmadszor érkezik ez számomra emelkedés mutat.
Zöld X az a célár amit megcéloztam 19-19.5 vagy amíg a felső kék vonalat meg nem csipi, szerintem 2-3 nap!

https://www.tradingview.com/x/PAvVpnbt/

Köszönöm, hogy részletesen leírtad.
Ezek szerint az optimális vételi pozíció a piros keresztnél lenne, amikor visszateszteli a háromszög alsó szárát.
Remélem igazad lesz. :)

Karcsi papa

Idézetet írta: chipman Dátum április 29, 2017, 08:31:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 07:39:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: chipman Dátum április 29, 2017, 05:18:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum április 29, 2017, 03:58:57 DÉLUTÁN
Ha valakit érdekel összes pénzt átlaktam LTC-be. 8)

Engem érdekelne a miértje, hátha tanulunk belőle.
A Poloniexes LTC grafikon utolsó két hetét, négy órás gyertyával nézve nekem úgy tűnik, hogy megcélozta lefelé a 15.3-as szintet, bár megjegyzem, hogy nincs túl sok kereskedési rutin mögöttem. :)

Rajzolgattam hátha át tudom adni miért!

2 kék vonal, emelkedő szűkülő háromszög ebben mozgunk az árral. Felső barna vonal a két előző csúcsot köti össze ahova most harmadszorra is megérkezik az ár(kék bekarikázott rész).
Piros x ahova semmi nem zárja ki hogy le mennyen. Pirossal bekarikáztam egy óriási gyertya kanócot ami jelezte hogy fordulat jön. Ami meg is történt, 2 számmal jelöl vonalon is átlépett és tart a 3. kékkel karikázott támasz vonalhoz és mivel ide harmadszor érkezik ez számomra emelkedés mutat.
Zöld X az a célár amit megcéloztam 19-19.5 vagy amíg a felső kék vonalat meg nem csipi, szerintem 2-3 nap!

https://www.tradingview.com/x/PAvVpnbt/

Köszönöm, hogy részletesen leírtad.
Ezek szerint az optimális vételi pozíció a piros keresztnél lenne, amikor visszateszteli a háromszög alsó szárát.
Remélem igazad lesz. :)

3 alsó 3 felső vonal érintés az ideáls 2-2 már megvan ha most még visszanéz piros x-re még mindig a 2. alsó érintőnek számít. Ez ugyebár emelkedő szűkülő alakzat amiből lefelé szokott kilépni miután érinti 3.-jára a felső miután a 3. alsónál kilép. Azzal ha most a piros x re lemegy, annak az emelkedő szűkülő alakzathoz tartozó szabály százalékos értéket csökkenti. Tehát ha nem néz le az x-re 85%-ban vagyok biztos az előrejelzésemben, ha lenéz akkor 65% de én még akkor is bevállalnám.
Abban az esetben ha most x után emelkedik és ismét visszafordul ott már lehet gond mert minél többször támad egy támaszt annál nagyobb az esély arra hogy át is töri.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

ZEC nem-semmi maratont futott nem biztos hogy ki is fulladt de ha mégis akkor mit várhatunk. Korrekció a rózsaszín vonallal jelzet részhez(fibot is ráhúztam és a 0.38 pont a felénél metszi a vonalat), ahonnan újra fel az egekbe. Néztétek már hol a mindenkori legmagasabb ár?

https://www.tradingview.com/x/MHdCb3kk/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

outwork

#578
Sziasztok. Most játszom a kriptovalutával való tőzsdézés gondolatával, ebben kérnék tőletek egy kis eligazítást, ha lenne valakinek kedve, türelme foglalkozni a "problémámmal".

Arra gondoltam, hogy a Poloniexen fogok kereskedni, több helyen is olvastam, hogy ez az ajánlott platform. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék a legegyszerübben (és a lehető legkevesebb utalással, váltással járó veszteséggel) "feltölteni" a Poloniex accountom paypalon keresztül (100-200 dollárral szeretném megkezdeni tözsdei karrierem). Kerestem a témában, de nemigazán látom át a dollár -> altcoinra válátás folyamatát.

Köszönöm a segítséget :)

Szerk: Szerintetek a Poloniex jó választás kezdőnek.

sebajtóbiás

#579
A Poloniex előnye, hogy rengetek altcoin fent van, illetve általánosságban itt a legnagyobb a forgalom. Viszont dollár az nincs (csak Tether - USDT, de az más, arra figyelj oda, volt már itt szó róla többször is, olvass vissza), szóval a legjobb, ha valahol veszel Bitcoint és azt utalod a polora.

Én így csinálom: Krakenre utalok SEPA-val eurót. Ott fönt vannak a legnagyobb altcoinok, azokkal kereskedek EUR ellenében. Illetve szintén ott veszek BTC-t, azt küldöm a polora, ahol altokkal tőzsdézek BTC ellenében.

Mivel nekem viszonylag olcsó egy SEPA utalás, ezt találtam a legjobb módszernek, plusz így semmiféle ID feltöltögetős regisztrációra nincs szükség.

További lehetőségek BTC vásárlásra, de ezeket én nem próbáltam:
localbitcoins.com - itt lehet találni eladót, akinél fizethetsz paypalen (kérdés az árfolyam)
uphold.com - kártyával is és utalással is feltölthető (meg kell nézni a fee-ket)
bitcoin automata - elég nagy az árfolyamrés