Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami kriptó fórum ötletek-javaslatok

Indította Laca012, április 13, 2017, 04:51:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

kidface

Úgy látom mostanában divat az új téma nyitás!
Szedjük már össze magunkat gyerekek!
Ne csak az 1-2 oldalt nézzétek át mielőtt írnátok!

somogyi betyár

Az "Eladás/Vétel Termékek Új/Használt" togyik nevét nem lehetne valamire leegyszerűsíteni -pl. ADÁSVÉTEL- és nem lehetne kigyalulni belőle mondjuk majdnem mindent, hogy amolyan hirdetős totyik legyen?
...ahol:
1: eladom, mert van, de nem kell
2: vennék, mert nincs, de kellene
3: qvaolcsó itt, vegyétek, amíg van

Aztán...
Vannak általános tapasztalatokat, amik a kérdések 80%-ára válaszul szolgálnak. Ezeket össze lehetne foglalni pár sorban, ami aztán a releváns totyik nyitó, s rögzített posztjában lenne.
(Azért is burjánzanak a totyikok, mert sokan 3-4 oldalt sem olvasnak végig, vagy ha igen, nem tudja összeollózni a választ a kérdésére, s egyszerűbb inkább újra feltenni, ill. nyitni egy totyikot, így ugyanazon kérdések cirkulálnak újra, s újra.)

Végül pedig, ahogy nézem, a hozzászólások számával növekednek ezek a státuszok, vagy rangok, vagy mi a mököt -amiben én is "törekvő" lettem, yooo..- ettől is csak nő a lényegtelen kommentek száma, s az átláthatatlanság, amiben a releváns hozzászólás vagy elveszik, vagy nem is érkezik.

Node, ez nem kritika a vezetőség felé, nem én vagyok az, aki megmondja, hogyan kell jól, ti meg jólelbsztátok, csupán most fórumozok először, gondoltam megosztom az észrevételeimet, hátha Ti, akik értetek hozzá előrébb lesztek velük.
Persze, könnyen lehet, hogy én vagyok túl idealista, illetve logikus, s az összes fórum a káosz megtestesülése :)

Legjobbakat!
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

bazsy

25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

somogyi betyár

Idézetet írta: bazsy Dátum április 21, 2017, 09:41:11 DÉLELŐTT
25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

Jó 5let.
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Uhura

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 21, 2017, 09:44:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum április 21, 2017, 09:41:11 DÉLELŐTT
25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

Jó 5let.

OK , akkor tele spammeli mindenféle hülyeséggel az első 10 topicot vagy az utolsó 10-et és már nyithat is :) De ha elégé ravasz rögtön két accal nyit és 25 kérdés - felelet után jöhet a topic :)

jzsolt

Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 12:06:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 21, 2017, 09:44:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum április 21, 2017, 09:41:11 DÉLELŐTT
25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

Jó 5let.

OK , akkor tele spammeli mindenféle hülyeséggel az első 10 topicot vagy az utolsó 10-et és már nyithat is :) De ha elégé ravasz rögtön két accal nyit és 25 kérdés - felelet után jöhet a topic :)

Te tuti csináltál már ilyet :D:D olyan rutinnal írtad le az eljárást, hogy ez csak rutinosnak megy :D

Uhura

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 21, 2017, 02:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 12:06:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 21, 2017, 09:44:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum április 21, 2017, 09:41:11 DÉLELŐTT
25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

Jó 5let.

OK , akkor tele spammeli mindenféle hülyeséggel az első 10 topicot vagy az utolsó 10-et és már nyithat is :) De ha elégé ravasz rögtön két accal nyit és 25 kérdés - felelet után jöhet a topic :)

Te tuti csináltál már ilyet :D:D olyan rutinnal írtad le az eljárást, hogy ez csak rutinosnak megy :D

Nem csak én mérnökként mindig a visszájáról is megnézem a dolgokat :) és keresem a gyenge pontot :)

Worlynox

Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 05:46:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 21, 2017, 02:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 12:06:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 21, 2017, 09:44:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum április 21, 2017, 09:41:11 DÉLELŐTT
25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

Jó 5let.

OK , akkor tele spammeli mindenféle hülyeséggel az első 10 topicot vagy az utolsó 10-et és már nyithat is :) De ha elégé ravasz rögtön két accal nyit és 25 kérdés - felelet után jöhet a topic :)

Te tuti csináltál már ilyet :D:D olyan rutinnal írtad le az eljárást, hogy ez csak rutinosnak megy :D

Nem csak én mérnökként mindig a visszájáról is megnézem a dolgokat :) és keresem a gyenge pontot :)

Akkor maradnak a tesztkérdések, amit az elején írtam :D :D

Uhura

Idézetet írta: Worlynox Dátum április 21, 2017, 05:48:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 05:46:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 21, 2017, 02:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 12:06:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 21, 2017, 09:44:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum április 21, 2017, 09:41:11 DÉLELŐTT
25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

Jó 5let.

OK , akkor tele spammeli mindenféle hülyeséggel az első 10 topicot vagy az utolsó 10-et és már nyithat is :) De ha elégé ravasz rögtön két accal nyit és 25 kérdés - felelet után jöhet a topic :)

Te tuti csináltál már ilyet :D:D olyan rutinnal írtad le az eljárást, hogy ez csak rutinosnak megy :D

Nem csak én mérnökként mindig a visszájáról is megnézem a dolgokat :) és keresem a gyenge pontot :)

Akkor maradnak a tesztkérdések, amit az elején írtam :D :D

Ilyen kérdésekre gondolsz ?
(Walking Dead után szabadon)

- Hány kártyád döglött már meg?
- Szo....-e már micronnal ?
- Öltél-e már embert ? ....

Laca012

#29
Idézetet írta: Worlynox Dátum április 21, 2017, 05:48:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 05:46:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 21, 2017, 02:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 12:06:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 21, 2017, 09:44:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum április 21, 2017, 09:41:11 DÉLELŐTT
25-30 hozzászólás alatt ne lehessen topikot nyitni!
Motiváció az újaknak a kereséshez és végig olvasáshoz!

Jó 5let.

OK , akkor tele spammeli mindenféle hülyeséggel az első 10 topicot vagy az utolsó 10-et és már nyithat is :) De ha elégé ravasz rögtön két accal nyit és 25 kérdés - felelet után jöhet a topic :)

Te tuti csináltál már ilyet :D:D olyan rutinnal írtad le az eljárást, hogy ez csak rutinosnak megy :D

Nem csak én mérnökként mindig a visszájáról is megnézem a dolgokat :) és keresem a gyenge pontot :)

Akkor maradnak a tesztkérdések, amit az elején írtam :D :D

Ok, csak ahhoz valakinek el kellene készítenie azt a cikket az alapokról, megcsinálni a kérdéseket..stb.
Van egy elektronikai topic, ahol ez a szitu,(teszt kérdéssor) és nem volt játék kitölteni, mert 5-ből 5 helyes válasz kellett és nem lehetett ismételni random 3-5 napon belül.
Az egy dolog, hogy az első regisztráció még nekem sem sikerült, mert az utolsó kérdés kicsit "trükkös" volt és elcsúsztam rajta.
"Lehet-e feszültséget mérni oszcilloszkóppal?"
És higgyétek el, 25éve használok oszcilloszkópot, nem csak digitális, hanem analóg rádiófrekvenciás áramköröknél is...

DE! Egy biztos, ott sikeresen ki lettek zárva azok az egyének, akik a " hogyan javítsam meg a TV-met, se kép-se hang" kérdéssel jönnének, de azt sem tudják mi az ellenállás vagy a kondenzátor..

Itt sem biztos, hogy olyan emberkék jó helyen kopogtatnak akik azt sem tudják mi a különbség a molex és a sata tápcsatlakozó között, meg a PCI és PCIe slotok között.
Mert őszintén, ez a fórum jó esetben nem arról kellene szóljon, hogy a nagymamám bányászni akar, akkor tanitsuk meg neki a "monitor-egér billentyűzet-kurzor" alapoktól a számítógép használatot..

Egy biztos, ez a fórum amikor indult, az első párszáz hozzászólásig valóban a "tömény-hasznos tippek-trükkök" tárháza volt, de úgy felhíhgult a többezer "miért csak 22-t hassel? jah 1500 bios mod? Nem, nem csináltam, mi az a bios????  :o " , hogy az embernek elmegy a kedve megosztani bármit is, mert úgy van vele, hogy "kár bele"...
Szerintem ez rossz.. de tisztelem mások véleményét és biztos van más aki szeret kínlódni a nagyim (már nem él) szintjén lévőkkel, (akik ráadásul lusták olvasni vagy megnézni pár videót) csak lehet azt nem itt kellene megejteni rontva a fórum használhatóságát és színvonalát..

Esetleg ha ez a teszt-szelekció bejönne, a kezdő topicot nyitva hagyni, hogy aki akar az had kínlódjon segítsen nekik.

És ne gyertek ezzel a "mindenki volt kezdő" bullshittel, mert aki az általános iskolát sem fejezte be az ne akarjon főiskolai-egyetemi tantárgyat tanulni, pl. deriválni... (nem mintha annak sok ember számára hasznos értelme lenne, de példának jó)

Szerk.
És most mondom megyek megnézem az új hozzászólásokat...
Erre az első nem olvasott hozzászólás az ETH topicban:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=12.msg17369#msg17369
Komolyan mondom sírok. És ez még messze nem is a legalja.. Ő egalább eljutott idáig... De ezt alapból már b*sznám helyezném is át a kezdő topicba.. Mert ez nem ETH probléma, hanem kezdő probléma..

Uhura

#30
Laca: legyünk megértőek minden kezdett nehéz és ne legyünk topic, hozzászólás, nyelv, stb. nácik ..

különben jött egy szupi ötletem: vannak alap videók : 4-5 Fagyi Zoli, Vegán ... azokba kellene berakni 4-5 számot elrejtve , aki végig nézi az látja , de ha nem nézed végig akkor nem fogod megtalálni ... utána minden topic nyitásához meg kell adni ezt a számsor. Vagyis igazolod , igen én végig néztem , mert tudom 67, 25, 43, 29 , 11 :D

Amúgy kéne egy pontokba szedett szamár vezető : 1.) Alap feltételek: 2 GB memória ... de talán lehetne csinálni egy Occulus Rift-hez hasonló csekkoló programot: Alkalmas a géped a bányászatra vagy nem ...  2.) Program beállítás: Nézd meg ezt a videot.  3.) Hiba elhárítás: ...

Mert két lehetőség van, vagy korlátozzuk az embereket de nem adunk semmit, vagy adunk valamilyen induló tudást és így korlátozzuk... mert mégis jobban esik egy kezdőnek, hogy rendesek mert leírnak mindent ... persze ez nem véd a teljesen tökéletlenektől. Ebben igazad van.

Laca012

#31
Idézetet írta: dekboy Dátum április 21, 2017, 08:07:34 DÉLUTÁN
Ez a belerejtünk számokat,ami a végén nyitja a "kaput" vagy hozzáférést enged topicokhoz,vagy kérdezz-felelek megoldások,ezek szerintem felesleges dolgok...Ott van a youtube-on minden,egy kezdő számára,de még több is...A fórumon inkább csak észrevételeket,tanácsokat,tippeket,trükköket kéne főként megosztani egymással!Persze már egy alap tudásra!Amúgy felőlem még az időjárásról is beszélhetünk...Visszatérő kérdések sajnos elkerülhetetlenek,de kivédhetőek lennének egy videós topiccal...Nem kell egyből leugatni az illetőt,csak egy laza mozdulattal átírányítani a kezdőknek szoló topicba és kész!Nem szeretnék megbántani senkit se,nem azért vagyok itt....de ha egy TUTORIAL VIDEO után se képes az illető elindulni,amiben az édes anyanyelvén szólnak hozzá....akkor mindenki tudja most,hogy mire gondolok...Nem kell veszekedni...Megoldást kell találni a problémákra!Ha nem képes valaki végignézni egy pár órás "oktató videót",ami persze "fejezetekre","témákra" lenne bontva...akkor megint csak tudjátok mire gondolok...! :)

De nem nézik meg a videókat!!!!!
Ezért próbálunk megoldást találni rá, hogy hogyan tudnánk "rákényszeríteni" őket erre.
Olvasd végig ezt a topikot  légyszi, utána meg fogod érteni miért beszélünk tesztről, elrejtett kódokról...stb.
Senki nem akar veszekedni, de te sem olvastad el, ezért nem tudod/érted miért ötletelünk itt.
Na pontosan ezért..

Addig már régen eljutottunk, hogy a videók léteznek, (egy tutorial video em elég, mint ahogy egy ECDL vizsgához sem elég 2sort bepötyöni a Word-be)
az is világos, hogy meg kellene nézniük.
De magasról tesznek rá mert.......
És szemetelik tele az egész fórumot a nem megfelelő kérdésekkel a nem megfelelő helyen, mindenáron mert.......


Meg az sem megoldás, hogy a topikok tele lesznek "átirányítáokkal" amit egyesek lehet "leugatásként" fognak megélni..

Szerk.
És akkor itt a kedvencem...
Aki 2helyen teszi fel ugyan azt a ..... kérdést a második helyen amikor már az első helyen megkapta a választ az ...... kérdésére.. Akkor az ilyennel mit tudsz csinálni? Szépen aranyosan kedvesen elmagyarázni, hogy ejnye-bejnye csúnya fiú ne csináld?
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=15.msg17384#msg17384
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=12.msg17369#msg17369
Most ezzel mit csinálsz??
Mert én törölném a fenébe az összeset.. Figyeld meg az előtte lévő hsz-re egy válasz sem fog érkezni, mert már kapásból  hátrébb tolta a francba...

Karcsi papa

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 21, 2017, 08:28:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 21, 2017, 08:07:34 DÉLUTÁN
Ez a belerejtünk számokat,ami a végén nyitja a "kaput" vagy hozzáférést enged topicokhoz,vagy kérdezz-felelek megoldások,ezek szerintem felesleges dolgok...Ott van a youtube-on minden,egy kezdő számára,de még több is...A fórumon inkább csak észrevételeket,tanácsokat,tippeket,trükköket kéne főként megosztani egymással!Persze már egy alap tudásra!Amúgy felőlem még az időjárásról is beszélhetünk...Visszatérő kérdések sajnos elkerülhetetlenek,de kivédhetőek lennének egy videós topiccal...Nem kell egyből leugatni az illetőt,csak egy laza mozdulattal átírányítani a kezdőknek szoló topicba és kész!Nem szeretnék megbántani senkit se,nem azért vagyok itt....de ha egy TUTORIAL VIDEO után se képes az illető elindulni,amiben az édes anyanyelvén szólnak hozzá....akkor mindenki tudja most,hogy mire gondolok...Nem kell veszekedni...Megoldást kell találni a problémákra!Ha nem képes valaki végignézni egy pár órás "oktató videót",ami persze "fejezetekre","témákra" lenne bontva...akkor megint csak tudjátok mire gondolok...! :)

De nem nézik meg a videókat!!!!!
Ezért próbálunk megoldást találni rá, hogy hogyan tudnánk "rákényszeríteni" őket erre.
Olvasd végig ezt a topikot  légyszi, utána meg fogod érteni miért beszélünk tesztről, elrejtett kódokról...stb.
Senki nem akar veszekedni, de te sem olvastad el, ezért nem tudod/érted miért ötletelünk itt.
Na pontosan ezért..

Addig már régen eljutottunk, hogy a videók léteznek, (egy tutorial video em elég, mint ahogy egy ECDL vizsgához sem elég 2sort bepötyöni a Word-be)
az is világos, hogy meg kellene nézniük.
De magasról tesznek rá mert.......
És szemetelik tele az egész fórumot a nem megfelelő kérdésekkel a nem megfelelő helyen, mindenáron mert.......


Meg az sem megoldás, hogy a topikok tele lesznek "átirányítáokkal" amit egyesek lehet "leugatásként" fognak megélni..

Szerk.
És akkor itt a kedvencem...
Aki 2helyen teszi fel ugyan azt a ..... kérdést a második helyen amikor már az első helyen megkapta a választ az ...... kérdésére.. Akkor az ilyennel mit tudsz csinálni? Szépen aranyosan kedvesen elmagyarázni, hogy ejnye-bejnye csúnya fiú ne csináld?
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=15.msg17384#msg17384
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=12.msg17369#msg17369
Most ezzel mit csinálsz??
Mert én törölném a fenébe az összeset.. Figyeld meg az előtte lévő hsz-re egy válasz sem fog érkezni, mert már kapásból  hátrébb tolta a francba...
Én ha észreveszem és indokolatlan több helyen is akkor ez egyiket törlöm ha folytatja akkor spam és tiltás.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Laca012

Idézetet írta: dekboy Dátum április 21, 2017, 10:03:17 DÉLUTÁN
Tessék!Most dobta fel a youtube...új videó Fagyi Zoli csatornájáról: 3-as Pci-e elosztó a rigben!Mi kell még?Nemrég csinált videót arról,hogy hogyan tölti le a dualminert....létrehoz .bat fájlt....miket írjon bele a kezdő....honnan és hogyan szerzi a wallet címet.....honnan szerzed a pool címet stb.,stb.,stb.!Még egy egy ilyen nagyítót is használt a videóban!(Úgy röhögtem!!! Így->  ;D )

Megértem Laca,hogy miért vagy mérges...Akkor meg jöjjenek a drasztikusabb megoldások....kódok,számok,útvesztők,labirintusok! :)

Szerintem ami még nagyon fontos,hogy kérdezzük meg Vegánt,mit gondol,milyen ötletei vannak,mit lehetne tenni?Elvégre ez az ő fóruma!
Csak faszán működjön minden...nehogy a Trollok meg az Agysebészek elbasszák!  ;D

Nem is igazán mérges vagyok... Szomorú...
Olyan jól indult ez a fórum a "keménymaggal" és annyira összezagyválódott minden, hogy szerintem ember nincs aki kibogozza-rendberakja..

drizzt_do_urden


Laca012


Uhura


somogyi betyár

Amíg a társadalom többsége birka -mert fogyasztói társadalomban a tanult tehetetlenség alanyi jogon jár- addig ne várjátok, hogy majd végigszenvedik magukat, és kikaparják a gusztit!
..leadják a rendelést, és várják, hogy valaki kiszolgálja őket.
Ahogy olvasgatom a kommenteket, elég sokan egyébként is csak azért vannak itt, mert kb. haversrác mondta a suliban, hogy bekapcsolod a gépet, azt' dől a lé, anyuék meg úgyis fizetik a villanyszámlát.
De a ló túloldalára sem lenne jó átesni -bár átérzem, hogy moderátorként biztos agyroppantó az értetlenség- hisz, ha a magam példájából indulok ki, én végigseggeltem Vegán videóit, és még mindig leginkább csak kérdéseim vannak.

Olyant nem lehet, hogy bizonyos totyikokhoz, csak egy szint felett -neeeem a hozzászólások száma alapján növekvő szint- kapnak az emberek komment-jogot?
Amíg nincs megfelelő számú "jelenlét pontja" -pl. fórumon töltött idő- addig csak olvashat.
Bizonyos pont után hozzászólhat a KEZDŐ totyikhoz.
...de igen, ehhez korrekt lenne adni is valamit, egy "starter-deck"-et, válaszcsomagot az fákjú buktatókra - NEM, B+, 2Gb-os VGA-VAL AKKOR SEM TUDSZ ETH-T BÁNYÁSZNI!! :)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

jzsolt

Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 11:07:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 21, 2017, 10:29:24 DÉLUTÁN
torolunk mindent es ujbol kezdjuk :))))

Oksa de előtte legalább a lényget mentsük ki :D

Ja ez kicsit vicces is meg minden, de igazából ezt a mennyiségű katyvaszt rendbe tenni már csak így lehet. Csak hát ehhez megint kéne valaki, aki azt a lényeget kiszedi, amihez ugye végig kellene olvasni a témákat :D Utána reset, és restart egy összefoglaló témával indtva. Ez mindenképpen legalább 4-5 emberes meló

Székely Vegán

Nem kell itt semmit rendberakni, törölni vagy úrjakezdeni. Jól van ez igy ahogy van.. nincs értelme mikro-menedzselni.

Új tagok jönnek, kérdések ismétlődnek.. a fórumok mindig is ilyenek voltak és lesznek.. az embereknek nincs kedve és ideje órákat tölteni keresgéléssel és régi posztok olvasásával.

A veteránoknak nem kell minden kérdésre válaszolni.. vagy minden idegesitő post-ra reagálni.. sikulj át felette és kész.
A már betanult kezdő-haladók szivesen megválaszolják majd az újoncok kérdéseit.

Ez igy mükszik a bitcointalk.org-on is, pedig ott rengeteg kategória és alfórum van, milliószor meg van válaszolva minden de mégis sok az ismétlődő kérdés, az új topic nyitás és a nem jó helyen kérdezés.

Szájba rágó útmutatóknak sem látom értelmét.. aki nagyon akarja megkapja az infót a videókból és a fórumból. S ha nem, akkor majd kérdez. Ha már van arról topic, a moderátorok a merge funkcióval bele tudnak olvasztani egy új topic-ot egy régibe.

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ