Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

CRYPTOPIA - Kiraboltak!?!?

Indította Merderion, augusztus 22, 2017, 01:42:04 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Merderion

Sziasztok!
Ma (2017.08.22 1:08) gyanús módon kiraboltak. Ugye Cryptopián nagy hangsúlyt fektetnek a biztonságra, és még egy spéci karaktert is elvárnak a jelszóban, és amikor oda jutottam, hogy bekapcsoljam a 2FA-t akkor a rendszerük bebuggolt, és utána nem fértem hozzá a beállíásokhoz.
A gépemen nincs semmiféle keylogger, a chrome nem fertőzött, aktív vírusírtót is használok, és a jelszavam sem kitalálható (brute forceal is több év).
Most néztem vissza, hogy kaptam email-t "Failed login-ról". Ahol 3x is írták hogy még 2 próbálkozás és lockolják a accountomat. 3 "sikertelen belépés" után sem lett blokkolva. És mire most felnéztem, az összes altcoinom el lett adva, és a BTC eltűnt szőrén szálán, minden nyom nélkül. Nincs open order, lending, history SEMMI. Nem volt olyan sok (200$ körül). Már írtam a suppnak, amint visszaoldják az accomat és kivettem az 1 megmaradt coint, akkor a fórum számára elérhetővé teszem a fiókot, hogy nézzétek meg ti is, képekkel alá tudom támasztani, hogy miből mennyi volt, és persze az eladást a historyból is látni. Valószínűnek tartom, hogy az oldal kirabolt, elvégre én bármit mozgattam annak ott maradt a nyoma.
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

Newtnt

Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

dcsabi


zenetibi

Szerintem, csak letiltották a hozzáférést a balance-hoz a sikertelen belépések miatt 24 vagy 48 órára. Olvasd el figyelmesen az e-mailt, amit küldtek.

Uhura

Nem tudom , érdekesnek találom. Én azt mondom várjuk ki mit mond és mit tesz a support.


Általam javasolt lépések:
- Ment se le mindent , fotóval, képernyő képpel, jó minőségben . talán a fotó jobb lenne egy mai újsággal pl.
- Nézd meg a block expolereket az nem hazudik. Ott mit írnak.
- Nézd meg a logokat transfer, withdraw, stb.

Withdraw / trasfer history mit mutat ?




Egyéb hozzáfűzés:


Bármi is történt lehetséges jó lenne elgondolkozni azon, hogy valóságban is létre kéne hozni valamilyen érdekvédelmi szervezetet amely a magyar bányászokat képviseli.
Mert ebben az esetben sokat segíthetne ha egy olyan szervezet is ír levelet a cryptopiának aki független és sok embert képvisel.

Merderion

Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

Merderion

Idézetet írta: zenetibi Dátum augusztus 22, 2017, 07:38:00 DÉLELŐTT
Szerintem, csak letiltották a hozzáférést a balance-hoz a sikertelen belépések miatt 24 vagy 48 órára. Olvasd el figyelmesen az e-mailt, amit küldtek.
Én blokkoltam le a saját accomat, hogy ne tudják tovább baszogatni.
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

Merderion

Mivel a 2FA beszart náluk, és a settingsnél tovább nem jutottam, ezért nem tudom ez egy egyedi jelszó, még is beléptek vele és DUST-olták az össszes BTC-t. De el is küldhették volna, viszont az meg megerősítést követel (amit nem kaptam), és így 'törölve' lett.  ;D ;D ;D
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

elbandi

Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 08:18:50 DÉLELŐTT
Mivel a 2FA beszart náluk, és a settingsnél tovább nem jutottam, ezért nem tudom ez egy egyedi jelszó, még is beléptek vele és DUST-olták az össszes BTC-t. De el is küldhették volna, viszont az meg megerősítést követel (amit nem kaptam), és így 'törölve' lett.  ;D ;D ;D
miaz hogy 2fa beszart? nemcsak a login szokta vedeni a 2fa hanem a beallitasokat is. ott is meg kell adnod ujbol az aktualis kodot hogy matass.


amugy ja, ez mar regi modszer hogy egy ertektelen coinnal highbuy/lowsell valtasokkal attoljak masik accountra a penzed, es onnan utaljak ki

Merderion

Idézetet írta: elbandi Dátum augusztus 22, 2017, 11:51:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 08:18:50 DÉLELŐTT
Mivel a 2FA beszart náluk, és a settingsnél tovább nem jutottam, ezért nem tudom ez egy egyedi jelszó, még is beléptek vele és DUST-olták az össszes BTC-t. De el is küldhették volna, viszont az meg megerősítést követel (amit nem kaptam), és így 'törölve' lett.  ;D ;D ;D
miaz hogy 2fa beszart? nemcsak a login szokta vedeni a 2fa hanem a beallitasokat is. ott is meg kell adnod ujbol az aktualis kodot hogy matass.


amugy ja, ez mar regi modszer hogy egy ertektelen coinnal highbuy/lowsell valtasokkal attoljak masik accountra a penzed, es onnan utaljak ki


A Security fülre kapcsoltam be a 2FA-t utána meg már nem tudtam hozzáférni, hogy beállítsam a többit. De Dustolták az összeset, nem küldték ki.
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

Uhura

Idézetet írta: elbandi Dátum augusztus 22, 2017, 11:51:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 08:18:50 DÉLELŐTT
Mivel a 2FA beszart náluk, és a settingsnél tovább nem jutottam, ezért nem tudom ez egy egyedi jelszó, még is beléptek vele és DUST-olták az össszes BTC-t. De el is küldhették volna, viszont az meg megerősítést követel (amit nem kaptam), és így 'törölve' lett.  ;D ;D ;D
miaz hogy 2fa beszart? nemcsak a login szokta vedeni a 2fa hanem a beallitasokat is. ott is meg kell adnod ujbol az aktualis kodot hogy matass.


amugy ja, ez mar regi modszer hogy egy ertektelen coinnal highbuy/lowsell valtasokkal attoljak masik accountra a penzed, es onnan utaljak ki


Alapból több lépcsős 2fa bevédés lehetésges, 5-6 pontra lehet általában 2fa kérést rakni, kiutalás, bejutás, tranzakció, stb. külön - külön be lehet állítani, hogy kérje.

willow

Most volt időm ránézni a Cryptopiára. Nálam minden a legnagyobb rendben. Remélem rendeződik a helyzet, akinél baj van.

Merderion

Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

zenetibi

Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 07:33:54 DÉLUTÁN
ÉÉrdekes dolgok folynak itt...


Te hány ip címről jelentkezel be? Még csodálkozol?

Merderion

Ezek még mindig nem én vagyok, mivel nem rontom el a jelszavamat :'D
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

zenetibi

Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 07:36:09 DÉLUTÁN
Ezek még mindig nem én vagyok, mivel nem rontom el a jelszavamat :'D


Akkor valaki feltörte a gépedet!Változtasd meg minden jelszavadat!

zenetibi

Idézetet írta: zenetibi Dátum augusztus 22, 2017, 07:39:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 07:36:09 DÉLUTÁN
Ezek még mindig nem én vagyok, mivel nem rontom el a jelszavamat :'D


Akkor valaki feltörte a gépedet!Változtasd meg minden jelszavadat!
És tegyél virusírtót!

Merderion

Nem törték fel. Van vírusírtóm is, csak bittrex és a Cryptopián voltak ilyenek.
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

Energy

Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 08:11:11 DÉLUTÁN
Nem törték fel. Van vírusírtóm is, csak bittrex és a Cryptopián voltak ilyenek.

Hát pedig szerintem is meghackeltek valamilyen formában. Olyan nincs, hogy két exchange-en is egyszere pont csak neked kezdik el cseszegetni az accountodat.
Írtad, hogy próbálkoztak a bittrexel, de ott nem ment, aztán bementek a cryptopiára. Valószínű megszerezték a jelszavad, de nem tudták melyik exchangen működik, ezért próbálkoztak és a cryptón bejött.

Uhura

Idézetet írta: Merderion Dátum augusztus 22, 2017, 08:11:11 DÉLUTÁN
Nem törték fel. Van vírusírtóm is, csak bittrex és a Cryptopián voltak ilyenek.


Éppen ma volt egy jó cikk az indexen! Talán az első ami értelmesen szólt  acrypto témához: http://index.hu/tech/2017/08/22/mobillal_lopjak_a_bitcoint_es_az_ethert/