Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 15 Vendégek van a témában

petiznet

Idézetet írta: dekboy Dátum április 01, 2017, 01:42:19 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Első rigemet építem...A tápon agyalok most...Az oké,hogy gold vagy annál jobb(bronzot el is felejtettem... :)) Viszont valaki írta,hogy az 1000w-os elég az eth-ra 6 kártyával sőt zces-en 750w-os is elég lenne a 6 kártyának,de nem a legjobb ha max környékén használjuk a tápot...írták az 1200-1300w- osokat.Sajna én most a pénztárca barát verzíót próbálom összehozni (minnél okosabban...) Fagyi Zoli videóját is megnéztem hogy lehet 2 tápról etetni a riget...A kérdésem az lenne,hogy ha most vennék egy ilyet: EVGA 750W GQ 210-GQ-0750-V2 tápegység 31.656 Ft és később veszek mellé egy hasonló nagyságút ami akkor több mint 1000w lenne....(nincs túlhajszolva 1 táp)vagy vegyem meg ezt : EVGA 1000W SuperNOVA G1 120-G1-1000-VR tápegység  55.856 Ft. Még ez a drágább 1000w-os is belefér....csak kérdés,hogy meddig bírja ha a belét kitaposom 24/7 alatt. Láttam 1000w-os corsairt is  62 E-ért. 1000w fölött meg nincs nagy választék és az árak is elszabadulnak :)  Az arany középutat keresem...

http://hardverapro.hu/apro/1000w-2300w_atalakitott_tapok_eladoak_92_hatasfok_kis_m
Szerintem ez lesz az arany középutad:D És akkor fórumtárstól vásároltad ;D

kidface

Idézetet írta: dekboy Dátum április 01, 2017, 01:42:19 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Első rigemet építem...A tápon agyalok most...Az oké,hogy gold vagy annál jobb(bronzot el is felejtettem... :)) Viszont valaki írta,hogy az 1000w-os elég az eth-ra 6 kártyával sőt zces-en 750w-os is elég lenne a 6 kártyának,de nem a legjobb ha max környékén használjuk a tápot...írták az 1200-1300w- osokat.Sajna én most a pénztárca barát verzíót próbálom összehozni (minnél okosabban...) Fagyi Zoli videóját is megnéztem hogy lehet 2 tápról etetni a riget...A kérdésem az lenne,hogy ha most vennék egy ilyet: EVGA 750W GQ 210-GQ-0750-V2 tápegység 31.656 Ft és később veszek mellé egy hasonló nagyságút ami akkor több mint 1000w lenne....(nincs túlhajszolva 1 táp)vagy vegyem meg ezt : EVGA 1000W SuperNOVA G1 120-G1-1000-VR tápegység  55.856 Ft. Még ez a drágább 1000w-os is belefér....csak kérdés,hogy meddig bírja ha a belét kitaposom 24/7 alatt. Láttam 1000w-os corsairt is  62 E-ért. 1000w fölött meg nincs nagy választék és az árak is elszabadulnak :)  Az arany középutat keresem...

Ajanlott 1000W-nal nagyobb teljesitmenyu tapot venni! Idovel ugy is szukseged lesz ra! A miner programok egyre nagyobb energiat igenyelnek! Hosszutavon az elettartamot lecsokken ha igen meges kihasznaltseggal megy a tap (ATX) 24/7!
Vagy Zorg33 kollegatol veszel atalakitott szerver tapot az igenyeid szerint ;)

Til

Sziasztom!
18awg vezeteket hol lehet beszerezni?
Esetleg ki lehet valtani masfajta kabellel?
24ohm/km az ellenallasa.
Aki erti kerem irja meg,mi tortenik, ha 150cm hosszu ilyen kabeleket hasznalnek?
Gondolom melegedne.Ezen kivul lenne veszelye?
10amper terhelesnel kb 3w futest szamoltam.
C:\> del c:\command.com

kidface

Idézetet írta: Til Dátum április 01, 2017, 05:21:58 DÉLUTÁN
Sziasztom!
18awg vezeteket hol lehet beszerezni?
Esetleg ki lehet valtani masfajta kabellel?
24ohm/km az ellenallasa.
Aki erti kerem irja meg,mi tortenik, ha 150cm hosszu ilyen kabeleket hasznalnek?
Gondolom melegedne.Ezen kivul lenne veszelye?
10amper terhelesnel kb 3w futest szamoltam.
Mire szeretned hasznalni?

Til

Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 06:13:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum április 01, 2017, 05:21:58 DÉLUTÁN
Sziasztom!
18awg vezeteket hol lehet beszerezni?
Esetleg ki lehet valtani masfajta kabellel?
24ohm/km az ellenallasa.
Aki erti kerem irja meg,mi tortenik, ha 150cm hosszu ilyen kabeleket hasznalnek?
Gondolom melegedne.Ezen kivul lenne veszelye?
10amper terhelesnel kb 3w futest szamoltam.
Mire szeretned hasznalni?
Szervertapot alakitok at.
Vettem 2db 400w seasonic szervertapot.Kiegeszito tap lesz.1db 400w-os 2db rx470 et fog hajtani
Sajnos a keretem csak ugy engedi,hogy alul legyen a tap elhelyezve.A rigek toronyszeruen vannak.A tap a torony tetejen levo kartyakat hajtana ezert kellene a 150cm vezetek.
C:\> del c:\command.com

evko81

#425
Idézetet írta: Til Dátum április 01, 2017, 07:20:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 06:13:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum április 01, 2017, 05:21:58 DÉLUTÁN
Sziasztom!
18awg vezeteket hol lehet beszerezni?
Esetleg ki lehet valtani masfajta kabellel?
24ohm/km az ellenallasa.
Aki erti kerem irja meg,mi tortenik, ha 150cm hosszu ilyen kabeleket hasznalnek?
Gondolom melegedne.Ezen kivul lenne veszelye?
10amper terhelesnel kb 3w futest szamoltam.
Mire szeretned hasznalni?
Szervertapot alakitok at.
Vettem 2db 400w seasonic szervertapot.Kiegeszito tap lesz.1db 400w-os 2db rx470 et fog hajtani
Sajnos a keretem csak ugy engedi,hogy alul legyen a tap elhelyezve.A rigek toronyszeruen vannak.A tap a torony tetejen levo kartyakat hajtana ezert kellene a 150cm vezetek.

Itt meterre adnak kabelt. Csak tudni kell a 18awg keresztmetszetet, lehet ott is tudjak.
https://aranyoldalak.hu/epites-felujitas/kabelek/madzag-bt.htm

kidface

Idézetet írta: Til Dátum április 01, 2017, 07:20:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 06:13:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum április 01, 2017, 05:21:58 DÉLUTÁN
Sziasztom!
18awg vezeteket hol lehet beszerezni?
Esetleg ki lehet valtani masfajta kabellel?
24ohm/km az ellenallasa.
Aki erti kerem irja meg,mi tortenik, ha 150cm hosszu ilyen kabeleket hasznalnek?
Gondolom melegedne.Ezen kivul lenne veszelye?
10amper terhelesnel kb 3w futest szamoltam.
Mire szeretned hasznalni?
Szervertapot alakitok at.
Vettem 2db 400w seasonic szervertapot.Kiegeszito tap lesz.1db 400w-os 2db rx470 et fog hajtani
Sajnos a keretem csak ugy engedi,hogy alul legyen a tap elhelyezve.A rigek toronyszeruen vannak.A tap a torony tetejen levo kartyakat hajtana ezert kellene a 150cm vezetek.

Megoldhatod ugy is, hogy  1-1.2m-t 14awg-s vezetek 1x12V es 1xTest / kartya es a maradek hossz lesz csak 16-18awg.
Tuti nem fog melegedni!

Zorg33

Ne hasznalj 1.5m vezeteket.
Rogzitsd fel a tapot a rackre felulre ahol a gep van.
Oda vezesd fel az ac 220V ot azon nincs veszteseg.
Amugymeg hacsak nem vagy munkanelkuli akkor jobban jarsz ha pl velem megcsinaltatod es nem te cseszel el vele  napokat.

kidface

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 01, 2017, 11:29:17 DÉLUTÁN
Ne hasznalj 1.5m vezeteket.
Rogzitsd fel a tapot a rackre felulre ahol a gep van.
Oda vezesd fel az ac 220V ot azon nincs veszteseg.
Amugymeg hacsak nem vagy munkanelkuli akkor jobban jarsz ha pl velem megcsinaltatod es nem te cseszel el vele  napokat.

Ez is egy jo otlet  ;D

Til

#429
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 01, 2017, 11:29:17 DÉLUTÁN
Ne hasznalj 1.5m vezeteket.
Rogzitsd fel a tapot a rackre felulre ahol a gep van.
Oda vezesd fel az ac 220V ot azon nincs veszteseg.
Amugymeg hacsak nem vagy munkanelkuli akkor jobban jarsz ha pl velem megcsinaltatod es nem te cseszel el vele  napokat.
Ja, jobban jartam volna,ha te csinaltad volna meg.
Sajnos mar a 4db vezetekbol 3 at megcsinaltam.140cm hosszu mind.
Es minden vezeteken van ketto toldas, mert nem volt egyben ilyen hosszu vezetekem.Bontott 18awg t hasznaltam.
Az a baj,hogy meg vezeteket sohasem kellett ilyen szinten meretezzek,csak amperekre.
A szervertapbol kivettem a ventiket,mert visitottak mint a diszno.
A 2db szervertapot osszefogattam es csinaltam ra lemezbol fedelet amire egy 14cm ventit fogattam fel
Es fujja ra a hideget az alkatreszekre.A rack tetejere nem szivesen raknam,latszik hogy barkacsolt,meg a videokartyak moge tudnam csak elhelyezni, amik oda fujjak a meleget.Eredetileg kb 50cm kabele volt.Most a triplaja lenne.Ezert en 2watt veszteseget szamoltam korbacsonkent(kartya/korbacs).Mivel a 0.5meteren kb 1 watt a veszteseg,ami gyarilag adott volt es azt egeszitenem ki az en 2wattommal a
tovabbi 1 meteremmel.

Mivel hosszu a vezetek nagyobb lesz rajta az ellenallas es emiatt lesz rajta veszteseg, ami ho formajaban tapinthato is?Kerlek ellenorizzetek,hogy ez helyes igy?
Pl:  U=RxI  U= (0.021 ohm/m * 1.5m) x 10 amper = 0.315V
P=UxI   P= 0.315x 10A= 3.15W,  tehat, ha 10amper a vezeteken az aram,akkor 3watt a veszteseg?
Jol szamoltam?
Amugy egyeb veszelye nincs ugye?Csak a veszteseg?Kerlek irjatok meg.
Koszonom!

C:\> del c:\command.com

Til

#430
Osztottam szoroztam nezelodtem kabel teren.
Arra jutottam,hogy a 18awg nem sokkal tud tobbet, mint ami kabeleket villanyszerelesi boltokban is be lehet szerezni.
Pl.: H07V-k vezetek 1.5mm2 keresztmetszettel 300/500v 16A terhelhetoseggel 13.3 ohm/km ertekkel bir.
A 18awg 0.82mm2 600V 21ohm/km.Csak az awg sokkal dragabb.
Annyi hogy onozott rez az awg.
Kerdesem, hogy hasznalhato ez a kabel az awg helyett?Uzletben be sem tudom szerezni az awg-t.
Kevesebb lenne a vezeteken a veszteseg is.21ohm helyett 13.3.
Hasznalhato a fent emlitett vezetek az awg helyett?
Koszonom
C:\> del c:\command.com

kidface

#431
Idézetet írta: Til Dátum április 02, 2017, 04:47:01 DÉLUTÁN
Osztottam szoroztam nezelodtem kabel teren.
Arra jutottam,hogy a 18awg nem sokkal tud tobbet, mint ami kabeleket villanyszerelesi boltokban is be lehet szerezni.
Pl.: H07V-k vezetek 1.5mm2 keresztmetszettel 300/500v 16A terhelhetoseggel 13.3 ohm/km ertekkel bir.
A 18awg 1.2mm2 600V 21ohm/km.Csak az awg sokkal dragabb.
Annyi hogy onozott rez az awg.
Kerdesem, hogy hasznalhato ez a kabel az awg helyett?Uzletben be sem tudom szerezni az awg-t.
Kevesebb lenne a vezeteken a veszteseg is.21ohm helyett 13.3.
Hasznalhato a fent emlitett vezetek az awg helyett?
Koszonom
Azert nem tudod beszerezni boltban mert az AWG egy amerikai szabvany :) "American wire gauge"
Otthon mas szabvanyt hasznalnak.
Mindegy milyen kabel, csak birja a terhelest es ne melegedjen tul, ne egjen el! Persze rez legyen, mert az a tuti :)
Amugy szerintem jol hangzik.

Zorg33


Til

Idézetet írta: kidface Dátum április 02, 2017, 04:53:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum április 02, 2017, 04:47:01 DÉLUTÁN
Osztottam szoroztam nezelodtem kabel teren.
Arra jutottam,hogy a 18awg nem sokkal tud tobbet, mint ami kabeleket villanyszerelesi boltokban is be lehet szerezni.
Pl.: H07V-k vezetek 1.5mm2 keresztmetszettel 300/500v 16A terhelhetoseggel 13.3 ohm/km ertekkel bir.
A 18awg 1.2mm2 600V 21ohm/km.Csak az awg sokkal dragabb.
Annyi hogy onozott rez az awg.
Kerdesem, hogy hasznalhato ez a kabel az awg helyett?Uzletben be sem tudom szerezni az awg-t.
Kevesebb lenne a vezeteken a veszteseg is.21ohm helyett 13.3.
Hasznalhato a fent emlitett vezetek az awg helyett?
Koszonom
Azert nem tudod beszerezni boltban mert az AWG egy amerikai szabvany :) "American wire gauge"
Otthon mas szabvanyt hasznalnak.
Mindegy milyen kabel, csak birja a terhelest es ne melegedjen tul, ne egjen el! Persze rez legyen, mert az a tuti :)
Amugy szerintem jol hangzik.
Ja en is igy sejtettem.Mivel kisebb az ellenallasa igy kisebb a veszteseg is, ha hosszabb a kabel.
Az onozast viszont nem tudom miert hasznaljak az awg nel.Gondolom az oxidaciot kerulik el vele.
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 02, 2017, 05:06:38 DÉLUTÁN
18AWG az 0.82mm2, nem amennyit irtal.
Bocsi elirtam.Mindjart javitom.
Amugy jo lenne szerinted az emlitett vezetek?
C:\> del c:\command.com

szevasz

A másfeles réz bőven jó, én is abból csináltam a kábeleket.

Idézetet írta: Til Dátum április 02, 2017, 05:12:10 DÉLUTÁN
Bocsi elirtam.Mindjart javitom.
Amugy jo lenne szerinted az emlitett vezetek?

Til

C:\> del c:\command.com

ZserboTe

#437
Csak újdonság képpen bedobom ide:
http://fsp-europe.com/twins-500700w/

Szerintem egy nem rossz elgondolás még bányászat szempontjából is lehet hasznos. Bár még 1000W-os sincs belőle és csatlakozók terén is gyér, az elgondolás nem rossz szerintem! Szervertápokkal nem rúg versenybe az biztos.
( ezért is csak érdekesség szempontjából osztom meg )


evko81

Sziasztok!

Valaki, aki szerver tápot alakít át, legyen szíves, árulja már el nekem, hogy hol lehet normális PXIE csatikat venni (6pinest)? Budapesten.
Mert amit én kaptam, az is normális, csak épp az egyik sorban a középső láb kerekített helyett négyzet, így nem lehet rátolni a video kártyára.
Eszem megáll. Kicsit persze megbuheráltam, rámegy, megy is vele, de ez mi már...

Köszi-

Til

Idézetet írta: evko81 Dátum április 02, 2017, 10:11:31 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Valaki, aki szerver tápot alakít át, legyen szíves, árulja már el nekem, hogy hol lehet normális PXIE csatikat venni (6pinest)? Budapesten.
Mert amit én kaptam, az is normális, csak épp az egyik sorban a középső láb kerekített helyett négyzet, így nem lehet rátolni a video kártyára.
Eszem megáll. Kicsit persze megbuheráltam, rámegy, megy is vele, de ez mi már...

Köszi-
Van ami cpu hoz van es van ami vga hoz.
Oda kell figyelni melyiket veszed,meg ha ahhoz kered is amihez szeretned.
En 2 molex az egyik vege, a masik vege 8 vagy 6 pin vga kabelt veszek es azt atalakitom.
C:\> del c:\command.com