Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 23 Vendégek van a témában

somogyi betyár

Tudna valaki konnektorba dugható fogyasztásmérőt ajánlani?
1%-os pontosságút találtam 10000Ft körül, de az kicsit foghúzós, szóval ha van jobb ötletetek, hallgatom.
(3%-os tűrésnél nem mennék nagyon lejjebb)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"


Mr Brown

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 11, 2017, 10:16:49 DÉLUTÁN
Pont ugy van ahogy mar leirtuk par oldallal ezelott.
Ha csak az en hszeimet vegigolvasod akkor mar kapsz egy kerek kepet a dolgokrol es akkor nem kell sokadszorra ugyanazt kerdezni.
Igen, ajanlott muterheles, stb.
A muterhelest mivel lehet megoldani?

Mr Brown

Idézetet írta: wminer Dátum április 11, 2017, 01:25:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum április 09, 2017, 09:52:03 DÉLUTÁN
Sziasztok! Emlékszem, hogy már volt itt a forumon szó 2 PSU összekötésére. Van egy certificate mentes 600 w-os meg egy 80+ goldos középkategóriás tápom ezeket szeretném összekötni kb egy hónapra - míg meg nem érkezik a nagytesó :D -, hogy 4 kártyát hajtsanak. Mennyire életszerű az ötlet vagy inkább ne, mert kigyújtom a házat? :D Azért, ha valaki emlékszik hol volt a tutoriál, azért belinkelhetné. Előre is köszönöm. És ezt mondjuk meg is nézném egy Fagyizolis dumaraguba is akár, ha ez még nem volt ;)

Ezt használom:
Nem tul vekonyak azok a kabelek? Terheles birjak vagy fustol egy szep nap?

Zorg33

Az a legjobb osszekotes ha nem kotod ossze:)

Darab drotot a masodlagosnak aztan hadd szoljon.
Visszabb le lett irva reszletesen mire kell figyelni.
A lenyeg h ne kosd ossze sehol a ket tapbol jovo feszultsegeket.

messimage

Basszus most este unalmamban kiraktam a riget az erkélyre, és a külső kártyám annyira flegma, hogy mining közben időnként megállította ventit egy pár másodpercre, aztán újraindult persze, de hát nyáron biztos nem lesz ekkora pofája :D

jzsolt

Ha már a fogyasztásmérésnél tartunk. Összehegesztettem a 7 kártyás vasat. A GPU-Z összesen 660 wattot tulajdonít nekik. Az alaplapi egyéb dolgok 2db 750-es gold táppal fogyaszthat barátok közt is mondjuk 200 wattot? Az ugye kb 860, de kerekítsünk 900 wattra. A fogyasztásmérő meg ehhez képest mutat 1110-1150 között. A szóban forgó kütyü egy basetech cost control 3000- Hol a kutya elásva?  :o

kidface

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 15, 2017, 08:42:45 DÉLUTÁN
Ha már a fogyasztásmérésnél tartunk. Összehegesztettem a 7 kártyás vasat. A GPU-Z összesen 660 wattot tulajdonít nekik. Az alaplapi egyéb dolgok 2db 750-es gold táppal fogyaszthat barátok közt is mondjuk 200 wattot? Az ugye kb 860, de kerekítsünk 900 wattra. A fogyasztásmérő meg ehhez képest mutat 1110-1150 között. A szóban forgó kütyü egy basetech cost control 3000- Hol a kutya elásva?  :o

Gpu-z fogy mereset felejtsd el!

jzsolt

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 15, 2017, 09:02:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 15, 2017, 08:42:45 DÉLUTÁN
Ha már a fogyasztásmérésnél tartunk. Összehegesztettem a 7 kártyás vasat. A GPU-Z összesen 660 wattot tulajdonít nekik. Az alaplapi egyéb dolgok 2db 750-es gold táppal fogyaszthat barátok közt is mondjuk 200 wattot? Az ugye kb 860, de kerekítsünk 900 wattra. A fogyasztásmérő meg ehhez képest mutat 1110-1150 között. A szóban forgó kütyü egy basetech cost control 3000- Hol a kutya elásva?  :o

Nem esküszöm meg rá, de mintha azt olvastam volna,  hogy a GPU-z csak a 8 pin-en felvett teljesítményt méri. Ami pl. nálam legutóbbi mérés alkalmával ~8A volt.. 7x8=56A 12V-on  ~672W..
De hozzá jön az alaplapról/riserről (nálam) ~3.25A
7x3.25=22.75A ami 12V-on 273W.. (Asszem itt a hiányzó pár Watt)
Az összesen 945W.
~200W a többi cuccnak. meg a tápok veszteségének szerintem rendben van.
Ez Szumma:1145W..
Szomorú vagy nem, az a fogyasztásmérő egész jól számol..

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=853.msg7330#msg7330

Szerk.: Kidface... Megint gyorsabb voltál... ;D
De én meg ilyen hüle vagyok, hogy ennyire részletesen belemegyek...  :'(

Hát... akkor dögöljön meg a lova :D
azért köszönöm a felhomályosítást :)

messimage

Kis off: Ha valakinek van esetleg fölösleges VGA 6 pinről 8 pinra átalakítója, írjon pls, áron felül megvenném minél hamarabb.

Köszönöm.


messimage



messimage

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 15, 2017, 11:30:39 DÉLUTÁN
Bele megy az :)

Komolyan? Hogyan? segíts:D Emiatt pihen 2 kártyám:D Nem jönnek ki a kockák sehogy a csatlakozón, nem tudom belenyomni :/

Uhura

Idézetet írta: messimage Dátum április 15, 2017, 11:33:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Arkenso Dátum április 15, 2017, 11:30:39 DÉLUTÁN
Bele megy az :)

Komolyan? Hogyan? segíts:D Emiatt pihen 2 kártyám:D Nem jönnek ki a kockák sehogy a csatlakozón, nem tudom belenyomni :/

Megfogod leszeded a csatlakozót és beledugod a kábeleket a kártya foglalatába és már kész is , mi a szarnak foglalkozni azzal a sok négyzettel  :D  8)  (nem hogy komolyan megcsináld!!)

Arkenso

Várd meg akkor az átalakítót inkább :)
Amúgy sem lenne egészséges, ha így hajtanád.

De vannak itt villanyászok, ők okosabbat tudnak mondani.

messimage

Rendben :D Pedig már tényleg a késeket nézegetem a konyhában berháláshoz :D

kidface


Uhura

Tisztára mint az óvodában, sárga négyzetre a sárga négyzetet, piros körre a piros kört, itt sem fog belemenni a sárga négyzet a zöld háromszög helyére..  és kész is van .....

fpeter

Idézetet írta: Uhura Dátum április 15, 2017, 11:55:12 DÉLUTÁN
Tisztára mint az óvodában, sárga négyzetre a sárga négyzetet, piros körre a piros kört, itt sem fog belemenni a sárga négyzet a zöld háromszög helyére..  és kész is van .....

... és az intelligencia felmérésen kiderült, hogy 10 szavazópolgárból 2 értelmes, 4 meg qrvára erős :D :D :D

¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!