Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 15 Vendégek van a témában

Til

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 17, 2017, 03:01:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 17, 2017, 01:57:58 DÉLUTÁN
A 3.3V terhelesenel a 24pines atx csatin terheljem?
Mindegy hol, de praktikusan ott, mert még SATA tápcsati lenne alternativa, de oda nehezebb beügyeskedni valamit.
Idéz
A masik kerdesem,hogy az usb riser ugyanazon a tapon legyen ahonnet a 8pin pcie tapot kapja vagy lehet kulonbozon is?
(sajnos ezt nem ertettem egyertelmuen)
Mindegy. Egy multiméterrel kisípoltathatod, hogy semmi köze egymáshoz a slot felöli 12V-nek és a tápcsati felőli 12V-nek.

Idéz
A tobbi dolog viszont mar szerintem jo lehet mivel:
Azert lehet jo megoldas a kep,mert ha osszekotnem a masodlagos tapon a zoldet a feketevel ,hogy lehessen a kapcsolojaval kapcsolni azzal nem lennek elobbre.Mivel a szervertapon nincs kapcsolo.
Egy egészséges szervertápon ATX csati meg pláne nincs :)

De ha mégis, akkor sem jó direktben összekötözgetni semmit (max a testet, de azt már megbeszéltük, hogy felesleges).
Ha egyik pl zárlatos, akkor viheti magával a másikat is, stb. Felesleges hibaforrás, ha galvanikus kötést csinálsz a kettő között.

Idéz
A rele ertelmet veszti,igy mert minek egy kulon alkatreszt beiktatni a dologba, mikor a kep epp a rele feladatat latja el?A 14 pin a tapcsatin figyeli, hogy erkezik e impulzus,ha megkapja a pin a feszt. vagy a foldet (azt nemt tudom melyiket várja) bekapcsol a táp.A kepen ezt a jelet amit az alaplaptol kap, rakja ra a masodlagos tapra.A szurke vezetek pedig azert felelos, hogy tudja a tap tenylegesen kapja e az aramot.Ez akkor aktiv ha foldre van huzva.PowetOk a neve, gondolom azt figyeli tenylegesen van e aram.Tehat szerintem a kepnek mukodnie kellene, vagy valamit felreertek?
A szürke (PowerGood), az nem input, hanem output, ahogy írtam. Tehát az nem a tápnak jelez valamit, hanem pont a táp jelzi az alaplap felé, hogy beálltak a feszek. Fordítva nem is lenne logikus.

Idéz
Epp a relet akarom a dologbol kihagyni,ennek koszonhetoen.
Szerintem a nem-galvanikus kapcsolás a legbiztonságosabb (relé/tranzisztor).
Köszönöm szépen!
Igy mar osszeallt a kep.
A masodik tapot az elso 12V jara kotott relevel fogom inditani,hogy a masodik tap zold vezetekere foldet teszek.A foldeket tehat nem kell kozositeni.Még annyit,hogy nem kell a ket tapnak egy foldpotencialon lennie?
Meg meg egy kerdes: ez igy biztonsagos? Nem kavarodik ossze a ket tap az eltero potencialok stb miatt?
Ha biztonsagos, akkor csakis azert mert usb risert hasznalok, ha szalagkabelt hasznalnek, akkor mar mas lenne a helyzet?
C:\> del c:\command.com

atideath

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 17, 2017, 03:01:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 17, 2017, 01:57:58 DÉLUTÁN
A 3.3V terhelesenel a 24pines atx csatin terheljem?
Mindegy hol, de praktikusan ott, mert még SATA tápcsati lenne alternativa, de oda nehezebb beügyeskedni valamit.
Idéz
A masik kerdesem,hogy az usb riser ugyanazon a tapon legyen ahonnet a 8pin pcie tapot kapja vagy lehet kulonbozon is?
(sajnos ezt nem ertettem egyertelmuen)
Mindegy. Egy multiméterrel kisípoltathatod, hogy semmi köze egymáshoz a slot felöli 12V-nek és a tápcsati felőli 12V-nek.

Idéz
A tobbi dolog viszont mar szerintem jo lehet mivel:
Azert lehet jo megoldas a kep,mert ha osszekotnem a masodlagos tapon a zoldet a feketevel ,hogy lehessen a kapcsolojaval kapcsolni azzal nem lennek elobbre.Mivel a szervertapon nincs kapcsolo.
Egy egészséges szervertápon ATX csati meg pláne nincs :)

De ha mégis, akkor sem jó direktben összekötözgetni semmit (max a testet, de azt már megbeszéltük, hogy felesleges).
Ha egyik pl zárlatos, akkor viheti magával a másikat is, stb. Felesleges hibaforrás, ha galvanikus kötést csinálsz a kettő között.

Idéz
A rele ertelmet veszti,igy mert minek egy kulon alkatreszt beiktatni a dologba, mikor a kep epp a rele feladatat latja el?A 14 pin a tapcsatin figyeli, hogy erkezik e impulzus,ha megkapja a pin a feszt. vagy a foldet (azt nemt tudom melyiket várja) bekapcsol a táp.A kepen ezt a jelet amit az alaplaptol kap, rakja ra a masodlagos tapra.A szurke vezetek pedig azert felelos, hogy tudja a tap tenylegesen kapja e az aramot.Ez akkor aktiv ha foldre van huzva.PowetOk a neve, gondolom azt figyeli tenylegesen van e aram.Tehat szerintem a kepnek mukodnie kellene, vagy valamit felreertek?
A szürke (PowerGood), az nem input, hanem output, ahogy írtam. Tehát az nem a tápnak jelez valamit, hanem pont a táp jelzi az alaplap felé, hogy beálltak a feszek. Fordítva nem is lenne logikus.

Idéz
Epp a relet akarom a dologbol kihagyni,ennek koszonhetoen.
Szerintem a nem-galvanikus kapcsolás a legbiztonságosabb (relé/tranzisztor).

Szerintem sokan a fórumon megköszönnénk ha tennél fel egy összekötési rajzot 2 tápegység beüzemeléséről. Mindenkinek egyértelműbb lenne. A leírás már megvan hozzá csak a kép kell. :)
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

kidface


Til

#203
Amennyiben Zorg megerősíti utolsó hozzászólásom,akkor lerajzolhatom én is.
Azután, ha áldását adjátok rá, akkor elvben használható megbízható lesz.
A kipróbálás, bekötés után, meg leírom a tapasztalatokat,hogy megfelelően működik e.
C:\> del c:\command.com

andysk

Nem igazán tudom mi a gond, nem olvastam végig visszamenőleg a topikot. Nem ilyenről van szó:
http://www.add2psu.com

atideath

Idézetet írta: Til Dátum január 17, 2017, 07:21:08 DÉLUTÁN
Amennyiben Zorg megerősíti utolsó hozzászólásom,akkor lerajzolhatom én is.
Azután, ha áldását adjátok rá, akkor elvben használható megbízható lesz.
A kipróbálás, bekötés után, meg leírom a tapasztalatokat,hogy megfelelően működik e.

Hajrá! :)
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Zorg33

Idézetet írta: Til Dátum január 17, 2017, 04:54:54 DÉLUTÁN
A masodik tapot az elso 12V jara kotott relevel fogom inditani,hogy a masodik tap zold vezetekere foldet teszek.A foldeket tehat nem kell kozositeni.Még annyit,hogy nem kell a ket tapnak egy foldpotencialon lennie?
Meg meg egy kerdes: ez igy biztonsagos? Nem kavarodik ossze a ket tap az eltero potencialok stb miatt?
Ha biztonsagos, akkor csakis azert mert usb risert hasznalok, ha szalagkabelt hasznalnek, akkor mar mas lenne a helyzet?

De miért térne el a földpotenciál ha 1,5 méterre a konnektorban össze vannak kötve a testek?
Ezen pörgött valaki a külföldi ethereum forumban is, de mikor logikus magyarázatot kértem, akkor eltünt.
Egyébként olyat is szoktam, hogy a két tápot egymáshoz rögzítem, akkor is össze van közvetlenül kötve a test a fémházon keresztül.
Sőt a hagyományos szalagkábeles riseres rigeknél ott a riseren és a kártyán keresztül is össze van kötve a két táp testje. USB risernél esetleg lehet értelme külön összekötni.
Összekötheted nyugodtan a DC oldali kimenetnél is a két táp testjét, ha ez megnyugtat. Ártani nem árt, csak még egy lobogó vezetékkel több.
Elektroműszerész kollégák mondhatnak erről vmit, bár ők valszeg más fórumban vannak :)

adamszumu


Til

#208
Két tápegység egy alaplap.
A SZÜRKE VEZETÉKET NEM KELL ÖSSZEKÖTNI A FEKETÉVEL!

http://www.kephost.com/images/2017/01/18/Tapok.gif
C:\> del c:\command.com

kidface


adamszumu

minek kötöd össze a szürkét feketével????
egyszerűen közösíted a 2tápból kijövő zöldet, feketét...stb. és utánna kötöd a gépbe.

Mr Brown

#211
Idézetet írta: kidface Dátum január 18, 2017, 07:41:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 18, 2017, 06:09:53 DÉLUTÁN
Két tápegység egy alaplap.

http://www.kephost.com/images/2017/01/18/Tapok.gif

Nem kell ezt tul bonyolitani! Eleg csak egy ilyen:
http://www.ebay.co.uk/itm/PCI-E-1x-4x-8x-16x-to-16x-HQ-Powered-Riser-card-Adaptor-Cable-Dual-PSU-Adaptor-/192079251691?var=&hash=item2cb8d0c8eb:m:mWpYtJVgtLoDKx03a-GwBGw
regota hasznaljak Gamerek es banyaszok egyarant, teljesen megfelel a celnak!

Ezert nem kell kulon adaptert gyartani :)
Nem ezt akartad esetleg?
http://www.ebay.com/itm/24-pin-To-Dual-24-pin-ATX-Power-Supply-Connector-Splitter-Dual-PSU-ATX-adapter-/231270348107

A relés megoldás nekem sem tetszik és fölöslegesnek is látom. Bár lehet, hogy elektronikai szempontból kelhet valamire, de nekem nem úgy tűnik.

Mr Brown

#212
Idézetet írta: Til Dátum január 18, 2017, 06:09:53 DÉLUTÁN
Két tápegység egy alaplap.

http://www.kephost.com/images/2017/01/18/Tapok.gif

Nem tűnik rossznak csak a relés megoldás nem tetszik nekem.
A 2db ellenállás is ködös egy kicsit, hogy mire kellhet. Nem elég, hogy a molex csatin van az usb riser?

Til

Idézetet írta: adamszumu Dátum január 18, 2017, 07:44:08 DÉLUTÁN
minek kötöd össze a szürkét feketével????
egyszerűen közösíted a 2tápból kijövő zöldet, feketét...stb. és utánna kötöd a gépbe.
Zorg kollegaval mar megtargyaltuk,hogy ily egyszeruen kozositeni nem a legjobb megoldas a galvanikus kapcsolat miatt.Amennyiben az egyik tap kidoglik viheti magaval az egesz rendszert.
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: Mr Brown Dátum január 18, 2017, 08:23:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 18, 2017, 06:09:53 DÉLUTÁN
Két tápegység egy alaplap.

http://www.kephost.com/images/2017/01/18/Tapok.gif

Nem tűnik rossznak csak a relés megoldás nem tetszik nekem.
A 2db ellenállás is ködös egy kicsit, hogy mire kellhet. Nem elég, hogy a molex csatin van az usb riser?
A kozosites nem a legjobb,mert galvanikus kapcsolat van a ket tap kozott es ha egyik kifingik viheti magaval a rendszert stb.Az ellenallasok muterhelesek,amik a masodik tap 3.3V es 5V agat terhelik a szabalyzo aramkor vedese erdekeben.Egy turmixgepet sem illik terheletlenul hasznalni mett leeg a motorja.
Mivel a masodlagos tappal a legtobben videokartyakat hajtananak a 12V agakon ezert a 5V es 3.3V szabafon maradna.
C:\> del c:\command.com

Mr Brown

Idézetet írta: Til Dátum január 18, 2017, 06:09:53 DÉLUTÁN
A kozosites nem a legjobb,mert galvanikus kapcsolat van a ket tap kozott es ha egyik kifingik viheti magaval a rendszert stb.Az ellenallasok muterhelesek,amik a masodik tap 3.3V es 5V agat terhelik a szabalyzo aramkor vedese erdekeben.Egy turmixgepet sem illik terheletlenul hasznalni mett leeg a motorja.
Mivel a masodlagos tappal a legtobben videokartyakat hajtananak a 12V agakon ezert a 5V es 3.3V szabafon maradna.
Az ellenállások helyett lehet tenni egy sata csatis optikai olvasót, vagy az nem volna jó, mert nem pörget folyamatosan cd/dvd-t?

Til

Idézetet írta: Til Dátum január 18, 2017, 06:09:53 DÉLUTÁN
Két tápegység egy alaplap.

http://www.kephost.com/images/2017/01/18/Tapok.gif
Nem teszteltem!Nem próbáltam!Elvben rendben van.
Csak saját felelőségre!
A 4 kartyas gepemhez vettem egy 700w 80+ tapot,ami kevesnek bizonyult.
A tap melegedett ezert ventije hangos volt.
Vettem melle egy hasznalt szervertapot ,mivel jelenleg nem tehetem azt meg,hogy a 25 ezres 700 as tapot kidobjam es vegyek egy 1000w 40 ezerert.
Elszurtam,tehat marad a kenyszermegoldas.
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: Mr Brown Dátum január 18, 2017, 08:59:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 18, 2017, 06:09:53 DÉLUTÁN
A kozosites nem a legjobb,mert galvanikus kapcsolat van a ket tap kozott es ha egyik kifingik viheti magaval a rendszert stb.Az ellenallasok muterhelesek,amik a masodik tap 3.3V es 5V agat terhelik a szabalyzo aramkor vedese erdekeben.Egy turmixgepet sem illik terheletlenul hasznalni mett leeg a motorja.
Mivel a masodlagos tappal a legtobben videokartyakat hajtananak a 12V agakon ezert a 5V es 3.3V szabafon maradna.
Az ellenállások helyett lehet tenni egy sata csatis optikai olvasót, vagy az nem volna jó, mert nem pörget folyamatosan cd/dvd-t?
Az is jó.
C:\> del c:\command.com

Mr Brown

#218
Esetleg valaki posztolna egy linket honnan vehetnénk ilyen ellenállásokat? Esetleg kipróbált/letesztelt fajtát, mert google nekem is a barátom szóval nem a kereséssel van a gond.

qwe92

#219
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 18, 2017, 11:24:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum január 17, 2017, 04:54:54 DÉLUTÁN
A masodik tapot az elso 12V jara kotott relevel fogom inditani,hogy a masodik tap zold vezetekere foldet teszek.A foldeket tehat nem kell kozositeni.Még annyit,hogy nem kell a ket tapnak egy foldpotencialon lennie?
Meg meg egy kerdes: ez igy biztonsagos? Nem kavarodik ossze a ket tap az eltero potencialok stb miatt?
Ha biztonsagos, akkor csakis azert mert usb risert hasznalok, ha szalagkabelt hasznalnek, akkor mar mas lenne a helyzet?

De miért térne el a földpotenciál ha 1,5 méterre a konnektorban össze vannak kötve a testek?
Ezen pörgött valaki a külföldi ethereum forumban is, de mikor logikus magyarázatot kértem, akkor eltünt.
Egyébként olyat is szoktam, hogy a két tápot egymáshoz rögzítem, akkor is össze van közvetlenül kötve a test a fémházon keresztül.
Sőt a hagyományos szalagkábeles riseres rigeknél ott a riseren és a kártyán keresztül is össze van kötve a két táp testje. USB risernél esetleg lehet értelme külön összekötni.
Összekötheted nyugodtan a DC oldali kimenetnél is a két táp testjét, ha ez megnyugtat. Ártani nem árt, csak még egy lobogó vezetékkel több.
Elektroműszerész kollégák mondhatnak erről vmit, bár ők valszeg más fórumban vannak :)

Megerősítem a dc oldal testének semmi köze nincs és elvileg nem is lehet az ac oldal földjével.
Viszont ha a házban van földhálózat (és Európában azért szokott lenni :),bár régi alumínium vezetékes házaknál lehet csodákat látni ) mindegy melyik szobába teszed az óránál elvileg csillag pontozva van (közös potenciálra van kötve)
(bár ha nagy a távolság ott azért lehet mérhető a különbség, általánosságban már enyhén hiba ha van akkor valami a földre húz+stb) magyarul nem kell össze kötni van rá védelem alapból minden tápban (ahol bemegy a 240v van két kék kondinak kinéző (lényegében az is) alkatrész amit szeretnek le zsugórcsövezni a gyártók no ha ezekkel valami baj van akkor is szokott a földre húzni, de nem gyakori pc tápoknál viszont ha igen akkor könnyen kiszúrható )vagyis semmit nem érsz el vele, de nem rontasz a helyzeten . (rekord zárójelben zárójel :) )
Az 5voltos ágat azt terhelheti egy rizer is ajánlott terhelést adni az 5v 3.3vos ága igen ez igaz (de én már használtam egy pár pc tápot (ipari) felhasználásra régi 400wattos tápot pl fehér led szalag meghajtására használok az 300wattot eszik 2 éve bár nem éjjel nappal megy de van egy 360as is amit meg a tápegységnek használok az szokott 2-3 napot is menni terhelve és egyiknél sem terhelem sem az 5 voltot sem a 3,3voltot, DE nem vagyok követendő példa tessék le terhelni.
https://www.hestore.hu/ csak rendelni lehet kicsit magasak az árak de rendben van
https://www.conrad.hu/ teljesen ok csak magasak az árak és egy alagsori helységben van nem szeretem viszont lehet rendelni is
http://lomex.hu van rendes bolt is de lehet rendelni is ,bár volt hogy kicsit bunkók voltak előre összekészített csomagnál és van csomagbontási díj ha kis tételt veszel, viszont a bolt nagyon rendben van
http://www.elektrokontha.hu van rendes bolt és ajánlott is mert lehet nézelődni de lehet rendelni is
ohm törvény alapján kiszámolod az ellenállást hamm wiki pl