Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 19 Vendégek van a témában

Artthur

Idézetet írta: CryptoMan Dátum február 16, 2017, 03:30:20 DÉLUTÁN
Milyen messze van a rig a kismegszakítoktól (vezetékhossz) ?

Az egyik gép kb 8 méter a másik kettő kb 9 méter és akkor még pluszban az egyik egy 5 méter lehet.
Ezen a mellékelt ábrán látszik mi hogy van kötve.
Csillagok azok lámpák, kockák a kapcsolók, körök az aljzatok.
A biztosítéktáblából meg egy emeletet megy le a földszintre az órához.

zenetibi


Custom

Sziasztok,  ha két táppal használom és az egyikbe csak mondjuk 3 kártyát dugok azt mi fogja elindítani? Ha bekapcsolom a lapot, akkor a kártya automatikusan elindítja azt a tápot is? Én is azon gondolkodom, hogy 2 db 550es táp olcsóbb mint egy 1100 as. 

kidface

Idézetet írta: Custom Dátum február 18, 2017, 07:35:34 DÉLUTÁN
Sziasztok,  ha két táppal használom és az egyikbe csak mondjuk 3 kártyát dugok azt mi fogja elindítani? Ha bekapcsolom a lapot, akkor a kártya automatikusan elindítja azt a tápot is? Én is azon gondolkodom, hogy 2 db 550es táp olcsóbb mint egy 1100 as. 

Lapozz vissza par oldalt, egy igen hosszas elmeleti/gyakorlati vita folyt errol itt korabban! :)

Artthur

Idézetet írta: Zorg33 Dátum február 16, 2017, 12:40:44 DÉLUTÁN
Az AC hez nem ertek, de power factor is beleszolhat a dologba. Kerdes hogy a banyaszgepek milyen faziseltolast eredmenyeznek az otthoni halozatban.
Ha valaki vagja ezt, irhatna rola kicsit.
Na megcsináltam egy nagyobb tesztet... kiderült hogy a villanyóra jó és nincs + fogyasztás a lakásban... ( elszámolási hiba volt :) )

De a teszt:
Nem tudom mennyire megbízhatóak ezek a mérő eszközök amik a falból mérik a fogyasztást szóval csináltam a következőt.

Mindent kikapcsoltam (kazán, hűtő összes konektorból mindent kihúztam stb stb.) a lakásban csak 2900 Wattnyi bányagép ment ami falból lett mérve + 1 router + 2 switch.
20 perc mérés után villanyóránál kijött hogy 3150 Wattot fogyasztom ( átlagfogy). Ebből mondjuk letudhatunk 50 W-ot router + switchek ( lehet kicsit sok nem tudom)
Maradék 200W meg akkor lehet a Power factor érték miatt.
Ezt a power factort nekem egy villamosmérnök haver úgy magyarázta hogy megmutatja mennyi a  meddő fogyasztás (a nem hasznos fogyasztás :) ).  Találtam is az egyik komolyabb mérőn power factor mérési számot. Lemértem a rigeket külön és ez a szám 0.95 és 0.98 között változott.
Számoljunk a legroszabb esettel és legyen 0.95 ugyebár akkor az azt jelenti hogy a fogyasztásom ami 2900W 95% hasznos a többi a meddő, azaz 100%  3050 W  hozzá adok még 50W router + switchet... a többi meg szerintem a falban lévő vezetékek melegedése?

A srác még hozzátette hogy ők nagyon nagy gépekkel dolgoznak amik 13 Kw-on pörögnek és lehet csökkenteni a meddő fogyasztást megfelelő kondenzátorokkal/kapacitorokkal ( lehet hülyeséget írok, de valamivel lehet)
Ha minden igaz az összes tápban van ilyen hogy PFC: aktív ( na ehhez már végleg nem értek de a sajátjaimat megnéztem azokban vannak)
PFC   Power Factor Correction.   Elvileg ha nem aktív lenne akkor roszabb lenne a fogyasztás?

Remélem hasznos volt ez a teszt, és ha valamit nagyon félre értettem szóljatok.

Fagyi Zoli

Jómagam az alábbi tápot választottam :)

https://www.youtube.com/watch?v=2ykEsQQM2KQ&index=2&list=PLkr1Y29wGA3eLynAY2dZpjiqvn9GwRVp5

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=397

Egyenlőre jól muzsikál, de persze három kártya nem is szabad, hogy megkottyanjon neki.

Amit észrevettem, hogy a két tápos elrendezéshez képest (750W+450W) sokkal alacsonyabb a fogyasztás. Régebben ZEC 450W, jelenleg 360W

Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

szevasz

Belevágok én is a gpu bányászatba, tud valaki pesti boltot ahol kapok 8 pines pcie tápcsatlakozót?

andysk

Idézetet írta: szevasz Dátum február 21, 2017, 06:23:55 DÉLUTÁN
Belevágok én is a gpu bányászatba, tud valaki pesti boltot ahol kapok 8 pines pcie tápcsatlakozót?
Zorg-nak mindene van. Írj neki privátot.

FrenkyAti

Idézetet írta: Artthur Dátum február 15, 2017, 10:05:50 DÉLUTÁN
Szevasztok!

Van itt aki ért a sima villanyászathoz is? Mármint a kérdésem annyi volna hogy mióta beállítottam a negyedik bányagépemet a rendszerbe valami a fogyasztással történt a villanyóránál.  Tehát mindegyik gépen van fogyasztásmérő ami 2900 W mutat a 4 gépre. Ha kiszámolom az aktuális fogyasztást az egész lakásra az most 3900 W.  Tehát a lakás a bányagépek nélküli fogyasztása 1000 W.  Namármost ez bányagépek nélkül 250-300 W volt régen.
És most jönnek a kérdések:
- A wattmérő amit a gépek elé dugok a falba azok mindig korrekt értékeket mutatnak ? 3-4000 Ft-os egyszerű mérők
- Esetleg a megnőtt fogyasztás miatt a falba futó vezetékek melegszenek és ott is van valamennyi plusz fogyasztás?

Nem értem...
Vagy csak simán azóta valami zárlatos a falban? még azt megpróbálom hogy kikapcsolom az összes gépet és megnézem mennyit fordul az óra de nem akarom 5 percnél tovább kikapcsolni. 5 perc elég lehet kimérni/felszorozni?
Üdv!
Én a helyedben bányagépek nélkül egy 24 órás fogyasztást mérnék a lakásnak. Ezt úgy tudod, hogy kihúzod a bányagépeket a konnektorból és felírod a villanyóra állását. 24 óra múlva megnézed, így megkapod az egy napos fogyasztást. Ha ez az érték kb 24 kW, akkor 1000 W a lakás fogyasztása óránként.

A falban lévő vezeték melegedhet a nagy áramfelvételtől! Az általad leírt fogyasztás már 12A terhelés a vezetéken! Elméletileg 16 A terhelhetőségű egy háztartási konnektor, de már sokszor láttam egy 2000 w-os hősugárzótól is megolvadni. Ilyen esetekben, amikor tartósan nagy fogyasztást használunk, akkor célszerű több forrásból megtáplálni a balesetek elkerülése miatt!

A wattmérők egyébként nem túl sokat hazudnak, de nem laborműszerek!

A másik kérdés, hogy a villanyóra régi forgótányéros, vagy digitális?

Artthur

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum február 21, 2017, 08:12:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum február 15, 2017, 10:05:50 DÉLUTÁN
Szevasztok!

Van itt aki ért a sima villanyászathoz is? Mármint a kérdésem annyi volna hogy mióta beállítottam a negyedik bányagépemet a rendszerbe valami a fogyasztással történt a villanyóránál.  Tehát mindegyik gépen van fogyasztásmérő ami 2900 W mutat a 4 gépre. Ha kiszámolom az aktuális fogyasztást az egész lakásra az most 3900 W.  Tehát a lakás a bányagépek nélküli fogyasztása 1000 W.  Namármost ez bányagépek nélkül 250-300 W volt régen.
És most jönnek a kérdések:
- A wattmérő amit a gépek elé dugok a falba azok mindig korrekt értékeket mutatnak ? 3-4000 Ft-os egyszerű mérők
- Esetleg a megnőtt fogyasztás miatt a falba futó vezetékek melegszenek és ott is van valamennyi plusz fogyasztás?

Nem értem...
Vagy csak simán azóta valami zárlatos a falban? még azt megpróbálom hogy kikapcsolom az összes gépet és megnézem mennyit fordul az óra de nem akarom 5 percnél tovább kikapcsolni. 5 perc elég lehet kimérni/felszorozni?
Üdv!
Én a helyedben bányagépek nélkül egy 24 órás fogyasztást mérnék a lakásnak. Ezt úgy tudod, hogy kihúzod a bányagépeket a konnektorból és felírod a villanyóra állását. 24 óra múlva megnézed, így megkapod az egy napos fogyasztást. Ha ez az érték kb 24 kW, akkor 1000 W a lakás fogyasztása óránként.

A falban lévő vezeték melegedhet a nagy áramfelvételtől! Az általad leírt fogyasztás már 12A terhelés a vezetéken! Elméletileg 16 A terhelhetőségű egy háztartási konnektor, de már sokszor láttam egy 2000 w-os hősugárzótól is megolvadni. Ilyen esetekben, amikor tartósan nagy fogyasztást használunk, akkor célszerű több forrásból megtáplálni a balesetek elkerülése miatt!

A wattmérők egyébként nem túl sokat hazudnak, de nem laborműszerek!

A másik kérdés, hogy a villanyóra régi forgótányéros, vagy digitális?

Három gép megy egy 16 A-es biztosítékon a negyedik pedig a konyhai másik 16A-es szálon. Amúgy ha igazi bányász vagy nem húzol ki 4 bányagépet 24 órára :)   Megnéztük bányagépek nélküli fogyasztást 10 perces méréssel, de akkor mindent bekapcsoltunk és úgy 450 W volt a fogyasztás.

evko81

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de felteszem...
Vegyük alapul a H81pro BTC R2.0 alaplapot, 6XRX470 kártyával.

Az összes kártyát ki kell vezetnem riserrel? Vagy 1 kártyát a 16-os foglalatban hagyhatok és akkor csak 5 kártyát kell kivezetnem?

És ehhez X1-X16 riser kábel kell, ugye?

Köszönöm :)

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum február 22, 2017, 12:07:33 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de felteszem...
Vegyük alapul a H81pro BTC R2.0 alaplapot, 6XRX470 kártyával.

Az összes kártyát ki kell vezetnem riserrel? Vagy 1 kártyát a 16-os foglalatban hagyhatok és akkor csak 5 kártyát kell kivezetnem?

És ehhez X1-X16 riser kábel kell, ugye?

Köszönöm :)

Termeszetesen rakhatsz 1-et az x16-os slot-ba :)
Az x1-x16-os a praktikus, mert csak x1-en kommunikal a kartya az alaplappal :) de hasznalhatsz x16-x16-ot is vagy x1-x1, csak akkor a kartya feloli reszet be kell vagni hogy raferjen  :o

evko81

Idézetet írta: kidface Dátum február 22, 2017, 12:13:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum február 22, 2017, 12:07:33 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de felteszem...
Vegyük alapul a H81pro BTC R2.0 alaplapot, 6XRX470 kártyával.

Az összes kártyát ki kell vezetnem riserrel? Vagy 1 kártyát a 16-os foglalatban hagyhatok és akkor csak 5 kártyát kell kivezetnem?

És ehhez X1-X16 riser kábel kell, ugye?

Köszönöm :)

Termeszetesen rakhatsz 1-et az x16-os slot-ba :)
Az x1-x16-os a praktikus, mert csak x1-en kommunikal a kartya az alaplappal :) de hasznalhatsz x16-x16-ot is vagy x1-x1, csak akkor a kartya feloli reszet be kell vagni hogy raferjen  :o

Ahha, de ha csak az X1 kommunikál az alaplappal, akkor tehetek akár 2 vagy max 3 kártyát is az alaplapba? Mert ugye 1 X16-os van, a többi X1...
Ennek nem néztem utána, azért érzem azt, hogy kicsit hülyeséget kérdezek... :)

MErt talán jobb lenne, ha minél kevesebb kártya lenne kivezetve, már, ha megoldható..?

Köszönöm. :)


evko81

És még valami. Túl sok mindent olvastam, így felmerült még 1 kérdés...
Olyan van, hogy 2 tápról hajtok 1riget?
Mondjuk 4VGA-val kezdem, veszek egy 750-es tápot, majd később teszek bele +2 vga-t, veszek mellé egy 500-as tápot pl...

Tudom, tudom... de valahol olvastam tápok összecsatlakoztatásáról.... és ez tényleg csak kérdés.. :)

Köszi

Fagyi Zoli

Idézetet írta: evko81 Dátum február 22, 2017, 12:07:33 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de felteszem...
Vegyük alapul a H81pro BTC R2.0 alaplapot, 6XRX470 kártyával.

Az összes kártyát ki kell vezetnem riserrel? Vagy 1 kártyát a 16-os foglalatban hagyhatok és akkor csak 5 kártyát kell kivezetnem?

És ehhez X1-X16 riser kábel kell, ugye?

Köszönöm :)

Hali!

Ha a fentemlített alaplapról beszélünk, akkor 5 kártyáig, hagyhatsz egyet az alaplapban, de a hatodiknak már szüksége lesz arra az 1X slotra, amit az X16 slotba rakott kari kitakar ;)
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

Fagyi Zoli

#295
Idézetet írta: evko81 Dátum február 22, 2017, 12:30:59 DÉLELŐTT
És még valami. Túl sok mindent olvastam, így felmerült még 1 kérdés...
Olyan van, hogy 2 tápról hajtok 1riget?
Mondjuk 4VGA-val kezdem, veszek egy 750-es tápot, majd később teszek bele +2 vga-t, veszek mellé egy 500-as tápot pl...

Tudom, tudom... de valahol olvastam tápok összecsatlakoztatásáról.... és ez tényleg csak kérdés.. :)

Köszi

Két táp egy rigben, tesztelve :) Két hónapig így ment a rigem.
Ma összerakok róla egy videót. (magyarázat, tapasztalatok, kivitelezés)
Érdekes téma ;)

-------------

Jól emlékeztem :) Ha visszatekersz december 22-ig, akkor ott találsz tőlem egy leírást képekkel is megtámasztva. ;)
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

evko81

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum február 22, 2017, 04:17:50 DÉLELŐTT


Két táp egy rigben, tesztelve :) Két hónapig így ment a rigem.
Ma összerakok róla egy videót. (magyarázat, tapasztalatok, kivitelezés)
Érdekes téma ;)

-------------

Jól emlékeztem :) Ha visszatekersz december 22-ig, akkor ott találsz tőlem egy leírást képekkel is megtámasztva. ;)


Köszi.

Szerver táp...
Gondolom, egy szerver tápot nem egyszerű átalakítani RIG-hez, fő tápnak? Mondjuk egy 800-1000-es szerver tápot..?
Csak azért kérdezem, mert lenne szerver táp és van elektro szaki ismerősöm, akinek az élete az elektronika... :)

Gondolom itt a 12V-os ág lenne a fontos, vagy hogy is van ez? :) Még nem volt elég időm olvasni, olvasok, olvasok, csak túl sok az info és kevés az idő... Így örülök, ha valaki megoszt velem egy kis tapasztalatot.

Jó bányászást mindenkinek.

kidface

#297
Idézetet írta: evko81 Dátum február 22, 2017, 07:02:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum február 22, 2017, 04:17:50 DÉLELŐTT


Két táp egy rigben, tesztelve :) Két hónapig így ment a rigem.
Ma összerakok róla egy videót. (magyarázat, tapasztalatok, kivitelezés)
Érdekes téma ;)

-------------

Jól emlékeztem :) Ha visszatekersz december 22-ig, akkor ott találsz tőlem egy leírást képekkel is megtámasztva. ;)


Köszi.

Szerver táp...
Gondolom, egy szerver tápot nem egyszerű átalakítani RIG-hez, fő tápnak? Mondjuk egy 800-1000-es szerver tápot..?
Csak azért kérdezem, mert lenne szerver táp és van elektro szaki ismerősöm, akinek az élete az elektronika... :)

Gondolom itt a 12V-os ág lenne a fontos, vagy hogy is van ez? :) Még nem volt elég időm olvasni, olvasok, olvasok, csak túl sok az info és kevés az idő... Így örülök, ha valaki megoszt velem egy kis tapasztalatot.

Jó bányászást mindenkinek.


Zorg33-tol tudsz venni kesz, atalakitott szervertapot az igenyeidnek megfeleloen!
Vedd fel vele a kapcsolatot itt a forumon, biztos tud neked is csinalni egyett :)

gtxminer

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi. Feltétlenül megéri a maximumot kihozni a videókártyákból? Tudom az emberek 90%-a itt radeonokkal bányászik, én viszont nvidival. Probálgattam különböző beállításokat a gyári tuningprogramokka és érdekes dolgot tapasztaltam. Van egy optimális beállítás ami fölé szerintem felesleges menni. A fogyasztás kb 80%-al nő a hashrate viszont csak 10 %-al durván. Szerintem ez így nem éri meg. Mondok egy példát. gtx 1080 120 wattos fogyasztással hoz 480 -490 solt. 220 wattos fogyasztással 520 solt. Radeonoknál ez másképp van?

Zorg33

#299
Sőt! Ez egy közönséges izzónál is így van.
Ez az elektromosság törvényszerűségeiből adódik.

(A bemenő teljesítmény a feszültség négyzetével arányos, viszont a kimenő hasznos teljesítménynövekedés csak egyenesen arányos vele.)

GPU-nál gyakorlatban:
A feszültségemelés négyzetesen növeli a fogyasztást.
A frekvencia emelés lineárisan változtatja a fogyasztást.

Tehát érdemes kiválasztani egy adott feszültséget (RX kártyáknál ez 900-950mV között van) és ahhoz megkeresni a legmagasabb frekit,amin még stabil a GPU.