Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

BurstCoin bányászkodás GPU hiányban!

Indította janixwow, május 28, 2017, 06:02:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Uhura

Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 03:01:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 16, 2017, 01:12:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 12:21:42 DÉLUTÁN
The burst-team infrastructure including forums, pools, and associated websites are expected to be offline until Friday or Saturday, August 18/19. There was another DoS attack that has forced the hardware to be relocated, and these dates are the expected time that they will be coming back online...subject to shipping delivery.


már a második ddos támadás...
ott írták nekik a fórumon, hogy van ddos védő szoftver, nem bonyolult.
a burst árfolyam meg emelkedik...
komolyan nem értem.


De attól még hogy van ddos védelem nem jelenti azt, hogy minden ellen véd, nem értek hozzá de gondolom van az a szint ami után a védelem sem bírja erőforrással és beomlik hiszen a ddos egy "brute force" szerű terheléses támadás. Amúgy szerintem az egész arra megy ki, hogy csökkentsék a kapacitást ... vagy nem ?


Hát vagy nagyobb, vagy ügyesebb pool-ok csinálják (mert pl bányászni lehet, most is megy nálam egy pool), hogy a többi pool-t szabotálják.
az első támadás után sok új pool jelent meg és a régi nagyobb nevek eltűntek.


Én most a burstcoin.de -nél vagyok és maradok is itt 35 bányász van napi 60 Burst körül jön a termelés és jól húzz a rendszer.


Amúgy pár kérdés: optimializációt te csináltál-e? és valamilyen cache bustoló progit használsz ?


MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 16, 2017, 03:33:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 03:01:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 16, 2017, 01:12:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 12:21:42 DÉLUTÁN
The burst-team infrastructure including forums, pools, and associated websites are expected to be offline until Friday or Saturday, August 18/19. There was another DoS attack that has forced the hardware to be relocated, and these dates are the expected time that they will be coming back online...subject to shipping delivery.


már a második ddos támadás...
ott írták nekik a fórumon, hogy van ddos védő szoftver, nem bonyolult.
a burst árfolyam meg emelkedik...
komolyan nem értem.


De attól még hogy van ddos védelem nem jelenti azt, hogy minden ellen véd, nem értek hozzá de gondolom van az a szint ami után a védelem sem bírja erőforrással és beomlik hiszen a ddos egy "brute force" szerű terheléses támadás. Amúgy szerintem az egész arra megy ki, hogy csökkentsék a kapacitást ... vagy nem ?


Hát vagy nagyobb, vagy ügyesebb pool-ok csinálják (mert pl bányászni lehet, most is megy nálam egy pool), hogy a többi pool-t szabotálják.
az első támadás után sok új pool jelent meg és a régi nagyobb nevek eltűntek.


Én most a burstcoin.de -nél vagyok és maradok is itt 35 bányász van napi 60 Burst körül jön a termelés és jól húzz a rendszer.


Amúgy pár kérdés: optimializációt te csináltál-e? és valamilyen cache bustoló progit használsz ?


én meg már mindenhol voltam, de mostanában ba...nak coin-t adni.
meg a külső hdd-kel szenvedek.

nem csináltam optimalizálást de lehet hasznos lenne.
amire figyelek az, hogy lehetőleg csak usb 3.0-ra legyen kötve minden. illetve jó minőségű usb elosztó legyen.

hamarosan jön a raspberry pi-m és azzal is ki tudom próbálni.

Uhura

Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 17, 2017, 08:19:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 16, 2017, 03:33:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 03:01:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 16, 2017, 01:12:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 12:21:42 DÉLUTÁN
The burst-team infrastructure including forums, pools, and associated websites are expected to be offline until Friday or Saturday, August 18/19. There was another DoS attack that has forced the hardware to be relocated, and these dates are the expected time that they will be coming back online...subject to shipping delivery.


már a második ddos támadás...
ott írták nekik a fórumon, hogy van ddos védő szoftver, nem bonyolult.
a burst árfolyam meg emelkedik...
komolyan nem értem.


De attól még hogy van ddos védelem nem jelenti azt, hogy minden ellen véd, nem értek hozzá de gondolom van az a szint ami után a védelem sem bírja erőforrással és beomlik hiszen a ddos egy "brute force" szerű terheléses támadás. Amúgy szerintem az egész arra megy ki, hogy csökkentsék a kapacitást ... vagy nem ?


Hát vagy nagyobb, vagy ügyesebb pool-ok csinálják (mert pl bányászni lehet, most is megy nálam egy pool), hogy a többi pool-t szabotálják.
az első támadás után sok új pool jelent meg és a régi nagyobb nevek eltűntek.


Én most a burstcoin.de -nél vagyok és maradok is itt 35 bányász van napi 60 Burst körül jön a termelés és jól húzz a rendszer.


Amúgy pár kérdés: optimializációt te csináltál-e? és valamilyen cache bustoló progit használsz ?


én meg már mindenhol voltam, de mostanában ba...nak coin-t adni.
meg a külső hdd-kel szenvedek.

nem csináltam optimalizálást de lehet hasznos lenne.
amire figyelek az, hogy lehetőleg csak usb 3.0-ra legyen kötve minden. illetve jó minőségű usb elosztó legyen.

hamarosan jön a raspberry pi-m és azzal is ki tudom próbálni.


A burstcoin.de viszonylag jó nem nagyon volt leállás az elmult 1-4 napban , viszonylag hoz a 12 TH-nyi hdd, nekem belsők vannak , 6 sata csati volt azt el is foglaltam mind.


De pár érdekes dologra "rájöttem" pl: ha nem teljesen egymás után csinálod az egyes plot fileokat akkor időt nyersz :) persze elveszik pár sor - vagyis inkább fogalmazzzunk úgy nem tudom , hogy elevszik -e - de időben gyorsabb leszel mint mások... ami én legalábbis úgy érzem előny lehet.


De persze nem tudom, ezért kérdezem , hogy ti / te hogyan plottoltatok ?, mert én két elb... plot után 8-10 fileban nyomtam le 2-3 TH-s lemezek. Így lehet kicsit lassabb de mivel hagytam a plotok között ""helyet" nem folyamatos a plot ezért lehet ezzel inkább nyertem mind veszítettem.


Plusz ami érdekes az új hdd-knél 0% a töredezettség a többinél 85% azokat éppen azon gobndolkodom töredezettség mentesítem majd egy optimalizáltást is rányomok.


Kérdés: nekem mennyi a sebbesség ? és az idő ? ez mennyire lényeges ?


A másik kérdés: mi van ha a plot elején mondjuk 0-> 100000 csinálok egy plot filet amjd a következőt 450000000 kezdem között szép sok nonce kimarad de amikor mások éppen azt olvassák be én már előbbre járok , ez nem jelenthet előnyt ?

MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 17, 2017, 09:34:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 17, 2017, 08:19:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 16, 2017, 03:33:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 03:01:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 16, 2017, 01:12:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 16, 2017, 12:21:42 DÉLUTÁN
The burst-team infrastructure including forums, pools, and associated websites are expected to be offline until Friday or Saturday, August 18/19. There was another DoS attack that has forced the hardware to be relocated, and these dates are the expected time that they will be coming back online...subject to shipping delivery.


már a második ddos támadás...
ott írták nekik a fórumon, hogy van ddos védő szoftver, nem bonyolult.
a burst árfolyam meg emelkedik...
komolyan nem értem.


De attól még hogy van ddos védelem nem jelenti azt, hogy minden ellen véd, nem értek hozzá de gondolom van az a szint ami után a védelem sem bírja erőforrással és beomlik hiszen a ddos egy "brute force" szerű terheléses támadás. Amúgy szerintem az egész arra megy ki, hogy csökkentsék a kapacitást ... vagy nem ?


Hát vagy nagyobb, vagy ügyesebb pool-ok csinálják (mert pl bányászni lehet, most is megy nálam egy pool), hogy a többi pool-t szabotálják.
az első támadás után sok új pool jelent meg és a régi nagyobb nevek eltűntek.


Én most a burstcoin.de -nél vagyok és maradok is itt 35 bányász van napi 60 Burst körül jön a termelés és jól húzz a rendszer.


Amúgy pár kérdés: optimializációt te csináltál-e? és valamilyen cache bustoló progit használsz ?


én meg már mindenhol voltam, de mostanában ba...nak coin-t adni.
meg a külső hdd-kel szenvedek.

nem csináltam optimalizálást de lehet hasznos lenne.
amire figyelek az, hogy lehetőleg csak usb 3.0-ra legyen kötve minden. illetve jó minőségű usb elosztó legyen.

hamarosan jön a raspberry pi-m és azzal is ki tudom próbálni.


A burstcoin.de viszonylag jó nem nagyon volt leállás az elmult 1-4 napban , viszonylag hoz a 12 TH-nyi hdd, nekem belsők vannak , 6 sata csati volt azt el is foglaltam mind.


De pár érdekes dologra "rájöttem" pl: ha nem teljesen egymás után csinálod az egyes plot fileokat akkor időt nyersz :) persze elveszik pár sor - vagyis inkább fogalmazzzunk úgy nem tudom , hogy elevszik -e - de időben gyorsabb leszel mint mások... ami én legalábbis úgy érzem előny lehet.


De persze nem tudom, ezért kérdezem , hogy ti / te hogyan plottoltatok ?, mert én két elb... plot után 8-10 fileban nyomtam le 2-3 TH-s lemezek. Így lehet kicsit lassabb de mivel hagytam a plotok között ""helyet" nem folyamatos a plot ezért lehet ezzel inkább nyertem mind veszítettem.


Plusz ami érdekes az új hdd-knél 0% a töredezettség a többinél 85% azokat éppen azon gobndolkodom töredezettség mentesítem majd egy optimalizáltást is rányomok.


Kérdés: nekem mennyi a sebbesség ? és az idő ? ez mennyire lényeges ?


A másik kérdés: mi van ha a plot elején mondjuk 0-> 100000 csinálok egy plot filet amjd a következőt 450000000 kezdem között szép sok nonce kimarad de amikor mások éppen azt olvassák be én már előbbre járok , ez nem jelenthet előnyt ?


"De pár érdekes dologra "rájöttem" pl: ha nem teljesen egymás után csinálod az egyes plot fileokat akkor időt nyersz :) "

ezt hogy érted?


Szerintem amugy a sebesség semmit nem számít, de utánanézek a hivatalos fórumon, ha holnap visszajön a rendszerük.
nekem 16 és 33 mb/s-en mennek a drive-ok. elég kevés tb-m van még jelenleg, de bővülök folyamatosan.
én úgy plotoltam hogy 10000000-el kezdtem, aztán a kövi drive 20000000-től.
nekem max 500gb egy plot. igazából azért is, mert ez is másfél napig plotolja, és ha bármi közbejön az cumi.

Uhura

Jaja , én 2x szívtam meg hogy 86% meg valami 9x% nál a 2TB plott elszállt :)  utána 200-300 GB plotokat gyártottam,


A helyek közötte ugyanaz mint neked ... 100-nál kezdetm az egyiket ami 150-ig tartott és 200-nál kezdtem a következőt és így tovább.


Azért gondolom, hogy valamit számít mert a leggyorsabb kapja  ablokkot , ebből én arra következettem aki minnél gyorsabban lapozza végig a "könyvet" plotott az a nyerő persze ennél bonyolultabb az egész de analógiaként talán jó ez a megoldás.


Mert amúgy nem értem mi alapján adja a rewardot ki a nyerő? mert az SSD vs HDD ben az ssd nem nyert vagy nem jobb. PL egy memlemezes burst coin bányász ? Mennyivel jobb ? persze ha jobb

Nero

hogyan kell manualisan poolt valtani, ha a tarcabol nem megy?
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Uhura

Idézetet írta: Nero Dátum augusztus 18, 2017, 11:56:04 DÉLELŐTT
hogyan kell manualisan poolt valtani, ha a tarcabol nem megy?


Pool observer: a pool választáshoz


http://burst.daggeringcats.com:1111/network


Manuálisan:
127.0.0.1:128124/rewardassignment.html


oldalon az alsó 2 négyzetbe értelemszerüen be kell írni a pool wallet címetés a te titkos kódód megadássával.

Nero

allandoan
{"errorDescription":"Unknown account","errorCode":5} hibaval megall :(
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 18, 2017, 12:00:06 DÉLELŐTT
Jaja , én 2x szívtam meg hogy 86% meg valami 9x% nál a 2TB plott elszállt :)  utána 200-300 GB plotokat gyártottam,


A helyek közötte ugyanaz mint neked ... 100-nál kezdetm az egyiket ami 150-ig tartott és 200-nál kezdtem a következőt és így tovább.


Azért gondolom, hogy valamit számít mert a leggyorsabb kapja  ablokkot , ebből én arra következettem aki minnél gyorsabban lapozza végig a "könyvet" plotott az a nyerő persze ennél bonyolultabb az egész de analógiaként talán jó ez a megoldás.


Mert amúgy nem értem mi alapján adja a rewardot ki a nyerő? mert az SSD vs HDD ben az ssd nem nyert vagy nem jobb. PL egy memlemezes burst coin bányász ? Mennyivel jobb ? persze ha jobb


Szerintem kizárólag a méret alapján adja a coint.
ezért van az, hogy aki baromisok tárhellyel rendelkezik nyit egy pool-t vagy solo bányászik.
calculátor se mond többet, csak a méretet.

Uhura

Idézetet írta: Nero Dátum augusztus 18, 2017, 12:19:56 DÉLUTÁN
allandoan
{"errorDescription":"Unknown account","errorCode":5} hibaval megall :( 



Nyisd meg a local walletet mert a 127.-esip helyi vagyis probál alocalon lévő walletel kommunikálni
ha nincs a walletben 1 burst akkor is ezt dobja,

Uhura

Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 18, 2017, 12:26:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 18, 2017, 12:00:06 DÉLELŐTT
Jaja , én 2x szívtam meg hogy 86% meg valami 9x% nál a 2TB plott elszállt :)  utána 200-300 GB plotokat gyártottam,


A helyek közötte ugyanaz mint neked ... 100-nál kezdetm az egyiket ami 150-ig tartott és 200-nál kezdtem a következőt és így tovább.


Azért gondolom, hogy valamit számít mert a leggyorsabb kapja  ablokkot , ebből én arra következettem aki minnél gyorsabban lapozza végig a "könyvet" plotott az a nyerő persze ennél bonyolultabb az egész de analógiaként talán jó ez a megoldás.


Mert amúgy nem értem mi alapján adja a rewardot ki a nyerő? mert az SSD vs HDD ben az ssd nem nyert vagy nem jobb. PL egy memlemezes burst coin bányász ? Mennyivel jobb ? persze ha jobb


Szerintem kizárólag a méret alapján adja a coint.
ezért van az, hogy aki baromisok tárhellyel rendelkezik nyit egy pool-t vagy solo bányászik.
calculátor se mond többet, csak a méretet.


Pedig szerintem simán van benne valami + net kapcsolatnak is valamiylen hatása van . De ez megérzés. nem bizonyosság.

Nero

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 18, 2017, 12:41:16 DÉLUTÁN
Nyisd meg a local walletet mert a 127.-esip helyi vagyis probál alocalon lévő walletel kommunikálni
ha nincs a walletben 1 burst akkor is ezt dobja,

megvan nyitva a local wallet :( van benne coin is...
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Uhura

az utolsó rublikába a pool wallet címét írtad a felette lévőbe pedig a te titkos kódodat ?

Nero

#113
igen... kozben update: rajottem a hibara, 100% le kell lenni toltve a blockchainnek....

update2:  sikeresen atalltam pool.burstcoin.de -re viszont itt alig van thread... a masiknal felpercenkent dobott egyet. ennel a poolnal
ez normalis?
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Uhura

Idézetet írta: Nero Dátum augusztus 18, 2017, 01:05:50 DÉLUTÁN
igen... kozben update: rajottem a hibara, 100% le kell lenni toltve a blockchainnek....

update2:  sikeresen atalltam pool.burstcoin.de -re viszont itt alig van thread... a masiknal felpercenkent dobott egyet. ennel a poolnal
ez normalis?


Nem tudom mért de beszart megint 2 napja megy - nem megy van , mindig beelragad egy blokkba és nem tud tovább lépni. :(


MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 19, 2017, 03:05:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Nero Dátum augusztus 18, 2017, 01:05:50 DÉLUTÁN
igen... kozben update: rajottem a hibara, 100% le kell lenni toltve a blockchainnek....

update2:  sikeresen atalltam pool.burstcoin.de -re viszont itt alig van thread... a masiknal felpercenkent dobott egyet. ennel a poolnal
ez normalis?


Nem tudom mért de beszart megint 2 napja megy - nem megy van , mindig beelragad egy blokkba és nem tud tovább lépni. :(



most nálatok megy a burstcoin.de? nekem nem akar elindulni.

Nero

jelenleg megy, fut a walleted? ha nem megy a vallet nekem sem indul...
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Uhura

Az elmult 3-4 napban többször futott vag szálra a pool, le is csökkent a létszám 22 fő körülre. Most megy de mostanában nézegettem elég aktívan voltak szépen mellé futások.,

MoranTom

Idézetet írta: Nero Dátum augusztus 22, 2017, 07:54:52 DÉLUTÁN
jelenleg megy, fut a walleted? ha nem megy a vallet nekem sem indul...


Fut. más pool-ok mennek.
ti amúgy melyik walletet használjátok? én az 1.2.8-at.
nagyon lassan tölt be és az elején hibát is ír ki, de fut a bányászás.

MoranTom