Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

BurstCoin bányászkodás GPU hiányban!

Indította janixwow, május 28, 2017, 06:02:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Uhura

Szupi , köszi.


Addig egy jótanács így a burst mining vége felé, ha lehet csak direct plot-ot csináljatok, ugynaz a lemez kb. 40-50% minimum gyorsulást ér el és a bevétel is jobban jön. Meg lehet lassabb - bár erre én nem esküdnk meg - de nem kell optimalizálni. :)

MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 26, 2017, 11:12:08 DÉLELŐTT
Szupi , köszi.


Addig egy jótanács így a burst mining vége felé, ha lehet csak direct plot-ot csináljatok, ugynaz a lemez kb. 40-50% minimum gyorsulást ér el és a bevétel is jobban jön. Meg lehet lassabb - bár erre én nem esküdnk meg - de nem kell optimalizálni. :)


Mi az a direct plot?

Uhura

Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 26, 2017, 11:13:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 26, 2017, 11:12:08 DÉLELŐTT
Szupi , köszi.


Addig egy jótanács így a burst mining vége felé, ha lehet csak direct plot-ot csináljatok, ugynaz a lemez kb. 40-50% minimum gyorsulást ér el és a bevétel is jobban jön. Meg lehet lassabb - bár erre én nem esküdnk meg - de nem kell optimalizálni. :)


Mi az a direct plot?


A BLAGO minernél van direct, vagy buffer plotolás , az első gyorsabb de nem optimalizált míg a második lassabb de optimalizát  plotot készít. Így a direct plot után nem kell optimalizálni a plotott. A optimalizációval nő a sebesség és a blokk találási lehetőség mert gyorsabban fut végig az egész folyamat, nekem kb 1.5-2x lett a gyorsulás.

MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 27, 2017, 09:51:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 26, 2017, 11:13:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 26, 2017, 11:12:08 DÉLELŐTT
Szupi , köszi.


Addig egy jótanács így a burst mining vége felé, ha lehet csak direct plot-ot csináljatok, ugynaz a lemez kb. 40-50% minimum gyorsulást ér el és a bevétel is jobban jön. Meg lehet lassabb - bár erre én nem esküdnk meg - de nem kell optimalizálni. :)


Mi az a direct plot?


A BLAGO minernél van direct, vagy buffer plotolás , az első gyorsabb de nem optimalizált míg a második lassabb de optimalizát  plotot készít. Így a direct plot után nem kell optimalizálni a plotott. A optimalizációval nő a sebesség és a blokk találási lehetőség mert gyorsabban fut végig az egész folyamat, nekem kb 1.5-2x lett a gyorsulás.



Én xplotter-el plotolok manuálisan. Blago-val jobb? azt hol érem el?
Amugy mostanában nem bányászok, mert 3 napja töltöm az új wallet-en a blockchain-t. de lassan meglesz.

MoranTom

Najó kezd a f****om kilenni az egésszel.

letöltöttem a legújabb wallet-et, a daWallet's-et.
2 napon keresztül töltöttem le a blockchain-t.
újraindítottam és nem enged belépni. kiírja hogy nézzem meg a java-t hogy fut-e vagy töröljem a blockchaint... köszi.

tud valaki segíteni?

Uhura

Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 27, 2017, 11:54:38 DÉLUTÁN
Najó kezd a f****om kilenni az egésszel.

letöltöttem a legújabb wallet-et, a daWallet's-et.
2 napon keresztül töltöttem le a blockchain-t.
újraindítottam és nem enged belépni. kiírja hogy nézzem meg a java-t hogy fut-e vagy töröljem a blockchaint... köszi.

tud valaki segíteni?


- Először várj 10 percet , néha ez segít , ha nem:
- A lapot görgesd le ott az alján talál sze linket: Felhazsnáló.... Romaing ... Burst Wallet ... run_safe_mode.bet ezt futtasd
- Van letöltő link arra nyomj rá és töltsd le  és telepisd a JAVA-t.
- Megint várj 10 percet kb. és el fog indulni :)


MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 28, 2017, 08:13:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 27, 2017, 11:54:38 DÉLUTÁN
Najó kezd a f****om kilenni az egésszel.

letöltöttem a legújabb wallet-et, a daWallet's-et.
2 napon keresztül töltöttem le a blockchain-t.
újraindítottam és nem enged belépni. kiírja hogy nézzem meg a java-t hogy fut-e vagy töröljem a blockchaint... köszi.

tud valaki segíteni?


- Először várj 10 percet , néha ez segít , ha nem:
- A lapot görgesd le ott az alján talál sze linket: Felhazsnáló.... Romaing ... Burst Wallet ... run_safe_mode.bet ezt futtasd
- Van letöltő link arra nyomj rá és töltsd le  és telepisd a JAVA-t.
- Megint várj 10 percet kb. és el fog indulni :)



Sikerült belépnem, elindítottam a safe_mode fájlt. sokáig töltött de aztán beengedett.
de mostmeg újra tölti le a blockchain-t...
pedig egyszer már letöltöttem, és próbáltam úgyis, hogy direkt letöltöttem a database-t és bemásoltam ahova kell.
kiidegel ez az egész, már 1 hete szívok vele...

Uhura

Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 28, 2017, 12:23:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 28, 2017, 08:13:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 27, 2017, 11:54:38 DÉLUTÁN
Najó kezd a f****om kilenni az egésszel.

letöltöttem a legújabb wallet-et, a daWallet's-et.
2 napon keresztül töltöttem le a blockchain-t.
újraindítottam és nem enged belépni. kiírja hogy nézzem meg a java-t hogy fut-e vagy töröljem a blockchaint... köszi.

tud valaki segíteni?


- Először várj 10 percet , néha ez segít , ha nem:
- A lapot görgesd le ott az alján talál sze linket: Felhazsnáló.... Romaing ... Burst Wallet ... run_safe_mode.bet ezt futtasd
- Van letöltő link arra nyomj rá és töltsd le  és telepisd a JAVA-t.
- Megint várj 10 percet kb. és el fog indulni :)



Sikerült belépnem, elindítottam a safe_mode fájlt. sokáig töltött de aztán beengedett.
de mostmeg újra tölti le a blockchain-t...
pedig egyszer már letöltöttem, és próbáltam úgyis, hogy direkt letöltöttem a database-t és bemásoltam ahova kell.
kiidegel ez az egész, már 1 hete szívok vele...


de ettől még bányászhatsz ... addig szépen hátul tölti a blokk chaint

MoranTom

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 28, 2017, 12:31:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 28, 2017, 12:23:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 28, 2017, 08:13:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: MoranTom Dátum augusztus 27, 2017, 11:54:38 DÉLUTÁN
Najó kezd a f****om kilenni az egésszel.

letöltöttem a legújabb wallet-et, a daWallet's-et.
2 napon keresztül töltöttem le a blockchain-t.
újraindítottam és nem enged belépni. kiírja hogy nézzem meg a java-t hogy fut-e vagy töröljem a blockchaint... köszi.

tud valaki segíteni?


- Először várj 10 percet , néha ez segít , ha nem:
- A lapot görgesd le ott az alján talál sze linket: Felhazsnáló.... Romaing ... Burst Wallet ... run_safe_mode.bet ezt futtasd
- Van letöltő link arra nyomj rá és töltsd le  és telepisd a JAVA-t.
- Megint várj 10 percet kb. és el fog indulni :)



Sikerült belépnem, elindítottam a safe_mode fájlt. sokáig töltött de aztán beengedett.
de mostmeg újra tölti le a blockchain-t...
pedig egyszer már letöltöttem, és próbáltam úgyis, hogy direkt letöltöttem a database-t és bemásoltam ahova kell.
kiidegel ez az egész, már 1 hete szívok vele...


de ettől még bányászhatsz ... addig szépen hátul tölti a blokk chaint


Na sikerült végre.
elindítottam a run_safe_mode-ot, sokat kell várni mert sokat tölt.
utána elindítottam a wallet-et, bejött a local wallet, 1 órát updatelt, de mostmárt jó.

bányászás közben volt pár error-om is, kiiktattam az usb elosztómat, azzal volt a gond. megpróbálom majd később egy usb 3-assal, kevesebb hellyel.

most perpill meg a raspberry-vel szívok. próbálom beüzemelni raspberry pi 3-on a bányászást.

MoranTom


L4mie

Üdv Urak!


1TB külső HDD vel érdemes belevágni? Storj-t bányáltam vele, de csak havonta fizet és most már késik 1 hete a kifizetés, így gondoltam kipróbálom a burstot is.
Az itteni leírás friss? Neki lehet vágni azzal, esetleg lett azóta frissítés vagy valamilyen UI-s felület a konfighoz?


Bocsánat, ha nagyon láma kérdésekkel bombázlak titeket.

Amit utálok:
1. fórum aláírások
2. listák
3. irónia

Nero

szerintem nem sok ertelme van veszodni vele, nagyon keveset hoz. nekem a 8tb vinyo heti par szaz coint hoz ami gyakorlatilag nulla :(
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Uhura

#132
Idézetet írta: Nero Dátum szeptember 20, 2017, 05:57:17 DÉLELŐTT
szerintem nem sok ertelme van veszodni vele, nagyon keveset hoz. nekem a 8tb vinyo heti par szaz coint hoz ami gyakorlatilag nulla :(


Jelenleg kb 14 TB -> 1800-2500 / hó között hoz. Nálam azt számoltam ha ez marad 1 év a megtérülés. Ami sokat dobna az a burst jelentős elemkedése lenne, de ha tancsáolnám, ne akarjál Burst-ot bányászni kb 1 hónapba telt mire megfelelő beállításokat és pool találtam. Sok a szarakodás utána már megy de tényleg nem ez lesz a milliomos lét alapja.


+ 8-10 TB alatt értelmetlen, vannak olyanok a poolban akik 50-et raktak bele nekik hoz is szépen de 1-2 TB szart sem ér. Annak ellenére hogy mindenki azt mondja az egyenes arányosság működik a tárterület / bevétel között ... szerintem nem. Max azt lehet hogy a másik stoj-melé beraksz mindenhova egy kis burstot és amig ki nem veszik addig burstot tol. Vagy folyamatosan szabaditod fel a területett a storjnak a burst állomány felső szegmenseinke vissza törlésével. Persze ha ez megoldható, mondduk egy összefűzött HDD-nél.

MoranTom

Tudja esetleg valaki, hol lehet megnézni, hogy még mennyit lehet bányászni burst-ból?
köszi

Gembacu

Idézetet írta: MoranTom Dátum szeptember 28, 2017, 06:29:57 DÉLUTÁN
Tudja esetleg valaki, hol lehet megnézni, hogy még mennyit lehet bányászni burst-ból?
köszi


Bocsi Tom, most vette észre a kérdést:


http://burstcoincalculator.com/


Amúgy valaki használ ras pi-t vagy más a lemezek futatására ? Mennyi erőforrás foglal a burst nálatok ? Mert én néztem az enyémet a "feltöltés" közben szépen megugrik a cpu használat utána persze semmi. De egy ras pi elég lehet a futtatáshoz ?

MoranTom

Idézetet írta: Gembacu Dátum október 17, 2017, 09:43:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: MoranTom Dátum szeptember 28, 2017, 06:29:57 DÉLUTÁN
Tudja esetleg valaki, hol lehet megnézni, hogy még mennyit lehet bányászni burst-ból?
köszi


Bocsi Tom, most vette észre a kérdést:


http://burstcoincalculator.com/


Amúgy valaki használ ras pi-t vagy más a lemezek futatására ? Mennyi erőforrás foglal a burst nálatok ? Mert én néztem az enyémet a "feltöltés" közben szépen megugrik a cpu használat utána persze semmi. De egy ras pi elég lehet a futtatáshoz ?


Szia
köszi, de ezen belül hol?  :o


én pi-t most monero-ra használok, bár nem tudom hogy miért mert baromi lassú.
lehet hétvégén rápakolok egy android-ot és megpróbálom pi-vel a burst-ot.