Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Fúrási napló

Indította Uhura, augusztus 29, 2017, 10:56:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Energy


kidface

Ezekbe a naplokba a fogyasztás költségeit levonva írjátok az értékeket?
Mert az sem mindegy hogy az egyes coin-ok banyaszasa mennyi energiát emészt fel!

Energy

#22
Nem az nincs benne. De az amúgy is egy elég változó érték. Más semmit nem ér vele, hogy beírom mennyit fogyasztottam, mert lehet neki ugyan az a hash érték egy teljesen más fogyasztással fog kijönni. Rendszer, kártyafüggő a fogyasztás. Nem mindegy, hogy ezt a hash értéket 12db 1050-el vagy 6db 1060-al érem el. Az sem mindegy, hogy az a 12db 1050 2db rigben van, vagy 3-ban esetleg 4-ben.
Mig a hash érték arányos a kapott coinokkal/btcvel/dollárral/forinttal.
Tehát ha valaki ugyan azon a poolon akar bányászni az láthatja, hogy addot hash-el adott diff mellett mennyi coint fog kapni.

Én pl. most kicsit keveslem a zenmine-on kapott coinokat ehhez a hash-hez, ezért ma átmentem a supernovára és pár napig ott bányászok. Ma még nem - mert nem lesz teljes nap - de holnap már fogok látni egy eredményt amit össze tudok vetni.

Energy

Amit el tudok képzelni fogyasztásra az egy külön táblázat, ahol ugyan az a rig fogyasztása van vezetve más és más coinoknál.

Energy

09.05

Jól látszik, hogy nagy hiba volt kb. 6 napig a zenmine.pro-n bányászni. Tény, hogy valamennyit csökkent a diff. de nam annyival amennyi a különbség a zenmine és a supernova között...

AnCrypto

Idézetet írta: Energy Dátum szeptember 05, 2017, 06:48:42 DÉLUTÁN
09.05

Jól látszik, hogy nagy hiba volt kb. 6 napig a zenmine.pro-n bányászni. Tény, hogy valamennyit csökkent a diff. de nam annyival amennyi a különbség a zenmine és a supernova között...


Ennyivel jobban hozna a Suprnova ZEN-re? Esetleg próbáltad e már ezt a poolt? https://luckpool.org/tbs ? Itt van Hush, Komodo, Zcash, Zclassic és Zen pool is egyben.
Crypto Currency Miner & Trader.

Energy

#26
09.06

Rossz a táblázat fejléce az MGT Ft/1MH/s/Day a napi

AnCrypto

Idézetet írta: Energy Dátum szeptember 06, 2017, 08:06:36 DÉLUTÁN
09.06

Rossz a táblázat fejléce az MGT Ft/1MH/s/Day a napi


Magnatum árát honnan szerezted? Érdemes azt bányászni most?
Crypto Currency Miner & Trader.

Gembacu

Idézetet írta: kidface Dátum szeptember 04, 2017, 09:43:10 DÉLELŐTT
Ezekbe a naplokba a fogyasztás költségeit levonva írjátok az értékeket?
Mert az sem mindegy hogy az egyes coin-ok banyaszasa mennyi energiát emészt fel!


kid alapjában a koncepció az volt , hogy a fogyasztás kérdése mindenkinél "magánűgy" vagyis nincs direkt hatással a kitermelésre , csak a jövedelemre. Mivel ahány ember annyi beállítás egyszerűbb ha a nyers termelési adatokat adjuk meg ami össze hasonlítható. Utána persze mindenki kiszámíthatja , hogy ő mennyi energiát tól a rigbe és az emnyibe kerül és így mennyi a nyeresége.
A lényeg a poor adatok megadása volt ami alapján eldönthető, hogy adott coin termelése hogyan visszonyúl a többihez. Amivel még kiegészíthető lenne a rendszer az mondjuk az algo - mert ennél vannak különbségek - vagy talán a fúró program de ez is csak az MH/s-n változtat így relevánsan nincs hatással a kitermelésre ha a nyers MH/s értéket nézzük.


De ha te azt mondod , hogy a te (A) riged 100 dollárt termerl akkor egy vagon olyan adatot kell megadni ami mindenkinél eltérő , plusz úgyanazt előállítani nem fogja tudni mindenki. Vagyis ha 10-20-100 ember adja meg a hasonló adatait akkor is egy az mind körte-alma-barack-mangó-stb. lesz semmi közös nincs benne és adott esetben a szórás is nagy. Vagyis ha te profiot adsz meg akkor azzal x-y max annyit tud kezdeni húú kid milyen faszán tud terelni de neki ezzel több infoja nem sok lesz.


De ha megadod azt, hogy 1 MH/s fúrási teljesítményel 09.06-án xy diff mellet a supernova poolon 100 coint termeltem ki ami napi áron 10 usd-ért. Akkor ki tudja számolni, hogy az ő 100 MH/s- rigje 10000 coint termel ki. Persze utána megnézi, hogy az ő rigje 700W-s és ez ennyi áramot fogyaszt és levonja.
A másik amiért persze felrakhatjuk a W fogyasztást de mivel sokaknak van nem standardnak nevezhető 6 kártyás rigje ez is torz képet eredményez, mivel egy 2 kártyás , 10 kártyás rig teljesen más fogyasztási adatokat jelent MH/s re vetítve, ahogyan egy 1060-as , 470-es is más - más fogyasztást jelnet.

Energy

Idézetet írta: AnCrypto Dátum szeptember 06, 2017, 11:31:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Energy Dátum szeptember 06, 2017, 08:06:36 DÉLUTÁN
09.06

Rossz a táblázat fejléce az MGT Ft/1MH/s/Day a napi


Magnatum árát honnan szerezted? Érdemes azt bányászni most?

Innen volt az ára: https://bitzure.com/markets/mgtbtc
Azóta felkerült a coinexchane.io-ra.
Hát egyelőre annyira nem megérős, de olyan 500-as árnál már jó lehet.

Uhura

Akkor újra - fórum motor miatt 2x szor- 10 napos vissza tekintés, a ETH és DGB hiányzik mert 10 napig nem fúrtunk mivel a mobil net stickije beszart D: nem szinkronizálta magát újra.


Az árak maiak de így is tanuságos. A DBIX kifizetések alapján raktam fel így egy kicsit hektikus de látható a csökkenés.




BRinyo

közzéteszem én is a kis naplómat - nem mindennap van időm írni, de a trendek talán így is jól kivehetők

Uhura

#32
OKsa , a mai adagot mellékleten.


Szembesültem a kitalált rendszer egyik hibájával, hogy egy kártya más - más hash értéket produkál más - más algonál és amíg a zec-eth átváltás 1/10 kb. addig ahány algo és ahány fúró program annyi lehet a hash rate. Erre kellet volna gondolni mert tapsztatuk elégszer a flash miningnál a ccminerek keresésénél. 


Vagyis az én 470.esem ami 22-23 MH/s nyom ETH -ban és ennek az 1/10 kb. ZEC-ben az 8-9 MH/s nyom c11-ben ccminerrel. Vagyis ha összehaonslítani akarjuk az adatokat mind egyfajta egyenértékre kell húzznunk. Ez lehet az ETH-ban mért teljesítmény mert jelenleg ez a legáltalánosabb viszonyítási alap.


Ezért van a táblázatban egy ETHe (ETH fúrási egység - mennyit tud az adott kártya claymoreral ETH-n) és a COIN MH/s amit az adott algoval az adott coinra tud.

Uhura

#33
09.14 A NAGY BTC esés napján a fúrási eredmények:


A DAXX tartja magát még az esés ellenére is , a nethash csökken és a diff is jelentősen esett , vagyis megéri. A ASIC -ot le kell lönnöm mert kibaszottul szar , a RENTEd egyenlőre bőven megéri mert igaz az ár 201 sat, de ez a vételi oldal az eladásin 6000 sat van .

Ennek ellenére az ETH bányászatot nem hagyom el , a diverzifikáció miatt sem.

Uhura

09.14: A fekete péntek eredményein a fúrási kapacitás kivonása látható ? nem tudom. De mindenesetre érdekes.




Uhura

#35
09.16 Most nem sok időm volt de kb: jelenleg ez a helyzet:

SOIL kukáztam vissza megyek FLAX-ra.  A DGB leváltását ma meglépem. Ja igen a DBG scryptel furtam, meg volt SHA256-is de azok ebben nem szerepelnek.

BRinyo

12-e óta ez termett.
Új coin a vegacoin, ami majd 28-ától kerül(het) a novaexchange-re.

Heavy

Nekem profit kalkulátorom van egyenlőre ETH-ra, de én abba beleírtam eth árat, napi mennyiséget( eth árat és átváltási árat illetve a fogyasztással is számol) ,aktuális mennyiségből számolja mennyi idő a következő kifizetésig.

Uhura

Idézetet írta: Heavy Dátum szeptember 21, 2017, 01:47:39 DÉLUTÁN
Nekem profit kalkulátorom van egyenlőre ETH-ra, de én abba beleírtam eth árat, napi mennyiséget( eth árat és átváltási árat illetve a fogyasztással is számol) ,aktuális mennyiségből számolja mennyi idő a következő kifizetésig.


Alapvetőleg a cél nem a nyereség kiszámítása, hanem a termelés meghatározása ...... a másik , hogy mint látható nem feltétlenül a nagy coinokra lényeges ez mert arra van adat bőven hanem a kisebb kezdő, coinoknál lényeges a valós fúrási adat mert oda se kalkulátor se semmi.

Uhura

#39
09.21


A fúrási naplót pár napig elhanyagoltam, de volt pár kanyari is közben. Jelenleg ha a VEGA ára tényleg az "ICO" árral - a jelenlegi VEGA Ex árral - lesz egyenlő akkor szép summát hozna.


A DAXX és a ETH szokás szerint fej fej mellet van. A MUSIC egy újabb kísérlet bár megint a jól menő magyar pool kicsit befalcolt :( ezért a Sexy poolra is át kell látogatnom.


A Scryptes bányászat over, tényleg le kell lánom a DGB-ről mert nehezen is jön és sz.r is :(