Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

távoli hard reset

Indította Eldenisa, szeptember 08, 2017, 10:26:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Eldenisa

Sziasztok


Amatőr vagyok a témában, így biztos lesz aki majd hozzátesz a témához, illetve pontosít vagy kijavít. Na szóval távoli újraindításra 1 módszer, alacsony költségvetéssel:
amikre szükségünk van:
Arduino uno(kínai kb 1000 forint)[size=78%]http://www.ebay.com/itm/ATmega328P-CH340G-UNO-R3-Board-USB-Cable-Compatible-with-Arduino-LW-/172350624428?epid=1184299414&hash=item2820e5d2ac:g:EBcAAOSw8gVX44KH[/size]
Ethernet shield(szintén kínai, 1500 forint körül) [size=78%]http://www.ebay.com/itm/Ethernet-Shield-W5100-For-Arduino-Main-Board-2009-UNO-ATMega-328-1280-MEGA2560-/400356634583?epid=694431527&hash=item5d371d6fd7:g:dH4AAOSwARZXiFTP[/size]
tranziszot(alaplaponként 1db) [size=78%]http://www.ebay.com/itm/10pcs-55V-49A-IRFZ44N-IRFZ44-Power-Transistor-MOSFET-N-Channel-LW-/172129149130?epid=1553081184&hash=item2813b260ca:g:6wcAAOSwYlJW4cZm[/size]
kábel az összekötéshez, ha nem akarsz forrasztani akkor: [size=78%]http://www.ebay.com/itm/40pc-Row-Male-Female-Dupont-Wire-Cables-Jumper-10-20-30cm-2-54MM-1P-For-Arduino-/191883097424?var=&hash=item2cad1fb550:m:mO4PtJQfdd9mJXV18qvMH2A[/size]
statikus IP cím, vagy egy ingyenes dns cím pl https://www.noip.com/ beregisztrálunk és generálunk egy tetszés szerinti címet, pl btc.ddns.net (erre később szükségünk lesz) hozzá tartozó szoftver telepítése és futtatása


Nos első lépésként le kell tölteni az arduino szoftverét a megfelelő általunk használt platformra: https://www.arduino.cc/en/Main/Software
Feltelepül vele a szükséges driver, ezután az arduinot be lehet kötni egy usb portra. Eszközök->Port résznél be kell állítani melyik COM portot használja az arduino(eszközkezelőből kinézhető, ha nem egyértelmű)
A csatolt txt file tartalmát be kell másolni a programba és az alábbi részeket kell módosítani:

byte ip[] = { 192, 168, 1, 102 }; // IP címe az arduinonak, ezt a saját hálózatodra szabva kell beállítani
byte gateway[] = { 192, 168, 1, 1 }; // alapértelmezett átjáró, router címe
byte subnet[] = { 255, 255, 255, 0 }; //hálózati maszk, routerben megtalálható információ
EthernetServer server(84);; //általad választott port amivel majd a weboldalt eléred


          client.println("<FORM ACTION=\"http://btc.ddnsnet.com:12345\" method=get >"); itt a teszt cím a már beregisztrált ddns.net címet használja azt kell behelyettesítenünk saját weboldal címünkkel és általunk megadott porttal


client.println("Mit akarsz ujrainditani? \"RIG1\" vagy \"RIG2\" : <INPUT TYPE=TEXT NAME=\"LED\" VALUE=\"\" SIZE=\"25\" MAXLENGTH=\"50\"><BR>"); Itt a \"RIG1\" lehet a saját elnevezési sémánkat alkalmazva cserélni illetve bővíteni, (ha jól tudom 11-ig az UNO-n 1. és 2. port nem használható így marad a 3-13ig)



                   if(readString.indexOf("RIG1") >0)//checks for off
          {
            digitalWrite(6, HIGH);   // 6-os power pin jelet kap az RIG1 alaplapján
            delay(5500);             // 5,5 mp amivel kényszerítetten leáll a gép
            digitalWrite(6, LOW);    // 6-os pinjel megszünése
            delay(5000);             // biztonsági idő kivárása
            digitalWrite(6, HIGH);   // 6-os power pin jelet kap az RIG1 alaplapján
            delay(800);              // egy gomblenyomásnyi idő
            digitalWrite(6, LOW);    // 6-os pin jel megszűnése
            Serial.println("RIG1 ujrainditva ");  //sikeres RIG1 pc újraindítás
          }


ennél a kód résznél csak a RIG1 szó cserélendő, illetve másolható egymás után annyiszor, amennyiszer a fentebbi kérdésnél már megadtuk


ha a módosításokkal készen vagyunk, egyszerűen feltölthetjük az arduinora a kész kódot. Ha mindent jól csináltunk egy feltöltés kész üzenet fogad.


Következik a fizikai kiépítés,


az arduinon az általunk megadott portot össze kell kötni a tranzisztor 1-es lábával (képen jelölve) a 2-es lábát a power pin + a 3-ast pedig a power pin - kell kötni.

Innentől kezdve az usb portján keresztül lehet megtáplálni az 5volttal, vagy külön adapterrel(nekem routerben van egy usb port, így arra kötöttem be, hogy független legyen a rigektől)

utolsó lépés a routerünkben egy port forwardingot kell beállítani és megadni a belső illetve a külső portot(belső jelen esetben a 84 a külső tetszés szerint választva például az 12345), amivel elérhetővé tesszük az internet számára saját kis weboldalunkat, ha nem boldogulunk vele egy csomó leírást, illetve videót találni a neten a különböző márkákhoz.


Ha ez is megvan az általunk beregisztrált címen->btc.ddns.net:12345
beírni a megfelelő RIG nevét, DO IT! gombra kattintva már tesztelhető és gyakorlatban is működésre bírható az eszköz




További kérdésed van beüzemeléssel kapcsolatban szívesen segítek bárkinek. További jó bányászatot  ;)


Ha hasznosnak találtad az irományom, és szeretnél egy sörre meghívni:
zcash: t1f4wuJujQv64fbhgNbCyb3cC6vhbyyZ2Vc
btc: 1EGMxjiMyKFZCzhv989TgiHLeA4apKf88W
eth: 0xb006a74a413bbdeba53061cbb7bfe8e6f79ea648

dpeter

Én Rigenként fogok egy arduino-t, egy esp8266-ot (vagy a kettő helyett egy ESP32-t) feláldozni és egy 4-es relémodult.
Így 2 relével a tápokat tudom kapcsolni, egyel a power gombot, egyel a reset gombot zárni.
Kiváncsi vagyok, hogy fog e működni tranyóval a reset/power. Mondjuk pont kipróbálhatnám mert már vettem a Lomexben egy valag IRLZ44-et (erre nézz rá, mert ez logic ellenben az IRFZ-vel). Tranyóhoz még kéne ellenállás is ám...
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

dpeter

Ha a gép power led lábaira raksz egy feszültség osztót, akkor még azt is tudod nézni, hogy épp bekapcsolt állapotban van e a gép.
Illetve egy jótanács a delay() hívást én a helyedben elkerülném. Én unsigned long időbélyegekkel és a millis() segítségével figyelném, hogy egy-egy időperiódus végetért e. (Erre azért van szükség, mert a delay() gyakorlatilag megszakítja a végrehajtást adott ideig)
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Eldenisa

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 10:45:12 DÉLUTÁN
Én Rigenként fogok egy arduino-t, egy esp8266-ot (vagy a kettő helyett egy ESP32-t) feláldozni és egy 4-es relémodult.
Így 2 relével a tápokat tudom kapcsolni, egyel a power gombot, egyel a reset gombot zárni.
Kiváncsi vagyok, hogy fog e működni tranyóval a reset/power. Mondjuk pont kipróbálhatnám mert már vettem a Lomexben egy valag IRLZ44-et (erre nézz rá, mert ez logic ellenben az IRFZ-vel). Tranyóhoz még kéne ellenállás is ám...




1 arduino 10 rig-ig jó(persze ha a közelben van)
néztem az esp8266-ot igazából abban is van fantázia, csak az meg WIFI-s cucc ugye, nincs minden rignél wifi. gondolkoztam a reset gomb bekötésén is, de fölöslegesnek tartom, igazából az 5.5mp kioffol bármi is történik, utána a 0.8-al szimplám bekapcsolja, illetve kikapcsolt állapotból is szimplán elindul a gép


"Tranyóhoz még kéne ellenállás is ám..." látod ezért mondom, hogy amatőr vagyok, viszont így ahogy leírtam működik.

dpeter

Idézetet írta: Eldenisa Dátum szeptember 08, 2017, 10:49:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 10:45:12 DÉLUTÁN
Én Rigenként fogok egy arduino-t, egy esp8266-ot (vagy a kettő helyett egy ESP32-t) feláldozni és egy 4-es relémodult.
Így 2 relével a tápokat tudom kapcsolni, egyel a power gombot, egyel a reset gombot zárni.
Kiváncsi vagyok, hogy fog e működni tranyóval a reset/power. Mondjuk pont kipróbálhatnám mert már vettem a Lomexben egy valag IRLZ44-et (erre nézz rá, mert ez logic ellenben az IRFZ-vel). Tranyóhoz még kéne ellenállás is ám...




1 arduino 10 rig-ig jó(persze ha a közelben van)
néztem az esp8266-ot igazából abban is van fantázia, csak az meg WIFI-s cucc ugye, nincs minden rignél wifi. gondolkoztam a reset gomb bekötésén is, de fölöslegesnek tartom, igazából az 5.5mp kioffol bármi is történik, utána a 0.8-al szimplám bekapcsolja, illetve kikapcsolt állapotból is szimplán elindul a gép


"Tranyóhoz még kéne ellenállás is ám..." látod ezért mondom, hogy amatőr vagyok, viszont így ahogy leírtam működik.

Igazad van. A relés megoldásnak még annyi előnye van, ha áramszünet van, akkor egyrészt visszakapcsolja a tápokat, másrészt nem muszály egyszerre.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Eldenisa

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 10:49:04 DÉLUTÁN
Ha a gép power led lábaira raksz egy feszültség osztót, akkor még azt is tudod nézni, hogy épp bekapcsolt állapotban van e a gép.
Illetve egy jótanács a delay() hívást én a helyedben elkerülném. Én unsigned long időbélyegekkel és a millis() segítségével figyelném, hogy egy-egy időperiódus végetért e. (Erre azért van szükség, mert a delay() gyakorlatilag megszakítja a végrehajtást adott ideig)


A dolog fejlesztés alatt áll, tényleg amatőr vagyok, tervben van beiktatni esetleg még egy fogyasztásmérőt is a dologba, akkor már akár rigenként nézhető is, hogy mennyi az annyi, a mondjuk távolról szórakoznék vele
delay()-el igazából tökéletesen működik, nem okozott eddig gondot arduinonak az ilyen tutorialjaiban is ezzel példáloznak értem mire gondolsz, de eddig semmilyen problémát nem okozott, max, hogy pár mp-vel tovább tartott 2 rig egyidejű újraindítása

Eldenisa

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 10:52:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Eldenisa Dátum szeptember 08, 2017, 10:49:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 10:45:12 DÉLUTÁN
Én Rigenként fogok egy arduino-t, egy esp8266-ot (vagy a kettő helyett egy ESP32-t) feláldozni és egy 4-es relémodult.
Így 2 relével a tápokat tudom kapcsolni, egyel a power gombot, egyel a reset gombot zárni.
Kiváncsi vagyok, hogy fog e működni tranyóval a reset/power. Mondjuk pont kipróbálhatnám mert már vettem a Lomexben egy valag IRLZ44-et (erre nézz rá, mert ez logic ellenben az IRFZ-vel). Tranyóhoz még kéne ellenállás is ám...



1 arduino 10 rig-ig jó(persze ha a közelben van)
néztem az esp8266-ot igazából abban is van fantázia, csak az meg WIFI-s cucc ugye, nincs minden rignél wifi. gondolkoztam a reset gomb bekötésén is, de fölöslegesnek tartom, igazából az 5.5mp kioffol bármi is történik, utána a 0.8-al szimplám bekapcsolja, illetve kikapcsolt állapotból is szimplán elindul a gép


"Tranyóhoz még kéne ellenállás is ám..." látod ezért mondom, hogy amatőr vagyok, viszont így ahogy leírtam működik.

Igazad van. A relés megoldásnak még annyi előnye van, ha áramszünet van, akkor egyrészt visszakapcsolja a tápokat, másrészt nem muszály egyszerre.


biosban power on beállítás ezt a problémát ugye megoldja

dpeter

#7
Idézetet írta: Eldenisa Dátum szeptember 08, 2017, 10:54:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 10:49:04 DÉLUTÁN
Ha a gép power led lábaira raksz egy feszültség osztót, akkor még azt is tudod nézni, hogy épp bekapcsolt állapotban van e a gép.
Illetve egy jótanács a delay() hívást én a helyedben elkerülném. Én unsigned long időbélyegekkel és a millis() segítségével figyelném, hogy egy-egy időperiódus végetért e. (Erre azért van szükség, mert a delay() gyakorlatilag megszakítja a végrehajtást adott ideig)


A dolog fejlesztés alatt áll, tényleg amatőr vagyok, tervben van beiktatni esetleg még egy fogyasztásmérőt is a dologba, akkor már akár rigenként nézhető is, hogy mennyi az annyi, a mondjuk távolról szórakoznék vele
delay()-el igazából tökéletesen működik, nem okozott eddig gondot arduinonak az ilyen tutorialjaiban is ezzel példáloznak értem mire gondolsz, de eddig semmilyen problémát nem okozott, max, hogy pár mp-vel tovább tartott 2 rig egyidejű újraindítása

Ne is mond, én összeraktam egy "fogyasztásmérőt" tegnap előtt ACS712-vel (5A), de elég nagy a hiszterészise, és köze nincs az adatlaphoz a paramétereinek. 5-10W-ra azért sikerült megközelítenem a gyári fogyasztásmérőt.

Bios, igen-igen, de még mindíg az van, hogy egyszerre kap áramot x tápod, rossz esetben letolja a kismegszakítót. Tudom vegyél PDU-t, de a relé a szegény ember pdu-jának alapja.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Eldenisa

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 11:00:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Eldenisa Dátum szeptember 08, 2017, 10:54:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 10:49:04 DÉLUTÁN
Ha a gép power led lábaira raksz egy feszültség osztót, akkor még azt is tudod nézni, hogy épp bekapcsolt állapotban van e a gép.
Illetve egy jótanács a delay() hívást én a helyedben elkerülném. Én unsigned long időbélyegekkel és a millis() segítségével figyelném, hogy egy-egy időperiódus végetért e. (Erre azért van szükség, mert a delay() gyakorlatilag megszakítja a végrehajtást adott ideig)


A dolog fejlesztés alatt áll, tényleg amatőr vagyok, tervben van beiktatni esetleg még egy fogyasztásmérőt is a dologba, akkor már akár rigenként nézhető is, hogy mennyi az annyi, a mondjuk távolról szórakoznék vele
delay()-el igazából tökéletesen működik, nem okozott eddig gondot arduinonak az ilyen tutorialjaiban is ezzel példáloznak értem mire gondolsz, de eddig semmilyen problémát nem okozott, max, hogy pár mp-vel tovább tartott 2 rig egyidejű újraindítása

Ne is mond, én összeraktam egy "fogyasztásmérőt" tegnap előtt ACS712-vel (5A), de elég nagy a hiszterészise, és köze nincs az adatlaphoz a paramétereinek. 5-10W-ra azért sikerült megközelítenem a gyári fogyasztásmérőhöt.

Bios, igen-igen, de még mindíg az van, hogy egyszerre kap áramot x tápod, rossz esetben letolja a kismegszakítót. Tudom vegyél PDU-t, de a relé a szegény ember pdu-jának alapja.


hát ezzel is lehet sorban indítani, illetve oly szerencsés helyzetben vagyok, hogy kb 2kW-ra jut egy biztosíték és még a 380-as csatlakozóval szemezgetek, hogy jól néz ki, jól néz ki, valamire csak hasznos lesz...
Illetve gép indulásazért nem akkora terhelés több rignél se, hisz akkor még elég keveset fogyaszt 1-1 rig, amíg meg nem terheled magával a bányászással

dpeter

Inkább az az áram a problémás, amit akkor vesz fel a táp, amikor feszt kap. Nekem van jó kis enermax (1000W) tápom, ami simán veri a biztit (viszont legalább olcsó volt :D )
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Eldenisa

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 11:10:06 DÉLUTÁN
Inkább az az áram a problémás, amit akkor vesz fel a táp, amikor feszt kap. Nekem van jó kis enermax (1000W) tápom, ami simán veri a biztit (viszont legalább olcsó volt :D )


az igen gyanús ha az kiveri a biztit :D

dpeter

Kici kínaiak biztosz nagy kondikat raktak bele és fel kell tölteni, úgyhogy jól megszívj a szinuszt.

Ha megengedsz még egy lehelletnyi ötletelést, akkor valahogy meg kéne oldani, hogy csak jelszóval lehessen ténylegesen újraindítani a rig-et, nehogy valaki valahogy megtalálja a mikrosite-odat és nyomogassa. Vagy esetleg valami szofisztikáltabb string-et várni az inputon, mondjuk "Eldenisa-rig1-reset-now" ezt nehezebb eltalálnia "hekkernek".
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Eldenisa

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 08, 2017, 11:18:41 DÉLUTÁN
Kici kínaiak biztosz nagy kondikat raktak bele és fel kell tölteni, úgyhogy jól megszívj a szinuszt.

Ha megengedsz még egy lehelletnyi ötletelést, akkor valahogy meg kéne oldani, hogy csak jelszóval lehessen ténylegesen újraindítani a rig-et, nehogy valaki valahogy megtalálja a mikrosite-odat és nyomogassa. Vagy esetleg valami szofisztikáltabb string-et várni az inputon, mondjuk "Eldenisa-rig1-reset-now" ezt nehezebb eltalálnia "hekkernek".


természetesen a sajátomba nem ez a cím és nem ezek az ID-k szerepelnek, illetve abban a sorban akár ki is lehetne hagyni azt a részt, ahol megnevezed a RIG-ket
jelszós részt sajnos nem vágom hogy kell, így az még nem jött össze, meg nem is volt rá igényem

Zoltán

helló én ezt úgy oldottam meg, hogy egy occsó feltöltős telefon rezgő motorról kivezettem az érpárt, egy tranyó és relé segítségével rövidre zárja a reset gomb áramkörét, mintha megnyomnád a gépen. mikor nem jött a rendszeresen várt mail, felhívtam a gépemet. :)

Eldenisa

Idézetet írta: Zoltán Dátum szeptember 20, 2017, 11:24:28 DÉLELŐTT
helló én ezt úgy oldottam meg, hogy egy occsó feltöltős telefon rezgő motorról kivezettem az érpárt, egy tranyó és relé segítségével rövidre zárja a reset gomb áramkörét, mintha megnyomnád a gépen. mikor nem jött a rendszeresen várt mail, felhívtam a gépemet. :)
akinek van telefonja :D

hoppus

és mivan ha egész egyszerűen egy smart plug-on van a gép? alaplapon wakeonlan beállitva és ennél egyszerübb megoldás szerintem nincs.

Eldenisa

Idézetet írta: hoppus Dátum szeptember 20, 2017, 01:28:08 DÉLUTÁN
és mivan ha egész egyszerűen egy smart plug-on van a gép? alaplapon wakeonlan beállitva és ennél egyszerübb megoldás szerintem nincs.
ez olcsóbb és az csak 1 gépre jó, vagy többre de akkor mind kilövöd, ha 1 befagy
aki szeret barkácsolni annak jó :)

dwd

tp link hs110
+ valahol belső hálón egy ddwrt router v rpi ha nagyon wake-on-lanozni kéne


Eldenisa