Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

RackMiner v1. Igényfelmérés

Indította cryptominer, szeptember 11, 2017, 08:14:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

cryptominer

Sziasztok !


Megkezdtük egy olyan bányagép tervezését és kivitelezését ami a normál 19"-es rack méretében tartalmaz 6-8gpu-t és egy teljesértékű alaplapot ! A tokozás teljesen egyedi tervezés és gyártás(fém természetesen) áramlástanilag ellenőrzött tervezett hűtésrendszerrel hogy a kártyák ideális hőmérsékleten tudjanak mindig üzemelni akár poros környezetben legyen az garázs padlás pince stb stb.


Kérdés felétek, hogy lenne e igény ilyen eszközökre alapvetően saját ügyfeleinknek terveztük így az egész gép úgy van kialakítva hogy egy a bányászathoz  alig értő ember számára is gyorsan tanulható legyen configtól egészen beüzemelésig majdnem plug and play a rendszer de a tárca id-t még mindig kézzel kell megadni(a francba :D:D ;)  viszont így a bányász közösséget is támogatnánk pár kifejezetten jól összerakott és optimalizált géppel azok számára akik szeretnének egy valóban profi gépet


Amint a tervezők elkészülnek a 3d-s tervvel egy képet ide fogok illeszteni hogy lássátok is ne csak elképzelni tudjátok alapvetően annyit elárulok előre hogy egy gép két rackből áll :)


Ha kérdésetek van tegyétek fel nyugodtan! Várom a kommenteket


üdv Cryptominer

Nero

engem erdekelne a dolog, mar en is agyaltam ilyenen, hogyan lehetne megoldani...
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

cryptominer

Idézetet írta: Nero Dátum szeptember 11, 2017, 08:22:14 DÉLUTÁN
engem erdekelne a dolog, mar en is agyaltam ilyenen, hogyan lehetne megoldani...


Köszönöm szépen a visszajelzésed nagyon fontos a számunkra ! Mi is sokat dolgoztunk rajta mire eljutottunk a mostani állapotig de már itt a célegyenes :)

spikes


cryptominer

Idézetet írta: spikes Dátum szeptember 11, 2017, 08:36:57 DÉLUTÁN
Csak a ház is vehető lesz?


Valószínűleg nem ugyanis a ház a benne helyetfoglaló hardware-re van  tervezve így más config egyszerűen nem fér el benne  . Viszont maga az eszköz kérhető lesz "egyszerűsítés" nélkül ebben az esetben nem kerül telepítésre a bányászáshoz semmilyen software és az eszköz nem is lesz optimalizálva. Ár tekintetében jelen pillanatban végösszeg/gép nincs még viszont sikerült egy tetemes árengedményre szert tenni kártyák beszerzésénél így remélhetőleg a komplett gép árát alacsonyan fogjuk tudni tartani 

spikes


Newtnt

Szerintem lenne rá igény, de teljesen az ártól függ. Ha elszálltok vele akkor a kezdő is inkább megtanulja amit kell (nem feltétlenül baj), és megépíti magának. Bár jó piaci rés, sok a lusta, gyors pénzt akaró ember sajnos :( UP
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

cryptominer

Idézetet írta: spikes Dátum szeptember 11, 2017, 09:05:47 DÉLUTÁN
Hát akkor ez bukta sztem....


Annak aki házat keres annak mindenképp de ha belegondolsz megérthető mit az kínáljuk hogy az a gép profi lesz egyedi hűtéssel. Ha olyan házakat gyártatnánk amibe belerakhatsz bármilyen hardware-t akkor 1 nagyon nagy lesz maga a cucc 2. semmi nem lesz benne igazán jó  :)

cryptominer

Idézetet írta: Newtnt Dátum szeptember 11, 2017, 09:12:33 DÉLUTÁN
Szerintem lenne rá igény, de teljesen az ártól függ. Ha elszálltok vele akkor a kezdő is inkább megtanulja amit kell (nem feltétlenül baj), és megépíti magának. Bár jó piaci rés, sok a lusta, gyors pénzt akaró ember sajnos :( UP


Árral próbálunk nem elszállni ezt úgy kell nagyjából számolni hogy +10% árrés lesz kb a terméken ez baromi alacsony egy átlagos üzlet 30-50% éttermek  pl 200% ezek alapján úgy gondoljuk hogy a +10% nem sok kezdők számára lesz olyan változat amiben kevesebb kártya van későbbi bővíthetősséggel mivel a 6-8 kártyás gép inkább a profibb bányászok és a befektetőknek készül  8) ;)

spikes

Aha, számtech kisker piacon 10% körüli árrés van, nagykeren ennyi sem sok esetben...

Profibb bányászok nem vesznek kész riget:)

cryptominer

Idézetet írta: cryptominer Dátum szeptember 11, 2017, 09:16:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Newtnt Dátum szeptember 11, 2017, 09:12:33 DÉLUTÁN
Szerintem lenne rá igény, de teljesen az ártól függ. Ha elszálltok vele akkor a kezdő is inkább megtanulja amit kell (nem feltétlenül baj), és megépíti magának. Bár jó piaci rés, sok a lusta, gyors pénzt akaró ember sajnos :( UP


Árral próbálunk nem elszállni ezt úgy kell nagyjából számolni hogy +10% árrés lesz kb a terméken ez baromi alacsony egy átlagos üzlet 30-50% éttermek  pl 200% ezek alapján úgy gondoljuk hogy a +10% nem sok kezdők számára lesz olyan változat amiben kevesebb kártya van későbbi bővíthetősséggel mivel a 6-8 kártyás gép inkább a profibb bányászok és a befektetőknek készül  8) ;)


Amit még hozzáfűzök hogy maga a terveztetés prototípus gyártás stb sem túl olcsó viszont ezeknek a költségét nem vetítjük rá az árra viszont a 27% áfa az rá fog menni mivel nem járkálunk sötétben és mindent csak legálisan csinálunk úgy gondoljuk a nyugodt éjszaka többet ér mint pár száz ezer forint egy darabig

cryptominer

Idézetet írta: spikes Dátum szeptember 11, 2017, 09:17:59 DÉLUTÁN
Aha, számtech kisker piacon 10% körüli árrés van, nagykeren ennyi sem sok esetben...

Profibb bányászok nem vesznek kész riget:)


"[size=78%]Profibb bányászok nem vesznek kész riget:)"    [/size][/size]Teljesen egyetértek viszont ha a komplett rig mindennel együtt olcsóbban jön ki mint megvenni darabonként akkor előfordulhat. Természetesen inkább a befektetők a fő célcsoport de ha 1-2 profibb bányásznak is megtetszik mi annak csak örülünk :) Off : Tervezők szerint a hét végefelé elkészül az első 3d render a kinézetről azt amint tudom feltöltöm ide nektek remélem tetszeni fog mindenkinek ! [size=78%]

spikes

Legyen sikeres, de nem lesz könnyű profi házat csinálni mindet összerakni kihozni jó árból, majd tartani az árat mikor ingadozik a valuta, a piac, és a hardverek elérhetősége....

cryptominer

Idézetet írta: spikes Dátum szeptember 11, 2017, 09:28:34 DÉLUTÁN
Legyen sikeres, de nem lesz könnyű profi házat csinálni mindet összerakni kihozni jó árból, majd tartani az árat mikor ingadozik a valuta, a piac, és a hardverek elérhetősége....


Ez így van ! Pont ezért is mint említettem ügyfeleinknek terveztük az eszközt akik komplett bányák kiépítését kérik tőlünk így ha elérhetőség miatt a hardware-n módosítani kell akkor minden további nélkül ezt meg lehet tenni félreértés ne essék nem kezdünk bányagépeket sorozatgyársában gyártani mert az teljes idiótaság ezek mind egyedi megrendelések egyedi hardware-el az alaplap proci ssd fix ami változhat az a GPU de GPU-ra is sikerült (reményeik szerint) találni olyan nagykereskedőket akik reális áron kedvezménnyel tudják azt biztosítani számunkra akár nagy mennyiségben is :)
Ha azt mondjátok nincs szükségetek rá akkor nem foglalkozunk ezzel a részével ez az igényfelmérés része a dolognak ha van pár ember akit érdekel azoknak elkészítjük a többi pedig marad azoknak a befektetőknek akik minket bíznak meg ezeknek a bányáknak a kiépítésével


a csapat nevében is köszönöm ha szurkoltok nekünk :)

CoderKevin

#14
Szerintem kár addig bármiről is beszélni ameddig nincs pontos ár, specifikáció, képek a prototípusról, és gyártási határidő. Ez a sok marketing szöveg jól hangzik, "20-30%", "profi minőség", stb, de ameddig semmi nem pontos, addig beszélgethetünk akár az időjárásról is. Lehet hogy holnap sütni fog, a nap, de lehet hogy nem. :)

cryptominer

Idézetet írta: CoderKevin Dátum szeptember 12, 2017, 10:09:06 DÉLELŐTT
Szerintem kár addig bármiről is beszélni ameddig nincs pontos ár, specifikáció, képek a prototípusról, és gyártási határidő. Ez a sok marketing szöveg jól hangzik, "20-30%", "profi minőség", stb, de ameddig semmi nem pontos, addig beszélgethetünk akár az időjárásról is. Lehet hogy holnap sütni fog, a nap, de lehet hogy nem. :)


:) pontos ár tervek ahogy haladunk vele úgy kerülnek fel ide is. Mivel állandóan dologzunk rajta így remélhetőleg hamar fentlesznek !

niagara59

Engem öt érdekel, feltéve persze, ha az ár elfogadható lesz!
Ja és kezdőknek, mind nekem, nagy segítség lenne részletfizetési lehetőség.
Esetleg az ár ledolgozása. Gondolom egyedi fejlesztésnél ezt nem ördöngösség bele építeni.
niagara59@gmail.com

cryptominer

Idézetet írta: niagara59 Dátum szeptember 12, 2017, 11:22:12 DÉLELŐTT
Engem öt érdekel, feltéve persze, ha az ár elfogadható lesz!
Ja és kezdőknek, mind nekem, nagy segítség lenne részletfizetési lehetőség.
Esetleg az ár ledolgozása. Gondolom egyedi fejlesztésnél ezt nem ördöngösség bele építeni.
niagara59@gmail.com


Szia árat mivel az alkatrészeket nem mi gyártjuk nem tudjuk előállítási költségig lenyomni de próbálunk kurtulárt árat adni. Részletfizetésre nincs lehetőség ugyanis ez már banki hátteret igényelne. Lehetőség van kevesebb kártyás rigekre amik később bővíthetőek

cryptominer

OK! Tisztánlátás kedvéért ezt beszéljük meg valószínű rosszul fogalmaztunk és van akiknek félrement az üzenet szóval :


Ez egy CONSUMER alkatrészekből összeállított prebuild gép lesz  ( Gondolkodjunk reálisan mo-n nincs senkinek annyi pénze hogy elkezdjen saját tervezésű alkatrészekből építeni gépeket a gyártásról nem is beszélve)


egyedi TERVEZÉSŰ házzal ami 19"-es rackbe csavarozható lesz így megoldva a tárolási problémákat a házat mi fogjuk gyártani saját tervek alapján hogy az alkatrészek a lehető legjobb HŰTÉST kapják ezáltal növelve azok élettartamát.


Minden beszerelt alkatrészre a gyártói garancia érvényes tehát videokártya esetén pl 24-36 hónap


A gép összeállítás után kap egy optimalizációt rendszer és kártyák terén is hogy a lehető legkevesebb áram felhasználásával a legmagasabb teljesítményt tudja hozni.


Azok számára akik kezdő felhasználók kapnak egy olyan lehetőséget hogy a gép első indítás után csak a BTC wallet address-t kéri és magát ez után felkonfigurálja és megkezdi a termelést ( igen a nicehash rendszerén keresztül )


Azok akik már ismerik a bányászatot azoknak pedig optimalizáció nélkül is értékesíthető lesz az eszköz


Bármi egyéb kérdés felmerül itt vagy akár üzenetben várom
Üdv: Cryptominer :)

bazsy

Idézetet írta: cryptominer Dátum szeptember 12, 2017, 09:37:24 DÉLUTÁN
OK! Tisztánlátás kedvéért ezt beszéljük meg valószínű rosszul fogalmaztunk és van akiknek félrement az üzenet szóval :


Ez egy CONSUMER alkatrészekből összeállított prebuild gép lesz  ( Gondolkodjunk reálisan mo-n nincs senkinek annyi pénze hogy elkezdjen saját tervezésű alkatrészekből építeni gépeket a gyártásról nem is beszélve)


egyedi TERVEZÉSŰ házzal ami 19"-es rackbe csavarozható lesz így megoldva a tárolási problémákat a házat mi fogjuk gyártani saját tervek alapján hogy az alkatrészek a lehető legjobb HŰTÉST kapják ezáltal növelve azok élettartamát.


Minden beszerelt alkatrészre a gyártói garancia érvényes tehát videokártya esetén pl 24-36 hónap


A gép összeállítás után kap egy optimalizációt rendszer és kártyák terén is hogy a lehető legkevesebb áram felhasználásával a legmagasabb teljesítményt tudja hozni.


Azok számára akik kezdő felhasználók kapnak egy olyan lehetőséget hogy a gép első indítás után csak a BTC wallet address-t kéri és magát ez után felkonfigurálja és megkezdi a termelést ( igen a nicehash rendszerén keresztül )


Azok akik már ismerik a bányászatot azoknak pedig optimalizáció nélkül is értékesíthető lesz az eszköz


Bármi egyéb kérdés felmerül itt vagy akár üzenetben várom
Üdv: Cryptominer :)
Képeket kérhetnénk a mostani folyamatról,hogy mégis lássuk hol tart?