Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Hibás kártyával is lehet bányászni?

Indította IsmaBányász, október 03, 2017, 04:36:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

IsmaBányász

Sziasztok!

Nézegelődtem a kártyák piacán, és láttam, hogy többen hibás nagy teljesítményű kártyákat vásárolnak fel. A kérdésem az lenne, hogy olyan hibás kártyával lehet bányászni, ami "képet nem ad"?
Vagy felejtős inkább?

Köszi a segítséget!

traktoros

Hát ha a kimeneti ágon van sérülés csak, akkor szerintem lehet, de mérget nem vennék rá. Ez szerintem hatalmas szerencse kérdése, egyáltalán, hogy próbálsz meg ilyen kártyát venni? Honnan tudod, hogy mi a baja ? Lutriba venni hibás kártyákat azt valamelyik majd csak jó lesz ? Ha nekem 10 db 1070-eset odaadnának 100 000 Ft-ért mondjuk lehet megvenném, ha már 1 db bányászik jól jártam. Én csak úgy mennék bele kisebb tétel esetén, hogy hűtő levéve és szemrevételezés, illetve ha van rá mód megnézni, hogy fel e pörög legalább a venti.
ETN azaz Electroneum Android miner Ref kód: D6378E Írd be a telefonos appodba és mindketten többet kapunk First KYC compliant Coin, magyarán lehet még belőle valami a későbbiekben

bazsy

Idézetet írta: IsmaBányász Dátum október 03, 2017, 04:36:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Nézegelődtem a kártyák piacán, és láttam, hogy többen hibás nagy teljesítményű kártyákat vásárolnak fel. A kérdésem az lenne, hogy olyan hibás kártyával lehet bányászni, ami "képet nem ad"?
Vagy felejtős inkább?

Köszi a segítséget!
Talán azért veszi meg mert van saját bga állomása,ha már csíkozik bgazni kell avagy újra golyózni a memória chipeket vagy magát a gpu-t


Energy


Zoltán

Én egyszer úgy jártam, hogy találtam egy hd7950-et 5000-ért, csíkozott. Megkérdeztem az eladót, hogy bányászatra kipróbálta-e már, mert ha igen, megveszem csákánynak, ha csak 1-2 hónapig megy, akkor megérte. Később visszaírt, hogy kipróbálta, 13,5-el túrja az étert, lejavította a hirdetést, kirakta 19.000-ért a kártyát. :D
Ej mondom, 20-ért vettem ilyen karit ami grafikus megjelenítésre is alkalmas, szóval ez nekem nem okés.
Véleményem szerint, aki nem ért az elektronikához, hogy megjavítson egy rossz kártyát, az ne vásároljon ilyet, mert bányászat során azért terhelődik a kártya rendesen és a meglévő hiba csak tovább eszkalálódik nagy eséllyel.

heringmut85

Üdv. Vájárok!
Most épülő rigembe alpból olcsó kártyákat vettem.
21db R9 280,280x, hd7950....
Szinte mindeggyiknek volt valami gyíkja. Leginkább venti csere. Némelyik olyan patkány módon nézett ki, hogy épelméjű ember le is mond róla. Egy msi pl. az indításnál elhagyta a lapatját és a falon koppant. 35k volt darbja és még így is, hogy arctic f12 pwn pst ventiket kaptak bőven megerte. Aztán volt egy 15k ért vásárolt asus r9 280x matrix is ami csak képet nem adott. A srác nem boldogult vele, neki nem ment a csákány. Hazavittem beraktuk a rigbe és gond nélkül ment minden. Vettem egy Sapphire-t szintén 15k-ba, az tényleg halott viszont talátan embert aki 8k-ért túlórazik rajta picit és 50-50 az esélye hogy feltámad. Ha nem megy buktam 23k-t, lenyelem,de ha megy 23k-ból vettem egy karit ami bőven 35k felett van aprón is. Ez az egész szerintem mazli kérdese. Néha egy kis szervizeles megoldja egy-két esetben a dolgot, van hogy kell a komolyabb beavatkozás és van hogy totál kapufa a dolog mert menthettlen. Lehet hibás karikkal bányaszni csak ki kell fogni ami még menthető.

Coinban gazdag éjszakat!


Til

Idézetet írta: heringmut85 Dátum október 03, 2017, 08:04:48 DÉLUTÁN
Üdv. Vájárok!
Most épülő rigembe alpból olcsó kártyákat vettem.
21db R9 280,280x, hd7950....
Szinte mindeggyiknek volt valami gyíkja. Leginkább venti csere. Némelyik olyan patkány módon nézett ki, hogy épelméjű ember le is mond róla. Egy msi pl. az indításnál elhagyta a lapatját és a falon koppant. 35k volt darbja és még így is, hogy arctic f12 pwn pst ventiket kaptak bőven megerte. Aztán volt egy 15k ért vásárolt asus r9 280x matrix is ami csak képet nem adott. A srác nem boldogult vele, neki nem ment a csákány. Hazavittem beraktuk a rigbe és gond nélkül ment minden. Vettem egy Sapphire-t szintén 15k-ba, az tényleg halott viszont talátan embert aki 8k-ért túlórazik rajta picit és 50-50 az esélye hogy feltámad. Ha nem megy buktam 23k-t, lenyelem,de ha megy 23k-ból vettem egy karit ami bőven 35k felett van aprón is. Ez az egész szerintem mazli kérdese. Néha egy kis szervizeles megoldja egy-két esetben a dolgot, van hogy kell a komolyabb beavatkozás és van hogy totál kapufa a dolog mert menthettlen. Lehet hibás karikkal bányaszni csak ki kell fogni ami még menthető.

Coinban gazdag éjszakat!
Ez is egyfajta stratégia.
(Amiket most írok adatokat ,azok csak a példa kedvéért)Pl veszel 10db kártyát 10K /db össz kiadtál 100 ezret.
Megtérül kb 10 hónap alatt.Közben ugye fizetted az áramot is.
Tehát van 10 hónap múlva 100 ezred ,plusz kb. 6 videókártyád,  mert a vétel után nem sokkal kiderül ,hogy 2 alapból javíthatatlan, 2 meg elfüstöl bányászás közben, mert ugye bugos kártyákról van szó.
Tehát 10 hó múlva 100 ezer és 6 videókártya.Ezek a kártyák mit fognak érni doboz,számla,esetleg garancia,jó állapot hiányában?10 hónap múlva ismét kijön egy generációnyi új kártya, amik teljesítményt dupláznak ugyanolyan vagy jobb fogyasztás mellett.Hogyan fogod a kártyákból kiszedni a pénzed?
Mert akkor ugye lenne értelme ,ha kitermeled a pénzt és időben eladod a kártyákat és akkor 100 ezer plusz a kártyák kissé csökkent ára.

(Bocsi ma kissé negatív vagyok.)
Bár azért hozzáteszem és én ezt kívánom neked,mert lehet ,hogy kitermeled az árát többszörösen mert bejön egy fasza új bányászható coin ,te meg aratsz a kártyáiddal, utána veszel magadnak új kártyákat a kitermelt áron stb.
C:\> del c:\command.com

Soltek

Nekem van egy hibás rx470-em, hibátlanul bányászik. Képet nem ad és ha csak az a kártya van a gépben be sem kapcsol a gép. Többi kàrtya mellett viszont probléma nélkül bányászik már április óta