Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Szervíz

Indította Turcy086, október 05, 2017, 09:17:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Turcy086

Sziasztok!

Akik ide látogatnak, javarészt bányászat miatt teszik. Aki bányászik -vélhetőleg- garis videókártyája van. Nekem volt már pozitív tapasztalatom gariztatással kapcsolatban. Viszont ma beszéltem itthoni VGA javítással foglalkozó sráccal és azt mondta, tartja a kapcsolatot Asus-szal, Gigabyte-tal stb. tehát a gyártókkal, akiknek kártyái pörögnek nonstop a rigekben. Elmondása szerint pár hete az a tendencia, hogy meg tudják nézni mennyit ment a kártya és ha rájönnek, hogy bányásztál, hivatkozva a nem rendeltetésszerű használatra, NEM javítják sőt ugrik a gari. Én úgy vélem, ez mindenkit érint de amíg nincs gond, addig jó lenne tudni mit lehet várni, mire lehet számítani :-)

Mi erről a véleményetek? Járt már valaki így? Kiváncsi lennék ki, hogy járt-kelt gariztatással kapcsolatban!

u.i.: végezetül a korábban említett gariztatás: én visszavittem egy rx470 kártyát mert nem látta a gép, ha csak az volt benne, sípolt boot előtt. Visszavittem, srác tesztelte és rögtön kiírta hogy valóban nem jó, majd az üzletben megkérdezték, hogy levásárlom-e vagy visszaadják-e a pénzt?! De ez még májusba volt....

Uhura

Azt kérdezted, hogy ez melyik kártyára vonatkozik ? Mikor vásároltakra ? Amúgy vicces mert nekem pl a munkagépem is fesz megy , vagy azért mert dolgozóm rajta , vagy azért mert renderel vagy mást végez... akkor ott is ugrik a gari mert arra használom amire való :) Különben az kérdés, hogy mit néznek ... mert ha csak az időt az egy dolog, de ha mást is akkor felmerül bennem az , hogy a szerződésben hol is van benne , hogy az ő rendszerük adatokat tárol el .... mert én - igaz mind a x oldalt nem olvastam el - de vélelmezem ilyet nem tartalmaz a szerződés.


A másik problémám, hogy különíti el a bányászt a sokkal jobban gyilkoló rendereléstől ? Hogy fogja megkülönböztetni ?


Jövőhéten rákérdezek a beszállítóhoz úgy is megyek az új munkagépemért , hogy mi a stájsz.

Franky2Ster

Én úgy tudom meg tudják nézni, hogy a kártya mennyi videó streamet adott ki a HDMI porton.Ha bányászatra van használva akkor nem sokat. :(

Turcy086

Idézetet írta: Uhura Dátum október 06, 2017, 01:24:57 DÉLELŐTT
Azt kérdezted, hogy ez melyik kártyára vonatkozik ? Mikor vásároltakra ? Amúgy vicces mert nekem pl a munkagépem is fesz megy , vagy azért mert dolgozóm rajta , vagy azért mert renderel vagy mást végez... akkor ott is ugrik a gari mert arra használom amire való :) Különben az kérdés, hogy mit néznek ... mert ha csak az időt az egy dolog, de ha mást is akkor felmerül bennem az , hogy a szerződésben hol is van benne , hogy az ő rendszerük adatokat tárol el .... mert én - igaz mind a x oldalt nem olvastam el - de vélelmezem ilyet nem tartalmaz a szerződés.


A másik problémám, hogy különíti el a bányászt a sokkal jobban gyilkoló rendereléstől ? Hogy fogja megkülönböztetni ?


Jövőhéten rákérdezek a beszállítóhoz úgy is megyek az új munkagépemért , hogy mi a stájsz.
Elvileg minden kártyára, ami a piacon van és megmondják róla. Azért abban egyet értek velük, hogy pl RX470-480-570-580 nem bányászatra lett megcsinálva, és a nonstop üzem tényleg nem rendeltetésszerű használat :)
Gyártónak van diag progija és abból rögtön látják hogy mennyi üzemórát ment a kártya. Nem véletlen mentek a hírek, hogy bányászkártyákra csak 1 év/fél év garit ad a gyártó...
Egyébként ezek nem újkeletű dolgok, mikor autóvillamosságiztam, egyes autótípusoknál meg tudtuk nézni pl. hányszor volt az ablak fel-le mozgatva teljesen, meg hányszor lett indítva a kocsi.

husosfagyi

#4
Ha a bányászat nem rendeltetèsszerű használat, akkor az amd miért adott ki blockchain drivert? Érdekes a dolog nem?  Amúgy éppen tegnap küldtem vissza egy rx560-at. Kíváncsian várom mi lesz vele.

Franky2Ster

Idézetet írta: husosfagyi Dátum október 06, 2017, 08:30:47 DÉLUTÁN
Ha a bányászat nem rendeltetèsszerű használat, akkor az amd miért adott ki blockchain drivert? Érdekes a dolog nem?  Amúgy éppen tegnap küldtem vissza egy rx560-at. Kíváncsian várom mi lesz vele.

A másik meg az, hogy mi vagyunk azok akik a legtöbb kártyát megveszik a gyártótól!

Uhura

#6
Turcy: ősszintén mi a nem rendeltetés szerű használat ha a kártya állandóan megy ? Egy diszpécser központban a kivetítőhöz, egy render farmon, bárhol lehet oylan helyzet , hogy folyamtosan megy ..... és amúgy meg vicces, mert ezek szerint alapból napi logot csinálhat, mert honnan tudják, hogy a gyártástól számítva mikor vettem meg ? Mert ha 2 hónapig raktárban volt és 8 hónap után vissza küldöm ... akkor kapásból 80% mehetett max a kártya. Akkor az már nem rendeltetésszerű használat ?


Amúgy meg akkor kurva egyszerű , mondjon üzemórát mint a kocsiknál a futott km, hogy 5 év 100.000 km , itt meg 3 év vagy 10.000 üzemóra . És akkor nincs vita, az az érzésem , ez megint a jó magyar kereskedői finisz , hogy hülyéknek jó lesz ez így....


Amúgy megnézem azt a pert ahol , valaki beperli az USA-ban a gyártót és ráver egy borsos kártérítést mivel nem redeltetésszerüen használt egy eszközt. A pc-n a garancia idő évben van nem üzemórára , amig ez így van addig emlehetne a fenébe. Ha azt mondja 80 C . volt a kártya az üzemidő 90% azon vitatkozhatunk de .....

Turcy086

Idézetet írta: Uhura Dátum október 06, 2017, 08:53:00 DÉLUTÁN
Turcy: ősszintén mi a nem rendeltetés szerű használat ha a kártya állandóan megy ? Egy diszpécser központban a kivetítőhöz, egy render farmon, bárhol lehet oylan helyzet , hogy folyamtosan megy ..... és amúgy meg vicces, mert ezek szerint alapból napi logot csinálhat, mert honnan tudják, hogy a gyártástól számítva mikor vettem meg ? Mert ha 2 hónapig raktárban volt és 8 hónap után vissza küldöm ... akkor kapásból 80% mehetett max a kártya. Akkor az már nem rendeltetésszerű használat ?


Amúgy meg akkor kurva egyszerű , mondjon üzemórát mint a kocsiknál a futott km, hogy 5 év 100.000 km , itt meg 3 év vagy 10.000 üzemóra . És akkor nincs vita, az az érzésem , ez megint a jó magyar kereskedői finisz , hogy hülyéknek jó lesz ez így....


Amúgy megnézem azt a pert ahol , valaki beperli az USA-ban a gyártót és ráver egy borsos kártérítést mivel nem redeltetésszerüen használt egy eszközt. A pc-n a garancia idő évben van nem üzemórára , amig ez így van addig emlehetne a fenébe. Ha azt mondja 80 C . volt a kártya az üzemidő 90% azon vitatkozhatunk de .....

Teljesen igazad van, és amit el kell mondjak nem védem a gyártót/szervízt csak kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről! Főleg úgy nem védem, hogy nekem is van közel X kártyám. Egyébként azért se tiszta ez az egész, mert van egyáltalán olyan bolt ahova ha visszaviszed a rossz kártyát akkor továbbítják gyártóhoz? Mert eddig két helyről hallottam olyat, hogy ott helyben bevizsgálják. Mint ahogyan én is jártam, a bolt szervize vizsgálta be (lásd első posztom)

Uhura

Oksa, bocs , nem a személyednek szól , hanem az elvnek,. mert a nem rendeltetés szerű használat egy kiabszott gumbiszabály ... mert ha mógyorot török vele oké, már a fizikia sérülés kérdése is határ eset nálam. Mert ha a sérülés a gyártó rossz anyag minősége miatt következik be akkor miért vesztek garanciát , nem egy húsvéti tojást veszek amin el kell törnie a venti lapátjának..   


Azért kérdés az egész mert ez felvett nagyon sok olyan dolgot amire harap az Eu .... logolás , oké de mit logolnak ? és oké látni szeretném a szerviz adatokat nyersen , ott előttem nézze meg .... mert ha nem akkor azt mond amit akar .

Turcy086

Idézetet írta: Uhura Dátum október 06, 2017, 09:29:27 DÉLUTÁN
Oksa, bocs , nem a személyednek szól , hanem az elvnek,. mert a nem rendeltetés szerű használat egy kiabszott gumbiszabály ... mert ha mógyorot török vele oké, már a fizikia sérülés kérdése is határ eset nálam. Mert ha a sérülés a gyártó rossz anyag minősége miatt következik be akkor miért vesztek garanciát , nem egy húsvéti tojást veszek amin el kell törnie a venti lapátjának..   


Azért kérdés az egész mert ez felvett nagyon sok olyan dolgot amire harap az Eu .... logolás , oké de mit logolnak ? és oké látni szeretném a szerviz adatokat nyersen , ott előttem nézze meg .... mert ha nem akkor azt mond amit akar .

Pontosan! Egyébként picit visszacsatolva kettővel ezelőtti irományodra, akkor mondja meg hogy 3 év vagy 10 ezer óra használat. Mert az, hogy megveszem a kártyát, benne van a pakliba, hogy én CS-zni fogok napi 18 órát! Mert miért ne?! Ott van és használom :)

Gyjuhi

Helló

Túlfeszt kapott kártyát lehet javítani? :D Paraszt ésszel végig gondolva nem.
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC