Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Ha eldurvul a helyzet - Üzemzavar

Indította nrg007, október 16, 2017, 10:36:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

nrg007

Sziasztok.

Én csak most léptem be ebbe a bányászvilágba egyenlőre 1 kártyával tesztelgetek, de szeretném ezt felfejleszteni.
A gépem a szobában van, ami ma is ment felügyelet nélkül, mivel nálunk nap közben általában senki sincs otthon. Íróasztal, papír, műanyagok, függöny veszi körül.
Ezért sokszor gondoltam arra nap közben, hogy mi történne, ha a kártya túlmelegedés, zárlat, kártyahiba, stb. miatt kigyulladna. Leéghetne az egész ház.
Mi lenne a jó megoldás, hogy egy ilyen helyzetben a ház ne égjen le.

Valószínű a legjobb lenne egy különálló betonépületben (garázs) üzemeltetni, minden gyúlékony anyagtól távol. De ezt nem mindenki tudja megtenni. Én sem.

Lehet az is, hogy nem gondolok ilyenekre, és bízok benne, hogy nem lesz üzemzavar. Ez nem a legjobb megoldás.

Kíváncsi vagyok, hogy ki milyen biztonsági intézkedéseket csinál arra az esetre, ha egy hardver elem kigyulladna. (lásd. Vegán egyik videójában)

Gondoltok egyáltalán ilyenekre? Vagy mindenkinél van otthon állandóan valaki aki figyeli a rigeket?

Várom az építő jellegű hozzászólásokat.

kasima

Be kell neki állítani egy  hőmérsékleti stoppot és akkor nem tud túl melegedni hanem idő előtt leáll :)
PL Claymoreba :  -tstop 75    ez azt jelenti h leáll 75 fok és felette.

Eldenisa

Ezen kívül pl androidra a Claymore-nak van monitor progija így élőben tudod lekövetni a kártyád állapotát-> sebesség, megosztott sharek, hőmérsékleti adatok stb... ezzel ugyan bele nem tudsz nyúlni, csak nézni, de már az is egy visszajelzés, hogy tudd mi a helyzet, és ha kell pl teamvieweren keresztül bele tudsz nyúni, ezen kívül kasima írta meg a frankót a -tstop-al, egyébként finomhangoljuk a kártyákat megpróbáljuk mindig adott hőfok alatt tartani, hogy később haljanak ki

nrg007

Ti nyugodtan hagyjátok magára a rigeket?
Csak én vagyok ilyen para? :)

Eldenisa

az enyém egy vizesblokk mellett van, de nem otthon, viszont nagyobb probléma lenne, ha kigyulladna, de nincs minek kigyulladnia, szal igen, simán ott zúg az egész, bár fém házban van és nincs a közelben más csak fém meg műanyag ablakkeret, meg vizes bekötések és egy hatalmas lyuk a mélybe :o

Energy

#5
A hőmérséklet stop az egy dolog, csak éppen semmit nem fog érni amikor a riserek vagy a kábelek fognak leégni. Szóval aki azt hiszi, hogy annak a beállításával meg van oldva minden az nagyon téved. És ne tévesszünk már meg másokat is ezzel. Le lehet írni, hogy ez is egy részmegoldás, de nem "A" megoldás.

nrg007

Idézetet írta: nrg007 Dátum október 17, 2017, 10:33:01 DÉLELŐTT
Ti nyugodtan hagyjátok magára a rigeket?
Csak én vagyok ilyen para? :)
Hol található androidra a Claymore app?

Gembacu

Idézetet írta: nrg007 Dátum október 17, 2017, 10:47:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: nrg007 Dátum október 17, 2017, 10:33:01 DÉLELŐTT
Ti nyugodtan hagyjátok magára a rigeket?
Csak én vagyok ilyen para? :)
Hol található androidra a Claymore app?


A google -s app storeban :)

Gembacu

Idézetet írta: Energy Dátum október 17, 2017, 10:46:47 DÉLELŐTT
A hőmérséklet stop az egy dolog, csak éppen semmit nem fog érni amikor a riserek vagy a kábelek fognak leégni. Szóval aki azt hiszi, hogy annak a beállításával meg van oldva minden az nagyon téved. És ne tévesszünk már meg másokat is ezzel. Le lehet írni, hogy ez is egy részmegoldás, de nem "A" megoldás.


Energy: ősszintén milyen megoldásod van pl a riser hőmérséklet vagy  a kábel hőmérséklet monitorozására ? semmilyen járatos megoldás , csak diy ... és ősszintén de van értelme ?  Ha valakinél elpukkad a riser vagy a kábel akkor annak 70% a felhasználó hibája mert nem tud összedugni 2 kábelt , 20% anyag hiba, de általában simán a szar nem működik vagy már rögtön érezhetően meleg .... és 10% -ban valamilyen elektromos hatás, túl áram stb. jöhet szóba.


Ezek közül melyik az ami tűzet okozott ? Megolvadt csatlakozókat lehetett látni de kimondott tűzeset ahol gpu-s rig leégett volna én még nem nagyon hallotam. Főleg mert oké leég de ha semmi nincsa mi tovább táplálná a tűzet akkor .... aki meg tényleg parás vegyen kioltó kapszulát 20-30 e ből megvan és automatán működik 90 c-nél elpattan és minden leolt , + nem bassza el az elektronikai eszközöket sem.


Oksa azért nem árt valamennyi ész sem , ne rakjuk asztalos üzembe a riget, vagy fűrdőbe .... olajos kannák és illó anyagok, higítós raktárba .... de gonodolom ez azért alapból mindenkinek megy. Ha meg nem .... a hülyeség ellen nincs menekvés.


Energy

Nincs rá nekem sem megoldásom sajnos. Igazából megelőzni nem is tudod, de az esély is igen kicsi egy kigyulladjon egy rig. De azt írni, hogy a tstop megoldja...
A legjobb megoldás ha olyan helyen van ahol a közelében nincs éghető anyag, és a riggek is távolabb vannak egymástól.

Gembacu

Idézetet írta: Energy Dátum október 17, 2017, 11:06:15 DÉLELŐTT
Nincs rá nekem sem megoldásom sajnos. Igazából megelőzni nem is tudod, de az esély is igen kicsi egy kigyulladjon egy rig. De azt írni, hogy a tstop megoldja...
A legjobb megoldás ha olyan helyen van ahol a közelében nincs éghető anyag, és a riggek is távolabb vannak egymástól.


Ige ez igaz arra nem véd :D de mondjuk arra igen , hogy van + stop a rendszerben és az utolsó nagy visszhangot kapott "tűz" a Vegán féle 80C elpukkadt kártyánál megoldotta volna a problémát.

raffiakötö

Az alaplapban és a vga kártyákban is van gyárilag "beépítve" egy hőmérséklet stop amit ha elér a gép és nem tud lentebb vinni a ventilátor kikapcsol a gép, és amíg le nem hűl nem is indul el. Nekem is van hogy a meleg miatt kikapcsol a bánya, mert sajnos olyan helyen van ahol nem a legtökéletesebb a levegő áramlás. Annak idején Vegánnak is elfüstölt egy kártyája azért mert túlhúzta a beállításokat. Nem azt mondom hogy nem kell a legrosszabbra gondolni, és megtenni amit lehet, viszont ha ésszel állítod be a gépedet, kártyákat tudod minimalizálni a füst-milán effektust.


Nekem is van egy kártyám ami számítógép házba van nincs rajta az oldal lemez, nincs eldugva asztalba van benne egy plusz venti és nem megy 60 fok felé.

Energy

Az a gond ugye, hogy a nyitott riggeknél ha elkezd melegedni egy tápkábel vagy a riser, akkor az a plusz hő nem nagyon érzékelhető.

kasima

Nem látok olyat h azt írtam volna h megoldja! :)
Lehetőségként leírtam egy példát.
De ha ennyire okos vagy Energy akkor vedd fel vele a kapcsolatot telefonon aztán mondj el neki mindent :)
Sztem egy tstop rohadt sokat számít... de az én k*va anyámat...

Gembacu

Ne Kasima , igazad van , nyugi ..... a stopot én is mindenhova beteszem, amit Energy ir az is probléma de alapjában mindenre nincs megoldás így + fékek mindenhol jók. És minden problémát nem old meg ez igaz de jó ha van.


Ne szívd fel magad rajta .....

Eldenisa

ha valaki nagyon beleássa esetleg magát azért ki lehet hozni egy DIY arduino boarddal hőmérő és füstmérő eszközzel egyben egy jó kis visszajelző eszközt, picit többet költ rá, mint mondjuk 5k és még programozni is tud nagyjából akár egy beépített oltórendszer is szóba jöhet... de ez már a jéghely víz alatti része (viszont, pár ezer összehozni a füstérzékelős arduinot meg max 1-2 hőmérőt bele, de szintén kell hozzá egy kis programozási tudás)

Gyjuhi

Idézetet írta: Eldenisa Dátum október 17, 2017, 10:11:56 DÉLELŐTT
Ezen kívül pl androidra a Claymore-nak van monitor progija így élőben tudod lekövetni a kártyád állapotát-> sebesség, megosztott sharek, hőmérsékleti adatok stb... ezzel ugyan bele nem tudsz nyúlni, csak nézni, de már az is egy visszajelzés, hogy tudd mi a helyzet, és ha kell pl teamvieweren keresztül bele tudsz nyúni, ezen kívül kasima írta meg a frankót a -tstop-al, egyébként finomhangoljuk a kártyákat megpróbáljuk mindig adott hőfok alatt tartani, hogy később haljanak ki

Van 2 verzió melyik az?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.bcmob.claymoresdualminermonitor

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clay.ua
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Turcy086

Idézetet írta: Gyjuhi Dátum október 17, 2017, 12:06:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Eldenisa Dátum október 17, 2017, 10:11:56 DÉLELŐTT
Ezen kívül pl androidra a Claymore-nak van monitor progija így élőben tudod lekövetni a kártyád állapotát-> sebesség, megosztott sharek, hőmérsékleti adatok stb... ezzel ugyan bele nem tudsz nyúlni, csak nézni, de már az is egy visszajelzés, hogy tudd mi a helyzet, és ha kell pl teamvieweren keresztül bele tudsz nyúni, ezen kívül kasima írta meg a frankót a -tstop-al, egyébként finomhangoljuk a kártyákat megpróbáljuk mindig adott hőfok alatt tartani, hogy később haljanak ki

Van 2 verzió melyik az?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.bcmob.claymoresdualminermonitor

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clay.ua

Második jobb! Több a lehetőség, jobb a szinvilág, áttekinthetőbb
Abban tudsz EBWF-t is lekérdezni

nrg007

Idézetet írta: Turcy086 Dátum október 17, 2017, 01:15:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum október 17, 2017, 12:06:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Eldenisa Dátum október 17, 2017, 10:11:56 DÉLELŐTT
Ezen kívül pl androidra a Claymore-nak van monitor progija így élőben tudod lekövetni a kártyád állapotát-> sebesség, megosztott sharek, hőmérsékleti adatok stb... ezzel ugyan bele nem tudsz nyúlni, csak nézni, de már az is egy visszajelzés, hogy tudd mi a helyzet, és ha kell pl teamvieweren keresztül bele tudsz nyúni, ezen kívül kasima írta meg a frankót a -tstop-al, egyébként finomhangoljuk a kártyákat megpróbáljuk mindig adott hőfok alatt tartani, hogy később haljanak ki

Van 2 verzió melyik az?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.bcmob.claymoresdualminermonitor

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clay.ua

Második jobb! Több a lehetőség, jobb a szinvilág, áttekinthetőbb
Abban tudsz EBWF-t is lekérdezni

A második app beállításában tudtok segíteni?
A whatismyIPadress-ről az IP címemet beírtam az app-ba, megadtam a rig nevét, majd ok. A port alapból: 3333.
Viszont nem tud kapcsolódni, kiírja, hogy "No connection"
Internet van a telefon is és a rigen is, mielőtt bárki megkérdezi.

Turcy086

Idézetet írta: nrg007 Dátum október 17, 2017, 06:35:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum október 17, 2017, 01:15:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum október 17, 2017, 12:06:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Eldenisa Dátum október 17, 2017, 10:11:56 DÉLELŐTT
Ezen kívül pl androidra a Claymore-nak van monitor progija így élőben tudod lekövetni a kártyád állapotát-> sebesség, megosztott sharek, hőmérsékleti adatok stb... ezzel ugyan bele nem tudsz nyúlni, csak nézni, de már az is egy visszajelzés, hogy tudd mi a helyzet, és ha kell pl teamvieweren keresztül bele tudsz nyúni, ezen kívül kasima írta meg a frankót a -tstop-al, egyébként finomhangoljuk a kártyákat megpróbáljuk mindig adott hőfok alatt tartani, hogy később haljanak ki

Van 2 verzió melyik az?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.bcmob.claymoresdualminermonitor

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clay.ua

Második jobb! Több a lehetőség, jobb a szinvilág, áttekinthetőbb
Abban tudsz EBWF-t is lekérdezni

A második app beállításában tudtok segíteni?
A whatismyIPadress-ről az IP címemet beírtam az app-ba, megadtam a rig nevét, majd ok. A port alapból: 3333.
Viszont nem tud kapcsolódni, kiírja, hogy "No connection"
Internet van a telefon is és a rigen is, mielőtt bárki megkérdezi.

Ez nem úgy van :)
Port forwardolni kell, vagyis a routerbe megadni hogy a 3333-as portot tolja ki a netre, viszont egy dynds-re is be kell léptetni.
Melyik szolgáltatónál vagy? Ha mobilneted van lehet nem is tudod megcsinálni sajnos