Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Bányászás ingyen árammal

Indította Roger, december 09, 2016, 08:28:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Uhura

LOL szerintem valahol az inter galaktikus interferencia miatt elnyelte a mély űr az üzentet, vagy valamelyik szuszlabdacs zabáló földi patkány elgépelt valamit .... :( ez a baj a marsi átjátszó állomásokkal meg a  földi személyezettel, a rossz minőségű reléik miatt a napszél megcsapja őket aztán már a nem is jó irányba küldik a jeleket.

Kb. valami ilyen volt az üzenet:

Sajnálom, hogy nem tudok elmenni és nem találkozunk személyesen de majd legközelebb.

Karcsi papa

Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 09:15:47 DÉLELŐTT
LOL szerintem valahol az inter galaktikus interferencia miatt elnyelte a mély űr az üzentet, vagy valamelyik szuszlabdacs zabáló földi patkány elgépelt valamit .... :( ez a baj a marsi átjátszó állomásokkal meg a  földi személyezettel, a rossz minőségű reléik miatt a napszél megcsapja őket aztán már a nem is jó irányba küldik a jeleket.

Kb. valami ilyen volt az üzenet:

Sajnálom, hogy nem tudok elmenni és nem találkozunk személyesen de majd legközelebb.

:D
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

sebajtóbiás

Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 09:15:47 DÉLELŐTT
LOL szerintem valahol az inter galaktikus interferencia miatt elnyelte a mély űr az üzentet, vagy valamelyik szuszlabdacs zabáló földi patkány elgépelt valamit .... :( ez a baj a marsi átjátszó állomásokkal meg a  földi személyezettel, a rossz minőségű reléik miatt a napszél megcsapja őket aztán már a nem is jó irányba küldik a jeleket.

Kb. valami ilyen volt az üzenet:

Sajnálom, hogy nem tudok elmenni és nem találkozunk személyesen de majd legközelebb.

Ott van az, csak rossz helyre írtad :)

Ezzel nincs probléma tiszta és érthető, sajnálom, hogy nem tudok elmenni személyesen és nem fogunk találkozni de majd legközelebb.

De nagyon szépen próbáltad a hibát máshol keresni :D Elmentél a marsig, pedig a hiba oka a szék meg a billentyűzet között volt :D :D


Uhura

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 03, 2017, 11:26:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 09:15:47 DÉLELŐTT
LOL szerintem valahol az inter galaktikus interferencia miatt elnyelte a mély űr az üzentet, vagy valamelyik szuszlabdacs zabáló földi patkány elgépelt valamit .... :( ez a baj a marsi átjátszó állomásokkal meg a  földi személyezettel, a rossz minőségű reléik miatt a napszél megcsapja őket aztán már a nem is jó irányba küldik a jeleket.

Kb. valami ilyen volt az üzenet:

Sajnálom, hogy nem tudok elmenni és nem találkozunk személyesen de majd legközelebb.

Ott van az, csak rossz helyre írtad :)

Ezzel nincs probléma tiszta és érthető, sajnálom, hogy nem tudok elmenni személyesen és nem fogunk találkozni de majd legközelebb.

De nagyon szépen próbáltad a hibát máshol keresni :D Elmentél a marsig, pedig a hiba oka a szék meg a billentyűzet között volt :D :D

:) A szuszlabdacs zabáló mindenit neki tényleg :) Szerintem félbehagytam a postot és amikor visszatértem valami elírtam. Meg van az a lényeg :D

GH

 Max akkor van ingyen az áram, ha lopja az ember ! ingyen áram nincs! , hogy lehet ilyen címet adni egy topiknak ?
Gép összeszerelés beüzemelés, Budapesti szerverteremben Rig elhelyezés, 24 órás operátorszolgálat, 
www.dierjob.hu
info@dierjob.hu

LordAthis

Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 09:15:47 DÉLELŐTT
LOL szerintem valahol az inter galaktikus interferencia miatt elnyelte a mély űr az üzentet, vagy valamelyik szuszlabdacs zabáló földi patkány elgépelt valamit .... :( ez a baj a marsi átjátszó állomásokkal meg a  földi személyezettel, a rossz minőségű reléik miatt a napszél megcsapja őket aztán már a nem is jó irányba küldik a jeleket.

Kb. valami ilyen volt az üzenet:

Sajnálom, hogy nem tudok elmenni és nem találkozunk személyesen de majd legközelebb.

Megtisztelő! Köszönöm!

Egyszer csak összehozzuk! ;)
Lesz még pár alkalommal!

LordAthis

Idézetet írta: GH Dátum május 04, 2017, 03:43:59 DÉLUTÁN
Max akkor van ingyen az áram, ha lopja az ember ! ingyen áram nincs! , hogy lehet ilyen címet adni egy topiknak ?

Ezt ismételten tévesnek tartom! ;)

Lőn szélerőmű és lőn napkollektor.
És lőn világosság is...
..és minden jó, mit csak áram adhat!

Ugyanígy lészen bányászat és virtuális valuta, mindazok megsegítésére, akik hiszenek őbenne!!!

ÁMEN!


8) ::)

Uhura

Idézetet írta: LordAthis Dátum május 04, 2017, 09:54:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 09:15:47 DÉLELŐTT
LOL szerintem valahol az inter galaktikus interferencia miatt elnyelte a mély űr az üzentet, vagy valamelyik szuszlabdacs zabáló földi patkány elgépelt valamit .... :( ez a baj a marsi átjátszó állomásokkal meg a  földi személyezettel, a rossz minőségű reléik miatt a napszél megcsapja őket aztán már a nem is jó irányba küldik a jeleket.

Kb. valami ilyen volt az üzenet:

Sajnálom, hogy nem tudok elmenni és nem találkozunk személyesen de majd legközelebb.

Megtisztelő! Köszönöm!

Egyszer csak összehozzuk! ;)
Lesz még pár alkalommal!

Oksa minden képpen.

Ingyé áramot: kb. olyan mint vízbűl zokxigént...  az az áram sincs ingyen amit a napsütés ádd vagy a folyó ad ... mert attól hogy beledugód a konyektort a vízbe, vagy a nap felé emeled nem indukálódik benne elég feszültség , hogy meghajtsa a kártyákat.  Ezért kell valami drága ami ezeket összegyájti és áramot csenál belüle ... vagyis amíg a drága árát nem hozza vissza a enerdisza addig az is pénz ... és csak utána lesz kis ideig ingyé (addig amíg a drága dolog meg nem döglik / tönkre nem megy.)

Ennek ellenére van persze újratermelődő energia, stb. de mint már valahol írtam ma 1 dolcsi bányászati eszközökbe fektetve jobban és többet hoz mind 1 dolcsi napenergiába fektetve. Amíg ez így lészen nem nagyon vagyon értelme bányászati szempontú zöld enerdzsiával foglalkozni. Kivéve ha 0%-os kamatra vagy állami támogatásból valósítanád meg ezen beruházást.

Amúgy felhívnám a döntéshozók figyelmét: a bányászati rendszerek zöld energetikai fejlesztése a best biznesz mivel nem lesz termelő beruházás addig amíg nem adod el a coint, így biztosítható az 5 éves fenntartás és a nem termelő jelleg ami a KEHOP és KEOP pályázatoknál fontos szempont volt.  8)

Ingyen coin, örök bányászat... peace, love egyebek mindenkinek testvéreim.

Uhura

LordAthis: pár dolog a ppt-vel kapcsolatban:

- amikor vállalkozásról beszélsz akkor azért jó lenne ha leírnád, hogy a ppt-ben szereplő adózás : 10 % társasági adó, 2 %-os iparűzési adó csak a kettős könnyvitelt folytató vállalkozásoknál áll a KIVA, KATA, EVA-soknál és az általány adózást választóknál ez más képen néz ki mert ők másképpen adóznak. Az elszámolási és bizonylatolási kötelezettségük is más.
- a magánszemélyeknél megint csak jó lenne dekraláni, hogy az adót adó nemek és adó tartalmak csak akkor érvényesek ha rendelkeznek fő állással és mellék tevékenységként végzik a bányászatot, mert magánszemély lehet magán vállalkozó vagy akár egyéni "cég" is az már teljesen más, de még KATA-s is lehet ami megint más.
Vagyis mindenképpen jó lenne pontosítani, az adott adófizetési mód kire vonatkozik pontosan mert ami leírsz az csak a már említett kettős könyvvitelt folytató vállalkozásokra vonatkozik a többire szerintem nem.

Tisztázandó kérdés:
- az árfolyam illetősége: melyik árfolyamot - melyik átváltónál?, tőzsdénél? és mikor? nincs napi MNB árfolyam - , mivel nincs egységes piac ezért a BTC-nek is legalább 2-3 árfolyama van. A többi cripto pénz meg megint egy még érdekesebb eset mivel a legtöbbnek a BTC-vel való keresztpáron keresztül van árfolyama.

somogyi betyár

#89
Szerintem kicsit álszentek vagytok ezzel a munkahelyen bányászás dologgal...
Egyrészt, úgyis levonják az adóból az elhasznált áramod, másrészt tegye fel a kezét, aki jogilag tisztán adózik a bányából befolyt jövedelme után ;)
A törvénytisztelet nem csak bizonyos dolgokra -vagy totyikokra- vonatkozik..

Egyébként meg:
"Aki nem lop az államtól, az a saját családját rövidíti meg."  8)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Székely Vegán

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 05, 2017, 09:07:01 DÉLELŐTT
Szerintem kicsit álszentek vagytok ezzel a munkahelyen bányászás dologgal...
Egyrészt, úgyis levonják az adóból az elhasznált áramod, másrészt tegye fel a kezét, aki jogilag tisztán adózik a bányából befolyt jövedelme után ;)
A törvénytisztelet nem csak bizonyos dolgokra -vagy totyikokra- vonatkozik..

Egyébként meg:
"Aki nem lop az államtól, az a saját családját rövidíti meg."  8)

Hogy ki mit vállal be a saját életében az a magán ügye.. más tál tészta amit egy nyilt fórumon tárgyal(hat)unk.
Hiába vonja le a cég az adóból, attól te még megloptad a céget.. tedd magad a cégtulajdonos helyébe.. mit tennél ha az 50 alkalmazottad elkezd bányászni mind az 50 gépeden? Lenyelnéd szó nélkül?

Egyébként meg ha az államtól lopsz akkor igazából a honfitársaidtól lopsz.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

DrPascal

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 05, 2017, 09:07:01 DÉLELŐTT
Szerintem kicsit álszentek vagytok ezzel a munkahelyen bányászás dologgal...
Egyrészt, úgyis levonják az adóból az elhasznált áramod, másrészt tegye fel a kezét, aki jogilag tisztán adózik a bányából befolyt jövedelme után ;)
A törvénytisztelet nem csak bizonyos dolgokra -vagy totyikokra- vonatkozik..

Egyébként meg:
"Aki nem lop az államtól, az a saját családját rövidíti meg."  8)

Ez furcsa hozzáállás!
Ha éjszaka betörsz egy ékszerboltba, akkor az is fasza dolog, mert a biztosító úgy is kifizeti az okozott kárt?

Egyébként meg Magyarország (sajnos) a kiskapuk és az "okosba megoldjuk" országa. :)

Uhura

#92
Bettyár: értem az analógiát és részben igazat adok - talán tényleg kicsit álszentek vagyunk - de te is itt élsz Magyarországon, a kommunizmus best off örökségének No.1-e: az adócsalád nem bűn mert az államtól lopsz, állami vállaltól elhozod az anyagot, szerszámot az otthoni fusihoz , az sem lopás .... mindegyik lopás ebben igaza van Vegának és DrPascalnak is. Csak egyszer közeli emberektől lopsz - vagyis oda szarsz ahonnan esszel - máskor meg mindenkitől aki befizetett egy adó fordintot is.

Off: Persze most a SL után, ML közben megyünk vissza a komcsi beidegződések felé mert GYF szuper önvallomása miatt az addigi lassú de valamelyest egészséges fejlődés átment egy: "nekik lehet akkor nekünk is" mentalitásba és ez OB-n meg a többieken is meglátszik keményen . Ma már nekik sincsenek ékszínkék habos-babos álmaik hanem a rögvalóságban csinálják azt amit csinálnak.

On: Nem igaz, hogy nem fizetünk adót - ÁFÁ-t fizetünk, energiában is fizetünk nem tudom hány fajta szart, - max nem annyit amennyit kellene ... de szerintem mindenki a maga kicsi univerzumában azért próbál a legalitás, etika és adófizetés talaján előre mozdulni. Azért is keresik sokan a legális működés formai és tartalmi kereteit.

Egy dolognak is száz a vége: szerintem ha ügyeskedsz az egy dolog, ha nem fizetsz annyi adót amennyit a nagy könyv kiszámol - bocsánatos bűnnek tekinthető , bár igaz ez álszentség mert ha tényleg minden adót úgy fizetnél be ahogyan kitalálták vagy éppen az adó ellenőr kitalálja akkor itt koldus lenne minden polgár - de az, hogy kvázi meglopod a főnököd, céged ahoz sem én sem más nem akarnak segítséget adni mert az lopás. Nem az Állam Bácsitól nem egymástól hanem konkrét személyektől. Oké ez megint álszentség de ha már az, akkor is húzunk egy vonalat ... amit megpróbálunk betartani és a mai világban már sok eseten óriási dolog szerintem. Talán majd 10 év múlva majd lehet újabb vonalat húzunk kicsit feljebb és lépésről lépésre egyszer mi is kicsit álszentettlenebbek leszünk és törvényesebbek.

És azt is gondolom te is azért így érzel Bettyár somogyban két feles között.

LordAthis

Idézetet írta: Uhura Dátum május 04, 2017, 10:45:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LordAthis Dátum május 04, 2017, 09:54:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 09:15:47 DÉLELŐTT
LOL szerintem valahol az inter galaktikus interferencia miatt elnyelte a mély űr az üzentet, vagy valamelyik szuszlabdacs zabáló földi patkány elgépelt valamit .... :( ez a baj a marsi átjátszó állomásokkal meg a  földi személyezettel, a rossz minőségű reléik miatt a napszél megcsapja őket aztán már a nem is jó irányba küldik a jeleket.

Kb. valami ilyen volt az üzenet:

Sajnálom, hogy nem tudok elmenni és nem találkozunk személyesen de majd legközelebb.

Megtisztelő! Köszönöm!

Egyszer csak összehozzuk! ;)
Lesz még pár alkalommal!

Oksa minden képpen.

Ingyé áramot: kb. olyan mint vízbűl zokxigént...  az az áram sincs ingyen amit a napsütés ádd vagy a folyó ad ... mert attól hogy beledugód a konyektort a vízbe, vagy a nap felé emeled nem indukálódik benne elég feszültség , hogy meghajtsa a kártyákat.  Ezért kell valami drága ami ezeket összegyájti és áramot csenál belüle ... vagyis amíg a drága árát nem hozza vissza a enerdisza addig az is pénz ... és csak utána lesz kis ideig ingyé (addig amíg a drága dolog meg nem döglik / tönkre nem megy.)

Ennek ellenére van persze újratermelődő energia, stb. de mint már valahol írtam ma 1 dolcsi bányászati eszközökbe fektetve jobban és többet hoz mind 1 dolcsi napenergiába fektetve. Amíg ez így lészen nem nagyon vagyon értelme bányászati szempontú zöld enerdzsiával foglalkozni. Kivéve ha 0%-os kamatra vagy állami támogatásból valósítanád meg ezen beruházást.

Amúgy felhívnám a döntéshozók figyelmét: a bányászati rendszerek zöld energetikai fejlesztése a best biznesz mivel nem lesz termelő beruházás addig amíg nem adod el a coint, így biztosítható az 5 éves fenntartás és a nem termelő jelleg ami a KEHOP és KEOP pályázatoknál fontos szempont volt.  8)

Ingyen coin, örök bányászat... peace, love egyebek mindenkinek testvéreim.

Igen. Ennyire nem akartam a részletekbe belemenni...  8)

Amilyen rendszeren dolgozunk, az egyrészt nem akkora költség, másrészt legalább akkora megtérüléssel számolunk, mint amit 1-1 bánya hoz!
Részletekbe most nem mennék, ez amolyan "üzleti titok".
Amint lesz prototípus, ami működik, lesznek mérési eredmények is.
Bányászattal!

Cél: Saját magamnak adom el az áramot! Nem szar áron eladom, ha többlet van, és veszem, ha kevesebb...

Stb...

Szintén nem akartam sem adózási, sem támogatásos dolgokba belefolyni, viszont az írásodra reagálva 1-2 apróságot azért csak leírok!
Szociális szövetkezetünk van, ami Mo a legkedvezőbb adózású, ráadásnak sok támogatáshoz lehet hozzáférni... ;)
Ennek az adózási egyéb pozitív dolgaiba nem nagyon folyok bele, de érdemes tudni, hogy pl terményben 75%-ot lehet adómentesen juttatásként kiosztani!

A BTC és a Coinok is "termény"-nek minősülnek! ;)
Ergo: 25%-nyi "Fizetés" után kifizetsz 10% adót, ha máshol nem vagy bejelentve és nem fizetsz TB-t, akkor itt a minimumot, azt a 7ezer-párszáz forintot kell csak kifizetni...
..gondolom ez kiszámolva elég kedvező!!! ;)

Ergo2: Ha egy gazdaságos megoldásod van az energia termelésére...

Azért pár Tipp:

Nap - felejtős...
Megvehető szélgenerátorok - felejtős...
220V - felejtős... (40-60% veszteeség a 220 előállításánál + 40-60%, amikor 3,3-5-12-stb voltokat állítasz elő!!!

Kidobom a műszaki cikkekből a belső tápot, mind 1,5-3/3,3-5-6-12-24-48 volttal megy...
..+ a Nulla = 8 ér ----> UTP kábel. ;) (Persze bányagépekhez a teljesítmény miatt nem ezt, de a mintaházban ez a rendszer lesz kialakítva!  ::)

Igaz: kell forrasztgatni, stb a műszaki cikkeket.

Generátor: Gyártatott, csapágymentes, saját tervvel tekercseltetett...
Leállások róla: 1,5-3/3,3-5-6-12-24-48 V

A teljesítmények meg skálázhatóak, csak a terveket kell hozzá igazítani!


Nos: Lehetnek pontatlanságok a leírásomban, nem egyedül dolgozom rajta! Minden részfeladatot az a szaki (1-1 barátom) végez, akinek az a szakterülete.

TÁP: Nem kell transzformálgatni, csak stabilizálni a dolgokat, majdhogynem csak kondik kellenek. (Na jó, persze nem...)


Sosem értettem, 1-1 ingatlanon belül minek a 220-230...
..én kukázom, csak ahhoz lesz, amihez nagyon muszáj  ::)

LordAthis

Idézetet írta: Uhura Dátum május 05, 2017, 12:34:09 DÉLELŐTT
LordAthis: pár dolog a ppt-vel kapcsolatban:

- amikor vállalkozásról beszélsz akkor azért jó lenne ha leírnád, hogy a ppt-ben szereplő adózás : 10 % társasági adó, 2 %-os iparűzési adó csak a kettős könnyvitelt folytató vállalkozásoknál áll a KIVA, KATA, EVA-soknál és az általány adózást választóknál ez más képen néz ki mert ők másképpen adóznak. Az elszámolási és bizonylatolási kötelezettségük is más.
- a magánszemélyeknél megint csak jó lenne dekraláni, hogy az adót adó nemek és adó tartalmak csak akkor érvényesek ha rendelkeznek fő állással és mellék tevékenységként végzik a bányászatot, mert magánszemély lehet magán vállalkozó vagy akár egyéni "cég" is az már teljesen más, de még KATA-s is lehet ami megint más.
Vagyis mindenképpen jó lenne pontosítani, az adott adófizetési mód kire vonatkozik pontosan mert ami leírsz az csak a már említett kettős könyvvitelt folytató vállalkozásokra vonatkozik a többire szerintem nem.

Tisztázandó kérdés:
- az árfolyam illetősége: melyik árfolyamot - melyik átváltónál?, tőzsdénél? és mikor? nincs napi MNB árfolyam - , mivel nincs egységes piac ezért a BTC-nek is legalább 2-3 árfolyama van. A többi cripto pénz meg megint egy még érdekesebb eset mivel a legtöbbnek a BTC-vel való keresztpáron keresztül van árfolyama.

Ez mind igaz, azonban ez csak egy gyors előzetes!
Ezzel már mehetsz a témában tök kuka könyvelőhöz, ebből a neki szükséges dolgokat illik megértenie, értelmeznie és alkalmaznia.
A többi az ő dolga és a felelőssége is!

Mivel nincsen ez irányú végzettségem, így mint azt ott is leírtam, szakértőhöz KELL!!!  fordulni...

..aki 90%-ban semmit nem tud erről.
A sült galambot általában hiába várják az emberek, ő a szabadidejében nem fog keresgélni ezek után az adatok után. Ha viszed, akkor előrébb vagy!

Mint mondtam, nem akarom bő-lére ereszteni, kb egy könyv lesz a témában is. (Ami készül is! ;) )

LordAthis

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 05, 2017, 09:07:01 DÉLELŐTT
Szerintem kicsit álszentek vagytok ezzel a munkahelyen bányászás dologgal...



Egyszer egy távol-keleti bölcs mondta:
"Ne felejtsük el, hogy amikor mutogatunk, 3 ujjunk mindig visszafelé mutat!"

Magam részéről No álszentség!!!

Fentebb olvashatod miként, (Természetesen a törvény lehetőségei szerinti legkedvezőbb módon, de ki ne így tenné!!!) magam részéről igenis adózok!


;D

LordAthis

Idézetet írta: DrPascal Dátum május 05, 2017, 09:45:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 05, 2017, 09:07:01 DÉLELŐTT
Szerintem kicsit álszentek vagytok ezzel a munkahelyen bányászás dologgal...
Egyrészt, úgyis levonják az adóból az elhasznált áramod, másrészt tegye fel a kezét, aki jogilag tisztán adózik a bányából befolyt jövedelme után ;)
A törvénytisztelet nem csak bizonyos dolgokra -vagy totyikokra- vonatkozik..

Egyébként meg:
"Aki nem lop az államtól, az a saját családját rövidíti meg."  8)

Ez furcsa hozzáállás!
Ha éjszaka betörsz egy ékszerboltba, akkor az is fasza dolog, mert a biztosító úgy is kifizeti az okozott kárt?

Egyébként meg Magyarország (sajnos) a kiskapuk és az "okosba megoldjuk" országa. :)
Idézetet írta: Uhura Dátum május 05, 2017, 11:27:57 DÉLELŐTT
Bettyár: értem az analógiát és részben igazat adok - talán tényleg kicsit álszentek vagyunk - de te is itt élsz Magyarországon, a kommunizmus best off örökségének No.1-e: az adócsalád nem bűn mert az államtól lopsz, állami vállaltól elhozod az anyagot, szerszámot az otthoni fusihoz , az sem lopás .... mindegyik lopás ebben igaza van Vegának és DrPascalnak is. Csak egyszer közeli emberektől lopsz - vagyis oda szarsz ahonnan esszel - máskor meg mindenkitől aki befizetett egy adó fordintot is.

Off: Persze most a SL után, ML közben megyünk vissza a komcsi beidegződések felé mert GYF szuper önvallomása miatt az addigi lassú de valamelyest egészséges fejlődés átment egy: "nekik lehet akkor nekünk is" mentalitásba és ez OB-n meg a többieken is meglátszik keményen . Ma már nekik sincsenek ékszínkék habos-babos álmaik hanem a rögvalóságban csinálják azt amit csinálnak.

On: Nem igaz, hogy nem fizetünk adót - ÁFÁ-t fizetünk, energiában is fizetünk nem tudom hány fajta szart, - max nem annyit amennyit kellene ... de szerintem mindenki a maga kicsi univerzumában azért próbál a legalitás, etika és adófizetés talaján előre mozdulni. Azért is keresik sokan a legális működés formai és tartalmi kereteit.

Egy dolognak is száz a vége: szerintem ha ügyeskedsz az egy dolog, ha nem fizetsz annyi adót amennyit a nagy könyv kiszámol - bocsánatos bűnnek tekinthető , bár igaz ez álszentség mert ha tényleg minden adót úgy fizetnél be ahogyan kitalálták vagy éppen az adó ellenőr kitalálja akkor itt koldus lenne minden polgár - de az, hogy kvázi meglopod a főnököd, céged ahoz sem én sem más nem akarnak segítséget adni mert az lopás. Nem az Állam Bácsitól nem egymástól hanem konkrét személyektől. Oké ez megint álszentség de ha már az, akkor is húzunk egy vonalat ... amit megpróbálunk betartani és a mai világban már sok eseten óriási dolog szerintem. Talán majd 10 év múlva majd lehet újabb vonalat húzunk kicsit feljebb és lépésről lépésre egyszer mi is kicsit álszentettlenebbek leszünk és törvényesebbek.

És azt is gondolom te is azért így érzel Bettyár somogyban két feles között.
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum május 05, 2017, 09:37:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 05, 2017, 09:07:01 DÉLELŐTT
Szerintem kicsit álszentek vagytok ezzel a munkahelyen bányászás dologgal...
Egyrészt, úgyis levonják az adóból az elhasznált áramod, másrészt tegye fel a kezét, aki jogilag tisztán adózik a bányából befolyt jövedelme után ;)
A törvénytisztelet nem csak bizonyos dolgokra -vagy totyikokra- vonatkozik..

Egyébként meg:
"Aki nem lop az államtól, az a saját családját rövidíti meg."  8)

Hogy ki mit vállal be a saját életében az a magán ügye.. más tál tészta amit egy nyilt fórumon tárgyal(hat)unk.
Hiába vonja le a cég az adóból, attól te még megloptad a céget.. tedd magad a cégtulajdonos helyébe.. mit tennél ha az 50 alkalmazottad elkezd bányászni mind az 50 gépeden? Lenyelnéd szó nélkül?

Egyébként meg ha az államtól lopsz akkor igazából a honfitársaidtól lopsz.

Au...

..ezek fájtak!  8)


Államtól lopsz - az összes Magyar embertől. Maximáisan egyet értek. Nem ugyanaz nem adózni, vagy a törvényi lehetőségek betartásával kevesebbet adózni! ;)
A fórumon (Média felület!!!) tippeket megosztani törvénytelen. Egy barátoddal beszélgetés közben ugyanez addig nem, amíg nem felbujtás cselekedetre, tehát csak addig nem bűncselekmény/szabálysértés, amíg nem valósítjátok meg!

Anno állami-cégtől, stb ugyanez...


Pont azért ennyi az adó, mert a hiányt tömni kell valahonnan! (Persze ettől igaz, ha fizethető lenne, mindenki fizetné, nem okoskodna... ----> Tehát szomorú, hogy ilyen a rendszer.)

A lényeg:

egy fórumon illegális dolgokat kitárgyalni és tippeket adni...
..nem kicsit törvénytelen. ;)

Minimum furcsa, ha nem akar senki segíteni és még meg is szólják érte! :D

Uhura

Atis: elolvastam értem, abban igazad van nem fórum téma és nagyon sok minden nem elektronikus felület téma. Nem akarsz minden elírni oké.

Ami probléma nem kell itt kitárgyalni de arról majd beszéljünk: egyszer pénz - egyszer termény  a coin, ezt fel kell oldani. Bár értem milyen logika mentén megy az egész.

Szoc. szövetkezet: ha ez tényleg működik és nem a Boros-Mengyi féle konstrukcióval akkor az szép és támogatandó bár vicces kicsit :D

Áram termelés: ha nem áram, nem szél akkor marad a termál energia vagy víz, az egyikben a vissza sajtolás fogja agyoncsapni a másikhoz mondjuk kvázi "értek" .. kiváncsi vagyok, ha lesz valami írjál. De most is tartom a véleményem jelenleg ha nem államilag támogatott 0%-5%-os a dolog akkor a bányászat jobban hoz, az energia akkor lesz kérdés ha a diff megy felfele és az enregia ára korlátozó tényező lesz, addig szerintem felejtős még a fent említett megoldás mellet is. Persze azt - alapból kizártam - hogy a pályázatban a bányász eszközökre is tudsz támogatást mellékesen mert akkor más a leányzó fekvése.

LordAthis

#98
Idézetet írta: Uhura Dátum május 05, 2017, 04:01:01 DÉLUTÁN
Atis: elolvastam értem, abban igazad van nem fórum téma és nagyon sok minden nem elektronikus felület téma. Nem akarsz minden elírni oké.

Ami probléma nem kell itt kitárgyalni de arról majd beszéljünk: egyszer pénz - egyszer termény  a coin, ezt fel kell oldani. Bár értem milyen logika mentén megy az egész.

Szoc. szövetkezet: ha ez tényleg működik és nem a Boros-Mengyi féle konstrukcióval akkor az szép és támogatandó bár vicces kicsit :D

Áram termelés: ha nem áram, nem szél akkor marad a termál energia vagy víz, az egyikben a vissza sajtolás fogja agyoncsapni a másikhoz mondjuk kvázi "értek" .. kiváncsi vagyok, ha lesz valami írjál. De most is tartom a véleményem jelenleg ha nem államilag támogatott 0%-5%-os a dolog akkor a bányászat jobban hoz, az energia akkor lesz kérdés ha a diff megy felfele és az enregia ára korlátozó tényező lesz, addig szerintem felejtős még a fent említett megoldás mellet is. Persze azt - alapból kizártam - hogy a pályázatban a bányász eszközökre is tudsz támogatást mellékesen mert akkor más a leányzó fekvése.


Azzal azért számolj, hogy egy RIG (6VGA-s) 600-700k. Kb.
Egy olyan generátor, ami 1-2-4 RIG-et képes ellátni, kijön 200-300k-ból.
Elméletileg jelenleg max ennyi!!!

Nem kell ehhez támogatás, sok számolás sem. ;)

Szvsz megéri. Persze nem kötelező egyet érteni.  ::)

Szerk.: Ja és igen. Még + támogatás is jöhet, akkor meg egyértelműbb!
Sokan azért tévednek, mert a teljes rendszer beüzemelése, hogy visszatermelje a felesleget az áramhálózatba (Álami és monopol okosság) tényleg drága.
De kell a francnak annyiért! Nem kötelező!
Nem kell, hogy a feleslegest filléreket adjanak, forintokért vissza, ha hiányom van, mindezt beruházás oldalról meg én finanszírozzam nekik!  ::) ::) ::)

Maga s termelés sokkal olcsóbb, a felesleget meg el-világítom! ;)

Uhura

OKé én mindent elhiszek de ha amit leírtál igaz akkor kb. ez nem a rigek áramellátását hanme családi házas környezetben mindent visz. Mert 4-6 rig 4000-6000w/h energia ha ezt te megoldod 200-300k-ból úgy, hogy az energia amit különböző féle módszerrel termel - gázból, termál, stb. -  4-5 hónap alatt vissza hozza a 200-300k akkor veszek egyet. Mert ez ahogy én számolom kb. 14.000 kWh energia ami kb. 500.000 Ft-t jelent energia ár kiadásban.