Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Szeretet bányászás

Indította Székely Vegán, december 31, 2017, 09:01:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Székely Vegán

Egyik kedves fórum társunk (reysys) dobta fel a nagyon jó ötletet hogy szervezzünk segítő bányászást rászoruló magyar testvéreink számára.


Jöhetnek az ötletek mert még nincsenek a részletek kidolgozva, de szerintem kb. így működne:


1. Javasolunk olyan magyar személyeket (vagy szervezeteket) akik segítségre szorulnak. Persze ők is jelentkezetnek ha értesülnek erről a lehetőségről. Olyan személyek és szervezetek jöhetnek szóba akiknél biztosra lehet tudni hogy rászorulnak, tehát nem elég csak egy emailt küldeni hogy "én rászorulok".


2. Közösségi szavazással kiválasztunk 2-3 személyt és/vagy szervezetet. Vagy mindenki annak bányászik akinek szeretne, de ez szerintem túlságosan elaprózná a bevételt.


3. Az illető személyek létrehoznak ETH és ZEC pénztárcákat pl. a www.kraken.com -on.

4. Megbeszélünk egy napot amikor minden adakozni kívánó bányász átirányítja a bányagépét arra a tárcára. Néhány órára, vagy 1-2 napra, ki ahogy szeretné. Ezt meg is ismételhetnénk pl. havi vagy 3 havi rendszerességgel, mindig valaki máson segítve.


5. Miután a pool átutalta a kripto valutát a segített személynek, ő SEPA utalással átküldheti a bankszámlájára.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Merderion

Kórházak amik szerintem szóba jöhetnének. Csak ilyen egyházi cuccosok ne legyenek mert megborulok c:
Bár nem tudom kivel kellene felvenni ott a kapcsolatot, mondjuk egy ilyen "akció" lehet  kapna egy kis média szerepet, ami még többeket ösztönözne erre.
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

Franky2Ster

A rákos gyerekekért alapítványnak én is szívesen bányásznák mert azt ha az ember gyereke rákos azt az érzést elmondani nem lehet.Azt csak az tudja aki átélte.Itt a családba egy 6 éves kislány hyógyúlt ki a leukémiából.

carobi

Tetszik az ötlet, támogatom, de valaki nézzen utána a jogi oldalának, mielőtt belevágunk.
Nehogy pénzmosásnak vagy valami adó kibúvónak vegyék a jó szándékot.
Egy kérdés, egy cégnek crypto számlája lehet-e amire adományokat fogadhat, magyarországon ?
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

Turcy086

Nagyon jó kezdeményezés!
Én két hete gondoltam ilyesmire amikor a hármas ikrek születése volt: http://hvg.hu/itthon/20171219_Emberi_mulasztas_harmas_ikrek_edesanya_halal_tragedia

Csak ugye kérdés, hogy pl. elöbb említett rákos gyerekekért alapítványnak ezt hogyan terjesztenénk elő?

Székely Vegán

Idézetet írta: carobi Dátum január 01, 2018, 12:09:52 DÉLUTÁN
Tetszik az ötlet, támogatom, de valaki nézzen utána a jogi oldalának, mielőtt belevágunk.
Nehogy pénzmosásnak vagy valami adó kibúvónak vegyék a jó szándékot.
Egy kérdés, egy cégnek crypto számlája lehet-e amire adományokat fogadhat, magyarországon ?


Mi csak adunk. Az elszámolásért az illető szervezetek vagy személyek a felelősek.
Bárkinek lehet kripto "számlája", nem is igazán számít, a lényeg hogy úgyis majd forintra vagy euróra váltják és úgy könyvelik el ahogy a többi más adományt is.
De azért kell ezt így csinálni hogy ismerkedjenek az emberek a kripto pénzekkel, terjedejen a hír.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ


exertech001


czpitti

Na végre egy igen okos ötlet.Támogatom a dolgot utána is kérdezek holnap a jogi részének ha hazajott az ugyvédem a telelésből.

Franky2Ster

Én azt mondom vágjunk bele!
A daganatos rákos gyerekek segítésével lehetne is kezdeni.

http://www.daganatos.hu/?gclid=CjwKCAiAm7LSBRBBEiwAvL1-L-2cZ8J2NTZtMcgW5C-NSUJipjzVYqTCtmKf-nhtFS_PK1D0MsOmCxoCQL4QAvD_BwE

Itt az oldalon van egy e-mail cím aki jól tud fogalmazni az írhatna a csapat nevében egy levelet,hogy az alapítványnak mi is a tehendője. És meg is lehetne kezdeni az adakozást.  8)

Turcy086

Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.

hoppus

Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 03, 2018, 02:13:46 DÉLUTÁN
Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.


ez egy egészen jó ötlet

Franky2Ster

Igen ha legalább híre menne a dolognak!  :)

videoboy


exertech001

Idézetet írta: hoppus Dátum január 05, 2018, 08:23:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 03, 2018, 02:13:46 DÉLUTÁN
Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.


ez egy egészen jó ötlet
Sőt! Remek ötlet!

Székely Vegán

Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 03, 2018, 02:13:46 DÉLUTÁN
Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.


Kik ezek az emberek és hogy lehet kapcsolatba kerülni velük?
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Arkenso

Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 03, 2018, 02:13:46 DÉLUTÁN
Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.

1 éve sem értettem, hogy miért nem lehet csendben bányászni?
Miért akarjátok annál hamarabb a nyakatokba kapni a hatóságokat, mint, ahogy maguktól megtalálnak majd:)
Szerepeljen már mindenki tévében ér rádióban, aztán meg majd jön a panasz, hogy meghurcolnak és stb :)

Nincs bajom az adakozással, de ha adakozni akarsz akkor menj oda a perselyhez és dobj bele amennyit gondolsz, vagy utalj át X ezret egy számlaszámra.

Az nem hiszem, hogy jelenleg nagy segítség lenne egy alapítványnak, ha bajlódnia kellene kriptopénzekkel.

Majd 5 év múlva térjetek vissza rá :)

Turcy086

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum január 07, 2018, 03:54:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 03, 2018, 02:13:46 DÉLUTÁN
Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.


Kik ezek az emberek és hogy lehet kapcsolatba kerülni velük?

Rádió1-en (Magyarország vezető rádiója) Balázsék c. műsort vezetik reggelente. Előtte Morning show volt ClassFM-en, előtte pedig Danubiuson reggeli show. Elég jó a rádiós lefedettségük, milliós hallgatottság. Andy Vajnáé a sáv tehát... (nem akarom politikát belevonni csak ezt jó tudni)

elbandi

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 07, 2018, 04:32:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 03, 2018, 02:13:46 DÉLUTÁN
Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.

1 éve sem értettem, hogy miért nem lehet csendben bányászni?
Miért akarjátok annál hamarabb a nyakatokba kapni a hatóságokat, mint, ahogy maguktól megtalálnak majd:)
Szerepeljen már mindenki tévében ér rádióban, aztán meg majd jön a panasz, hogy meghurcolnak és stb :)

Nincs bajom az adakozással, de ha adakozni akarsz akkor menj oda a perselyhez és dobj bele amennyit gondolsz, vagy utalj át X ezret egy számlaszámra.

Az nem hiszem, hogy jelenleg nagy segítség lenne egy alapítványnak, ha bajlódnia kellene kriptopénzekkel.

Majd 5 év múlva térjetek vissza rá :)
aztan majd a paptol a komuvesig, boldog-boldogtalan banyat akar csinalni, mert hallotta Balazsektol hogy azzal havi 100k-t lehet keresni.
ha gpu elado lennek lehet ezt csinalnam, a kereslet az egekig tolna az arakat. :)

de most telleg, most ha Balazsek kihirdetik ezt az miert jo? van magyarorszagon 10 millio banyasz akik nem jarnak ilyen forumokra, nem lehet oket masogy elerni, es akkor elkezdenek majd adakozni? A kezdemenyezes jo, csinaljatok egy nm-es addresst, hirdessetek banyasz forumon (ph, discord boardok, stb) a kezdemenyezest, a penz meg kozos megegyezessel (es minimum M alairassal) el tudjatok kuldeni annak az alapitvanynak akinek akarjatok.

Til

#19
Idézetet írta: Arkenso Dátum január 07, 2018, 04:32:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 03, 2018, 02:13:46 DÉLUTÁN
Sebestyén Balázsék is sokat beszélnek a kriptopénzekről. Átfutott az agyamon, hogy őket is érdemes lenne megkeresni, nem most kezdték és nem egyszer adakoztak/gyűjtöttek így tudják kinek érdemes gyűjteni ill. lehet ismernek is igazgatókat akik hajlandóak lennének belemenni, megspórolva számos levelezést és kommunikációt.
Balázs egyébként érti a technológiát, tudja miről van szó, szerintem segítenének is.

1 éve sem értettem, hogy miért nem lehet csendben bányászni?
Miért akarjátok annál hamarabb a nyakatokba kapni a hatóságokat, mint, ahogy maguktól megtalálnak majd:)
Szerepeljen már mindenki tévében ér rádióban, aztán meg majd jön a panasz, hogy meghurcolnak és stb :)

Nincs bajom az adakozással, de ha adakozni akarsz akkor menj oda a perselyhez és dobj bele amennyit gondolsz, vagy utalj át X ezret egy számlaszámra.

Az nem hiszem, hogy jelenleg nagy segítség lenne egy alapítványnak, ha bajlódnia kellene kriptopénzekkel.

Majd 5 év múlva térjetek vissza rá :)
Egyet kell értsek!
Én is szoktam adakozni, de adakozás előtt meg után , kérjek egy riportot magamról, hogy milyen fasza ember vagyok?
Ha adakozni akarsz,akkor tedd csendben.Jelentkezzen itt ,akinek szüksége van rá, indokolja meg miért, aki meg akar beszáll és szép csendben bányászik.Mikor Vegánt megtépázta a hurrikán, kért valamiféle segítséget, nagy dobra volt verve?Mégis csómóan bányásztunk neki.
Tudjátok kik voltak azok?Senki nem verte nagy dobra.
Jelenleg ,ott tart ez az ország, hogy a fingért is adózni kell.Bannolták a kripto bankkártyákat ez számomra nagy érvágás ,mert el lettem vágva a köldökzsinórral a pénzrendszertől.Majd hülye leszek SEPA-val pénzt küldeni.Nyugodjatok meg figyelik a pár 10 ezer forintos mozgásokat is.
Ha a NAV kimegy szomszéd Piroska nénihez ,hogy miért alkalmaz illegálisan embereket ,hogy leszedjék neki az almáját, akkor pont egy ilyen egyszerű digitálisan lekövethető, tárolható, rendszerezhető dolgot ne tárolna és figyelne?Egyébként egy csomó youtube-ost feljelentenek, hogy nem adózik és el is indul az eljárás.Nálunk a NAV nem a nagyhalakra utazik.Nálunk a kisemberek a vadak.Én biztos, hogy kussba leszek, "nem bányászok és éppen csak egy kiflirevalót keresek". Szomorú ,de ez van!Persze kell terjeszteni a kriptok elterjedését , mert az csak jó nekünk, minél több ember teszi be a pénzét nekünk annál jobb, de azért figyeljünk oda hogy tesszük ezt.Azért Vegánt illene felvilágosítani, hogy Sebestyén Balázs Magyarország egyik legnépszerűbb  műsorvezetője, ha nem a legnépszerűbb. Ne akarjunk mindjárt ágyúval verébre vadászni.
C:\> del c:\command.com