Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 16 Vendégek van a témában

Til

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum június 07, 2018, 09:26:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum június 07, 2018, 09:09:49 DÉLUTÁN
http://www.kepfeltolto.eu/images/2018/06/07/DSC_0709.jpg
http://www.kepfeltolto.eu/images/2018/06/07/DSC_0710.jpg
A képeken egy bejegyzett hivatalos Eon szakember munkáját lehet látni.
Még szerencse, hogy épp itthon voltam , mikor egyik pillanatról a másikra leálltak a bányagépek. Kimentem a villanyórához, gondoltam leverte valami a megszakítót. A megszakító be volt kapcsolva , viszont a mellékágak biztosíték táblájából tűz csapott ki. Azonnal lekapcsoltam a villanyóránál. Szétszedtem a mellékmegszakítókat azt hittem azzal van a baj. Aztán a hiba maradt , rövidzár.Mondom szétszedem a csoda szigetelő szalagját mi van alatta.
Na itt jön ami a képeken látszik.Ez a vadbarom felszerelte úgy az új villanyórát és engedélyt adott a hálózat használatára , hogy valami idióta ugyancsak szaki , közösítette a réz vezetéket az aluminiummal. Az alu vezeték szétolvadt , megrágta a réz vezeték köpenyét is. Majd csinált egy jó nagy zárlatot , a falon látszik a lángcsóva nyoma.Már úgy érzem , senkire nem merek rábízni semmit.Magam kell szereljek mindent. A kókány k_rva anyjukat.Szerencsére nem lett semmi baj, kártyák jól vannak.

Egyértelműen hibás kötés okozta.
Gondolom újra őt hívod, hogy csinálja meg.
A legtöbb pancser, úgyhogy megcsináltam magam. Wago dugók meg Wago Alu plus paszta. Pár hónap után meg áthúzom az alu vezetéket és cserélem rézre plusz kiépítek egy új 16A ágat a gépeknek.Valamint átnézem és lecserélem a házban levő kötéseknél a szigetelőszalag rengeteget is wagora.Akkor már nyugodt leszek.
C:\> del c:\command.com


Til

C:\> del c:\command.com

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Til Dátum június 09, 2018, 07:02:42 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum június 08, 2018, 09:11:44 DÉLUTÁN
hoppácska.
első villamos hiba a rigemben :D

http://kepkuldes.com/images/47c00866b8b6641e6116446340dc03bd.jpg
Meg lehet tudni a táp típusát? Milyen kártyát hajtottál vele?

Persze.
EVGA 750 és 2 db asus 1060 strix kártya riser-ét látta el árammal ez a kábel. szóló bányászat mellett. egész biztos gyári hibáról lehet szó, mert nem volt túlterhelve.
feltehetően a tápban lévő modul érintkezője nem volt a helyén. ez okozhatta a melegedést.

kb 1 év alatt alakult ki a hiba

littleNorbi

Sziasztok!
Kezdtek kifogyni a SATA kábelekből. Ilyen átalakítóval (https://goo.gl/rmFmHJ) táplálható a riser?

kidface



berci01

#1287
Sziasztok, nem talaltam jobban kapcsolodo topikot. Valaki intezett mar versenypiacon aramot maganak/cegenek? Akinek van ebben tapasztalata, tud ebben tanacsot adni? Hogy mukodik ez? Kihez kell fordulni? Milyen arakat lehet realisan elerni?
Azzal tisztaban vagyok, h van kulon az aram dija es a rendszerhasznalati dij. A rendszerhasznalati dij szabalyozott, igy az most nem is erdekes. Engem kifejezetten az aram ara erdekel. Pl lehet engedmenyt elerni, ha 1 evre elore kifizetem a lekotott mennyiseget? Vagy van kulonbseg idoszakok kozott? Milyen eves mennyiseg, ahol mar komolyan vesznek es tenyleg jo arat adnak? Evesitve parszaz megawatt mar ilyen? Barmi egyeb hasznos info? Mely szereploket lehet erdemes megkeresni?


Koszi elore is a segitseget!

Gyaloggalopp

Idézetet írta: berci01 Dátum szeptember 02, 2018, 09:32:24 DÉLELŐTT
Sziasztok, nem talaltam jobban kapcsolodo topikot. Valaki intezett mar versenypiacon aramot maganak/cegenek? Akinek van ebben tapasztalata, tud ebben tanacsot adni? Hogy mukodik ez? Kihez kell fordulni? Milyen arakat lehet realisan elerni?
Azzal tisztaban vagyok, h van kulon az aram dija es a rendszerhasznalati dij. A rendszerhasznalati dij szabalyozott, igy az most nem is erdekes. Engem kifejezetten az aram ara erdekel. Pl lehet engedmenyt elerni, ha 1 evre elore kifizetem a lekotott mennyiseget? Vagy van kulonbseg idoszakok kozott? Milyen eves mennyiseg, ahol mar komolyan vesznek es tenyleg jo arat adnak? Evesitve parszaz megawatt mar ilyen? Barmi egyeb hasznos info? Mely szereploket lehet erdemes megkeresni?


Koszi elore is a segitseget!

szia!

a cégnél ahol dolgozom van erre üzletkötő. sajnos a részleteket nem tudom. mi 1600-2300 KW/nap fogyasztást produkálunk.  mivel vezérelt (régen éjszakai) áramot is ugyanazon a területen használhatjuk....  így változó, de 28-36 ft/KW az áram ára.

sajna csak ennyit tudtam segíteni. a részletekre nem látok rá.

Til

Nálam van vezérelt áram, annak olcsóbb az ára, mint az általánosnak. A vezérlet ágra, csak és kizárólag olyan fogyasztó köthető ami megszakítás nélkül üzemel, tehát dugvilla nélkül. Ez többek között egy villanybojler lehet. Mivel a vezérelt áramot a nap bármely időtartamában többször is szakaszosan lökhetik, ezért oda rákötni pl rigeket nem szerencsés és persze tilos is. A vezérlet áramot akkor küldik, mikor a transzformátor állomásokon felhalmozódik egyfajta többlet jelentkezik.A működését nem bogarásztam ki pontosan ,hogyan miként ,de nagy vonalakban hasonló dologról van szó.Napi kb 8-10 órát adnak vezérelten szakaszos időközökben. A vezérelt ágra is lehet természetesen rigeket feketén rákötni, egy ssr relé stb. átkapcsoló áramkör segítségével, (van erre kész eszköz), ilyenkor átkapcsol vezéreltre mikor ott van áram, mikor nincs, megszakítás nélkül visszatesz hálózatra. Viszont, ha egy áramolvasás alkalmával vagy egyéb módon , feljelentés, szúrópróba szerinti ellenőrzés stb az áramszolgáltató észreveszi, akkor magas büntetés jár. Az áramlopást meg büntetik , Lajos is ült emiatt. :)
Aki elég tetemes mennyiséget fogyaszt az leszerződhet egyedi elbírálás alapján az áramszolgáltatóval egy kialkudott/csökkentett áramdíj mellett.A tetemes mennyiség nem hinném, hogy havi 50 esetleg 100 ezres számlánál kezdődik.
C:\> del c:\command.com

mov ax,0

Sziasztok!

Csak érdekességként írom meg, hogy pont 3 fázis bevezetés közben vagyok, most még 1x 32A van.

A vill. szerelő mindenáron meg akar győzni arról, hogy a számítógépek nem fogyasztanak sokat.
Pedig kinyomtatott táblázatot mutogatok neki, meg hát mondom, nyáron 2x már lecsaptuk a főbiztosítékot nem véletlenül bővítek.

Majd rájön.
Addig el nem engedem amíg szépen el nem osztja nekem a fázisokat, hogy jusson energia mindenhova.
3x16A lesz első körben. Ennek a bővítési díja ~73E ft volt az ELMŰ felé, amperenként 4572 fizetendő.


Til

#1291
Idézetet írta: mov ax,0 Dátum szeptember 03, 2018, 10:29:28 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Csak érdekességként írom meg, hogy pont 3 fázis bevezetés közben vagyok, most még 1x 32A van.

A vill. szerelő mindenáron meg akar győzni arról, hogy a számítógépek nem fogyasztanak sokat.
Pedig kinyomtatott táblázatot mutogatok neki, meg hát mondom, nyáron 2x már lecsaptuk a főbiztosítékot nem véletlenül bővítek.

Majd rájön.
Addig el nem engedem amíg szépen el nem osztja nekem a fázisokat, hogy jusson energia mindenhova.
3x16A lesz első körben. Ennek a bővítési díja ~73E ft volt az ELMŰ felé, amperenként 4572 fizetendő.
Nálam jelenleg 1x16 amper van és az 1800w-os állandó fogyasztásom mellett még belefér egy nagyteljesítményű fogyasztó 1-2 órás használata.(2kw mosó vagy mosogatógép.)Viszont nemrég cseréltem a mellék/lakáselosztó kismegszakítóit és kötöttem be normálisan a korábbi szerelő hanyag munkáját.ETI kismegszakítókat használtam , a rigekhez B16 -ot raktam. A fő kismegszakító az óránál egy ősrégi bakony művek B16.Az volt a lakáselosztóban is, de gondoltam, ha már kötözgetek, akkor kap egy normális elosztódobozt és márkás kismegszakítót.Itt jön a lényeg:
Amikor bekötöttem az ETI-ket és üzem alá helyeztem a rendszert azonnal lecsapott a rigekhez kötött megszakító.Nyomozás után rájöttem, hogy minden a legnagyobb rendben van bekötve , ezért kihúztam a rigeket a konnektorból.A fő megszakítót felkapcsolva nem oldott le az ETI sem ennek hatására. Majd , ha újra lekapcsoltam a biztosítékot, a jelenség ugyanaz maradt.Mindig lecsapott ez új ETI. Töprengés és utánajárás után megvilágosodtam, hogy a tápoknak főleg az aktív pfc védelemmel ellátottaknak nagy az indítóáramuk. Mivel nekem 4db nagyteljesítményű tápom van 750-850W, ezért hirtelen amikor megkapják a betápot, míg a pufferkondik fel nem töltődnek ,nagy áramot vesznek fel. (In rush current)Lekapcsoltam a tápok hátoldalán a kapcsolókat , kismegszakító le, majd felkapcs és a tápokat sorra egyenként bekapcsoltam.Nem kellett várnom a kapcsolások között , ahogy kapcsoltam az elsőt már kapcsoltam is a következőt.Ekkor a megszakító teljesen korrektül viselkedett felkapcsolva maradt.Elviekben használhatna az ember C jelű kismegszakítót ennek kivédésére.Nálam most maradt az egyenkénti kapcsolgatás.Próbáltam a tápokat más sorrendben is és egyenként is, hátha valamelyik táp hibás. A tápok EVGA márkák. A minőségi tápokban használnak az In rush jelenségre különféle megoldású áramköröket, most vagy az van, hogy az EVGA ebben gyengélkedik vagy ténylegesen ez nagyteljesítményű tápok sajátossága (több darab 1 kismegszakítón).
Gondoltam megosztom , hátha más is találkozott már ezzel és nem értette a mikéntjét vagy érdekli a dolog.
C:\> del c:\command.com

elbandi

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 03, 2018, 10:52:15 DÉLELŐTT
Amikor bekötöttem az ETI-ket és üzem alá helyeztem a rendszert azonnal lecsapott a rigekhez kötött megszakító.Nyomozás után rájöttem, hogy minden a legnagyobb rendben van bekötve , ezért kihúztam a rigeket a konnektorból.A fő megszakítót felkapcsolva nem oldott le az ETI sem ennek hatására. Majd , ha újra lekapcsoltam a biztosítékot, a jelenség ugyanaz maradt.Mindig lecsapott ez új ETI. Töprengés és utánajárás után megvilágosodtam, hogy a tápoknak főleg az aktív pfc védelemmel ellátottaknak nagy az indítóáramuk. Mivel nekem 4db nagyteljesítményű tápom van 750-850W, ezért hirtelen amikor megkapják a betápot, míg a pufferkondik fel nem töltődnek ,nagy áramot vesznek fel. (In rush current)Lekapcsoltam a tápok hátoldalán a kapcsolókat , kismegszakító le, majd felkapcs és a tápokat sorra egyenként bekapcsoltam.Nem kellett várnom a kapcsolások között , ahogy kapcsoltam az elsőt már kapcsoltam is a következőt.Ekkor a megszakító teljesen korrektül viselkedett felkapcsolva maradt.Elviekben használhatna az ember C jelű kismegszakítót ennek kivédésére.Nálam most maradt az egyenkénti kapcsolgatás.Próbáltam a tápokat más sorrendben is és egyenként is, hátha valamelyik táp hibás. A tápok EVGA márkák. A minőségi tápokban használnak az In rush jelenségre különféle megoldású áramköröket, most vagy az van, hogy az EVGA ebben gyengélkedik vagy ténylegesen ez nagyteljesítményű tápok sajátossága (több darab 1 kismegszakítón).
Gondoltam megosztom , hátha más is találkozott már ezzel és nem értette a mikéntjét vagy érdekli a dolog.
probald meg ilyennel osszekotni a tapokat: https://www.ebay.com/itm/Power-Supply-Adapter-Connector-Dual-Triple-Relay-Adapter-Link-Multiple-add-2PSU/122824223909?epid=692210011&hash=item1c98e4eca5:g:PqQAAOSwfVhZ5EqN


ez talan ad neki eleg delayt indulaskor

Til

Idézetet írta: elbandi Dátum szeptember 04, 2018, 02:09:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 03, 2018, 10:52:15 DÉLELŐTT
Amikor bekötöttem az ETI-ket és üzem alá helyeztem a rendszert azonnal lecsapott a rigekhez kötött megszakító.Nyomozás után rájöttem, hogy minden a legnagyobb rendben van bekötve , ezért kihúztam a rigeket a konnektorból.A fő megszakítót felkapcsolva nem oldott le az ETI sem ennek hatására. Majd , ha újra lekapcsoltam a biztosítékot, a jelenség ugyanaz maradt.Mindig lecsapott ez új ETI. Töprengés és utánajárás után megvilágosodtam, hogy a tápoknak főleg az aktív pfc védelemmel ellátottaknak nagy az indítóáramuk. Mivel nekem 4db nagyteljesítményű tápom van 750-850W, ezért hirtelen amikor megkapják a betápot, míg a pufferkondik fel nem töltődnek ,nagy áramot vesznek fel. (In rush current)Lekapcsoltam a tápok hátoldalán a kapcsolókat , kismegszakító le, majd felkapcs és a tápokat sorra egyenként bekapcsoltam.Nem kellett várnom a kapcsolások között , ahogy kapcsoltam az elsőt már kapcsoltam is a következőt.Ekkor a megszakító teljesen korrektül viselkedett felkapcsolva maradt.Elviekben használhatna az ember C jelű kismegszakítót ennek kivédésére.Nálam most maradt az egyenkénti kapcsolgatás.Próbáltam a tápokat más sorrendben is és egyenként is, hátha valamelyik táp hibás. A tápok EVGA márkák. A minőségi tápokban használnak az In rush jelenségre különféle megoldású áramköröket, most vagy az van, hogy az EVGA ebben gyengélkedik vagy ténylegesen ez nagyteljesítményű tápok sajátossága (több darab 1 kismegszakítón).
Gondoltam megosztom , hátha más is találkozott már ezzel és nem értette a mikéntjét vagy érdekli a dolog.
probald meg ilyennel osszekotni a tapokat: https://www.ebay.com/itm/Power-Supply-Adapter-Connector-Dual-Triple-Relay-Adapter-Link-Multiple-add-2PSU/122824223909?epid=692210011&hash=item1c98e4eca5:g:PqQAAOSwfVhZ5EqN


ez talan ad neki eleg delayt indulaskor
Köszi , ismerem ezt a megoldást. Nem használható sajna, mivel be sem kell kapcsolnom a gépet, csak elég annyi, hogy a tápok megkapják az áramot. Nem kell elindulnia a tápoknak, akkor is leold.
C:\> del c:\command.com

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 03, 2018, 09:15:34 DÉLELŐTT
Nálam van vezérelt áram, annak olcsóbb az ára, mint az általánosnak. A vezérlet ágra, csak és kizárólag olyan fogyasztó köthető ami megszakítás nélkül üzemel, tehát dugvilla nélkül. Ez többek között egy villanybojler lehet. Mivel a vezérelt áramot a nap bármely időtartamában többször is szakaszosan lökhetik, ezért oda rákötni pl rigeket nem szerencsés és persze tilos is. A vezérlet áramot akkor küldik, mikor a transzformátor állomásokon felhalmozódik egyfajta többlet jelentkezik.A működését nem bogarásztam ki pontosan ,hogyan miként ,de nagy vonalakban hasonló dologról van szó.Napi kb 8-10 órát adnak vezérelten szakaszos időközökben. A vezérelt ágra is lehet természetesen rigeket feketén rákötni, egy ssr relé stb. átkapcsoló áramkör segítségével, (van erre kész eszköz), ilyenkor átkapcsol vezéreltre mikor ott van áram, mikor nincs, megszakítás nélkül visszatesz hálózatra. Viszont, ha egy áramolvasás alkalmával vagy egyéb módon , feljelentés, szúrópróba szerinti ellenőrzés stb az áramszolgáltató észreveszi, akkor magas büntetés jár. Az áramlopást meg büntetik , Lajos is ült emiatt. :)
Aki elég tetemes mennyiséget fogyaszt az leszerződhet egyedi elbírálás alapján az áramszolgáltatóval egy kialkudott/csökkentett áramdíj mellett.A tetemes mennyiség nem hinném, hogy havi 50 esetleg 100 ezres számlánál kezdődik.

ezt én értem. és tudom is.
de hogy jön bele az üzleti nagyfogyasztós hozzászólásomhoz? .D
gyanítom, hogy az kicsit másképp működik

Til

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum szeptember 04, 2018, 07:51:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 03, 2018, 09:15:34 DÉLELŐTT
Nálam van vezérelt áram, annak olcsóbb az ára, mint az általánosnak. A vezérlet ágra, csak és kizárólag olyan fogyasztó köthető ami megszakítás nélkül üzemel, tehát dugvilla nélkül. Ez többek között egy villanybojler lehet. Mivel a vezérelt áramot a nap bármely időtartamában többször is szakaszosan lökhetik, ezért oda rákötni pl rigeket nem szerencsés és persze tilos is. A vezérlet áramot akkor küldik, mikor a transzformátor állomásokon felhalmozódik egyfajta többlet jelentkezik.A működését nem bogarásztam ki pontosan ,hogyan miként ,de nagy vonalakban hasonló dologról van szó.Napi kb 8-10 órát adnak vezérelten szakaszos időközökben. A vezérelt ágra is lehet természetesen rigeket feketén rákötni, egy ssr relé stb. átkapcsoló áramkör segítségével, (van erre kész eszköz), ilyenkor átkapcsol vezéreltre mikor ott van áram, mikor nincs, megszakítás nélkül visszatesz hálózatra. Viszont, ha egy áramolvasás alkalmával vagy egyéb módon , feljelentés, szúrópróba szerinti ellenőrzés stb az áramszolgáltató észreveszi, akkor magas büntetés jár. Az áramlopást meg büntetik , Lajos is ült emiatt. :)
Aki elég tetemes mennyiséget fogyaszt az leszerződhet egyedi elbírálás alapján az áramszolgáltatóval egy kialkudott/csökkentett áramdíj mellett.A tetemes mennyiség nem hinném, hogy havi 50 esetleg 100 ezres számlánál kezdődik.

ezt én értem. és tudom is.
de hogy jön bele az üzleti nagyfogyasztós hozzászólásomhoz? .D
gyanítom, hogy az kicsit másképp működik
Te írtad a hozzászólásodban , hogy nálatok is van vezérlet áram.Nem a Te hozzászólásodhoz szóltam hozzá, ha visszaolvasod minden látható is.Akkor ugyanígy idéztem volna. A kérdezőnek írtam, meg úgy nagy általánosságban a vezérlet áramról, hogy nekem is van és hogyan működik.Vagy gyanúsításnak esetleg rágalomnak vetted? :D
C:\> del c:\command.com

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 04, 2018, 08:38:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum szeptember 04, 2018, 07:51:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 03, 2018, 09:15:34 DÉLELŐTT
Nálam van vezérelt áram, annak olcsóbb az ára, mint az általánosnak. A vezérlet ágra, csak és kizárólag olyan fogyasztó köthető ami megszakítás nélkül üzemel, tehát dugvilla nélkül. Ez többek között egy villanybojler lehet. Mivel a vezérelt áramot a nap bármely időtartamában többször is szakaszosan lökhetik, ezért oda rákötni pl rigeket nem szerencsés és persze tilos is. A vezérlet áramot akkor küldik, mikor a transzformátor állomásokon felhalmozódik egyfajta többlet jelentkezik.A működését nem bogarásztam ki pontosan ,hogyan miként ,de nagy vonalakban hasonló dologról van szó.Napi kb 8-10 órát adnak vezérelten szakaszos időközökben. A vezérelt ágra is lehet természetesen rigeket feketén rákötni, egy ssr relé stb. átkapcsoló áramkör segítségével, (van erre kész eszköz), ilyenkor átkapcsol vezéreltre mikor ott van áram, mikor nincs, megszakítás nélkül visszatesz hálózatra. Viszont, ha egy áramolvasás alkalmával vagy egyéb módon , feljelentés, szúrópróba szerinti ellenőrzés stb az áramszolgáltató észreveszi, akkor magas büntetés jár. Az áramlopást meg büntetik , Lajos is ült emiatt. :)
Aki elég tetemes mennyiséget fogyaszt az leszerződhet egyedi elbírálás alapján az áramszolgáltatóval egy kialkudott/csökkentett áramdíj mellett.A tetemes mennyiség nem hinném, hogy havi 50 esetleg 100 ezres számlánál kezdődik.

ezt én értem. és tudom is.
de hogy jön bele az üzleti nagyfogyasztós hozzászólásomhoz? .D
gyanítom, hogy az kicsit másképp működik
Te írtad a hozzászólásodban , hogy nálatok is van vezérlet áram.Nem a Te hozzászólásodhoz szóltam hozzá, ha visszaolvasod minden látható is.Akkor ugyanígy idéztem volna. A kérdezőnek írtam, meg úgy nagy általánosságban a vezérlet áramról, hogy nekem is van és hogyan működik.Vagy gyanúsításnak esetleg rágalomnak vetted? :D


nem. semmi problémám vele.
nálam minden legálisan üzemel.

villanyszerelő vagyok, ilyenekkel nem szórakoznák.

Til

Sziasztok!Van egy 850w-os EVGA tápom, ami félig moduláris. A tápból kijön direktben egy 8pines ág a CPU-nak ,amit jelenleg használok.A moduláris részén csatlakoztatható további 1 CPU 8 pin-es ág. Kérdésem, hogy erre ráköthetek e egy 8 pines videókártyát, természetesen átalakított csatlakozóval a helyes lábkiosztást figyelembe véve(12V ,Ground). Tudja valaki vagy próbálta már, hogy az az ág ugyanúgy viselkedik mint egy pcie?Köszi
C:\> del c:\command.com

zsombor1

Én most rendeltem egy ilyet:
https://www.aliexpress.com/item/EPS-CPU-12V-8-Pin-to-Dual-8-6-2-Pin-PCIE-Adapter-Power-Supply-Cable/32887141679.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f284c4dpPvBYQ

Erre két kártya is rámegy. Azt már nem tudom, hogy bírja e majd.
Én is kíváncsi vagyok, hogy van e olyan aki használt már ilyet.

littleNorbi

#1299
Idézetet írta: zsombor1 Dátum október 18, 2018, 05:55:23 DÉLUTÁN
Én most rendeltem egy ilyet:
https://www.aliexpress.com/item/EPS-CPU-12V-8-Pin-to-Dual-8-6-2-Pin-PCIE-Adapter-Power-Supply-Cable/32887141679.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f284c4dpPvBYQ

Erre két kártya is rámegy. Azt már nem tudom, hogy bírja e majd.
Én is kíváncsi vagyok, hogy van e olyan aki használt már ilyet.

Szia. Ilyet használok riser áramellátásra már kb. egy hónapja, és eddig tökéletesen működik.