Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 25 Vendégek van a témában

zsombor1

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 16, 2018, 08:53:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zsombor1 Dátum november 16, 2018, 05:14:34 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Adott egy hp alaplap. ( https://hu.empowerlaptop.com/p/hp-462431-001-motherboard-w1711/ )
Van rajta egy hosszú fekete PCIE, 16-os, egy hosszú fehér PCIE, 4-es ás egy rövid PCIE, 1-es. A problémám az, hogy ha mindháromba csatlakoztatok videokártyát, riserrel, windiws kék halál és újraindul a gép. Amikor még nincs telepítve a driver, látja a windows mindhárom kártyát, de driver telepítés és patch.elés után, amikor újraindul, akkor hal meg.

Valakinek van tapasztalata ilyen géppel, alaplappal?

bios beállítás. bányászatra optimalizálni az alaplapot.

ui.: amennyiben a slottok tényleg a felsoraltaknak megfelelőek

Sajnos biosban nem találtam semmi bányászatra utaló beállítást.

Gyaloggalopp

Idézetet írta: zsombor1 Dátum november 16, 2018, 09:00:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 16, 2018, 08:53:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zsombor1 Dátum november 16, 2018, 05:14:34 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Adott egy hp alaplap. ( https://hu.empowerlaptop.com/p/hp-462431-001-motherboard-w1711/ )
Van rajta egy hosszú fekete PCIE, 16-os, egy hosszú fehér PCIE, 4-es ás egy rövid PCIE, 1-es. A problémám az, hogy ha mindháromba csatlakoztatok videokártyát, riserrel, windiws kék halál és újraindul a gép. Amikor még nincs telepítve a driver, látja a windows mindhárom kártyát, de driver telepítés és patch.elés után, amikor újraindul, akkor hal meg.

Valakinek van tapasztalata ilyen géppel, alaplappal?

bios beállítás. bányászatra optimalizálni az alaplapot.

ui.: amennyiben a slottok tényleg a felsoraltaknak megfelelőek

Sajnos biosban nem találtam semmi bányászatra utaló beállítást.
Az nincs is odaírva, hogy bányász beállítás.
De talán gen1 vagy gen2 re tenni a pci express slottot

Pár videót nézz meg a youtube-n

LexyGuru

Üdv mindenkinek

Nemrég olvasgatam utánna ,  és egy tőmkele videot meg néztem a bányászattal kapcsolatban.
És mindehol mást mondtak irtak.

Gépem:

ASUS Strix x-470-f
AMD Ryzren 7 1800x
Geil evo 16GB DDR 4   3000
AMD R7 360  OC

Kérdésem az  llenne  hogy 0/24 megy  a  gépem
És mikor nem használom lehetnne e  bánya gépként  használlni
És mivel  progi, os, és kb mennyit lehet vele keresni ?

válaszotokat előre   is köszönöm






Maarki

Idézetet írta: LexyGuru Dátum november 30, 2018, 03:20:36 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek

Nemrég olvasgatam utánna ,  és egy tőmkele videot meg néztem a bányászattal kapcsolatban.
És mindehol mást mondtak irtak.

Gépem:

ASUS Strix x-470-f
AMD Ryzren 7 1800x
Geil evo 16GB DDR 4   3000
AMD R7 360  OC

Kérdésem az  llenne  hogy 0/24 megy  a  gépem
És mikor nem használom lehetnne e  bánya gépként  használlni
És mivel  progi, os, és kb mennyit lehet vele keresni ?

válaszotokat előre   is köszönöm



Szia.

Nem bantasbol de kb semmit. Tobb a villany mint amit termel. De a szakik pontosan el tudjak magyarazni :/

Gyaloggalopp

#4564
Idézetet írta: Maarki Dátum november 30, 2018, 05:06:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LexyGuru Dátum november 30, 2018, 03:20:36 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek

Nemrég olvasgatam utánna ,  és egy tőmkele videot meg néztem a bányászattal kapcsolatban.
És mindehol mást mondtak irtak.

Gépem:

ASUS Strix x-470-f
AMD Ryzren 7 1800x
Geil evo 16GB DDR 4   3000
AMD R7 360  OC

Kérdésem az  llenne  hogy 0/24 megy  a  gépem
És mikor nem használom lehetnne e  bánya gépként  használlni
És mivel  progi, os, és kb mennyit lehet vele keresni ?

válaszotokat előre   is köszönöm



Szia.

Nem bantasbol de kb semmit. Tobb a villany mint amit termel. De a szakik pontosan el tudjak magyarazni :/

szia!
A google 0,02 másodperc alatt megmondta :)
Tessék :  https://www.miningbenchmark.net/calculator1.php?idcarte=127
Éves bevételed -39 dollár.

Jellemzően nem processzorral bányásznak. Előtérben vannak a videó kártyás gépek. Ilyenek.: https://www.google.hu/search?q=eth+miner&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiin5-d-_3eAhUEsaQKHTH4BTYQ_AUIDigB&biw=1920&bih=969

Jelen pillanatban szegénység van, és nem igazán éri meg bányászni.
Ha van kérdésed írd nyugodtan.

A AMD R7 360 vga kártyád nem ismerem. azt megmondják a többiek :) Talán 15 mhs. https://www.cryptocompare.com/mining/amd/strix-radeon-r7-370-eth-15-mhs/


kagabor

Hasonlón gondolkodtam én is, mint az utolsó kérdező. Nekem is napi 24-ben megy a számítógépem a torrent miatt, és ezért fut is rajt egy JSE Coin bányász böngésző. Napi kb. 20 HUF-nyi értéket bányászik, ami nevetséges lehet a ti mércétekkel mérve. :D
De ha indítanék rajt GPU-val egy bányászatot, akkor az áramfogyasztásom a torrent miatt már úgyis be van kalkulálva. Vagy akkor annyival megnövekedne a fogyasztás?

Profjohnnie

Az áramfogyasztás akkor jelentkezik ha elindítod a GPU-val is a bányászatot. A JSE coin bányászat nemigazán tesz hozzá a fogyasztáshoz max 1-2 wattot.
Csak példaként a géped kb. 50W-ot fogyaszt JSE+torrent közben ha ehhez hozzáteszel pl. egy RX 580-as kártyát ami dolgozik akkor már kb. 200W lesz a fogyasztás.
(a számok csak hozzávetőlegesek a példa kedvéért)

Harvey

Idézetet írta: kagabor Dátum december 08, 2018, 06:47:08 DÉLELŐTT
Hasonlón gondolkodtam én is, mint az utolsó kérdező. Nekem is napi 24-ben megy a számítógépem a torrent miatt, és ezért fut is rajt egy JSE Coin bányász böngésző. Napi kb. 20 HUF-nyi értéket bányászik, ami nevetséges lehet a ti mércétekkel mérve. :D
De ha indítanék rajt GPU-val egy bányászatot, akkor az áramfogyasztásom a torrent miatt már úgyis be van kalkulálva. Vagy akkor annyival megnövekedne a fogyasztás?


Ha legalább 2 kártyával bányászol, akkor hozzávetőleg 300W fogyasztásod lesz óránként.
Ez nagyjából 30$ havi költség.
Jó esetben, pillanatnyilag a felét tudod ennek kibányászni. A fennmaradó villanyszámlát zsebből kell kifizetni.

A beállításokkal járó szopást és a ráfordított időt nem számoltam...

kagabor

Köszönöm, ezzel nem igazán voltam tisztában, habár logikusan hangzik. :) Gondolom ha valaki olyan szerencsés helyzetben van, hogy fillérekért vételezi az áramot, nyugodtan futtathat ilyesmit. Igazság szerint egy közeli ismerősöm akarta lepasszolni nekem a középkategóriás videókártyáját, és azért gondolkodtam el ezen a megoldáson. Meg mert nem terhelem túl a gépemet, PHP programozásra használom, ami egy szövegszerkesztőt jelent, meg néha újratöltök egy-egy weboldalt, így talán még munka közben is futhatna.

zsombor1

Nem találtam jobb helyet, ezért itt kérdezem:
Jártatok már úgy, hogy egy poolon beírtatok egy saját címet(esetemben egy tradeogrés lines cím és cryptoknight pool) és azt láttátok, hogy aktívan bányásznak rá? A kibányászott coin, persze nem érkezik meg az Ogréra....

Tipsz

Sziasztok!


A mai napon újraindítottam a riget és az egyik kártya nem akart újra munkába állni. Afterburner nem látja, csak a GPU-Z (csatolmányban a működő nem működő kártya). Korábban egyszer csinált már ilyet akkor a driver újrarakása megoldotta a gondot, de ez most nem segített.Van valami tippetek mit tudnék még kipróbálni? Járt már valaki hasonlóan?
Tippjeiteket előre is köszönöm!

kasima

Idézetet írta: Tipsz Dátum december 26, 2018, 07:59:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!


A mai napon újraindítottam a riget és az egyik kártya nem akart újra munkába állni. Afterburner nem látja, csak a GPU-Z (csatolmányban a működő nem működő kártya). Korábban egyszer csinált már ilyet akkor a driver újrarakása megoldotta a gondot, de ez most nem segített.Van valami tippetek mit tudnék még kipróbálni? Járt már valaki hasonlóan?
Tippjeiteket előre is köszönöm!


Állítsd le a picsába azt add el a kártyákat vagy játsszál velük :D többre mész :D

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Tipsz Dátum december 26, 2018, 07:59:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!


A mai napon újraindítottam a riget és az egyik kártya nem akart újra munkába állni. Afterburner nem látja, csak a GPU-Z (csatolmányban a működő nem működő kártya). Korábban egyszer csinált már ilyet akkor a driver újrarakása megoldotta a gondot, de ez most nem segített.Van valami tippetek mit tudnék még kipróbálni? Járt már valaki hasonlóan?
Tippjeiteket előre is köszönöm!

Szedd ki az összes kártyát.
Indítsd el magában az alaplapot.
Aztán egyesével pakolod bele a kártyát. Mindegyiknél újraindítás
Ha nem oldja meg, a rizer  elszállt.:)

rendeles44

Üdv mindenkinek!
Én még új vagyok a témában és csak most csatlakoztam a fórumba. Úgy érzem kicsit be kell bányásszam magam ebbe a témába mélyebben és akár létrehozzam a saját kripto bányász gépemet. Ha természetesen vga-val haladok a korral és mindig megvásárolom az újat, akkor megéri még foglalkozni ezzel a dologgal? Egyenlőre ez volna az első kérdésem.  :D

macsi

#4574
Idézetet írta: rendeles44 Dátum január 11, 2019, 09:49:41 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!
Én még új vagyok a témában és csak most csatlakoztam a fórumba. Úgy érzem kicsit be kell bányásszam magam ebbe a témába mélyebben és akár létrehozzam a saját kripto bányász gépemet. Ha természetesen vga-val haladok a korral és mindig megvásárolom az újat, akkor megéri még foglalkozni ezzel a dologgal? Egyenlőre ez volna az első kérdésem.  :D

hobbi opcio:
jo beszallo a banyaszashoz, hashrate es vga arak a padlon. hajra!

profit orientalt opcio:
jelenlegi arfolyamot figyelembe veve az uj banyasz hardver beszerzese 1+ ev alatt fog megterulni. nem ajanlom, hogy belekezdj a banyaszatba, vegyel inkabb coint

Til

Idézetet írta: macsi Dátum január 11, 2019, 10:09:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: rendeles44 Dátum január 11, 2019, 09:49:41 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!
Én még új vagyok a témában és csak most csatlakoztam a fórumba. Úgy érzem kicsit be kell bányásszam magam ebbe a témába mélyebben és akár létrehozzam a saját kripto bányász gépemet. Ha természetesen vga-val haladok a korral és mindig megvásárolom az újat, akkor megéri még foglalkozni ezzel a dologgal? Egyenlőre ez volna az első kérdésem.  :D

hobbi opcio:
jo beszallo a banyaszashoz, hashrate es vga arak a padlon. hajra!

profit orientalt opcio:
jelenlegi arfolyamot figyelembe veve az uj banyasz hardver beszerzese 1+ ev alatt fog megterulni. nem ajanlom, hogy belekezdj a banyaszatba, vegyel inkabb coint
Ha gpu, akkor van az 10+ év is :) sajnos.
C:\> del c:\command.com

rendeles44


Til

Aki már túl van pár ICO vásárláson, az kérem segítsen.Ugye az ICO fázisban megvehetőek a tokenek, utána pedig hamarosan a tőzsdékre is felkerülnek. Ilyenkor ez hogyan zajlik?Az ICO árához képest magasabb vagy alacsonyabb lesz a tőzsdei ára induláskor? Utána mit szoknak csinálni, egyből eladnak?ezzel beesik az árfolyam? A lényeg, hogy láttam benne potenciált, de nem tudtam venni ,mert 10 perc alatt elfogyott minden és az oldal nagyon le volt terhelve esélyem sem volt. Venni szeretnék a tőzsdei bevezetés után, de nem tudom mikor tegyem meg.
C:\> del c:\command.com

willow

Til. Két ico-mról mesélek. Az egyiknél beutaltam a pénzt eth-ba. De mielőtt befejeződött volna az ico, leléptek mindenki pénzével. Ez a hashcard volt. Pedig ez nagyon igéretesnek indult. A másiknál pénzbefizetés eth-ba, lezajlott rendesen az ico. Hurá mondtam én. Ahogy megkaptam a tokeneket, attól kezdve csak esett az ára. Persze hozzáteszem, hogy mindennek elkezdett esni az ára. Most kb semmit nem ér a befektetett összeg. Ez az etheal volt. Bármilyen jónak is néz ki egy ico, ha az árak esnek, akkor az sem lesz nyereséges. Tehát bőven lehet belőle vásárolni az exchangera kerülés után is. No para. Ha meg emelkednek, akkor mindenki megőrül, és bármikor érdemes lesz beszállni. Tudom mindenki a kezdetektől akar kaszálni. De ez nem mindig sikerül. Döntsd el magad, hogyan szeretnéd csinálni. ;)

Gyaloggalopp

Sziasztok!

Nem bányászat téma. Adott egy Filezilla FTP szerverként futó pc. Mivel a hálózat sok routert tartalmaz, nem tudom kívülről elérni.
Próbaképp feldobtam a Logmein Hamachi- progit. amin keresztül mint "helyi hálózat" működik az ftp elérése.
A kérdés van-e ezen szoftveren korlátozás, és mi az? Esetleg van-e hasonló progi amivel ez kivitelezhető.?