Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 103 Vendégek van a témában

Artthur

Kicsit eltértünk a topictól de esetleg valaki próbálta ezt a cuccot 1pci-ból 3-at csinál.
Elgondolkoztam ha hármat alaplapba raksz  rendes 16-os slotba kivezetsz egy ilyet akkor lehet másik 3-at hozzárakni?
https://www.youtube.com/watch?v=F7p6roA8ZCU&t=4s

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Artthur Dátum december 02, 2016, 07:33:15 DÉLUTÁN
Kicsit eltértünk a topictól de esetleg valaki próbálta ezt a cuccot 1pci-ból 3-at csinál.
Elgondolkoztam ha hármat alaplapba raksz  rendes 16-os slotba kivezetsz egy ilyet akkor lehet másik 3-at hozzárakni?
https://www.youtube.com/watch?v=F7p6roA8ZCU&t=4s

nem mutassa mind a 7 kartyat? nem tetszik nekem a dolog. foleg igy hogy meg o is arulja!

Roller

Most jól lent van a ZEC és az ETH is, ilyenkor mi várható? Ezeken kívül valami mást kell majd találni? Miért van ez a tendencia mostanában?

danieru

Idézetet írta: Danika Dátum december 02, 2016, 05:47:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 02, 2016, 01:29:15 DÉLUTÁNmisi rx 470-nel azt jelenti hogy 200 s/h lesz kb

Nálam már most is 194-5 s/h, aminek marhára örülök :)

Vigyázz vele azért. 1216 MHz az OC verzió. Fel lehet húzni az egekbe, de nem éri meg hosszú távon úgy tudom. Tehát ez régen is téma volt, hogy kinyírható így egy kártya. Bár lehet a bányászás kevésbé hajtja meg és nem árt neki. Én is kipróbáltam rövid ideig, de nem akarok kockáztatni.

kidface

Idézetet írta: Danika Dátum december 02, 2016, 06:26:26 DÉLUTÁN
Alaplapba van dugva és úgy flasheltem ahogy Vegán mutatta videóban. 1500as sort másoltam tovább.

Az elejen en is igy nyomtam, de tul nagy lett a fogyasztas!!

GepyMiner

Idézetet írta: Danika Dátum december 02, 2016, 05:47:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 02, 2016, 01:29:15 DÉLUTÁNmisi rx 470-nel azt jelenti hogy 200 s/h lesz kb
Nálam már most is 194-5 s/h, aminek marhára örülök :)
Én is tudnék annyit, de inkább nem hajtom túl a kártyákat, hogy sokáig bírják hosszú távon

GepyMiner

Én is átálltam ETC-re, most ugrott egy nagyot és WhatToMine szerint is az éri meg. Poloniex-en vátom át BTC-re (ZEC-et is) aztán mehet tovább coinbase-re

GepyMiner

#47
Idézetet írta: Roller Dátum december 02, 2016, 04:32:43 DÉLUTÁN
Azt honna döntsem el, hogy mikor mit bányásszak? Minden coin-t át kell váltani BTC-be, mielőtt kivennéd? Miért van ez így? És mire kell figyelni, amikor igyekszel a pénzedhez jutni?
PErpill csak ZEC ETH ETC XMR között váltogatok, és ezeket a beállításokat használom használom:

WhatToMine beállításom rx470-hez

Saját mérések alapján belőttem rx470-hez, más kártyánál is hasonló lehet arányaiban...
Minden nap ránézek és azt bányászom amit épp elöl mutat, és általában rögtön el is adom, kivéve ha épp felfelé megy Poloniex-en.

Kockah

Srácok!

Walletel kapcsolatban már kaptam megfelelő választ ezen a fórumon!

Nem tudom volna értelme pár darab erős CPU-val fel szerelt gépet zec bányászatra állítani ?

És ha igen, akkor hogyan kéne ezt véleményetek szerint tennem ?

Sajnos csak open source OS-ek jöhetnek szóba, Ubuntu illetve Debian!

Ha volna valami ötlet bányász programmal kapcsolatban, és annak beállításával....akkor szívesen fogadnám!

UI: Mindenképpen CPU mining-re szorulok a szerver gépeken ( fizikai gépek ) mivel azok nem rendelkeznek normális GPU-val!

raffiakötö

Idézetet írta: Kockah Dátum december 03, 2016, 02:55:37 DÉLELŐTT
Srácok!

Walletel kapcsolatban már kaptam megfelelő választ ezen a fórumon!

Nem tudom volna értelme pár darab erős CPU-val fel szerelt gépet zec bányászatra állítani ?

És ha igen, akkor hogyan kéne ezt véleményetek szerint tennem ?

Sajnos csak open source OS-ek jöhetnek szóba, Ubuntu illetve Debian!

Ha volna valami ötlet bányász programmal kapcsolatban, és annak beállításával....akkor szívesen fogadnám!

UI: Mindenképpen CPU mining-re szorulok a szerver gépeken ( fizikai gépek ) mivel azok nem rendelkeznek normális GPU-val!

Szerintem nem biztos hogy megéri izomsabb cpu-ban gondolkodni. Egy i5-4460 54e körül indul, ettől az izomsabbak drágábbak. Viszont egy 4460-as 17-19 h/s között bányászik. Akciósan találhatsz rx470-t 65e körül és tud 185 h/s. i7 amit 50-60 h/s tud, de az 96e-től kezdődik kb... Kipróbáltam serveren melóhelyen és 20-25 h/s tud a procija...

Székely Vegán

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 03:37:43 DÉLUTÁN
remelem, hogy a developerek nem engedik, hogy a ZEC meghaljon! hisz nekuk is erdekuk, hogy menjen sok even keresztul hisz BTC rivaliast mondjak benne!

Oh ja, nagy pénz van mögötte, millió dollárokról beszélünk.. nem fog padlót olyan könnyen ilyen háttérrel.. :)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: Roller Dátum december 02, 2016, 04:32:43 DÉLUTÁN
Azt honna döntsem el, hogy mikor mit bányásszak? Minden coin-t át kell váltani BTC-be, mielőtt kivennéd? Miért van ez így? És mire kell figyelni, amikor igyekszel a pénzedhez jutni?


***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Szerintem legkésőbb vasárnap este kijön a v9  8)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 08:55:01 DÉLELŐTT
Szerintem legkésőbb vasárnap este kijön a v9  8)

remelem meghallgassa Claymore a szavadat :))

vizikaki

Idézetet írta: Kockah Dátum december 03, 2016, 02:55:37 DÉLELŐTT
Srácok!

Walletel kapcsolatban már kaptam megfelelő választ ezen a fórumon!

Nem tudom volna értelme pár darab erős CPU-val fel szerelt gépet zec bányászatra állítani ?

És ha igen, akkor hogyan kéne ezt véleményetek szerint tennem ?

Sajnos csak open source OS-ek jöhetnek szóba, Ubuntu illetve Debian!

Ha volna valami ötlet bányász programmal kapcsolatban, és annak beállításával....akkor szívesen fogadnám!

UI: Mindenképpen CPU mining-re szorulok a szerver gépeken ( fizikai gépek ) mivel azok nem rendelkeznek normális GPU-val!

i5 4670k based es OC mindkettoben veszteseges nalam. Bar lehet hogy az uj XEON processzorokkal jovedelmezo nemtudom.

drizzt_do_urden

CPU banyaszas mar nem profitabilis a ZEC -nel.

zenetibi

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 08:06:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum december 02, 2016, 04:32:43 DÉLUTÁN
Azt honna döntsem el, hogy mikor mit bányásszak? Minden coin-t át kell váltani BTC-be, mielőtt kivennéd? Miért van ez így? És mire kell figyelni, amikor igyekszel a pénzedhez jutni?



<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/CVWwHOlf9sE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Sajnos most nagyon lent van a profit mindegyik coinnál. Egy hónappal ezelőtt, az RX 480-as majdnem 2 dollárt hozott naponta.

Kockah

Igazából köszönöm a hozzá szólásokat a cpu bányászathoz!

Nem az lenne a célom egyenlőre ( befektetés mentesen ) hogy napi szinten vegyek ki mondjuk 2-3 dollárt hanem, havi szinten szeretnék egyenlőre csak kipróbálás végett 2-3 dollárt szerezni, hogy lássam hogy hogy is van ez az egész.

Mikor látom hogy van már értelme mert van saját pici zec-em akkor el gondolkozok a video kártyák vásárlásán.

Szóval ha ubuntu-ra / debian-ra tudtok valami cpu miner-t akkor azt ha megkérhetlek titeket el küldenétek ?

Válaszokat előre is köszönöm!



danieru

Minden 7.-8. nap csinál egy kis hullámot, ahogy eddig láttam. Tehát érdemes úgy ütemezni a pénzváltást.
Nem a bányászok hibája, hogy megy lefele az ár. Nincs még igazán funkciója, illetve nincsenek hozzá jó tárcák. Próbáltam egyet androidra, de nem volt elég bíztató, hogy a pénzt nem egy tárcán tárolták, hanem mindig utaltak egy kicsit egy másik címre. Így azt nem használom már. Kell egy megbízható tárca Windowsra, iOS-re, Androidra. El kell adni kereskedőknek az ötletet, hogy használják akár boltokban is fizetőeszközként. Egy bíztató képet kell mutatni az embereknek, hogy ebbe tartsák a pénzüket. Így, hogy megy lefele az ár, nem túl bíztató. Ez arra készteti a többieket is, hogy eladják. A kereskedés csupán tömegpszihológia. Ha lesz egy pár pénzesebb ember, aki meglátja benne a potenciált egy bizonyos ár alatt mondjuk és befektet, akkor ismét elkezdhet menni fölfele az ár és lehet stabilabban.
Egyébként a bányászok száma nem befolyásolja az árat. A blokkok ígyis-úgyis meghatározott ütemben jönnek, ugyanazt a reward-ot osztják többfelé.

sebajtóbiás

Idézetet írta: Kockah Dátum december 03, 2016, 02:53:36 DÉLUTÁN
Igazából köszönöm a hozzá szólásokat a cpu bányászathoz!

Nem az lenne a célom egyenlőre ( befektetés mentesen ) hogy napi szinten vegyek ki mondjuk 2-3 dollárt hanem, havi szinten szeretnék egyenlőre csak kipróbálás végett 2-3 dollárt szerezni, hogy lássam hogy hogy is van ez az egész.

Mikor látom hogy van már értelme mert van saját pici zec-em akkor el gondolkozok a video kártyák vásárlásán.

Szóval ha ubuntu-ra / debian-ra tudtok valami cpu miner-t akkor azt ha megkérhetlek titeket el küldenétek ?

Válaszokat előre is köszönöm!

Én ezeket használtam legutoljára ubuntu 16.04-en, már nem tudom volt-e különbség sebességben:
https://github.com/kost/nheqminer
https://github.com/sarath-hotspot/nheqminer

Egy i7-4810MQ kb. 16-18 S/s-t tudott, ami most már nagyon kevés, jelenleg egy RX470 ennek a tízszeresét adja. Ha nincs ingyen az áramod, nem éri meg, többett fogyaszt, mint keres.