Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

ZsZolee

Idézetet írta: hoppus Dátum március 01, 2017, 08:14:54 DÉLELŐTT
sziasztok,

van esetleg valakinek eladó pci riser Budapesten személyes átvétellel?

köszi,

Szia!

Nekem is van, VER-006-os USB riser. 13 darab.

Til

Sziasztok!
Aku tud legyen szives segitsen!
Szervertapot alakitok at.Szeretnek rarakni 2 vga-t,de 8pin pcie vga csatlakozo nincs rajt.
Ket 12v ag van rajta.Az egyik korbacson van 4db 4pin molex +2 sata csatlakozo, ami rendben van, oda rakok 2 molexbol alakitot 8pin pcie vga -ra.
A masik aggal van kerdesem.Ezen a korbacson 8 pin pcie cpu csati van.Van itthon 8pin vga csatlakozom,amit ra akarok tenni a cpu csati helyett.
A kerdesem ez:
A 8pin vga csatin van 3db sarga felul,3 db fekete alul,plusz kiegeszul meg 2 pinnel ami alul felul fekete.
Az alul felul fekete 2 pin-t hogyan kossem be?Ket kulnbozo fekete vezetekrol kossem?vagy egyre kozositve?
Köszönöm
C:\> del c:\command.com

kidface

Idézetet írta: Til Dátum március 01, 2017, 02:59:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Aku tud legyen szives segitsen!
Szervertapot alakitok at.Szeretnek rarakni 2 vga-t,de 8pin pcie vga csatlakozo nincs rajt.
Ket 12v ag van rajta.Az egyik korbacson van 4db 4pin molex +2 sata csatlakozo, ami rendben van, oda rakok 2 molexbol alakitot 8pin pcie vga -ra.
A masik aggal van kerdesem.Ezen a korbacson 8 pin pcie cpu csati van.Van itthon 8pin vga csatlakozom,amit ra akarok tenni a cpu csati helyett.
A kerdesem ez:
A 8pin vga csatin van 3db sarga felul,3 db fekete alul,plusz kiegeszul meg 2 pinnel ami alul felul fekete.
Az alul felul fekete 2 pin-t hogyan kossem be?Ket kulnbozo fekete vezetekrol kossem?vagy egyre kozositve?
Köszönöm

Elég 1-re kozositve is, csak az I2C jelekhez kell.

Zorg33

Idézetet írta: Til Dátum március 01, 2017, 02:59:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Aku tud legyen szives segitsen!
Szervertapot alakitok at.Szeretnek rarakni 2 vga-t,de 8pin pcie vga csatlakozo nincs rajt.
Ket 12v ag van rajta.Az egyik korbacson van 4db 4pin molex +2 sata csatlakozo, ami rendben van, oda rakok 2 molexbol alakitot 8pin pcie vga -ra.
A masik aggal van kerdesem.Ezen a korbacson 8 pin pcie cpu csati van.Van itthon 8pin vga csatlakozom,amit ra akarok tenni a cpu csati helyett.
A kerdesem ez:
A 8pin vga csatin van 3db sarga felul,3 db fekete alul,plusz kiegeszul meg 2 pinnel ami alul felul fekete.
Az alul felul fekete 2 pin-t hogyan kossem be?Ket kulnbozo fekete vezetekrol kossem?vagy egyre kozositve?
Köszönöm

Minden fekete azonos.

fpeter

Sziasztok!

Táp terén tesztelt már valaki ilyen http://www.ebay.com/itm/12V-2A-3A-5A-10A-15A-20A-25A-30A-Power-Supply-Transformer-Switching-LED-Lamps-/262512501585?var=&hash=item3d1ef6e351:m:m4aDiexx6FivoICIR8qbYkQ kínai cuccokat? A 3D nyomtatómban van egy ilyen 240W-os, és a stabilitása kifejezetten jónak tűnik terhelés alatt is.

Csináltam egy hatásfok tesztet is: egyrészt mértem a teljesítményfelévételt a konnektorból (nem olcsó játék wattmérővel hanem egy Voltcraft VC 940 multiméter AC mérő feltéttel), a 12V-os oldalra pedig sorbakötöttem egy 15A söntöt amin mértem a feszültségesést, valamint az egész körben a 12V stabilitását. Nincsenek professzionálisan kalibrálva az eszközök, de pár %-nál nem hiszem hogy nagyobb lenne a szórás, és némi matekozással olyan értékek jöttek ki hogy 81-83% hatásfok, amikor a nyomtató ~120W heatbed-ét közvetlenül kötöttem rá kapcsoló mosfet nélkül. Mindezt zéró melegedéssel produkálja.

Nyilván egy 1000w gold táp képes valamivel magasabb hatásfokra is, de ez se tűnik olyan rossznak. Ilyenből egy 360W/30A példány 20$ körülről indul, amire mondjuk 2 kártyát rá lehetne kötni. Vagyis kell a host pc alá is egy ATX táp - de oda lehet akkor 2-3-4e-ért venni valami régebbi márkásat mert csak a kis proci és lap szívja, egy 6-os rig-be kell 3 ilyen az ~12e, meg még némi vezetékezés, egy kapocsolós elosztó vagy relék, legyen összesen 16-20e. Ez a harmada/negyede egy jobb gold tápnak, ami egymaga elvinné a 6-os rig-et...

Mi a véleményetek a dologról?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

kidface

Idézetet írta: fpeter Dátum március 03, 2017, 01:25:39 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Táp terén tesztelt már valaki ilyen http://www.ebay.com/itm/12V-2A-3A-5A-10A-15A-20A-25A-30A-Power-Supply-Transformer-Switching-LED-Lamps-/262512501585?var=&hash=item3d1ef6e351:m:m4aDiexx6FivoICIR8qbYkQ kínai cuccokat? A 3D nyomtatómban van egy ilyen 240W-os, és a stabilitása kifejezetten jónak tűnik terhelés alatt is.

Csináltam egy hatásfok tesztet is: egyrészt mértem a teljesítményfelévételt a konnektorból (nem olcsó játék wattmérővel hanem egy Voltcraft VC 940 multiméter AC mérő feltéttel), a 12V-os oldalra pedig sorbakötöttem egy 15A söntöt amin mértem a feszültségesést, valamint az egész körben a 12V stabilitását. Nincsenek professzionálisan kalibrálva az eszközök, de pár %-nál nem hiszem hogy nagyobb lenne a szórás, és némi matekozással olyan értékek jöttek ki hogy 81-83% hatásfok, amikor a nyomtató ~120W heatbed-ét közvetlenül kötöttem rá kapcsoló mosfet nélkül. Mindezt zéró melegedéssel produkálja.

Nyilván egy 1000w gold táp képes valamivel magasabb hatásfokra is, de ez se tűnik olyan rossznak. Ilyenből egy 360W/30A példány 20$ körülről indul, amire mondjuk 2 kártyát rá lehetne kötni. Vagyis kell a host pc alá is egy ATX táp - de oda lehet akkor 2-3-4e-ért venni valami régebbi márkásat mert csak a kis proci és lap szívja, egy 6-os rig-be kell 3 ilyen az ~12e, meg még némi vezetékezés, egy kapocsolós elosztó vagy relék, legyen összesen 16-20e. Ez a harmada/negyede egy jobb gold tápnak, ami egymaga elvinné a 6-os rig-et...

Mi a véleményetek a dologról?
Mar en is nezegettem ezeket :) Igeretes projektnek tunik. Csak addig amig meg tudok venni egy 1200W-os Gold meg Platinum szerver tapot £20-£50-ert addig nincs miert neki allnom ennek a verzionak! :) Igaz a szerver tap hasznalt, neha talalok ujat is ennyiert :) Plusz meg kell csinalnom par PCIe csatis kabelt, de meg igy is sporolok kozel £150-£200-ot :)

De teny, hogy nem muszaj a mereg draga ATX tapokat megvenni. Egy erv szol mellettuk es az a garancia! 10ev gari egy EVGA tapra valakinek megeri a plusz penzt.

fpeter

A szerver tápoknál nem csak a PCIe tápvezetékek hiányoznak nem? Ott még a bekapcsolás is trükkösebb... Vagy ez típusfüggő és vannak jó meg problémás típusok ilyen szempontból?

Hatásfokot egyébként mértél különböző szerver tápokkal?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

kidface

Idézetet írta: fpeter Dátum március 03, 2017, 02:00:52 DÉLUTÁN
A szerver tápoknál nem csak a PCIe tápvezetékek hiányoznak nem? Ott még a bekapcsolás is trükkösebb... Vagy ez típusfüggő és vannak jó meg problémás típusok ilyen szempontból?

Hatásfokot egyébként mértél különböző szerver tápokkal?

Bekapcsolas, tipus fuggo, de nem veszes! Rengeteg leiras van a neten :)
Hatasfokot nem mertem, a gyari adatokat veszem figyelembe. Mivel ezek 24/7 mennek ezert hatekonyaknak kell lenniuk a koltsegek miattt.
Hatekonysaguk 90-96% egyenletesen, persze a megfelelo korulmenyek kozott (terheles, homerseklet)

Zorg33

Idézetet írta: fpeter Dátum március 03, 2017, 02:00:52 DÉLUTÁN
A szerver tápoknál nem csak a PCIe tápvezetékek hiányoznak nem? Ott még a bekapcsolás is trükkösebb... Vagy ez típusfüggő és vannak jó meg problémás típusok ilyen szempontból?

Hatásfokot egyébként mértél különböző szerver tápokkal?

Szervertápok 85-95% között vannak.

Aranyosak ezek a kis LED tápok, nekem is ilyenről megy a garázsban a világítás, de én egyrészt hűtés nélkül nem terhelném folytonosan 50% felett, másrészt valóban nem túl jó a hatásfokuk és azért ennyire már tényleg macerás elaprózni a tápokat. Nyilván külön külön még a 220-at is be kell kötözgetni, amit persze lehet párhuzamosan felfűzve, de akkor is plusz meló, meg plusz kábel.

Én továbbra is a szervertáp(jaim)ra  esküszöm.

fpeter

Idézetet írta: kidface Dátum március 03, 2017, 02:18:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum március 03, 2017, 02:00:52 DÉLUTÁN
A szerver tápoknál nem csak a PCIe tápvezetékek hiányoznak nem? Ott még a bekapcsolás is trükkösebb... Vagy ez típusfüggő és vannak jó meg problémás típusok ilyen szempontból?

Hatásfokot egyébként mértél különböző szerver tápokkal?

Bekapcsolas, tipus fuggo, de nem veszes! Rengeteg leiras van a neten :)
Hatasfokot nem mertem, a gyari adatokat veszem figyelembe. Mivel ezek 24/7 mennek ezert hatekonyaknak kell lenniuk a koltsegek miattt.
Hatekonysaguk 90-96% egyenletesen, persze a megfelelo korulmenyek kozott (terheles, homerseklet)
Akkor hosszútávra elfelejtem ezt a kínai tápolós módot... Max indulásra több olcsó ATX tápot üzemelek be - ott is hasonló hatásfokot várnék - utána meg vadászok a szervertápokra...

-------------------------

Teljesen más vonal: napelemes megsegítés... Nyilván a 100%-os kiváltás nem lenne gazdaságos, de a GPU bányászat jelentős villanyszámla-költségét akkor is szépen lehetne csökkenteni - plussz amúgy sem ablakon kidobott pénz, ha esetleg abbahagyja az ember a bányászatot, át lehet építeni a ház táplálására...

Viszont ami "leírásokat", infómorzsákat találok, az mind rettentő elbonyolításnak tűnik számomra, és sokszoros hatásfokvesztéssel jár:
napelem>töltésszabályzó>akku>inverter>switch a fali áram felől>ATX táp>GPU

Lévén hogy magát a 12V-ot szerintem semmire nem használja a vidkártya hanem kapcsüzemű tápokkal csinál belőle különböző egyéb feszeket, nem tűnik olyan nagy öngyilkosságnak belekötni közvetlenül a napelemek töltésvezérlőjéből származó max 14.4V-ot... A tápkör nyilván jobban fog melegedni, nem árt ellenőrizni, átpasztázni, pormentesíteni a hűtést időnként... Már csak az a kérdés, hogy hogyan kapcsolódik be oldalról a rendszerbe egy ATX vagy egyéb 12V táp, ami az akkuk merülése esetén kipótolja az ínséges órákat...

Tudok keríteni egy hőkamerát - ha szereztem pár gpu-t, lehet megpróbálom megtolni picit a feszt a kínai tápról, és figyelni a pcb hátát hogy van e látványos plusz hőemelkedés valahol...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

kidface

Idézetet írta: fpeter Dátum március 03, 2017, 02:35:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 03, 2017, 02:18:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum március 03, 2017, 02:00:52 DÉLUTÁN
A szerver tápoknál nem csak a PCIe tápvezetékek hiányoznak nem? Ott még a bekapcsolás is trükkösebb... Vagy ez típusfüggő és vannak jó meg problémás típusok ilyen szempontból?

Hatásfokot egyébként mértél különböző szerver tápokkal?

Bekapcsolas, tipus fuggo, de nem veszes! Rengeteg leiras van a neten :)
Hatasfokot nem mertem, a gyari adatokat veszem figyelembe. Mivel ezek 24/7 mennek ezert hatekonyaknak kell lenniuk a koltsegek miattt.
Hatekonysaguk 90-96% egyenletesen, persze a megfelelo korulmenyek kozott (terheles, homerseklet)
Akkor hosszútávra elfelejtem ezt a kínai tápolós módot... Max indulásra több olcsó ATX tápot üzemelek be - ott is hasonló hatásfokot várnék - utána meg vadászok a szervertápokra...

-------------------------

Teljesen más vonal: napelemes megsegítés... Nyilván a 100%-os kiváltás nem lenne gazdaságos, de a GPU bányászat jelentős villanyszámla-költségét akkor is szépen lehetne csökkenteni - plussz amúgy sem ablakon kidobott pénz, ha esetleg abbahagyja az ember a bányászatot, át lehet építeni a ház táplálására...

Viszont ami "leírásokat", infómorzsákat találok, az mind rettentő elbonyolításnak tűnik számomra, és sokszoros hatásfokvesztéssel jár:
napelem>töltésszabályzó>akku>inverter>switch a fali áram felől>ATX táp>GPU

Lévén hogy magát a 12V-ot szerintem semmire nem használja a vidkártya hanem kapcsüzemű tápokkal csinál belőle különböző egyéb feszeket, nem tűnik olyan nagy öngyilkosságnak belekötni közvetlenül a napelemek töltésvezérlőjéből származó max 14.4V-ot... A tápkör nyilván jobban fog melegedni, nem árt ellenőrizni, átpasztázni, pormentesíteni a hűtést időnként... Már csak az a kérdés, hogy hogyan kapcsolódik be oldalról a rendszerbe egy ATX vagy egyéb 12V táp, ami az akkuk merülése esetén kipótolja az ínséges órákat...

Tudok keríteni egy hőkamerát - ha szereztem pár gpu-t, lehet megpróbálom megtolni picit a feszt a kínai tápról, és figyelni a pcb hátát hogy van e látványos plusz hőemelkedés valahol...

Napelemnel szerintem nem nagyon tudsz kihagyni semmit :(

Toltesvezerlo kell, hogy az akksi elettertama minel hosszabb legyen. Plusz nem akarjuk  "tul tolteni" es tonkre tenni :)
Akksi kell, hogy tarold az energiat, ha lemegy a nap, es egyenletes fesz-t akarsz.
Inverter kell, ha 12-bol 230V-ot v 230-bol -12V-ot akarsz csinalni
12V-os tap minimum kell ugye :) 230-as ATX, ha a halozati aramot is akarod hasznalni!
Es a switch sem rossz dolog, ha nincs eleg kraft az akksiban, akkor atkapcsol a 230-ra

Lehet tevedek, a napelem sajnos nem tul hatekony kozvetlen taplalas eseten.

Annak van ertelme, ha vissza taplalod a megtermelt energiat a villamos halozatba (szolgaltatonak) penzert, es igy csokkented a villanyszamladat. Ha eleg nagy es jo teljesitmenyu a rendszer, akkor akar meg kereshetsz is vele. Gondolom :)

Sajnos a kormany mindent megtesz, hogy ne erje meg megujulo energiat kiepitened :( Mert kell a Paks II!!!!!
Lesz ado is ra, meg egy! 4KW feletti redszerre kell majd fizetni :( Igaz most meg 0% a merteke, de nem sokaig :(

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Til

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum március 03, 2017, 04:05:17 DÉLUTÁN
Napelemmel csak úgy éri meg ha grid-tie rendszered van.
Jól hangzik,csak nem tudom mi az.  8)
De elobb utobb, kell epiteni valami hommade rendszert.
En arra gondoltam,hogy a cellakat ebay-rol rendelnem,es osszeforrasztanam oket kesz panelnek.
A paneleket a teraszom 6x3m tetejere szerelnem,ami deli egtaj fele nez.
Az elektronikat ismet ebay rol rendelt modulokbol raknam ossze, auto akkukat hasznalnek tarolasra,amibol egy,sinuszos szunetmentes tapegyseg taplalkozna.
C:\> del c:\command.com

fpeter

Nekem pont az lenne a tervem, hogy az invertert elhagyjam! Felesleges plusszköltségnek és hatásfok-vesztésnek tartom. Szerintem a 14.4-el közvetlenül meg lehet küldeni a videokártyákat - de ez még csak teória, hőkamerás gyakorlati teszteket akarok majd végezni...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

#334
Először természtesen a mezei falból tápolást szeretném megoldani...

Olyan felépítést használ itt valaki GPU rig alatt, hogy kártyánként 1-1 dedikált táp? Ahogy nézem, a legjobb hatásfokot kb fél terhelésen produkálják általában a tápok... Pl az FSP300-50HMN -t meg lehet kapni bő 6e-ért, és állítólag van rajta egy 6P tápcsati is (bár ez lehet fals infó is, ha mégsem igaz akkor 5db dupla molex to 8P adapter egy ezres), és ami mérési tesztet találtam az megerősíti a 85% körüli hatásfokot abban  tartományban ahol egy-egy 470/480 terhelné:

http://s1225.photobucket.com/user/techdyanmic/media/Sunmoon/DSCF6036_zpsc273ff72.jpg.html



Tény hogy picit többet kell drótozni, nagyobb a mérete és zajosabb, de jelentős előnyei is vannak:
- alacsonyabb ár, mint egy jobbféle 1000W-os
- ha valaki nem egyből ugrik bele a milliós befektetésbe hanem egyesével bővítgeti a rendszert, akkor a tápokat is lehet hozzá egyesével venni
- ugyan minőségi táp a fenti, de ha mégis elpukkan akkor csak egy videokártyát visz a levesbe, de talán még azt sem
- a rig többi kártyája teljes gőzzel folytathatja a melót, nincsen jelentős gariztatós leállás vagy rohangálás drága póttápért addig

A drótozást egyszer kell megcsinálni, és ha nem mellette alszol akkor a plussz zaj sem számít - a videókártyák amúgy se hangtalanok. Megfelelő elrendezéssel lehet akár még segíteni is tudná a táp a vidkártya hűtését - ráfúj, vagy elhúzza a vidkártya által kifújt meleget...

Mi a véleményetek/gyakorlati tapasztalatotok erről? Lévén hogy minden százalék hatásfok nyereséget jelent, lehet megéri végül többet áldozni egy nagy tápra, de pl a soron következő épülő gép amibe egyesével/kettesével vásárolgatja az ember a kártyákat, ott jól jöhet egy ilyen felépítés...

(nyilván a bő 6e forintos FSP tápok helyett lehet akár szűk 4e forintos Akyga vagy hasonló hitványabb vasakra is alapozni, de ennyit talán megér a biztonság)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

evko81

Sziasztok gyerekek. ;)

Rig-et epitek, szerver taprol hajtanam a 6@rx470-es kartyat.
Tobbi cucc atx tap.
Mennyit eszik a szerver tapbol 6@rx 470?

Ide powered riser kell... Melyik agat kell pontosan kivagnom belole, hogy az alaplapba visszafele ne menjen a 12V feszultseg?

Koszonom..:)



boti123

Idézetet írta: evko81 Dátum március 05, 2017, 08:40:53 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek. ;)

Rig-et epitek, szerver taprol hajtanam a 6@rx470-es kartyat.
Tobbi cucc atx tap.
Mennyit eszik a szerver tapbol 6@rx 470?

Ide powered riser kell... Melyik agat kell pontosan kivagnom belole, hogy az alaplapba visszafele ne menjen a 12V feszultseg?

Koszonom..:)

vegyél aliexpressen usb 6 pines risert kb 2000 ft vagy itt forumon hirdették 2500-be szallag riserel max 3-4 kártya mehet.

kidface

Idézetet írta: boti123 Dátum március 05, 2017, 08:58:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum március 05, 2017, 08:40:53 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek. ;)

Rig-et epitek, szerver taprol hajtanam a 6@rx470-es kartyat.
Tobbi cucc atx tap.
Mennyit eszik a szerver tapbol 6@rx 470?

Ide powered riser kell... Melyik agat kell pontosan kivagnom belole, hogy az alaplapba visszafele ne menjen a 12V feszultseg?

Koszonom..:)

vegyél aliexpressen usb 6 pines risert kb 2000 ft vagy itt forumon hirdették 2500-be szallag riserel max 3-4 kártya mehet.

Alaplap és Riser függő!!!

Asrock h81 pro btc alaplappal bármilyen risert hasznalhatsz,
Ajánlott az usb-s vagy powered riser használata!

evko81

Idézetet írta: kidface Dátum március 05, 2017, 09:33:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum március 05, 2017, 08:58:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum március 05, 2017, 08:40:53 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek. ;)

Rig-et epitek, szerver taprol hajtanam a 6@rx470-es kartyat.
Tobbi cucc atx tap.
Mennyit eszik a szerver tapbol 6@rx 470?

Ide powered riser kell... Melyik agat kell pontosan kivagnom belole, hogy az alaplapba visszafele ne menjen a 12V feszultseg?

Koszonom..:)

vegyél aliexpressen usb 6 pines risert kb 2000 ft vagy itt forumon hirdették 2500-be szallag riserel max 3-4 kártya mehet.

Alaplap és Riser függő!!!

Asrock h81 pro btc alaplappal bármilyen risert hasznalhatsz,
Ajánlott az usb-s vagy powered riser használata!


H81pro btc...

Na most... az alaplap menni fog atx-rol procival, stb-vel egyutt...
Kulon taprol, szerver taprol a 6 db rx...
Ehhez ha jol tudom, nem jo az usb-s riser...
Vagy nem jol tudom? :)

1x-16x powered riser lenne jo... vagy nem???
Es abbol kivagni a visszameno (alaplapra) 12V-os agat.
Vagy nem jol latom?

Fagyi Zoli

Idézetet írta: evko81 Dátum március 05, 2017, 09:45:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 05, 2017, 09:33:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum március 05, 2017, 08:58:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum március 05, 2017, 08:40:53 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek. ;)

Rig-et epitek, szerver taprol hajtanam a 6@rx470-es kartyat.
Tobbi cucc atx tap.
Mennyit eszik a szerver tapbol 6@rx 470?

Ide powered riser kell... Melyik agat kell pontosan kivagnom belole, hogy az alaplapba visszafele ne menjen a 12V feszultseg?

Koszonom..:)

vegyél aliexpressen usb 6 pines risert kb 2000 ft vagy itt forumon hirdették 2500-be szallag riserel max 3-4 kártya mehet.

Alaplap és Riser függő!!!

Asrock h81 pro btc alaplappal bármilyen risert hasznalhatsz,
Ajánlott az usb-s vagy powered riser használata!


H81pro btc...

Na most... az alaplap menni fog atx-rol procival, stb-vel egyutt...
Kulon taprol, szerver taprol a 6 db rx...
Ehhez ha jol tudom, nem jo az usb-s riser...
Vagy nem jol tudom? :)

1x-16x powered riser lenne jo... vagy nem???
Es abbol kivagni a visszameno (alaplapra) 12V-os agat.
Vagy nem jol latom?

Elméletileg V0.6-os USB riser kell hozzá, ami csak 12V-t igényel, mert van rajta 5V szabályzás, így külön 5V-os ágra nincs szükség.
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!