Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: boti123 Dátum március 10, 2017, 07:36:40 DÉLELŐTT

Nem ertem a kavarast. Nekem mind 3 riserem van molex sata es 6pin bevan kotve gond nelkul mennek par honapja egyszer nem volt problemam. Akkor ez megis hogy lehet? Lehet akkor en vagyok idiota es elvarazsoltam a tapot.

Nincs kavaras es nem vagy idiota! Hogy varazsolni tudzs-e azt nem tudom ;)

"a többi ami van kb 10 rajta az mind 12V -os"
Azert mukodik minden tipusu risered, mert nem csak 12V-ot kapnak a tapbol a 4pin molex es SATA kabelen keresztul!
Azok nem tiszta 12V-os kimenetek (fekete).





boti123

Idézetet írta: kidface Dátum március 10, 2017, 01:17:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum március 10, 2017, 07:36:40 DÉLELŐTT

Nem ertem a kavarast. Nekem mind 3 riserem van molex sata es 6pin bevan kotve gond nelkul mennek par honapja egyszer nem volt problemam. Akkor ez megis hogy lehet? Lehet akkor en vagyok idiota es elvarazsoltam a tapot.

Nincs kavaras es nem vagy idiota! Hogy varazsolni tudzs-e azt nem tudom ;)

"a többi ami van kb 10 rajta az mind 12V -os"
Azert mukodik minden tipusu risered, mert nem csak 12V-ot kapnak a tapbol a 4pin molex es SATA kabelen keresztul!
Azok nem tiszta 12V-os kimenetek (fekete).

De a srac azt kerdi hogy a tapra sata 6pin molex risert ratud e dugni es mukodik e ige n a valasz mukodni fog

evko81

Idézetet írta: boti123 Dátum március 10, 2017, 01:20:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 10, 2017, 01:17:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum március 10, 2017, 07:36:40 DÉLELŐTT

Nem ertem a kavarast. Nekem mind 3 riserem van molex sata es 6pin bevan kotve gond nelkul mennek par honapja egyszer nem volt problemam. Akkor ez megis hogy lehet? Lehet akkor en vagyok idiota es elvarazsoltam a tapot.

Nincs kavaras es nem vagy idiota! Hogy varazsolni tudzs-e azt nem tudom ;)

"a többi ami van kb 10 rajta az mind 12V -os"
Azert mukodik minden tipusu risered, mert nem csak 12V-ot kapnak a tapbol a 4pin molex es SATA kabelen keresztul!
Azok nem tiszta 12V-os kimenetek (fekete).

De a srac azt kerdi hogy a tapra sata 6pin molex risert ratud e dugni es mukodik e ige n a valasz mukodni fog

Pont ez az, hogy nem.
Mivel én szerver tápról fogom üzemeltetni a risert, nem jó a 007-es verzió...
A szerver táp csak 12V-ot tud. Nem lesz neki 5V.
Tehát, akkor ezek szerint nem jó a 007-es verzió, mert az kér 5V-ot...


evko81

Na, sziasztok újra.
Szeretném lassan beüzemelni a csákányt, lassan minden alkatrész meglesz hozzá.
Most időm is lesz összerakni.

Kell-e az MSI RX470-nek a 8 pin PCIE csatlakozó, vagy elég neki a PICE 6 pin?
Ha jól látom, 155W-ig elég neki a 6 pin csatlakozó. Mert ugye 8 pines van a VGA-n.
Simám bedugom a 6 pinest a 8-as helyére?
Powered usb riserrel mennek, szóval onnan is kap tápot.

És akkor a lábkiosztás 1-3pin +12V, 4-6pin: GND.

Köszi. :)

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum március 18, 2017, 12:51:21 DÉLELŐTT
Na, sziasztok újra.
Szeretném lassan beüzemelni a csákányt, lassan minden alkatrész meglesz hozzá.
Most időm is lesz összerakni.

Kell-e az MSI RX470-nek a 8 pin PCIE csatlakozó, vagy elég neki a PICE 6 pin?
Ha jól látom, 155W-ig elég neki a 6 pin csatlakozó. Mert ugye 8 pines van a VGA-n.
Simám bedugom a 6 pinest a 8-as helyére?
Powered usb riserrel mennek, szóval onnan is kap tápot.

És akkor a lábkiosztás 1-3pin +12V, 4-6pin: GND.

Köszi. :)


El megy a 6pin csatival is.

Artthur

Átestem a tűzkeresztségen :)

Fél éve lett összerakva most takarítás után egy ilyet csinált... sárga leolvadt...  pedig takarítás közben nem lett lehúzva, gondolom valami megmozdult és kisebb keresztmetszeten több áram leolvasztotta.

Botrányos a minőségük, beszerelés előtt tényleg át kell nézni őket, volt már olyan hogy ki volt esve egy szál.

kidface

Idézetet írta: Artthur Dátum március 18, 2017, 08:25:29 DÉLUTÁN
Átestem a tűzkeresztségen :)

Fél éve lett összerakva most takarítás után egy ilyet csinált... sárga leolvadt...  pedig takarítás közben nem lett lehúzva, gondolom valami megmozdult és kisebb keresztmetszeten több áram leolvasztotta.

Botrányos a minőségük, beszerelés előtt tényleg át kell nézni őket, volt már olyan hogy ki volt esve egy szál.

Ezért jó ha magad csinalod/alakitod át a tapegyseget! A megfelelő átmérőjű kábellel ez nem fordul elő

Uhura

Kén egy kis segítség: egy EVGA 850 B2-es tápot rendeltem - mielőtt bárki szólna , tudom, hogy csak bronz :) és nem arany - de a szállító egy faxa húzással EVGA 850 BQ-hozott ki :)

Melyik a jobb mert nagy különbség nincs de áriázzak érte vagy hagyjam a francba a reklamálást ? Jobb a BQ mint a B2?

Előre is köszi a válaszokat.

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum március 21, 2017, 05:07:55 DÉLUTÁN
Kén egy kis segítség: egy EVGA 850 B2-es tápot rendeltem - mielőtt bárki szólna , tudom, hogy csak bronz :) és nem arany - de a szállító egy faxa húzással EVGA 850 BQ-hozott ki :)

Melyik a jobb mert nagy különbség nincs de áriázzak érte vagy hagyjam a francba a reklamálást ? Jobb a BQ mint a B2?

Előre is köszi a válaszokat.

Tapasztalatom nincs a tappal kapcsolatban, mert szerver tapot hasznalok :)
Nem sok kulonbseg van koztuk ahogy neztem, talan azert jobb a B2 mert az 50C-ig garantalja a 850W-ot a BQ meg csak 40C
B2-nek 4x 8pin (6+2), 2x 6pin csatija van a BQ-nak meg 3x 8pin (6+2), 3x 6pin

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum március 21, 2017, 05:59:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum március 21, 2017, 05:07:55 DÉLUTÁN
Kén egy kis segítség: egy EVGA 850 B2-es tápot rendeltem - mielőtt bárki szólna , tudom, hogy csak bronz :) és nem arany - de a szállító egy faxa húzással EVGA 850 BQ-hozott ki :)

Melyik a jobb mert nagy különbség nincs de áriázzak érte vagy hagyjam a francba a reklamálást ? Jobb a BQ mint a B2?

Előre is köszi a válaszokat.

Tapasztalatom nincs a tappal kapcsolatban, mert szerver tapot hasznalok :)
Nem sok kulonbseg van koztuk ahogy neztem, talan azert jobb a B2 mert az 50C-ig garantalja a 850W-ot a BQ meg csak 40C
B2-nek 4x 8pin (6+2), 2x 6pin csatija van a BQ-nak meg 3x 8pin (6+2), 3x 6pin

Azért is kérdeztem mert nem találtam én sem nagy különbséget. Csak mondom van itt több nálam okosabb ember :) ....

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum március 21, 2017, 06:05:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 21, 2017, 05:59:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum március 21, 2017, 05:07:55 DÉLUTÁN
Kén egy kis segítség: egy EVGA 850 B2-es tápot rendeltem - mielőtt bárki szólna , tudom, hogy csak bronz :) és nem arany - de a szállító egy faxa húzással EVGA 850 BQ-hozott ki :)

Melyik a jobb mert nagy különbség nincs de áriázzak érte vagy hagyjam a francba a reklamálást ? Jobb a BQ mint a B2?

Előre is köszi a válaszokat.

Tapasztalatom nincs a tappal kapcsolatban, mert szerver tapot hasznalok :)
Nem sok kulonbseg van koztuk ahogy neztem, talan azert jobb a B2 mert az 50C-ig garantalja a 850W-ot a BQ meg csak 40C
B2-nek 4x 8pin (6+2), 2x 6pin csatija van a BQ-nak meg 3x 8pin (6+2), 3x 6pin

Azért is kérdeztem mert nem találtam én sem nagy különbséget. Csak mondom van itt több nálam okosabb ember :) ....

Hat varj egy kicsit hatha jon valaki akinek van tapasztalata :)

Til

#391
Sziasztok!
Rendeltem az ebayrol 2x4pin molex to 8pin vga atalakitot, kinai.
Mivel nincs celszerszamom,  arra hogy egy 8pines csatlakozot felszereljek, gondoltam levagom az emlitett talakitorol es raforrasztom a sajat kabeleimre.Igen am,de blankolas utan ez a kep fogadott.A kabel awg18, a par szalbol allo rez szinu a kinai.
Sajnos most nincs itthon bolti atalakitom,de akinek van magyarorszagon pc boltbol vasarolt az felaldozna egyet es megnezne az is ilyen vekony sodort rez?
Kerdesem aki ert hozza:
Szerintetek jo a vekonyabb rez a masik helyett?
Csak azert vekony mert a rez tobb aramot bir mint az alu?
Vagy csak a kinaiak sporoltak,plus amit itthon lehet kapni is ilyen es nem jo minoseg,akkor nem vagyunk biztonsagban.Persze aki hasznal ilyent.Szerintetek veszelyes ezt ratenni, vagy nem lesz gond?

https://www.kephost.com/images/2017/03/23/DSC_0515.md.jpg
C:\> del c:\command.com

proziroxx

Idézetet írta: Til Dátum március 23, 2017, 03:26:40 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Rendeltem az ebayrol 2x4pin molex to 8pin vga atalakitot, kinai.
Mivel nincs celszerszamom,  arra hogy egy 8pines csatlakozot felszereljek, gondoltam levagom az emlitett talakitorol es raforrasztom a sajat kabeleimre.Igen am,de blankolas utan ez a kep fogadott.A kabel awg18, a par szalbol allo rez szinu a kinai.
Sajnos most nincs itthon bolti atalakitom,de akinek van magyarorszagon pc boltbol vasarolt az felaldozna egyet es megnezne az is ilyen vekony sodort rez?
Kerdesem aki ert hozza:
Szerintetek jo a vekonyabb rez a masik helyett?
Csak azert vekony mert a rez tobb aramot bir mint az alu?
Vagy csak a kinaiak sporoltak,plus amit itthon lehet kapni is ilyen es nem jo minoseg,akkor nem vagyunk biztonsagban.Persze aki hasznal ilyent.Szerintetek veszelyes ezt ratenni, vagy nem lesz gond?

https://www.kephost.com/images/2017/03/23/DSC_0515.md.jpg

Nem jó ez a kábel, a másik meg szerintem még csak véletlenül sem alu, hanem bevont réz. Dobd ki a kínai átalakítót.


Zorg33

#394
@Til

Ezt hivjak counterfeit (fake) 18AWG kabelnek.
Ebayen, alin arult szarok 80%-a ilyen kabellel van szerelve, elado pedig tagadja/nem tud rola.
A kerdes az hogy mennyi az atmero.
Tolomerovel le kell merni es kiszamolni r^2*pi vel a keresztmetszet teruletet.
Kb 8-cal beszorzod es annyi Ampert bir.
A kep alapjan ez olyan 0.5mm2 es lehet tehat kb szalanken 50W ot bir 12Von. Tehat 3x 50W =150W a 6pinen.

@Worlynox

Ismerem, jo. De a 6pin azert nagyon overkill a riseren. En 1 parat kotottem csak be 1mm2 vezetekkel a harombol. Az is bovel jo 90W ig.

kidface

Idézetet írta: Til Dátum március 23, 2017, 03:26:40 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Rendeltem az ebayrol 2x4pin molex to 8pin vga atalakitot, kinai.
Mivel nincs celszerszamom,  arra hogy egy 8pines csatlakozot felszereljek, gondoltam levagom az emlitett talakitorol es raforrasztom a sajat kabeleimre.Igen am,de blankolas utan ez a kep fogadott.A kabel awg18, a par szalbol allo rez szinu a kinai.
Sajnos most nincs itthon bolti atalakitom,de akinek van magyarorszagon pc boltbol vasarolt az felaldozna egyet es megnezne az is ilyen vekony sodort rez?
Kerdesem aki ert hozza:
Szerintetek jo a vekonyabb rez a masik helyett?
Csak azert vekony mert a rez tobb aramot bir mint az alu?
Vagy csak a kinaiak sporoltak,plus amit itthon lehet kapni is ilyen es nem jo minoseg,akkor nem vagyunk biztonsagban.Persze aki hasznal ilyent.Szerintetek veszelyes ezt ratenni, vagy nem lesz gond?

https://www.kephost.com/images/2017/03/23/DSC_0515.md.jpg


Jobban jársz, ha legközelebb rendelsz 4pin molex és 6pin pcie csatit és magad csinálod meg otthon! Nem kell hozzá celszerszam  (terminal crimp) hogy elkeszitsd a csatit! Elég egy rádiós fogo v forraszthatod is a pin-eket v mindkettő

Til

Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 23, 2017, 04:20:53 DÉLUTÁN
@Til

Ezt hivjak counterfeit (fake) 18AWG kabelnek.
Ebayen, alin arult szarok 80%-a ilyen kabellel van szerelve, elado pedig tagadja/nem tud rola.
A kerdes az hogy mennyi az atmero.
Tolomerovel le kell merni es kiszamolni r^2*pi vel a keresztmetszet teruletet.
Kb 8-cal beszorzod es annyi Ampert bir.
A kep alapjan ez olyan 0.5mm2 es lehet tehat kb szalanken 50W ot bir 12Von. Tehat 3x 50W =150W a 6pinen.

@Worlynox
R
Ismerem, jo. De a 6pin azert nagyon overkill a riseren. En 1 parat kotottem csak be 1mm2 vezetekkel a harombol. Az is bovel jo 90W ig.

http://www.engineeringtoolbox.com/wire-gauges-d_419.html

A tablazat mutstja, az awg18 amper ertekeit a sodort szalak fuggvenyeben.
Az en awg18 am 34 szalat tartalmaz ami 4.2 ampert bir melegedes nelkul tartosan.
A 6 pinen ez 151 watt.
A kinai bovli 0.4mm2 ami 14 szalas es kb 1.4 ampert bir,ami a 6pinen kb 50w amit tartosan elvisel.
Namost ha 130 wattal terhelnem, elfustolne mint a sz@r.
Jol mondom Zorg?
Inkabb nem kockaztatok, veszek pc uzletbe jobbat.
Azt esetleg nezte valaki?Nehogy az is ilyen vekony bovli legyen.
C:\> del c:\command.com

kidface

Idézetet írta: Til Dátum március 23, 2017, 06:01:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 23, 2017, 04:20:53 DÉLUTÁN
@Til

Ezt hivjak counterfeit (fake) 18AWG kabelnek.
Ebayen, alin arult szarok 80%-a ilyen kabellel van szerelve, elado pedig tagadja/nem tud rola.
A kerdes az hogy mennyi az atmero.
Tolomerovel le kell merni es kiszamolni r^2*pi vel a keresztmetszet teruletet.
Kb 8-cal beszorzod es annyi Ampert bir.
A kep alapjan ez olyan 0.5mm2 es lehet tehat kb szalanken 50W ot bir 12Von. Tehat 3x 50W =150W a 6pinen.

@Worlynox
R
Ismerem, jo. De a 6pin azert nagyon overkill a riseren. En 1 parat kotottem csak be 1mm2 vezetekkel a harombol. Az is bovel jo 90W ig.

http://www.engineeringtoolbox.com/wire-gauges-d_419.html

A tablazat mutstja, az awg18 amper ertekeit a sodort szalak fuggvenyeben.
Az en awg18 am 34 szalat tartalmaz ami 4.2 ampert bir melegedes nelkul tartosan.
A 6 pinen ez 151 watt.
A kinai bovli 0.4mm2 ami 14 szalas es kb 1.4 ampert bir,ami a 6pinen kb 50w amit tartosan elvisel.
Namost ha 130 wattal terhelnem, elfustolne mint a sz@r.
Jol mondom Zorg?
Inkabb nem kockaztatok, veszek pc uzletbe jobbat.
Azt esetleg nezte valaki?Nehogy az is ilyen vekony bovli legyen.

hat ki tudja? Azok is kinabol rendelik, gondolom :(

Zorg33

#398
Ezzel a kör bezarult :)))

Na de amugy az a tablazat nagyon ovatos. En sok melegedesi tesztet csinaltam. Szokasos 18AWG kabel 80W-100W ig  meg teljesen jo a gyakorlatban. Itt mar fokokban merheto a melegedes de meg boven jo. A fedzultsegeses a lenyegesebb, de ha van egy normalis tapod ami terheles alatt is 12.2V felett ad, azzal nincs problema, kb par tized Voltot esik.

Ugye amikor a szokasos 2molex/korbacs felosztasban hajtjuk a risereket RX kartyakkal, akkor az baratok kozott is 2x70=140W egy darab 18AWG szalon, ami akkor kb 12A... es altalaban ez meg tartosan stabilan mukodni szokott.

molmat1013

Sziasztok!

A mai napig 2kártyával bányásztam. Minden nagyon jól működött bányászat mellett használtam is a gépet (a monitor az alaplapra volt kötve így CPU látta el a videóvezérlést így nem zavartam a két kártyát). Viszont a  mai nap folyamán beszereztem +2db MSI rx 470 kártyát a meglévő másik kettő mellé. Összeraktam flottul működik is ha a HDMI kábel valamelyik VGA-ra van csatlakoztatva viszont ha az alaplapra kötöm akkor teljes összeomlás.
Gép bekapcs, billentyűzet világít képernyő bejön , billentyűzet kikapcsol majd közli a bios ,hogy nincs keybord és megáll. Visszadugom a HDMI kábelt bármelyik VGA-ra tökéletesen megy a gép hiba nélkül!
Megpróbáltam szerintem mindent már. 2db 2x6+2 tápcsatim van ezek értelemszerűen rá is vannak dugva a kártyákra. 3db 3x-es sata táp kábelem van , egyik vezetékre az egyik a másikra a másik riser van kötve és a 3.-ra egy vinyó. Ha kiiktatom az egyik kártyát akkor megint tökéletesen megy az alaplapi HDMI kimenetről a gép.
A táp egy 700W FSA , alaplap egy ASUS pro gaming z170 , cpu i7 6700k , 16gb ram , ssd , vinyó . Nem hiszem ,hogy a táp nem tud leadni kb 400W-ot vagy mégis? Valaki találkozott már ilyen hibával?