Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 22 Vendégek van a témában

Zorg33

#140
Idézetet írta: kidface Dátum január 08, 2017, 08:37:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 08:10:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 08, 2017, 08:03:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 07:37:29 DÉLUTÁN
Szerintetek az normális, hogy 4db msi rx470 gaming x -et hajtok egy Evga 700W 80+ bronz táppal.A gépen claymore zec program csákányol.A jelenség az,hogy a táp ventije maxon pörög non-stop.Néha azt hiszem fel akar szállni.
Ha kikapcsolom,a gépet míg lehűl, akkor egy darabig csendes(kb 2-3 óra) majd újra sugárhajtómű üzemmódba lép.
Másnál is ennyire teker?Amúgy nyitott keretben van a gép, kártyák messzire egymástól táp mindentől messze.
Hőmérséklet a szobában 18fok.Cpu használat 5-7%.

Ha új a táp vidd vissza! Ha használt akkor meg ideje lecserelni!

Worlynox

Korábban már kérdezte valaki, de nem jött rá válasz. Most megpróbálom én is feltenni a kérdést.
Szalag kábel és molexes usb riser, bányászás szempontjából különbözik valamiben ?

DrPascal

Én egy Chieftec CX750M 80+Bronz táppal hajtottam 4db Rx480-at, és még ETH bányászat alatt sem volt durva hangja, pedig ott bekapta a 630-650W-ot.
Szerintem valami baja lehet, én cserélném, nehogy galibát okozzon.

DrPascal

Idézetet írta: Worlynox Dátum január 08, 2017, 08:53:00 DÉLUTÁN
Korábban már kérdezte valaki, de nem jött rá válasz. Most megpróbálom én is feltenni a kérdést.
Szalag kábel és molxes usb riser bányászás szempontjából különbözik valamiben ?

Bányászat szempontjából nincs jelentősége. Áramellátás szempontjából viszont igen.
Az USB-s külső áramforrásból táplálja meg a kártyát, a szalagkábelesből meg van ami az alaplapból viszi fel a pápot, és nincs külső csatlakozása.

Worlynox

Idézetet írta: DrPascal Dátum január 08, 2017, 08:56:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum január 08, 2017, 08:53:00 DÉLUTÁN
Korábban már kérdezte valaki, de nem jött rá válasz. Most megpróbálom én is feltenni a kérdést.
Szalag kábel és molxes usb riser bányászás szempontjából különbözik valamiben ?

Bányászat szempontjából nincs jelentősége. Áramellátás szempontjából viszont igen.
Az USB-s külső áramforrásból táplálja meg a kártyát, a szalagkábelesből meg van ami az alaplapból viszi fel a pápot, és nincs külső csatlakozása.

Köszönöm a választ.
Akkor maradok a szalag kábelnél, mert az USB-snél sokkal több hibalehetőség van.

atideath

Idézetet írta: Worlynox Dátum január 08, 2017, 08:59:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum január 08, 2017, 08:56:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum január 08, 2017, 08:53:00 DÉLUTÁN
Korábban már kérdezte valaki, de nem jött rá válasz. Most megpróbálom én is feltenni a kérdést.
Szalag kábel és molxes usb riser bányászás szempontjából különbözik valamiben ?

Bányászat szempontjából nincs jelentősége. Áramellátás szempontjából viszont igen.
Az USB-s külső áramforrásból táplálja meg a kártyát, a szalagkábelesből meg van ami az alaplapból viszi fel a pápot, és nincs külső csatlakozása.

Köszönöm a választ.
Akkor maradok a szalag kábelnél, mert az USB-snél sokkal több hibalehetőség van.

Én USB-sre voksolnék. Nem bízok a szalagkábelek áramátvitelében amik kb hajszál vékonyak. De te tudod.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

andysk

Idézetet írta: bbarna Dátum január 05, 2017, 10:05:07 DÉLELŐTT
"Persze nincs. Ha aliexpressen rendelsz ver 3.0 tol felfele 3-4$ert azzal sem lessz. De nekem a hatasfok a kulcskerdes. 80+ az relativ.
Pl. 1 rig fogyaszt pl. evi 7 megawattorat. Ha a hatasfokban csakis 5% lenne a kulonbseg akkor az kb. 350Kwh evente ami ugyi kb 50€ evente normal tarifan. De mi van ha 10-15??? Es tobb evre szamolva?? Gari meg persze nyista...."


Ha ilyen nagyban gondolkodsz, akkor szerintem nem nagy teljesítményű gyári tápokban kellene keresni a megoldást, hanem rigenként egy gyári táp max. 100 - 120 watt-os + nagy teljesítményű 12 V sínen, rigekhez leágazással. A leágazást a rig táp vezérelné.

Ez nagyon jol hangzik. Es azt hogyan vezerelne??

kidface

Idézetet írta: andysk Dátum január 08, 2017, 09:28:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbarna Dátum január 05, 2017, 10:05:07 DÉLELŐTT
"Persze nincs. Ha aliexpressen rendelsz ver 3.0 tol felfele 3-4$ert azzal sem lessz. De nekem a hatasfok a kulcskerdes. 80+ az relativ.
Pl. 1 rig fogyaszt pl. evi 7 megawattorat. Ha a hatasfokban csakis 5% lenne a kulonbseg akkor az kb. 350Kwh evente ami ugyi kb 50€ evente normal tarifan. De mi van ha 10-15??? Es tobb evre szamolva?? Gari meg persze nyista...."


Ha ilyen nagyban gondolkodsz, akkor szerintem nem nagy teljesítményű gyári tápokban kellene keresni a megoldást, hanem rigenként egy gyári táp max. 100 - 120 watt-os + nagy teljesítményű 12 V sínen, rigekhez leágazással. A leágazást a rig táp vezérelné.

Ez nagyon jol hangzik. Es azt hogyan vezerelne??

Rigenkent a 100-120W gyári táp kevés lesz! A hat kártya a PCI-E fogalalatbol is vesz fel 12v--ot! Plusz az alap rendszer!
Nem hinném hogy a nagy teljesítményű 12V-os rail-t a táp képes vezérelni, nem arra találtak ki!

Ha farmot akarsz építeni, azt meg kell csinálni rendesen! Nem lehet ganyolni

bbarna

Idézetet írta: andysk Dátum január 08, 2017, 09:28:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbarna Dátum január 05, 2017, 10:05:07 DÉLELŐTT
"Persze nincs. Ha aliexpressen rendelsz ver 3.0 tol felfele 3-4$ert azzal sem lessz. De nekem a hatasfok a kulcskerdes. 80+ az relativ.
Pl. 1 rig fogyaszt pl. evi 7 megawattorat. Ha a hatasfokban csakis 5% lenne a kulonbseg akkor az kb. 350Kwh evente ami ugyi kb 50€ evente normal tarifan. De mi van ha 10-15??? Es tobb evre szamolva?? Gari meg persze nyista...."


Ha ilyen nagyban gondolkodsz, akkor szerintem nem nagy teljesítményű gyári tápokban kellene keresni a megoldást, hanem rigenként egy gyári táp max. 100 - 120 watt-os + nagy teljesítményű 12 V sínen, rigekhez leágazással. A leágazást a rig táp vezérelné.

Ez nagyon jol hangzik. Es azt hogyan vezerelne??
A PC táp 12 V-os kimenete kapcsolna egy relét. Táp be>relé behúz, a 12 V-os leágazáson a VGA-k áram alá kerülnek mire a BIOS indul. Leállításnál táp kikapcs>relé kikapcs. Ez az elv, de ekkora rendszert már tervezni kötelező!

sebajtóbiás

Idézetet írta: atideath Dátum január 08, 2017, 09:10:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum január 08, 2017, 08:59:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum január 08, 2017, 08:56:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum január 08, 2017, 08:53:00 DÉLUTÁN
Korábban már kérdezte valaki, de nem jött rá válasz. Most megpróbálom én is feltenni a kérdést.
Szalag kábel és molxes usb riser bányászás szempontjából különbözik valamiben ?

Bányászat szempontjából nincs jelentősége. Áramellátás szempontjából viszont igen.
Az USB-s külső áramforrásból táplálja meg a kártyát, a szalagkábelesből meg van ami az alaplapból viszi fel a pápot, és nincs külső csatlakozása.

Köszönöm a választ.
Akkor maradok a szalag kábelnél, mert az USB-snél sokkal több hibalehetőség van.

Én USB-sre voksolnék. Nem bízok a szalagkábelek áramátvitelében amik kb hajszál vékonyak. De te tudod.

Nekem szalagrisereim vannak, de betáposak, molex és 6 pines bemenet is van rajtuk. Ilyenek:
https://www.aliexpress.com/item/PCI-E-1X-to-16X-extender-riser-cable-with-4pin-type-D-and-6pin-power-supply/1671402319.html

A hátrányuk, hogy elég rövidek, szóval végül az utolsó, 6. kártyát usb riserre kellett raknom.

andysk

Jol hangzik de...
Ha nemetbol veszek EVGA tapokat ahhoz 10 ev gari jar. Nalunk csak a fele. Es barmikor eladhato... Ez szerintem nagyon fontos szempont.
Amugy 12 voltnal eleg nagy veszteseg van mar par meteren is nem??

bbencee

A veszteség az függvénye a vezető keresztmetszetének és vezetőképességének is (nem csak a távolságé, ill feszültségé).

bbarna

Idézetet írta: andysk Dátum január 08, 2017, 09:57:57 DÉLUTÁN
Jol hangzik de...
Ha nemetbol veszek EVGA tapokat ahhoz 10 ev gari jar. Nalunk csak a fele. Es barmikor eladhato... Ez szerintem nagyon fontos szempont.
Amugy 12 voltnal eleg nagy veszteseg van mar par meteren is nem??
Küldtem pü-t...

lakat

Idézetet írta: andysk Dátum január 08, 2017, 09:57:57 DÉLUTÁN
Jol hangzik de...
Ha nemetbol veszek EVGA tapokat ahhoz 10 ev gari jar. Nalunk csak a fele. Es barmikor eladhato... Ez szerintem nagyon fontos szempont.
Amugy 12 voltnal eleg nagy veszteseg van mar par meteren is nem??
Igen, 12 V-os sin nem biztos, hogy túl jó megoldás, mert igen nagy áramok folynak, így elég vastag vörösréz sínek kellenének, ami megint csak nem kevés pénz. Én egy nagy rendszernél mindenképpen kiküszöbölném a "single point of failure" megoldások alkalmazását. Ha bele gondolsz akkor nem biztos , hogy olcsóbban jössz ki a sok kis táp helyett egy brutál nagy teljesítményű táppal. Ráadásul ha a drága nagy teljesítményű tápod beszarik, akkor leáll az össze géped. Rigenként különálló tápokkal viszont egy táp meghibásodás csak 1 riget fog érinteni, a többi vígan bányászik tovább. Én nagyvállalati IT rendszerekkel dolgoztam elég sokáig, így megszoktam az "üzembiztonság az első" szemléletet ami itt nem hátrány.

szevasz

Rigenként egy normál atx-es táp, és egy átalakított szervertáp párezerért.
Legalábbis én így csinálnám.

Zorg33

#155
 8)

Tudok jelenleg eleg normalis aron szerezni 5,5 kilowattos (!) 12V tapokat is.
Pont erre alkalmasak hogy elmenjen roluk 5-6 gep is.
Nem kell feltetlenul semmilyen atx tap sem, arra is van megoldasom.
Es kulon kapcsolhatoak a gepek.

adamszumu

Miből álna egy potméteres vezérlőt egy vagy több 12V dc -s ventillátorhoz, mármint hogy kelle mellé valami elektronika és ha igen akkor mi és milyen potméter?
hogy jobb: 1 potméter 1 venti vagy 1 potméter több venti?

Bob

Megmértem: A tápegységből a 6 pin-es PCI-E csatlakozó sárga vezetékein 6.8A folyik. A fekete vezetékein visszafelé 3.0A folyik. Jól következtetek-e, ha ebből azt gondolom, hogy a maradék 3.8A az alaplapon keresztül folyik vissza az alaplapi PCI-E slotton felvett amperek többleteként? Miért nem megy vissza a 6 pin-es PCI-E csatlakozó fekete vezetékein a tápegység felé ugyan annyi, mint a sárga vezetékeken jön? Jó-e ez így az alaplapnak/kártyának?

Dàvid

Idézetet írta: adamszumu Dátum január 09, 2017, 03:43:05 DÉLUTÁN
Miből álna egy potméteres vezérlőt egy vagy több 12V dc -s ventillátorhoz, mármint hogy kelle mellé valami elektronika és ha igen akkor mi és milyen potméter?
hogy jobb: 1 potméter 1 venti vagy 1 potméter több venti?
Egy poti nem elég...
Ez jò cikk a tèmàròl: http://www.overclockers.com/pwm-fan-controller/

adamszumu

ilyen kész cuccot vagy legalább egy helytakarékos nyák tervet tud valaki készíteni összerakni össze tudom csak a nyák a gond és a hely