Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 12, 2017, 02:22:33 DÉLUTÁN
@kidface:
Es mit ersz a minimalissal?
Nem nagyon tudok elkepzelni olyan kalkulaciot amiben minimalis fogyasztasertek szerepel.
A videokartyakon kivul a rendszer 40-50W ot eszik, igen.

A kartyak darabonkent 20W korul esznek idle allapotban osszesen a slotbol es a pcie tapcsatibol. Hogy ez pontosan hogy oszlik meg a 2 12V aramkor kozott azt most nem tudom pontosan de le tudom merni.

Köszi az infót! Lemerni azért nem kell (csak ha Te is kíváncsi vagy rá

atideath

Idézetet írta: kidface Dátum január 12, 2017, 03:38:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 12, 2017, 02:22:33 DÉLUTÁN
@kidface:
Es mit ersz a minimalissal?
Nem nagyon tudok elkepzelni olyan kalkulaciot amiben minimalis fogyasztasertek szerepel.
A videokartyakon kivul a rendszer 40-50W ot eszik, igen.

A kartyak darabonkent 20W korul esznek idle allapotban osszesen a slotbol es a pcie tapcsatibol. Hogy ez pontosan hogy oszlik meg a 2 12V aramkor kozott azt most nem tudom pontosan de le tudom merni.

Köszi az infót! Lemerni azért nem kell (csak ha Te is kíváncsi vagy rá
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

DrPascal

Idézetet írta: atideath Dátum január 12, 2017, 04:07:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 12, 2017, 03:38:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 12, 2017, 02:22:33 DÉLUTÁN
@kidface:
Es mit ersz a minimalissal?
Nem nagyon tudok elkepzelni olyan kalkulaciot amiben minimalis fogyasztasertek szerepel.
A videokartyakon kivul a rendszer 40-50W ot eszik, igen.

A kartyak darabonkent 20W korul esznek idle allapotban osszesen a slotbol es a pcie tapcsatibol. Hogy ez pontosan hogy oszlik meg a 2 12V aramkor kozott azt most nem tudom pontosan de le tudom merni.

Köszi az infót! Lemerni azért nem kell (csak ha Te is kíváncsi vagy rá

boti123

molex kábel mennyire terhelhető? Tehát hány riser köthető 1 azon ágra? Tehát gyári kábel amit adnak a táphoz és azon van 4 db molex tehát mehet rá 4 db riser? 1 riser kb 70W fogyaszt nem módosított biossal.

Zorg33

Max kettő Molexet használhgatsz RX kártyákhoz 1 ágon. (MSI és Nitro esetén esetleg 3-at is, mert azok "csak" 50W körül esznek a slot felől).
A molex csatlakozóban ugye 1db 12V érintkező van, aminek a terhelhetősége minőségtől függően 100W körül van (8A).
Viszont sajnos egy korbácson (ágon) ugyanarra az egy 12V vezetékre van rábiggyesztv az összes molex, amely vezeték általában vagy 20 AWG vagy jobb esetben 18AWG (rá van írva mindig a szigetelésre apró betűkkel). Előbbi max egy kártyát visz el, a második az el szokott bírni kettőt is, de mindig igaz az a szabály, hogy fogdosni kell a csatik tövében a vezetéket az első teszteléskor bányászat közben és ha pár perc után forró, akkor nem lesz jó. Így még az előtt ki lehet deríteni a túlterhelést, mielőtt szétégne valami.

boti123

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 13, 2017, 06:26:41 DÉLUTÁN
Max kettő Molexet használhgatsz RX kártyákhoz 1 ágon. (MSI és Nitro esetén esetleg 3-at is, mert azok "csak" 50W körül esznek a slot felől).
A molex csatlakozóban ugye 1db 12V érintkező van, aminek a terhelhetősége minőségtől függően 100W körül van (8A).
Viszont sajnos egy korbácson (ágon) ugyanarra az egy 12V vezetékre van rábiggyesztv az összes molex, amely vezeték általában vagy 20 AWG vagy jobb esetben 18AWG (rá van írva mindig a szigetelésre apró betűkkel). Előbbi max egy kártyát visz el, a második az el szokott bírni kettőt is, de mindig igaz az a szabály, hogy fogdosni kell a csatik tövében a vezetéket az első teszteléskor bányászat közben és ha pár perc után forró, akkor nem lesz jó. Így még az előtt ki lehet deríteni a túlterhelést, mielőtt szétégne valami.

MSI RX 470 gaming x 4gb kártya
Magyarul tehát a gyári kábel ami van és 4 molex van rajta arra a 4 molexra maximum 2 riser kártya mehet.
És ezt értsem mindenre tehát a sata kábelre is 2 db riser mehet?

Zorg33

SATA tápcsatlakozónál sajnos maga a csatlakozóban lévő érintkező is problémás, mert az elvileg csak 50W-ig jó.
Próbáld ki és ha nem melegszik nagyon, akkor jó.

boti123

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 13, 2017, 08:28:32 DÉLUTÁN
SATA tápcsatlakozónál sajnos maga a csatlakozóban lévő érintkező is problémás, mert az elvileg csak 50W-ig jó.
Próbáld ki és ha nem melegszik nagyon, akkor jó.

és akkor hogyan tudnám megoldani azt hogy 1 táp (enermax platimax 1700W) vagy más táp legyen xyz bármi amikor csak 6 db molex kivezetése van.
Erről kéne megoldani 6 risert, 1 ssd, 1 hdd, 7 ventilátort + alaplap
Ezen gondolkodom jelenleg bárhogy számolok az a 6 db molex kivezetés kevés és más táp ilyen tudással meg elfogadható árban nincs.

atideath

Idézetet írta: boti123 Dátum január 13, 2017, 08:47:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 13, 2017, 08:28:32 DÉLUTÁN
SATA tápcsatlakozónál sajnos maga a csatlakozóban lévő érintkező is problémás, mert az elvileg csak 50W-ig jó.
Próbáld ki és ha nem melegszik nagyon, akkor jó.

és akkor hogyan tudnám megoldani azt hogy 1 táp (enermax platimax 1700W) vagy más táp legyen xyz bármi amikor csak 6 db molex kivezetése van.
Erről kéne megoldani 6 risert, 1 ssd, 1 hdd, 7 ventilátort + alaplap
Ezen gondolkodom jelenleg bárhogy számolok az a 6 db molex kivezetés kevés és más táp ilyen tudással meg elfogadható árban nincs.

Nem értem a problémádat. Van 6 db PCI-e csati a tápon, azt rádugod a VGA-kra, van 6 db sata csatlakozó azt a Riser-ekre, A molexekről meg úgy osztogatsz az egyéb perifériáknak (ventik, ssd) ahogy szimpatikus mert azoknak az össz fogyasztása nem nagy. Alaplapra megint csak van dedikált csatlakozó a tápegységen. Alaplapra a molex csatit nem kell rádugni.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

kidface

Idézetet írta: boti123 Dátum január 13, 2017, 08:47:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 13, 2017, 08:28:32 DÉLUTÁN
SATA tápcsatlakozónál sajnos maga a csatlakozóban lévő érintkező is problémás, mert az elvileg csak 50W-ig jó.
Próbáld ki és ha nem melegszik nagyon, akkor jó.

és akkor hogyan tudnám megoldani azt hogy 1 táp (enermax platimax 1700W) vagy más táp legyen xyz bármi amikor csak 6 db molex kivezetése van.
Erről kéne megoldani 6 risert, 1 ssd, 1 hdd, 7 ventilátort + alaplap
Ezen gondolkodom jelenleg bárhogy számolok az a 6 db molex kivezetés kevés és más táp ilyen tudással meg elfogadható árban nincs.

Ha a risereknek adsz kakaót, akkor az alaplapnak nem kell! Ssd, hdd SATA-ról megy?!  A 7 venti 2 SATA-rol is elmegy, teljesítmény függő!

Zorg33

#190
Idézetet írta: boti123 Dátum január 13, 2017, 08:47:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 13, 2017, 08:28:32 DÉLUTÁN
SATA tápcsatlakozónál sajnos maga a csatlakozóban lévő érintkező is problémás, mert az elvileg csak 50W-ig jó.
Próbáld ki és ha nem melegszik nagyon, akkor jó.

és akkor hogyan tudnám megoldani azt hogy 1 táp (enermax platimax 1700W) vagy más táp legyen xyz bármi amikor csak 6 db molex kivezetése van.
Erről kéne megoldani 6 risert, 1 ssd, 1 hdd, 7 ventilátort + alaplap
Ezen gondolkodom jelenleg bárhogy számolok az a 6 db molex kivezetés kevés és más táp ilyen tudással meg elfogadható árban nincs.

Én tudok rá megoldást. Többet is.

4 molexet fogsz tudni használni mert 2 korbácson van az a 6db molex, megnéztem a specit. Tehát még 2db molexet kell megoldani.

Mivel 10db pci-e tápcsati van a tápon, ebből 4db szabad marad.
1db PCI-E 6pin csatiból lehet csinálni 3db molexre átalakítót + az 5V-t veszem az egyik szabad molexről hozzájuk (ugyebár ez csak 3-4W).
Tehát úgy néz ki a kábel, hogy egyik végén 3 molex, másik végén 1 mammer PCI-E 6pin + 1 mama Molex
Csináltam már ilyet jópárat, tökéletesen működik.

Ugyanezt el lehet játszani egyébként bármelyik szabad 12V csatival, pl a proci 8pinessel is, mert az sem kell bányászathoz, elég a 4pines.

A ventikre pedig anniyt, hogy 7db ventilátor tápcsatit is le lehet osztani nyugodtan akár egy szabad pci-e tápcsatiról, azok nem esznek sokat, max 40W.
Ilyet is tudok csinálni.

Írj privátba, ha kell.

adamszumu

Szétszedtem ma egy pc tápot és nem az elsőben látom hogy egy -3,3vs és egy +3,3vs össze van kötve az alaplapi csatlakozóban a -3,3vs a 3,3v(narancssárga)-al és a +3,3vs a test(fekete)-el, ez miért van és mire jó, mert csak néhányban láttam és eddig nem törődtem vele de hogy most jön ez a bányagép most nem szeretnék valamit elrontani???

adamszumu

igazából csak ventilátoroknak szeretnék egy külön tápot de ha emiatt elfüstöl vagy rosszul működik akkor az nem jó és ez az utolsó tápom itthon  és a gépek miatt most nincs keret másikra.

adamszumu

#193
Régi de ezt meg lehet csinálni az új tápokkal??: http://szamitogep.hu/show/read.php?id=12909
2 táp párhuzamosítása
egy régebbi kérdésem ami még fonos lenne csak tudom hgy nem mindenki olvassa el visszamenőleg a fórumot:

IdézSzétszedtem ma egy pc tápot és nem az elsőben látom hogy egy -3,3vs és egy +3,3vs össze van kötve az alaplapi csatlakozóban a -3,3vs a 3,3v(narancssárga)-al és a +3,3vs a test(fekete)-el, ez miért van és mire jó, mert csak néhányban láttam és eddig nem törődtem vele de hogy most jön ez a bányagép most nem szeretnék valamit elrontani???

Zorg33

Idézetet írta: Laca012 Dátum január 14, 2017, 07:26:26 DÉLUTÁN
Idéz
@kidface:
Es mit ersz a minimalissal?
Nem nagyon tudok elkepzelni olyan kalkulaciot amiben minimalis fogyasztasertek szerepel.
A videokartyakon kivul a rendszer 40-50W ot eszik, igen.

A kartyak darabonkent 20W korul esznek idle allapotban osszesen a slotbol es a pcie tapcsatibol. Hogy ez pontosan hogy oszlik meg a 2 12V aramkor kozott azt most nem tudom pontosan de le tudom merni.

Azt se felejtsd el, hogy amikor boot-ol, meg belépteti a kártyákat, akkor azért többet felvesz. Nekem 260-280W a wattmérőn a csúcs.
Persze utána beáll egy 110-140W körüli értékre.

Ha nem baj akkor most kicsit összezavarok mindenkit.. ;D

Ha usb 3.0-s risert hasznàlsz (nem tudom milyen riser volt a kiindulási alap) akkor a  kártyák 0 azaz nulla wattot fogyasztanak az alaplapról..  :-[
Kezdetnek bedugtam egy üres (USB v005) risert üzem közben a 2 kártyás gépem alaplapjára és először is rámértem a lábakra... (tudom bizarr, mert mi van ha összeérintek valamit, de szeretjük a veszélyt.. )
Sem 12V  sem az 5V nem jut el az USB kábelig. Csak a 3.3V 2 különböző lábon, a többi adatvezeték 0.2-0.4V közötti értékekkel és test(ek).

Ennek ellenére a videokártya 3.3V os (minimális kevesebb mint 1A ) igénye is a riseren levő 3.3V-os (komoly hűtőbordával akár 5A-os, de nyákon szerintem max 2A-os) stabilizátort terheli, ami v003 és v005 riser esetén a molex 5V-ból állítja elő, a v006c riserem esetén a 12V/5V kapcsolóüzemű inverter utáni 5V-ot osztja tovább. Ez a kis "stab kocka" nálam totál hideg bánya üzem közben is..

A 2kártyás gépemből először kitéptem a kártyákat, így a fogyi a csúcs 67.5W alatt maradt. Nyugalomban csak 25-50W között ugrabugrált.



Tovább menve kitéptem az alaplapból a tápdugókat és beállítottam egy 60W-os picoPSU-t egy 12V5A-os hálózati tápról majd először önmagában indítottam, később a 2 kártyával amik az eredeti nagy tápon voltak..
A normál tápot egy iratkapoccsal indítottam ugyan abban az időben mint megnyomtam  a nyomógombot a géphez.

A picoPSU, meg a hálózati tápja "nem volt hideg", de stabilan ment.
Az alaplapi fogyasztás ugyanúgy 25-50között változott kártyákkal és kártyák nélkül is.



Szóval szerintem ezért tudtam simán 2 táppal belőni a 7kártyás rigemet, mert így hogy 2 kártya PCIe 8pin tápja is meg az ehhez tartozó riserek is a kisebbik tápról mennek, a tápok abszolút nem zavarják egymást.. Szépen egyszerre indulnak, az 1000-es táp 745W-ot eszik a konnektorból, az 550-es meg 325W-ot.
Igazából ment egy hetet egyedül az 1000-esről is, de a ventilátor is zúgott rendesen, meg nem is akartam hosszab távon kockáztatni.

Meg van egy kártyám ami 1350MHz 1100mv / 1900MHz 1050mV-al is elindult és ZEC-en 148H/s-151H/s-et mutatott, de a táp így már leoldott pár perc után.
A wattmérő meg közel 1100W-ot mutatott.

Úgyhogy visszavettem mint a többit 1300MHz 1050mV / 1650MHz 1000mV-ra és így az egész 1070W-ot (konnektorból) bírta 6.5 napig...
De így 2 táppal a tápventik alig indulnak néha. Az 1000-es táp 745W (74.5%) az 550-es 325W (59%) 
Ez utóbbi tisztán 2db MSI RX470 fogyasztása össz 468H/s -el.

Most a második táp nincs rögzítve, feljebb kell "toljam" az 1000-est, hogy az 550-es élén is beférjen..



A konfig MSI gaming5, i3CPU, 8GB RAM, 64GB M2 SSD alaplapon.

Nem zavartal ossze senkit, csak kimerted amirol mar egy ideje beszelunk.
Termeszetesen semelyik USB 3 kabelt hasznalo riseren nem folyik egyik betap vonal sem. Se 12V se 5V se 3.3V.
Az adat es vezerlolabkra is epp hogy csak eleg az usb3 9 db ere.
En az osszfogyasztasra ertettem a 20W ot kartyankent attol fuggetlenul hogy epp honnan kapja.
Es "slotbol felvett aram" alatt mindig azt kell erteni amit kell :)
Nyilvan a hasznalt riseren mulik hogy az valojaban honnan jon. A helyes megfogalmazas "a kartya alaplapi slot fele meno tap erintkezoi" lenne de mar igy is maceras 20adszor leirni mindent :)

Til

Laca02!
Köszi,hogy leírtad ezeket.
Nekem volt egy olyan problémám,hogy a 700w 80+ tápom (evga)
4 kartyaval terheles mellett nagyon zugott a kb. 80% -os ventilator fordulat miatt.
Tobben mondtak,hogy vigyem vissza a tapot,mert 4 kartyanal nem szabadna ilyen hangosnak lennie.
Kozben de.Logikus is, ha majdnem maxon hajtom,akkor melegszik es a venti ehhez merten porog.
Mostanra mar 4 kartyahoz min 800w tapot vennek.
Amikor 1 kartyat lekapcsolok visszaall a rend.3 kartyaval kuss van.
En hasznalt szervertappal egeszitem ki a 700w-os tapomat.Utana tuti csend lesz.
C:\> del c:\command.com

Til

#196
Sziasztok!
A segítségeteket kérem.Mikor vettem a gepet a banyaszathoz,sajnos rosszul dontottem es kisebb tapot vettem a kelletenel.4 msi rx470-hez vettem 700w 80+ bronz tapot.3 kartyaval elbolt szepen halkan,mig a 4 . Kartya is megerkezett.Amint betettem a 4. kartyat kezdodtek a problemak.A tap venti kb.80% on elkezdett porogni es sosem ment lejjebb a fordulat.Ebbol kovetkeztettem,hogy nagyon leterhelem a tapot, mivel melegszik,azert a magas fordulat a ventilatoran.Sajnos a penz elfogyott,meg a tapot sem tudom cserelni nagyobbra,ezert vettem egy 400w 80+ szervertapot seasonic.Ezt szeretnem bekotni a masik melle es 2 kartyat hajtanek vele.
Ezen a képen 2 táp egyszerre indul.
Azonban szerintetek hogyan kossem be?
A 2 kartya csak arrol a taprol kapja a feszt. ,2 8pin+ 2 usb riser?
Vagy az elsodleges tapon hagyjam a risereket es csak a masodlagosrol kapja a 2x 8pin tapot?
Abbol a szrmpontbol kerdes ez,hogy mi van, ha a masodlagos tap kifingik?
Ilyen esetben mi tortenik, hogy biztonsagosabb bekotni?
Szerintetek a csatolt rajz rendben van biztonsagos?
Koszonom a segitseget elore is!
C:\> del c:\command.com

Zorg33

#197
Ez felesleges, ami a kepen van. A szürke vezeték pedig egy logikai kimenet, amit semmi értelme bármivel összekötni.
Viszont pont, ami lenyeges lenne, az pedig nincs rajta.

Le lett itva amugy mar szamtalanszor, mire kell figyelni, csak pontokba leirom mindjart a lenyeget.
Ezt a kepet vedd is ki, nehogy vkit felrevezessen.

Szerk:
Na visszajöttem a géphez leírni a pontokat:

  • Általában nem kell külön összekötözgetni testeket, mert úgyis össze van kötve minimum a közös 220V aljzatban. Akkor van értelme, ha esetleg messze lévő aljzatokból kapja a 2 táp az áramot.
  • A másodlagos tápon simán kis drót/vezetékdarabbal összekötöd az ATX csatiban a zöld és bármelyik fekete szálat, így a kapcsolójával kapcsolod ki-be. Relével 100Ft-ból meg lehet csinálni azt is, hogy az elsődleges táp kapcsolja ki-be, de felesleges.
  • USB riser esetén (szalagkábelesnél alapesetben NEM!) etetheted a risert és a kártyán lévő PCI-E tápcsatit tetszőlegesen bármelyik tápról, mert az USB riseren keresztül nem tudnak kapcsolatba kerülni az alaplapi áramkörökkel a kártyán lévő áramkörök. Tehát terheléselosztást szem előtt tartva elosztogatod a dolgokat a két táp között. Olyat ne csinálj, hogy egy több tápcsatis videokártyán különböző tápokról dugod be a csatlakozókat.
  • Fontos és nincs rajta a fenti képen: A másodlagos tápra nagyon ajánlott tenni a 3.3V és a 5V-re is műterhelést, minimum 1-1W-ot, különben rövid időn belül szétmegy a táp! Nem véletlenül írnak minimális kötelező terhelést a legtöbb ATX táp 3.3V és 5V ágára. Ez kreatívan megoldható akár egy használaton kívüli optikai meghajtó rádugással, vagy egy 20ohm 5W körüli ellenállás bedugással az 5V és föld közé a molexbe és a 3.3V és a föld közé az ATX csatiban, stb. Ha nem kapja meg kivül ezt a terhelést, akkor szétég belül a tápban több komponens, ami a feszszabályzásért felelős, mert rajtuk folyik át az áram a műterhelés helyett. Ilyenkor szokott lenni az a kijelentés, hogy "de szar a táp, szétment 1 hét alatt, pedig csak 50%-on terheltem". - Na igen, de nem tettél műterhelést a 3.3V és 5V körökre, azért ment szét és nem a 12V terheléstől.
  • Olyan alaplapokon, amin van molex tápcsati csak az elsődleges tápról dughatsz bele molexet, de legjobb, ha semmit.

Til

#198
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 17, 2017, 12:26:45 DÉLUTÁN
Ez felesleges, ami a kepen van. A szürke vezeték pedig egy logikai kimenet, amit semmi értelme bármivel összekötni.
Viszont pont, ami lenyeges lenne, az pedig nincs rajta.

Le lett itva amugy mar szamtalanszor, mire kell figyelni, csak pontokba leirom mindjart a lenyeget.
Ezt a kepet vedd is ki, nehogy vkit felrevezessen.

Szerk:
Na visszajöttem a géphez leírni a pontokat:

  • Általában nem kell külön összekötözgetni testeket, mert úgyis össze van kötve minimum a közös 220V aljzatban. Akkor van értelme, ha esetleg messze lévő aljzatokból kapja a 2 táp az áramot.
  • A másodlagos tápon simán kis drót/vezetékdarabbal összekötöd az ATX csatiban a zöld és bármelyik fekete szálat, így a kapcsolójával kapcsolod ki-be. Relével 100Ft-ból meg lehet csinálni azt is, hogy az elsődleges táp kapcsolja ki-be, de felesleges.
  • USB riser esetén (szalagkábelesnél alapesetben NEM!) etetheted a risert és a kártyán lévő PCI-E tápcsatit tetszőlegesen bármelyik tápról, mert az USB riseren keresztül nem tudnak kapcsolatba kerülni az alaplapi áramkörökkel a kártyán lévő áramkörök. Tehát terheléselosztást szem előtt tartva elosztogatod a dolgokat a két táp között. Olyat ne csinálj, hogy egy több tápcsatis videokártyán különböző tápokról dugod be a csatlakozókat.
  • Fontos és nincs rajta a fenti képen: A másodlagos tápra nagyon ajánlott tenni a 3.3V és a 5V-re is műterhelést, minimum 1-1W-ot, különben rövid időn belül szétmegy a táp! Nem véletlenül írnak minimális kötelező terhelést a legtöbb ATX táp 3.3V és 5V ágára. Ez kreatívan megoldható akár egy használaton kívüli optikai meghajtó rádugással, vagy egy 20ohm 5W körüli ellenállás bedugással az 5V és föld közé a molexbe és a 3.3V és a föld közé az ATX csatiban, stb. Ha nem kapja meg kivül ezt a terhelést, akkor szétég belül a tápban több komponens, ami a feszszabályzásért felelős, mert rajtuk folyik át az áram a műterhelés helyett. Ilyenkor szokott lenni az a kijelentés, hogy "de szar a táp, szétment 1 hét alatt, pedig csak 50%-on terheltem". - Na igen, de nem tettél műterhelést a 3.3V és 5V körökre, azért ment szét és nem a 12V terheléstől.
  • Olyan alaplapokon, amin van molex tápcsati csak az elsődleges tápról dughatsz bele molexet, de legjobb, ha semmit.
A terhelésekben valóban igazad van.
A 3.3V terhelesenel a 24pines atx csatin terheljem?
A masik kerdesem,hogy az usb riser ugyanazon a tapon legyen ahonnet a 8pin pcie tapot kapja vagy lehet kulonbozon is?
(sajnos ezt nem ertettem egyertelmuen)
A tobbi dolog viszont mar szerintem jo lehet mivel:
Azert lehet jo megoldas a kep,mert ha osszekotnem a masodlagos tapon a zoldet a feketevel ,hogy lehessen a kapcsolojaval kapcsolni azzal nem lennek elobbre.Mivel a szervertapon nincs kapcsolo.
A rele ertelmet veszti,igy mert minek egy kulon alkatreszt beiktatni a dologba, mikor a kep epp a rele feladatat latja el?A 14 pin a tapcsatin figyeli, hogy erkezik e impulzus,ha megkapja a pin a feszt. vagy a foldet (azt nemt tudom melyiket várja) bekapcsol a táp.A kepen ezt a jelet amit az alaplaptol kap, rakja ra a masodlagos tapra.A szurke vezetek pedig azert felelos, hogy tudja a tap tenylegesen kapja e az aramot.Ez akkor aktiv ha foldre van huzva.PowetOk a neve, gondolom azt figyeli tenylegesen van e aram.Tehat szerintem a kepnek mukodnie kellene, vagy valamit felreertek?
Epp a relet akarom a dologbol kihagyni,ennek koszonhetoen.
C:\> del c:\command.com

Zorg33

#199
Idézetet írta: Til Dátum január 17, 2017, 01:57:58 DÉLUTÁN
A 3.3V terhelesenel a 24pines atx csatin terheljem?
Mindegy hol, de praktikusan ott, mert még SATA tápcsati lenne alternativa, de oda nehezebb beügyeskedni valamit.
Idéz
A masik kerdesem,hogy az usb riser ugyanazon a tapon legyen ahonnet a 8pin pcie tapot kapja vagy lehet kulonbozon is?
(sajnos ezt nem ertettem egyertelmuen)
Mindegy. Egy multiméterrel kisípoltathatod, hogy semmi köze egymáshoz a slot felöli 12V-nek és a tápcsati felőli 12V-nek.

Idéz
A tobbi dolog viszont mar szerintem jo lehet mivel:
Azert lehet jo megoldas a kep,mert ha osszekotnem a masodlagos tapon a zoldet a feketevel ,hogy lehessen a kapcsolojaval kapcsolni azzal nem lennek elobbre.Mivel a szervertapon nincs kapcsolo.
Egy egészséges szervertápon ATX csati meg pláne nincs :)

De ha mégis, akkor sem jó direktben összekötözgetni semmit (max a testet, de azt már megbeszéltük, hogy felesleges).
Ha egyik pl zárlatos, akkor viheti magával a másikat is, stb. Felesleges hibaforrás, ha galvanikus kötést csinálsz a kettő között.

Idéz
A rele ertelmet veszti,igy mert minek egy kulon alkatreszt beiktatni a dologba, mikor a kep epp a rele feladatat latja el?A 14 pin a tapcsatin figyeli, hogy erkezik e impulzus,ha megkapja a pin a feszt. vagy a foldet (azt nemt tudom melyiket várja) bekapcsol a táp.A kepen ezt a jelet amit az alaplaptol kap, rakja ra a masodlagos tapra.A szurke vezetek pedig azert felelos, hogy tudja a tap tenylegesen kapja e az aramot.Ez akkor aktiv ha foldre van huzva.PowetOk a neve, gondolom azt figyeli tenylegesen van e aram.Tehat szerintem a kepnek mukodnie kellene, vagy valamit felreertek?
A szürke (PowerGood), az nem input, hanem output, ahogy írtam. Tehát az nem a tápnak jelez valamit, hanem pont a táp jelzi az alaplap felé, hogy beálltak a feszek. Fordítva nem is lenne logikus.

Idéz
Epp a relet akarom a dologbol kihagyni,ennek koszonhetoen.
Szerintem a nem-galvanikus kapcsolás a legbiztonságosabb (relé/tranzisztor).