Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában


qwe92

#221
Nem butaság ez a hibás táp megvétel lehet belevágok én is :) bár alkatrészt én nem rendelek Kínából rossz tapasztalat miatt a 10db IRFP250 esem-ből csak 4db hozta amit kellett .
"Egyébként üzem közben jelenleg 0.36V -ot mérek a test (védőföld, táp háza, alu keret..stb) és a 24pin bármelyik test vezetéke között.. Ami nem sok, de valahonnan ott van és nem 100% föld potenciál."

Megmértem az én tápom terhelés alatt amelyiket tápegységnek használok ott is van valahol összekötés bár a nyákon nem látok (bár ez nem optós) összekötést 0.00volt de valami merhető csak a multiméter nem elég hozzá, no de majd otthon saját műszerrel :) (mert nincs jól felszerelve ilyen szempontból a melóhelyem)
Igen én is ezt javaslom össze kell kötni a zöldet és a feketét a két 24pin-en arra meg a csatlakozó a legjobb,
én a 240voltos részről arról is a két táp kábellel meg csavarral való összekötéséről írtam de azt is túl hosszan meg összevissza:)
Egyik cégnél pont 16volt volt a két ház között a és csak a föld kábel melegedett (olvadt) és (büdösödik volt a munkalapon de egyéb gondot nem okozott) a 12voltos 10 wattos lámpa vadul világított rajta de a gépek mentek bár azok fröccsöntőgépek voltak.
Eddig szólt Laca012 -nek. Innentől csak agymenés meg tapasztalat:)
A mostani tápokban főleg ezekben a felső kategóriás típusokban ha az egyik kimegy maximum kék-halál meg gép re-start lesz az eredménye mert hirtelen eltűnt a kártyák fele már ha normálisan 6os rignél 3-3-ban van kötve vagy 8asnál 4-4-ben,
mivel az alaplapon nem záródik sem a 12volt sem az 5 volt, ha meg táp leállásnál meg indításnál túlfeszültség lenne akkor az táp garanciális probléma lesz (majdnem csúnyát írtam).

No meg nem a 90-es években vagyunk hogy ne legyen védelem a vga-n az alaplapon meg a tápon-is már nem kell antistatikus védelem de még mindig AJÁNLOTT az össze szereléshez elég kisütni magad egy test ponton
annó rendesen kellet antisztatikus védelem és még volt hogy az sem volt elég.
Most meg AKÁR DE NE MERT EZ EGY DURVA PÉLDA: menet közben kivehetsz egy kártyát a gép összeomlik visszarakod és megy tovább re-start után (igen megesett velem arrébb akartam tenni de az egyik rx470 et elfelejtettem a helyére csavarozni pont az alaplapit szikrázott is rendesen de visszaraktam bekapcsoltam megint és semmi nem változott csak kezdhettem elölről a WattTool-ban mindent :) )                 DIREKT NE KOCKÁZTASSATOK AZÉRT VELE

Villám ellen is lehet kapni védelmet de azt óra elé vagy után kell felszerelni energiaszolgáltatót kell megkérdezni menyiért rakatják fel kb:30000Ft-tól a csillagos ég lehet az ára terheléstől függően.

Til

Ezt nagyon birom.Mikor mar megvan a megoldas,akkor nincs meg a megoldas.
Ez volt az elso kep amit kuldtem.Ebben semki sem erositett meg.
Most akkor melyik a jo megoldas?Mar osszekeveredtem,de tenyleg!  :-[
http://www.kephost.com/images/2017/01/19/psu2.md.gif
C:\> del c:\command.com

adamszumu

Idézetet írta: adamszumu - január 18, 2017, 07:44:08 pm
minek kötöd össze a szürkét feketével?
egyszerűen közösíted a 2tápból kijövő zöldet, feketét...stb. és utánna kötöd a gépbe.
Zorg kollegaval mar megtargyaltuk,hogy ily egyszeruen kozositeni nem a legjobb megoldas a galvanikus kapcsolat miatt.Amennyiben az egyik tap kidoglik viheti magaval az egesz rendszert.

de a szürke az elindítja a tápot legalábis amikor kipróbáltam akkor az is elindította

Mr Brown

Idézetet írta: adamszumu Dátum január 19, 2017, 06:55:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: adamszumu - január 18, 2017, 07:44:08 pm
minek kötöd össze a szürkét feketével?
egyszerűen közösíted a 2tápból kijövő zöldet, feketét...stb. és utánna kötöd a gépbe.
Zorg kollegaval mar megtargyaltuk,hogy ily egyszeruen kozositeni nem a legjobb megoldas a galvanikus kapcsolat miatt.Amennyiben az egyik tap kidoglik viheti magaval az egesz rendszert.

de a szürke az elindítja a tápot legalábis amikor kipróbáltam akkor az is elindította
De miért menne tönkre? Csak és kizárólag a zöld és fekete szálak vannak összekötve. Zárlat/tönkremenés esetén mégis mi tenné tönkre a második tápot? Ha az első táp halna meg az alaplap már úgysem kapcsolna már, így a második sem indulna, ha a második táp halna meg akkor szerintem csak a rákötött videokártyák állnának le.

danieru

Szerintem még mindig túlgondoljátok ezt a témát. Egy posztban le lehetne írni a lényeget. Két táp pedig tök felesleges, még ha rá is számoltok jó 30-40 százalékot egy 7 kártyásra, akkor is elég egy 1200-es táp. 6 kártyásnak egy 1000-es. De kevesebbel is elmegy, mivel a jó minőségű táp alkatrészei is felül vannak méretezve.

Mr Brown

Idézetet írta: danieru Dátum január 19, 2017, 10:05:05 DÉLELŐTT
Szerintem még mindig túlgondoljátok ezt a témát. Egy posztban le lehetne írni a lényeget. Két táp pedig tök felesleges, még ha rá is számoltok jó 30-40 százalékot egy 7 kártyásra, akkor is elég egy 1200-es táp. 6 kártyásnak egy 1000-es. De kevesebbel is elmegy, mivel a jó minőségű táp alkatrészei is felül vannak méretezve.
Nem hinném, hogy bárki is azért tesz 2 tápot mert nem megy neki a matek, hogy kiszámolja hány Wattos táp kell egy 6 ill. 7 kártyás rignek. Az én esetemben azért szeretnék 2 tápot mert az első körben nem fektettem bele egy 1000W-ba csupán egy 600W-osba mivel csak 3 kártyával kezdtem. De mivel szeretném a rigemet bővíteni 6 kártyára nem érzem fontosnak a táp cseréjét egy komolyabbra hanem a meglévő mellé tennék egy ugyan olyat. A másik szempont, hogy az esetek nagy százalékában 2 akciósan vásárolt táp olcsóbban jön ki, mint egy 1000-1200 W-os táp. Ha végre tisztázódnak a dolgok természetesen összelesz foglalva egybe a megoldások, rajzok és tanácsok, de addig ameddig nem erősíti meg több valaki az adott problémákra való megoldásokat, nem hinném, hogy az adott hozzászólásoknak feltétlen valóság alapjuk volnának vagy esetleg régi/elavult rendszereknél voltak érvényesek. Tehát ezek a dolgok egyáltalán nem túlgondolások mivel logikusnak tűnő dolgokat mindenki tud írni. Szerencsére már nem ott tartunk, hogy a föld lapos mivel így vagy úgy de bebizonyítottak és nem strucc módjára a fejünket homokba dugva elhisszük, hogy márpedig az.

danieru

Idézetet írta: Laca012 Dátum január 19, 2017, 11:06:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: danieru Dátum január 19, 2017, 10:05:05 DÉLELŐTT
Szerintem még mindig túlgondoljátok ezt a témát. Egy posztban le lehetne írni a lényeget. Két táp pedig tök felesleges, még ha rá is számoltok jó 30-40 százalékot egy 7 kártyásra, akkor is elég egy 1200-es táp. 6 kártyásnak egy 1000-es. De kevesebbel is elmegy, mivel a jó minőségű táp alkatrészei is felül vannak méretezve.

Mr. Brown: Ott a pont.. ;)

danieru: Ha azt akarod hogy ne csak túlterhelve ne legyenek, hanem halk is legyen, akkor sajnos kevés az 1000W/6 1200W/7 kártya. 30-40%-al meg pláne.( Nálam a 7-es rig nem teljesen kihajtva 1070W falból..) 1500-as már jó lenne, de közel megfizethetetlen. (Legalábbis sokkal drágább mint nekem az 1000GQ meg az 550GS együttvéve. Igaz utóbbit ebay-en licitáltam. 2hónapot használt garpapir-szla megvan és így féláron volt, de teljes áron is még alatta van egy 1500-asnak)
Ha nem is bővítés közben derül ki, hogy alulméreteztem (valójában így történt) bizonyos helyzetekben akkor is olcsóbb 2db kisebb és ha nem bonyolítjuk agyon akkor 2 vezeték közösítésével működik rendesen (és halkan).
Arról nem is beszélve ha "túlgondoljuk" és egy kisebb tápról meghajtjuk az alaplapot, a nagy teljesítménynek meg szervertápot használunk. (Ahogy Zorg33 kolléga hozta fel a kezdetek kezdetén) Szerintem annál olcsóbban nem lehet megúszni. Az ár pedig számít, mivel nem hobbi-gamer gépek hanem "haszon" gépekről beszélünk, a befektetett pénz mennyisége jelentős a megtérülés szempontjából ezért próbál mindenki ilyen alternatív megoldásokban is gondolkodni. Szóval a 2 táp felesleges HA pènz-zaj nem számít..

1070 * 0,85 / 1200 = 0,75  => 75% szerintem vállalható még. Nem tudom, nálam a tápegységnél minimális a kártyák által csapott zajhoz képest.

kidface


Zorg33

#229
Az a nyamvadt 50 ft-os ellenállás nem tudom miért nem éri meg.
Akik kérdezték a pontos paramétereket: 15ohm 5W kerámia ellenállás
Ez nem fikció részemről, hanem konkrétan láttam tönkremenni tápokat a 5V terhelés hiánya miatt.
Azt aláírom, hogy nem minden típusnál kötelező, de jobb nem kivárni, hogy elfüstöl-e.

Székely Vegán

Idézetet írta: danieru Dátum január 19, 2017, 10:05:05 DÉLELŐTT
Szerintem még mindig túlgondoljátok ezt a témát. Egy posztban le lehetne írni a lényeget. Két táp pedig tök felesleges, még ha rá is számoltok jó 30-40 százalékot egy 7 kártyásra, akkor is elég egy 1200-es táp. 6 kártyásnak egy 1000-es. De kevesebbel is elmegy, mivel a jó minőségű táp alkatrészei is felül vannak méretezve.

+1
Én volt mikor nyomtam hetekig 6x msi 470-el 750 evga gold táppal.. 750-800 watt között mozgott a fogyasztás és semmi gond nem volt.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Til

#231
Én magamban a következő döntésre jutottam.
DE ez csak kizárólag az én döntésem és mindenki maga dönt.
Tehát:
Van egy egyszerubb valtozat a 2 tap szinkron inditasra,mikor a zold es fekete vezetekeket kozositik.
Van is ra eszkoz: egy atx csatlakozo amiben at van kotve a 2 vezetek azt ennyi.Ara ebay kb 1000-2000 Ft.
Meg van a masik megoldas ami elektronikat hasznal,az egyik ilyen az amit megrajzoltam.
Amit linkeltem az epp az emlitett reles megoldas,ami szabadalom alatt van,egyszeru szerkezet egyszeru alkatreszekkel elvel,de valoszinunek tartom, ha mar valaki ezt kitalalta elvben,akkor a mi verzionk is jo,mert kisertetiesen hasonlit.  :)
Nem volt nehez megterveznie es kigondolnia,de o szabadalmaztatta elsonek,igy ove a gyartas is
A biztonsagosabb megoldast is ennek nyilvanitom en szemelyes velemenyem.
Par alkatresz az egesz es kezdok is megtudjak csinalni.
Azt nem tudom,hogy a masik megoldas ahol kozosites van az mennyivel jobb vagy rosszabb,en az utobbit valasztom.Ez az en velemenyem, gondoltam leirom es mindenki maga eldonti.
Annyi a kiegeszites,hogy az atx 3 -as csatlakozo pin rol szedi a fekete vezeteket,amit rakapcsol a rele a zold vezetekre es ekkor indul a táp.
A SZÜRKE VEZETÉKET a feketével nem kell összekötni!
http://www.google.hu/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.legitreviews.com%2Fimages%2Freviews%2F1698%2Fadd2psu.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.legitreviews.com%2Fadd2psu-daisy-chain-power-supply-adapter-review_1698&docid=XjFtTA3SNu0JQM&tbnid=DyEdgPVNHxb5-M%3A&vet=1&w=550&h=183&bih=544&biw=320&q=add2psu&ved=0ahUKEwjg_Pj6zc7RAhXBWxoKHTUTBYwQMwgcKAIwAg&iact=mrc&uact=8

A SZÜRKE VEZETÉKET NEM KELL ÖSSZEKÖTNI A FEKETÉVEL!
A relé helyett lehet használni szilárd test relét,felhivtak ra a figyelmemet es akkor a dioda elhagyhato es biztonsagosabb emiatt.
http://www.kephost.com/images/2017/01/18/Tapok.gif
C:\> del c:\command.com

boti123

én is táp előtt állok nagyon sokat gondolkodtam milyen legyen stb nálam 1 kártya 150-160W körül fogyaszt. Így EVGA 1300 GOLD+ jutottam 7 kártyát simán elbírna akkár 8-at is? és 80% körül menne. 10 év gyári garancia. 8 kártyával 92% menne. De mivel van 10 év garancia így ha tönkremenne visszaviszem és kész.

danieru

Idézetet írta: boti123 Dátum január 20, 2017, 02:22:00 DÉLUTÁN
én is táp előtt állok nagyon sokat gondolkodtam milyen legyen stb nálam 1 kártya 150-160W körül fogyaszt. Így EVGA 1300 GOLD+ jutottam 7 kártyát simán elbírna akkár 8-at is? és 80% körül menne. 10 év gyári garancia. 8 kártyával 92% menne. De mivel van 10 év garancia így ha tönkremenne visszaviszem és kész.

Így van, a tápegységnek tudnia kell teljesíteni a ráírt adatokat a megadott garanciaidőn belül. Nincs ha, nincsenek kifogások.

Zorg33

Igen, de a hatasfoka rosszabb lesz es az elettaratama viszont kb a fele.
Ezek alapjan ki tudod szamolni hogy megeri e 100%on hajtanod.

Worlynox

Idézetet írta: Laca012 Dátum január 27, 2017, 12:14:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 25, 2017, 03:15:07 DÉLUTÁN
Igen, de a hatasfoka rosszabb lesz es az elettaratama viszont kb a fele.
Ezek alapjan ki tudod szamolni hogy megeri e 100%on hajtanod.

Ennyi.. plusz ha visszaviszegeted/küldöd, addig nincs tápod amíg bevizsgálják, meg lezajlik a gari procedúra... Sőt, bizonyos idő után lehet nem cserélik, hanem javítják. Napokat-heteket tölthet szervizben..
Ez nem egy gaming PC aminél addig maximum játék elvonási tüneteid lesznek, hanem keményen pénzkiesés...

Laikusként kérdezem, ha a 10év garanciás, mondjuk fele annyi időt bír így meghajtva, tehát 260 hetet. Az már nem bőven elég, ebben a bányász szakmában, ahhoz, hogy lecseréld vagy kibírj pár hetet nélküle, esetleg legyen közben tartalékod ?

andysk

EVGA 1200 P2, MSI z97 gaming5, 7x msi rx470 4g gaming x.
A tápot econ módba állitva egyszeruen nem hallom. Par honap alatt meg sem mukkan azaz a venti nem megy azaz a passziv hutessel megyeget.
Tuti nincs tulhajtva. 10 ev gari.
Amugy 1 szervertapot vennek zorg-tol es ha kielegito a hatasfoka akkor talan sokat is.

boti123

Idézetet írta: andysk Dátum január 27, 2017, 07:36:31 DÉLUTÁN
EVGA 1200 P2, MSI z97 gaming5, 7x msi rx470 4g gaming x.
A tápot econ módba állitva egyszeruen nem hallom. Par honap alatt meg sem mukkan azaz a venti nem megy azaz a passziv hutessel megyeget.
Tuti nincs tulhajtva. 10 ev gari.
Amugy 1 szervertapot vennek zorg-tol es ha kielegito a hatasfoka akkor talan sokat is.

Fogyasztas? Modolt biosos kartyak?

andysk


andysk

Idézetet írta: Laca012 Dátum január 27, 2017, 11:48:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum január 27, 2017, 08:05:11 DÉLUTÁN
Moddolt. Zec-en 900w alatt 1.7kHs

A pontos configodra/freki+fesz beállításokra kíváncsi lennék, ha nem titok, mert addig nálam is stimmel, hogy:
MSI z97 gaming5, 7x msi rx470 4g gaming x ,
Nekem:
i3 4360 cpu, 2x4GB dual rank Kingston HyperX, M2 alaplapi 64GB Transcend SSD.

De 1000W-os evga GQ -ról 1080W-ot evett konnektorból mérve.

Gpu 1300MHz 1050mV (egyik csak 1250MHz, mert "hanging" ha feljebb tolom de 1050mV-nál nem akartam feljebb húzni mert akkor már lekapcsolt a táp..)
Mem 1800MHz 1000mV egységesen.
1.746-1.754Mh/s között ingadozik.

6kártyával különben 900-920W-tal sokkal halkabb volt, 1000mV-ig alulfeszelve 810W-tal pedig hangtalan volt és nemhogy langyos, hanem egyenesen hideg volt a táp.
Szóval 80%-on szerintem "örök darab"
Plusz meg a legolcsobb celeron proci.
A beallitasokat mar 1x itt valahol leirtam 1x de irom meg 1x
1250/1000 es a memoria 1900/1000. Ha valamelyk VGAnak alacsonyabb az asic qualityja ott 1020 mV az 1000 helyett. Voltage offsetet olyan -6, -7ig engedi.
A rendszer osszfogyasztasa 880W.