Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

bobalazs

3 év után újra ránéztem a mining témára, és rászántam magam, lehet hogy egy pár hétig bányásznék kriptót egy gtx 1660al.
NÉztem a whattomine-t és az eth-et mutatja a legjobb bányászható algonak. Viszont 3 hét alatt nem lehetne annyit kibányászni amit egy pool ki is utalna, hisz magasak a költségek.
Ráálltam etc-re a ethermine poolon, 0.2 etc kifizetésre állítottam saját myetherwalletba.
A kérdésem hogy te is így csináltad volna vagy más algora álltál volna rá más poolon? Bármi segítséget szívesen veszek.

Til

Idézetet írta: matt Dátum augusztus 13, 2020, 12:10:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Lenne egy olyan problémám, hogy 2020-07-22 óta az egyik kártyám (rx 580 4gb) nem hessel. Előtte minden rendben ment, rá sem kellett nézni, de egyik napról a másikra az fogadott, hogy a 3 kari pörög, de csak kettő éles, pedig GPU-Z szerint az 580-as is fullon használatban van. (log, kép mellékelve)
CPU: intel G850
RAM: 4gb (32GB virtual)
VGA: 1db RX 580 4GB, 2db RX 470 8GB
Driver: Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23


Van esetleg valakinek valami ötlete?
Gondolom Claymore-t használsz és ETH-t bányászol. A 4gb kártyád nem tudja lefoglalni a megadott memóriát DAG növekedés miatt. Átállsz másik bányász szoftverre ahol meg van oldva a probléma, vagy linux / linux alapú rendszert használsz.
C:\> del c:\command.com

matt

Idézetet írta: Til Dátum augusztus 13, 2020, 07:58:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: matt Dátum augusztus 13, 2020, 12:10:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy 2020-07-22 óta az egyik kártyám (rx 580 4gb) nem hessel. Előtte minden rendben ment, rá sem kellett nézni, de egyik napról a másikra az fogadott, hogy a 3 kari pörög, de csak kettő éles, pedig GPU-Z szerint az 580-as is fullon használatban van. (log, kép mellékelve)
CPU: intel G850
RAM: 4gb (32GB virtual)
VGA: 1db RX 580 4GB, 2db RX 470 8GB
Driver: Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23

Van esetleg valakinek valami ötlete?
Gondolom Claymore-t használsz és ETH-t bányászol. A 4gb kártyád nem tudja lefoglalni a megadott memóriát DAG növekedés miatt. Átállsz másik bányász szoftverre ahol meg van oldva a probléma, vagy linux / linux alapú rendszert használsz.
Köszönöm a gyors választ! Van esetleg javaslatod másik progira windows alá?

NETKing

Egy próbát megér a TeamRedMiner bányász progival megpróbálni, de mint előttem mondották, a linux alapú a tutibb, pl. HiveOS

Kriptonit


atika92

Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi

Til

Idézetet írta: atika92 Dátum november 13, 2020, 09:31:55 DÉLUTÁN
Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi
Írjál kérlek pár szót a konfigodról, alaplap ,op rendszer stb.
C:\> del c:\command.com

trektomy

Szia

AMD driver le ujraindít, driver vissza. Nálam be szokott jönni-. Van hogy meg kell csinálni többször is, gondolom win 10...

Idézetet írta: atika92 Dátum november 13, 2020, 09:31:55 DÉLUTÁN
Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi

Gyaloggalopp

Idézetet írta: atika92 Dátum november 13, 2020, 09:31:55 DÉLUTÁN
Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi

Hali!
Egyesével teszteld a kártyákat . Ha úgy jók akkor van remény :D

Sipi

Idézetet írta: atika92 Dátum november 13, 2020, 09:31:55 DÉLUTÁN
Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi


Hali


Nálam is áltak több mint 1 évet. Nekem sem indult sima bekapcsolásra. Nézd meg az alaplapi biost nekem azt kellett frissíteni.

atika92

Idézetet írta: Til Dátum november 14, 2020, 02:18:13 DÉLELŐTT
Idézetet írta: atika92 Dátum november 13, 2020, 09:31:55 DÉLUTÁN
Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi
Írjál kérlek pár szót a konfigodról, alaplap ,op rendszer stb.


Hali.
A fenti tippeket betartva eleg erdekes dolgokat csinal. Volt mikor 6 kartyat is felismert de eleg random az egesz.Ha cserelgetem a kartyakat akkor van amikor megy, van amikor nem. Updateltem a windowsot meg a biost. A videokartyakat is.

konfig

asus z270 alaplap
2 750w tap 4-4 kartyanak.
Egy kis tap a kilencedik kartyanak es az alaplapnak.
9 db 580 8gb aorus

Mi A Hézag Hapsikám?

Hali!

Szeretnék beüzemelni 3 db 5700 XT, és van még egy RX 480-am. Na most az 5700-ak elviszik a tápom mind a 6 PCi csatiját. A kérdés az, hogy legyen az egy szem 480-annak tápcsatija?
Több lehetőség fordult meg a fejemben. Mit javasoltok, melyik a legbiztonságosabb?
1. 2x4pin molex átalakító 8pin PCI-ra - Ez valószínüleg a legroszabb megoldás. Félek hogy elolvad a molex. Vagy ne tartsak ettől?
2. PCI elosztó. Nekem olyanom van hogy PCI6pin-t oszt 2x6+2pin PCI-ra. Ez szimpatikusabb, de elegendő lesz-e az áram a 480-nak és az egyik 5700 (egyik csatlakozójának). Főleg, hogy csak 6 pinről csinál 2x8pint!
3. Moduláris a táp és 2db CPU kábel van. Létezik olyan kábel, amit a tápon lévő CPU foglalatba dugok és PCI csati lesz belőle? Vagy CPU csatlakozót alakit át PCI csatlakozóra. Vagy ez eleve egy hülyeség? Valahol azt olvastam mindkettő 12V-os.
4. Más megoldások vannak PCI csatlakozó elfogyásra?

Köszönöm, ha segítesz!

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Mi A Hézag Hapsikám? Dátum december 03, 2020, 07:13:47 DÉLUTÁN
Hali!

Szeretnék beüzemelni 3 db 5700 XT, és van még egy RX 480-am. Na most az 5700-ak elviszik a tápom mind a 6 PCi csatiját. A kérdés az, hogy legyen az egy szem 480-annak tápcsatija?
Több lehetőség fordult meg a fejemben. Mit javasoltok, melyik a legbiztonságosabb?
1. 2x4pin molex átalakító 8pin PCI-ra - Ez valószínüleg a legroszabb megoldás. Félek hogy elolvad a molex. Vagy ne tartsak ettől?
2. PCI elosztó. Nekem olyanom van hogy PCI6pin-t oszt 2x6+2pin PCI-ra. Ez szimpatikusabb, de elegendő lesz-e az áram a 480-nak és az egyik 5700 (egyik csatlakozójának). Főleg, hogy csak 6 pinről csinál 2x8pint!
3. Moduláris a táp és 2db CPU kábel van. Létezik olyan kábel, amit a tápon lévő CPU foglalatba dugok és PCI csati lesz belőle? Vagy CPU csatlakozót alakit át PCI csatlakozóra. Vagy ez eleve egy hülyeség? Valahol azt olvastam mindkettő 12V-os.
4. Más megoldások vannak PCI csatlakozó elfogyásra?

Köszönöm, ha segítesz!

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2FCable-Matters-2-Pack-8-Pin-Inches%2Fdp%2FB01DV1Z428&psig=AOvVaw3s-gIuxKc2W_qMsF7uufTs&ust=1607864741792000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCKCqsIfByO0CFQAAAAAdAAAAABAD


csasze88

Sziasztok, van 5db RTX2080 ti kártyából álló rigem. Windows 10 alatt az 5db kártya 205Mh/s illetve 1050W áramot fogyaszt. Szerintetek a fogyasztást lehet még csökkenteni? Azon gondolkodok linuxot kellene telepítenem, bár nem tudom az alatt kevesebb lenne-e a fogyasztás.

Gyaloggalopp

sziasztok! használható auto trade programot keresek coinbase pro ra. ha van infó, tapasztalat osszátok meg :)

matt

Sziasztok!


BTC ASIC vásárlásán töröm a fejem. Van esetleg valaki, akinek van ilyen irányú tapasztalata?
Mennyi többlet költséget jelent a behozatala, kell-e vámot fizetni, stb ?
Esetleg az antmineren kívül ajánlotok mást?

RoludeP

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Mivel kezdő vagyok a témában.

Régi asztalimból csinálnék bányász gépet.
Konfig:
Alaplap: Gigabyte GA-970A-D3
Proc: AMD Athlon X6
Memoria: 8Gb
SSd :120 gb
Táp: 550w

Az lenne a kérdésem hogy ebbe az alaplapba bele tudok rakni MSI GeForce RTX 3070 8GB Ventus 2X OC tipusú VGA-t?

Ha igen akkor összesen mennyit? Mivel csak 2 db PCI-E csatit látok benne.  (Tápot majd cserélnem áram felvétel fügvényében)

Ezzel szeretnék kezdeni ha lehet és lassan meg venni alaplaptól kezdve mindent erre valót. Csak egyszerre szükös a keretem.

Előre is köszi.

robibusa

Sziasztok!
Van esetleg itt olyan, aki 1050Ti kártyákkal bányászkodik még?
Érdekelne, hogy mit lehet belőlük kihozni, ha lehet egyáltalán bármit.
Köszi előre is!

Paly G

Sziasztok!

Segítséget kérnék hátha valakivel már előfordult:
gtx1070 3 db és 3db p106-100 veyges rig, Hive OS-el. 1 héttel ezelőttig ment simán, am mostanában "gpu driver error no temps" hibát ír a hiveos és lecsökken a sebesség. Már próbáltam mindent, vettem ki hibásnak vélt kártyát, csökkentettem a órajelen, cseréltem risert, egyenlőre minden sikertelen. Valakinek valami ötlet?

Köszönöm!

Üdv,

Til

Idézetet írta: Paly G Dátum január 19, 2021, 09:17:57 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Segítséget kérnék hátha valakivel már előfordult:
gtx1070 3 db és 3db p106-100 veyges rig, Hive OS-el. 1 héttel ezelőttig ment simán, am mostanában "gpu driver error no temps" hibát ír a hiveos és lecsökken a sebesség. Már próbáltam mindent, vettem ki hibásnak vélt kártyát, csökkentettem a órajelen, cseréltem risert, egyenlőre minden sikertelen. Valakinek valami ötlet?

Köszönöm!

Üdv,
Esetleg probalj meg regebbi hiveos verziot.Kezd az elerheto legregebbivel downgradelni.
C:\> del c:\command.com