Wirex VISA kártya + Curve kártya

Indította Sparks, január 10, 2019, 01:12:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Til

Aki tud kérem segítsen!
Revolut -nál nem tudok kártyát rendelni. A KYC sikeresen megtörtént. A számlámon jelenleg 0 EUR van.
A kártya rendelés résznél ebbe az üzenetbe futok többszöri próbálkozás után is:

C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: Til Dátum március 06, 2019, 09:26:20 DÉLELŐTT
Aki tud kérem segítsen!
Revolut -nál nem tudok kártyát rendelni. A KYC sikeresen megtörtént. A számlámon jelenleg 0 EUR van.
A kártya rendelés résznél ebbe az üzenetbe futok többszöri próbálkozás után is:
Közben beszéltem a supportal. Elmondták, hogy az android rendszerem Kitkat, amit nem támogat az ő alkalmazásuk. Erre mondtam ,hogy a legfrissebb alkalmazás amit le lehet tölteni, ott a támogatott rendszerek között van a Kitkat, mi sem bizonyítja mindezt, hogy fel tudtam telepíteni az alkalmazást épp arról a rendszerről beszélek és tudtam feltölteni pénzt is. Erre mondja, hogy az egyetlen megoldás, hogy kártyához jussak az, hogy telefont cserélek.
Mondtam ez nem fog menni most. Majd felajánlotta, hogy akkor manuálisan adjam meg a címet ahova kiküldik a kártyát. Írta ,hogy lesz díja kb 6 EUR, azt hittem ,hogy az első kártya ingyenes,de lehet hogy a kártyára értik a küldés díjra nem. Tehát megoldódott. Ha esetleg valaki ebbe a hibába belefutna...
C:\> del c:\command.com


Til

Kinek milyen Revolut kártyát küldtek? Mastercard vagy Visa? Nekem megérkezett 1 hét alatt kézhez és Mastercard-os.
C:\> del c:\command.com

Sparks

#44
Idézetet írta: Til Dátum március 13, 2019, 07:50:16 DÉLELŐTT
Kinek milyen Revolut kártyát küldtek? Mastercard vagy Visa? Nekem megérkezett 1 hét alatt kézhez és Mastercard-os.

Nekem májusban lesz 2 éve és Mastercard. Bár ez kicsit off itt, de elfér :)
Sőt az egyik virtuális MC-t használom az Google Pay-hez, simán működik. Igaz apk-t kellett telepíteni, mert kis hazánkban nem elérhető máshogy a GP.
Bár erre azt mondják, hogy szerencse kérdése, hogy melyik Revolut MC kártyát fogadja el a GP és melyiket nem. Nekem szerencsém lehetett, mert müxik.  8)

dergsa12

Wirex kártyával kapcsolatban kérdezném,hogy lehet társkártyát rendelni hozzá?
JSE:Katt
FreeIPTV:Katt
CMG:Katt

blck

Idézetet írta: dergsa12 Dátum május 04, 2019, 06:54:39 DÉLUTÁN
Wirex kártyával kapcsolatban kérdezném,hogy lehet társkártyát rendelni hozzá?

nem, de ha van EUR-s kartyad meg tudsz melle kerni egy USD-s es GPB-s kartyat is elvileg.

ha meg azokat Curve el hasznalod akkor akar meg jo is lehet.

Morty

Csak egy kérdés... lehet hogy hülye kérdés... de most a wirex úgy működik mint az advanced cash? Mert korábban nem így volt az tuti...

EUR számláról rá kell tölteni a kártyára a zsét majd csak utána tudod levenni?

bazsy

Idézetet írta: Morty Dátum június 16, 2019, 06:47:52 DÉLELŐTT
Csak egy kérdés... lehet hogy hülye kérdés... de most a wirex úgy működik mint az advanced cash? Mert korábban nem így volt az tuti...

EUR számláról rá kell tölteni a kártyára a zsét majd csak utána tudod levenni?

Igen ahogy mondod,eur->kártya fee nincs

Morty

Idézetet írta: bazsy Dátum június 16, 2019, 08:53:27 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Morty Dátum június 16, 2019, 06:47:52 DÉLELŐTT
Csak egy kérdés... lehet hogy hülye kérdés... de most a wirex úgy működik mint az advanced cash? Mert korábban nem így volt az tuti...

EUR számláról rá kell tölteni a kártyára a zsét majd csak utána tudod levenni?

Igen ahogy mondod,eur->kártya fee nincs

És továbbra is max 50k az atm limit?

Morty

Lehet egy kérdéssel több?

1. Wirex kártyát netes vásárlásra használta-e már valaki?
2. Wirex kártya vagy Paypal-os vásárlás? (Paypalit elméletileg a nav bácsi nézi)
3. Esetleg minden nap vegyek le 250$/250€-nak megfelelő kp-t és majd kp-vel vásároljam meg azt amit kinéztem?

Vagy van-e más ötlet ki hogy jut hozzá a zséhez...?

snokris

Sziasztok,

Itt mindenkinek sikerült a Curve alá betenni a WIREX kártyáját? Nekem USD-s WIREX Visa kártyám van, és nem eszi meg a Curve :(
Bőbeszédűen annyit mond, hogy "Error - Something went wrong, please try again."

Sparks

Idézetet írta: snokris Dátum július 22, 2019, 10:34:59 DÉLELŐTT
Sziasztok,

Itt mindenkinek sikerült a Curve alá betenni a WIREX kártyáját? Nekem USD-s WIREX Visa kártyám van, és nem eszi meg a Curve :(
Bőbeszédűen annyit mond, hogy "Error - Something went wrong, please try again."

Próbáld meg a pénznemet másra állítani Curve-ben. Nekem mondjuk csak EUR van Wirexből, de az simán működik Curve alatt.

blck

Idézetet írta: snokris Dátum július 22, 2019, 10:34:59 DÉLELŐTT
Sziasztok,

Itt mindenkinek sikerült a Curve alá betenni a WIREX kártyáját? Nekem USD-s WIREX Visa kártyám van, és nem eszi meg a Curve :(
Bőbeszédűen annyit mond, hogy "Error - Something went wrong, please try again."

Új EUR kártyával ismerősnek nem működik Curve el, nekem még a régi dombor nyomott Wirex kártyám van és azzal működik Curve.

Til

Idézetet írta: blck Dátum július 27, 2019, 06:34:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: snokris Dátum július 22, 2019, 10:34:59 DÉLELŐTT
Sziasztok,

Itt mindenkinek sikerült a Curve alá betenni a WIREX kártyáját? Nekem USD-s WIREX Visa kártyám van, és nem eszi meg a Curve :(
Bőbeszédűen annyit mond, hogy "Error - Something went wrong, please try again."

Új EUR kártyával ismerősnek nem működik Curve el, nekem még a régi dombor nyomott Wirex kártyám van és azzal működik Curve.
Ez ám az élet, működik pár hónapot. Kíváncsi vagyok a régi kártyák meddig fognak működni, de sejtem ugyanaz lesz mint múltkor volt. Nem marad majd más , hogy banki átutalással mindennek jókora nyoma legyen. Amit majd egy szép napon kamatostul megfizet az ember. Volt már vagy 6 féle kártyám , mindre fizettem a költségeket a kártyadíjat ,de fél évnél semelyik sem bírta tovább. Se a kártya díját se a kiesett szolgáltatás díját soha egyik sem térítette meg.
Tudtok valami olyan átjárót ami exchange-től kártyás kifizetéssel juttatja el fiat-ba a kriptot?
Vagy olyant Coinbase kivételével, amivel pl Curve,Transferwise,Revolut-ra kiutalja?
Vagy Skrill-en működik e a kripto vásárlás amit el is lehet költeni fiat-ba?
Aki tud valamit kérem ossza meg.Köszönöm!
C:\> del c:\command.com

blck

Idézetet írta: Til Dátum július 28, 2019, 06:40:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: blck Dátum július 27, 2019, 06:34:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: snokris Dátum július 22, 2019, 10:34:59 DÉLELŐTT
Sziasztok,

Itt mindenkinek sikerült a Curve alá betenni a WIREX kártyáját? Nekem USD-s WIREX Visa kártyám van, és nem eszi meg a Curve :(
Bőbeszédűen annyit mond, hogy "Error - Something went wrong, please try again."

Új EUR kártyával ismerősnek nem működik Curve el, nekem még a régi dombor nyomott Wirex kártyám van és azzal működik Curve.
Ez ám az élet, működik pár hónapot. Kíváncsi vagyok a régi kártyák meddig fognak működni, de sejtem ugyanaz lesz mint múltkor volt. Nem marad majd más , hogy banki átutalással mindennek jókora nyoma legyen. Amit majd egy szép napon kamatostul megfizet az ember. Volt már vagy 6 féle kártyám , mindre fizettem a költségeket a kártyadíjat ,de fél évnél semelyik sem bírta tovább. Se a kártya díját se a kiesett szolgáltatás díját soha egyik sem térítette meg.
Tudtok valami olyan átjárót ami exchange-től kártyás kifizetéssel juttatja el fiat-ba a kriptot?
Vagy olyant Coinbase kivételével, amivel pl Curve,Transferwise,Revolut-ra kiutalja?
Vagy Skrill-en működik e a kripto vásárlás amit el is lehet költeni fiat-ba?
Aki tud valamit kérem ossza meg.Köszönöm!

:)
Nekem az epayments-es kártyám 2 éve működik, de mar uj regisztraltaknak nem lehet cryptoval egyutt hasznalni a mastercardot (szerencsem hogy regen rendeltem)
Bitppandan eladod a cryptot es bitpandarol attudod kuldeni skrillre igy el lehet kolteni a mastercard al.

Til

Idézetet írta: blck Dátum július 31, 2019, 06:48:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum július 28, 2019, 06:40:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: blck Dátum július 27, 2019, 06:34:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: snokris Dátum július 22, 2019, 10:34:59 DÉLELŐTT
Sziasztok,

Itt mindenkinek sikerült a Curve alá betenni a WIREX kártyáját? Nekem USD-s WIREX Visa kártyám van, és nem eszi meg a Curve :(
Bőbeszédűen annyit mond, hogy "Error - Something went wrong, please try again."

Új EUR kártyával ismerősnek nem működik Curve el, nekem még a régi dombor nyomott Wirex kártyám van és azzal működik Curve.
Ez ám az élet, működik pár hónapot. Kíváncsi vagyok a régi kártyák meddig fognak működni, de sejtem ugyanaz lesz mint múltkor volt. Nem marad majd más , hogy banki átutalással mindennek jókora nyoma legyen. Amit majd egy szép napon kamatostul megfizet az ember. Volt már vagy 6 féle kártyám , mindre fizettem a költségeket a kártyadíjat ,de fél évnél semelyik sem bírta tovább. Se a kártya díját se a kiesett szolgáltatás díját soha egyik sem térítette meg.
Tudtok valami olyan átjárót ami exchange-től kártyás kifizetéssel juttatja el fiat-ba a kriptot?
Vagy olyant Coinbase kivételével, amivel pl Curve,Transferwise,Revolut-ra kiutalja?
Vagy Skrill-en működik e a kripto vásárlás amit el is lehet költeni fiat-ba?
Aki tud valamit kérem ossza meg.Köszönöm!

:)
Nekem az epayments-es kártyám 2 éve működik, de mar uj regisztraltaknak nem lehet cryptoval egyutt hasznalni a mastercardot (szerencsem hogy regen rendeltem)
Bitppandan eladod a cryptot es bitpandarol attudod kuldeni skrillre igy el lehet kolteni a mastercard al.
Köszi!
C:\> del c:\command.com

Sparks

#57
Eltelt egy kis idő, gondoltam megosztok pár tapasztalatot.

Nálam a Wirex kártya azóta is tökéletesen üzemel. Waves-t (is) tudok rá utalni (ez nálam örök HODL, csak a bányászott részeket értékesítem, azt is csak módjával, bár most szerencsére végre ismét elindult ez is - de ez más téma).
Szóval rámehet a Waves, kb. 3 perc és jóváíródik, átváltom euróra és már költhetem is Curve alól, legjobb árfolyamon váltva forintra - ha épp forinttal költöm, sok esetben dollárban netes vásárlásokhoz), az is működik.
Beneveztem pár hónapja egy Crypto.com kártyára is, erre várnom kellett fél évet kb. Anno még MCO-t kellett vásárolni, most már CRO-t, stake-elni kell 180 napra, ez a feltétele egy jobb kártyának - de van ingyenes is kezdőnek, annál  is van 1% a cashback és nincs kötelező stake. Én most váltottam feljebb eggyel, 10.000 CRO van stake-elve, így minden költés után 3% cashback jár (CRO-ban kapom) plusz a Spotify és Netflix előfizetést 100%-ban visszatéríti.

Azon szerencsések közé tartozom, akinél megy a Google Pay a Curve kártyával, így most ezt az új kártyámat is beraktam a Curve alá és, így azon keresztül, szintén legjobb árfolyamon tudok költeni, kártya elővétele nélkül a telefonommal. Sőt, összekötöttem a kártyáimat úgy, hogy Curve segítségével a Wirex kártyámra beérkezett és eurósított Waves-eket azonnal, ingyen áttölthetem a Crypto.com kártyámra (jelenleg nincs díj a kártyás feltöltésnél) és így elkölthetem onnan is. A bónusz,  hogy a Curve közbeiktatásával is jön a 3%, így  (bár a Crypto.com árfolyama is kb. ugyanaz, de ott a váltásnál számításaim szerint ráraknak 1%-ot ) árfolyam veszteség nélkül vásárolhatok. Természetesen a kockázat magas, hiszen a 180 napra lekötött CRO árfolyama megzuhanhat (mint írtam, van ingyenes is), a cég eltűnhet, bármi megtörténhet, így csak azoknak ajánlott (a Wirex, A Revolut, a Curve és bármelyik mellett - ja igen, ePayments közben már halott, legalábbis kártyájuk most nincs), aki szeret kockáztatni kicsit. Ha a referall kódommal regelsz ide, vásárolsz 1000 CRO-t és stake-eled is, akkor 50 USD-t kapsz 'ajándékba' (CRO-ban) te is és én is.

Szerkesztés: azt elfelejtettem írni, hogy szeeptember 30-ig, ha legalább 1000 CRO van stake-elve, akkor 10% rebate van (azt hiszem havi 50 USD-ig) a közértekből, a lista itt látható, hogy honnan jár vissza.

Most fizettem az Aldiban (a váltást is a Crypto.com-ra bíztam, mivel a Curve kifutott a limitből), így a vásárlés után azonnal jóváírtak 10%-ot CRO-ban.

elbandi

Idézetet írta: Sparks Dátum augusztus 17, 2020, 10:09:43 DÉLUTÁN
Nálam a Wirex kártya azóta is tökéletesen üzemel. Waves-t (is) tudok rá utalni (ez nálam örök HODL, csak a bányászott részeket értékesítem, azt is csak módjával, bár most szerencsére végre ismét elindult ez is - de ez más téma).
Szóval rámehet a Waves, kb. 3 perc és jóváíródik, átváltom euróra és már költhetem is Curve alól, legjobb árfolyamon váltva forintra - ha épp forinttal költöm, sok esetben dollárban netes vásárlásokhoz), az is működik.
Az adozast hogy konyveled le? felirod/exportalod hogy mennyit koltottel, es majd ev vegen beirod?

Sparks

IdézAz adozast hogy konyveled le? felirod/exportalod hogy mennyit koltottel, es majd ev vegen beirod?

Mást jelenleg nem nagyon csinálhatok. Igaz marha bonyolult a helyzet, mert a crypto.com kártyámat töltöm Curve és Revoluton keresztül a CIB kártyámról is olykor-olykor, így az már simán leadózott jövedelemből kerül rá. Aztán van, hogy átváltok bitcoinra vagy egyébre...  ???
Ráadásnak a crypto.com-on nem találtam normális export lehetőséget sem.... Igyekszem visszafogottan költeni, pár tízezer még ingerküszöb alatt marad talán. Legutóbb csináltam egy excel táblát, elmentettem és az után adóztam egyéb jövedelem után... Kérdés, hogy mit fogad el ebből a NAV.  Jó lenne már, ha lenne egy konkrét adózás a kripto jövedelem után, de az egyelőre nincs, így marad az egyéb kategória....

Jelenleg visszakapok 10%-ot CRO-ban, ha pl. az Aldiban vásárolok, ameddig azt nem váltom fiatra, addig nincs vele probléma. Ha átváltom, akkor lesz adóköteles, ahogy a Waves eladás is azzá válik, igaz hodlerként ezt sem annyira költöm, inkább csak uzsonnára valót :)