Wirex VISA kártya + Curve kártya

Indította Sparks, január 10, 2019, 01:12:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

DonaldDump

Egy kis tapasztalat.
Nekem majdnem  egy éve van Revolut prémiumom. Ez 82 eur egy évre és  a következő dolgokat kapod :
Egy paypass dombor kártya, deviza váltási lehetőség  InterFX devizaváltás közép ár  +0.5 % ért.
Crypto barátság:  Vehetsz tőlük eth,btc,ltc,xrp-t kb coinbase ár+ 2% ért és eladhast ha már megveted -2% ért.
A revolut  app mobilról megy,könnyen kezelhető, gyors. Kell úgymond KYC tehát pénz "eltűnésre" nem jó. :).
Kártyás pénzfelvét  felvét 400 eur havi igyenes, ezen felül 2%!!!.Ez úgy néz ki, hogy belépsz az appba van ott euród, amennyi kell forintra váltod és irány a vásárlás, vagy automata.
Amiért én csináltam, hogy majd forintot lehet küldeni magyar bankból és majd jól átváltom euóra meg cryptóra, hát  abból nem lett semmi igéret maradt.
Második gondolatom, hogy akkor majd Cryptó tőzsdéről pl: Kraken  ide utalok és euróban vagy dollárban marad a pénz- dettó semmi, egyszer tavaly ment azóta indoklás és értesítés nélkül vissza utasították az utalást.
Harmadi  gondolatom Cryptót gyorsan  venni tőlük.  Ha a  magyar bankártyádról feltöltöd a revolut számládra a pénzt veszel náluk cryptót, majd valamikor el akarod adni azt csak náluk adhatod el.
Tehát nem mozdítható a cryptó máshova. Ebből kifolyólag spekulációra ugyan alkalmas, de számolj azzal, hogy a kiszemelt cryptónak +4,5 % ot kell emelkednie, hogy elkezdj eladás esetén profitot látni.
Szóval szerintem egy igen drága mulatság a Revolut, ha forintról és magyar bankból indulsz feléjük.

Til

Idézetet írta: DonaldDump Dátum február 21, 2019, 08:40:34 DÉLELŐTT
Egy kis tapasztalat.
Nekem majdnem  egy éve van Revolut prémiumom. Ez 82 eur egy évre és  a következő dolgokat kapod :
Egy paypass dombor kártya, deviza váltási lehetőség  InterFX devizaváltás közép ár  +0.5 % ért.
Crypto barátság:  Vehetsz tőlük eth,btc,ltc,xrp-t kb coinbase ár+ 2% ért és eladhast ha már megveted -2% ért.
A revolut  app mobilról megy,könnyen kezelhető, gyors. Kell úgymond KYC tehát pénz "eltűnésre" nem jó. :) .
Kártyás pénzfelvét  felvét 400 eur havi igyenes, ezen felül 2%!!!.Ez úgy néz ki, hogy belépsz az appba van ott euród, amennyi kell forintra váltod és irány a vásárlás, vagy automata.
Amiért én csináltam, hogy majd forintot lehet küldeni magyar bankból és majd jól átváltom euóra meg cryptóra, hát  abból nem lett semmi igéret maradt.
Második gondolatom, hogy akkor majd Cryptó tőzsdéről pl: Kraken  ide utalok és euróban vagy dollárban marad a pénz- dettó semmi, egyszer tavaly ment azóta indoklás és értesítés nélkül vissza utasították az utalást.
Harmadi  gondolatom Cryptót gyorsan  venni tőlük.  Ha a  magyar bankártyádról feltöltöd a revolut számládra a pénzt veszel náluk cryptót, majd valamikor el akarod adni azt csak náluk adhatod el.
Tehát nem mozdítható a cryptó máshova. Ebből kifolyólag spekulációra ugyan alkalmas, de számolj azzal, hogy a kiszemelt cryptónak +4,5 % ot kell emelkednie, hogy elkezdj eladás esetén profitot látni.
Szóval szerintem egy igen drága mulatság a Revolut, ha forintról és magyar bankból indulsz feléjük.
Meglátásod szerint van értelme az alább említett curve+revolut kombinációnak? Másik : A coinbase nem tud revolut-ra küldeni?
C:\> del c:\command.com

DonaldDump

A revolut állítólag elfogad coinbaseről, de nincs coinbasem, csak Kraken em. Curve és Wirexem sincs... de jó elképzelésnek tűnik.Az biztos , hogy évi 82 eur -ért  a revolutot lemondom, mielőtt lejár..

Sparks

Idéz
A Curve és Revolut esetében lehet tudni ,hogyhogy nincs váltási fee? Van náluk HUF? Még egy kérdés: Ezek az alap kártyák? Úgy értem ,hogy láttam mindkettőnél magasabb besorolású csomagokat. Köszi

Náluk nincs váltási fee - illetve hétvégén, banki munkanapokon kívül, van 2 % azt hiszem mindkettőnél. Ezért érdemes pl. Revoluton az eurót kis mennyiségben forintra váltani, hogy hétvégi költésnél ne legyen váltási díj. Curve azért jó, mert fel lehet tölteni vele a Revolut kártyát váltási díj nélkül euróval.

Nekem Revolutnál prémium van, de Curve csak sima alap ingyenes kártya.

Morty

Idézetet írta: DonaldDump Dátum február 21, 2019, 09:02:49 DÉLELŐTT
A revolut állítólag elfogad coinbaseről, de nincs coinbasem, csak Kraken em. Curve és Wirexem sincs... de jó elképzelésnek tűnik.Az biztos , hogy évi 82 eur -ért  a revolutot lemondom, mielőtt lejár..

Ebben egy kis segítséget kérnék... nekem is van revolutom de az isten szerelméért nem találom hogy hol tudom lemondani...

Ötlet?

DonaldDump

Ha revolut premiumod van akkor az app bal alsó sarok "more opció"- jobb felső "profile opció" - "Price plan" menüben. Ha teljesen meg akarod szüntetni írni kell nekik . De 6 évig akkor is minden adatod megőriznek.

bgerely

Wirex kártyával volt már valakinek sikeres magyar ATM-es forint felvétje?
Az ATM szerint nem volt elég pénz a számlámon a felvéthez, pedig volt elég a Wirex EUR accountomon.

Egyébként Bitcoint Euróra 2%-al rosszabb árfolyamon váltottak a pillanatnyi bitstamp EUR-hoz képest.

Sparks

Idézetet írta: bgerely Dátum február 26, 2019, 07:28:41 DÉLUTÁN
Wirex kártyával volt már valakinek sikeres magyar ATM-es forint felvétje?
Az ATM szerint nem volt elég pénz a számlámon a felvéthez, pedig volt elég a Wirex EUR accountomon.

Egyébként Bitcoint Euróra 2%-al rosszabb árfolyamon váltottak a pillanatnyi bitstamp EUR-hoz képest.

Én Curve kártyán keresztül vettem fel ATM-ből, így nincs 3% váltási fee és simán kiadta a pénzt. Curve váltott EUR-HUF vonalon. Csupaszon Wirexet nem próbáltam automatában.

bgerely

Elméletileg ATM-es felvétkor nem kéne hogy legyen 3% váltási fee, mert kifejezetten csak a POS (bolti vásárlás) / ePOS (internetes) tranzakcióknál írják.

'International ePOS/POS transactions are subject to a 3% exchange fee (to minimize exchange fees, you can have one card in each Wirex supported currency)."

EU-s ATM felvétnél csak egy €2.25 fee-t írnak minden felvétkor.

Megpróbálok megint felvenni egy kis pénzt, hátha csak a rendszerük szarakodott.

Paly G

Idézetet írta: bgerely Dátum február 27, 2019, 12:34:52 DÉLUTÁN
Elméletileg ATM-es felvétkor nem kéne hogy legyen 3% váltási fee, mert kifejezetten csak a POS (bolti vásárlás) / ePOS (internetes) tranzakcióknál írják.

'International ePOS/POS transactions are subject to a 3% exchange fee (to minimize exchange fees, you can have one card in each Wirex supported currency)."

EU-s ATM felvétnél csak egy €2.25 fee-t írnak minden felvétkor.

Megpróbálok megint felvenni egy kis pénzt, hátha csak a rendszerük szarakodott.

Még arra lennék kíváncsi euro ATM-ből, működik-e amint lesz valami fedezet rápróbálok.

Til

Idézetet írta: bgerely Dátum február 27, 2019, 12:34:52 DÉLUTÁN
Elméletileg ATM-es felvétkor nem kéne hogy legyen 3% váltási fee, mert kifejezetten csak a POS (bolti vásárlás) / ePOS (internetes) tranzakcióknál írják.

'International ePOS/POS transactions are subject to a 3% exchange fee (to minimize exchange fees, you can have one card in each Wirex supported currency)."

EU-s ATM felvétnél csak egy €2.25 fee-t írnak minden felvétkor.

Megpróbálok megint felvenni egy kis pénzt, hátha csak a rendszerük szarakodott.
Próbáld meg hátha,de véleményem szerint ott is lesz az FX fee. Valamint előszeretettel váltják át a devizákat , valami Isten tudja milyen árfolyamon és helyen. Nézegettem annak idején ezeket a kártyákat és sem az Xe.com sem az OTP deviza árfolyamán , valamint köszönő viszonyban sem volt az aktuális középárfolyammal a váltás.
Ott kb 2-3%-ot ismét lecsípnek.
Ezért exchange  fee 3%+3% égből jövő fee (mivel mastercard/visa nem egyből lesz elszámolva kb 2-3 napra rá ismét szeretnek rátenni egy kis fee-t)+ egyéb elszámolási egységek fee 1%+ATM felvételi fee. Aztán a végén csak pislog az ember.
Ezeket a Wirex és társai kártyákra írom. A Curve és Revolut-al nincs tapasztalaton.
C:\> del c:\command.com

DonaldDump

A revolutra február elején töltöttem forint számláról eurót. Azonnali sms szerint 317 re jött ki. Pár nap múlva valós elszámolás 326ft/euró !! két százalék a középről szeintem simán megvan...

Til

#32
Idézetet írta: DonaldDump Dátum február 27, 2019, 02:43:09 DÉLUTÁN
A revolutra február elején töltöttem forint számláról eurót. Azonnali sms szerint 317 re jött ki. Pár nap múlva valós elszámolás 326ft/euró !! két százalék a középről szeintem simán megvan...
Igen erről beszélek. Sokan nem értik ,hogy attól ,hogy azonnal történt az még korántsem ment végbe. Az OTP utalás is pár perc, de az sem ,,azonnal,,. Pár nap míg valóban elszámolásra kerül. A nemzetközi utalás, meg maga a halál lehet. :)  Ki van ez találva , remélem ezeket a banki puccokat a maguk össze vissza rejtett fee-eivel leváltja majd valamelyik crypto.
C:\> del c:\command.com

DonaldDump

Igen nagy pénznyelő az összes.. Revoluttal az élen.

bgerely

#34
Ma már sikerült ATMből felvenni pénzt Wirexel, ugyanabból az automatából.
Revolutos EUR középárfolyam most 315.84, Wirex 316.2-n váltott.
Az appot nézve a tranzakciónál ír egy 7.95EUR fee-t.... amiből ha levonom a 2.25EUR ATM withdrawal feet akkor pont 3%-a annak amit felvettem.
Tehát van 3% exchange fee EUR-ról HUF-ra váltáskor, meg 2% fee BTC-ről EUR-ra, plusz 2.25 EUR ATM withdrawal fee.

Curvenél van felső limit a fee mentes deviza váltáshoz?

Update:
Curve azt írja:
"Please be aware of cash withdrawal or cash advance fees applicable ro your payment card. We recommend checking your card issuer's terms and conditions for whether any fees apply"
Szóval pénzfelvétnél a kártyakibocsájtó is levonja a maga fee-jét.
Curve ingyenes kártyájával havi 200GBP fee nélküli váltás, ezt túllépve 2%.

Sparks

Idézetet írta: bgerely Dátum február 27, 2019, 03:46:48 DÉLUTÁN
Update:
Curve azt írja:
"Please be aware of cash withdrawal or cash advance fees applicable ro your payment card. We recommend checking your card issuer's terms and conditions for whether any fees apply"
Szóval pénzfelvétnél a kártyakibocsájtó is levonja a maga fee-jét.
Curve ingyenes kártyájával havi 200GBP fee nélküli váltás, ezt túllépve 2%.

Curve kártyával vettem fel ATM-ből Wirex kártyáról és nem volt semmi egyéb költség, csak az átváltott euró. Tehát 5000 Ft volt a felvétel és 15,7 eurót terhelt a Wirexre és adta a pénzt. Ez február elején volt. 200 fontig (vagy euróig) fee mentes, ha több kell ATM-ből, akkor Revolutra is átszipkázható költségmentesen a Wirexről a pénz és onnan is van 200 eurónak megfelelő forint ingyenes felvétel.

Til

Idézetet írta: Sparks Dátum február 27, 2019, 04:01:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bgerely Dátum február 27, 2019, 03:46:48 DÉLUTÁN
Update:
Curve azt írja:
"Please be aware of cash withdrawal or cash advance fees applicable ro your payment card. We recommend checking your card issuer's terms and conditions for whether any fees apply"
Szóval pénzfelvétnél a kártyakibocsájtó is levonja a maga fee-jét.
Curve ingyenes kártyájával havi 200GBP fee nélküli váltás, ezt túllépve 2%.

Curve kártyával vettem fel ATM-ből Wirex kártyáról és nem volt semmi egyéb költség, csak az átváltott euró. Tehát 5000 Ft volt a felvétel és 15,7 eurót terhelt a Wirexre és adta a pénzt. Ez február elején volt. 200 fontig (vagy euróig) fee mentes, ha több kell ATM-ből, akkor Revolutra is átszipkázható költségmentesen a Wirexről a pénz és onnan is van 200 eurónak megfelelő forint ingyenes felvétel.
Köszi, hogy megírtad a tapasztalataid én is fogok rendelni a Revolut és a Curve kártyából. Azon gondolkodom ,hogy rendelek egy Transferwise kártyát is. Amennyiben lesznek tapasztalataim írok róla.
C:\> del c:\command.com

bgerely

Magyar ATM-ből HUF-t vettem fel a kibocsájtó bank árfolyama alapján, Curve kártyával, amihez egy angol HSBC debit kártya volt hozzárrendelve.

HSBC számlámon úgy jelent meg mint HUF felvét, tehát teljesen ugyanaz történt mintha a közvetlenül a HSBC kártyámat használtam volna, fizetnem kellett HSBC-s foreign exchange fee-t is.

Viszont rájöttem hogy a Curve appban a HSBC kártya HUF-ra van állítva, lehet hogy GBP-re állítva a HSBC font felvétnek látta volna, nem HUFnak.
Majd kiderül.

Sparks

Idézetet írta: bgerely Dátum március 01, 2019, 05:15:57 DÉLUTÁN
Viszont rájöttem hogy a Curve appban a HSBC kártya HUF-ra van állítva, lehet hogy GBP-re állítva a HSBC font felvétnek látta volna, nem HUFnak.
Majd kiderül.

Ha az egy GBP-s kártya és a Curve appban HUF-ra volt állítva, akkor persze, hogy lesz váltási költség. Ha GBP-re állítod, akkor a Curve fog fee mentesen váltani.

Til

C:\> del c:\command.com