Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ASIC miner

Indította lakat, január 03, 2017, 09:15:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Orca

Hm.. Hátha bekéri akkor az érdekes lesz. Magyar bankszámláról fizettem, de angliába rendeltem.. :) Mondjuk persze átlehet váltani font-ra az értékét.

Tulajdonképpen jobban aggódókok azon, hogy egyáltalán megkapom-e és ha igen mikor...  ::)

kasima

Idézetet írta: Orca Dátum október 22, 2017, 09:19:24 DÉLUTÁN
Pénteken megrendeltem a Baikal-tól egy Giant X10-est.. Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatom..

Először is csak banki átutalással lehet fizetni USD-ben! :) Én a második batch-ből tudtam rendelni, amit December 10-től 16-ig fognák küldeni. Legalábbis ezt ígérik, mert az első kiszállításukat október közepére ígérték, de csúsztatják november közepére...

Aztán a másik, hogy az utaláshoz kérik, hogy küldjem el nekik az útlevelem vagy a jogsim másolatát. Kérdeztem, hogy ez minek nekik. Azt válaszolták, hogy könnyebben be lehesen azonosítani az utalásom, mert a kínai kormány nagyon szigorú a külföldi pénzes utalásoknál... Abban maradtam velük, hogy ráírom a jogsim másolatára, hogy csak a fizetéshez azonosításához lehet felhasználni. Persze, úgy írtam, rá, hogy a nevem és címem kívül más nem látszik, és pocsék minőségben scan-eltem be direkt.. ;)

Az ár pedig 1399 USD + 127 USD szállítási költség tápegység nélkül. A vám-ot úgy "oldják" meg, hogy nem írnak rá az értékre csak 300 USD-t és levegő javítónak cimkézik fel.. Az utalásnál a vevőnek kell állnia az ő banki költségeiket is..

Kérték, hogy az utalásnál ne írjam bele a közleménybe, hogy mining gép vagy ilyesmi. Úgylátszik, hogy próbálják titkolni, hogy ASIC gépeket árulnak..

Nagyon remélem, hogy rendben lesz minden, mert elég gagyinak tűnik ez az egész.. Az az egy bíztat, hogy nem egy új cégről van szó. Már voltak termékeik és működtek is.. Azért elég rizikós így, főleg, hogy ki tudja hol áll majd a difficulty decemberben meg utána.

Ha lesz valami fejlemény, akkor majd beszámolok róla. Hátha segít valakinek a tapasztalatom, vagy más is akar venni stb.

Csak nehogy úgy járj h hirtelen eltűnik az oldal meg mindenki... mi is kinéztünk egy fasza oldalt haverom beleakart vágni h megveszi aztán csináljam én én értem stb kis ellenérték ellenében, aztán vártunk fizetésig és akkor uccu neki kattintok az oldalra sehol.. felszívódtak... aztán haveromnak el is ment a kedve azt mondta ő sehova nem fog küldeni pénzt...  főleg ennyit.

Orca

Optimista vagyok.  :D Sajnos elég rizikós... Tulajdonképpen kivagyok nekik szolgáltatva. Ez nem valami jó érzés.

Abban bízok, hogy a Baikal nem új a piacon, de persze semmire nincs garancia. Akár lehet kamu oldal is vagy heckerek.. https://www.baikalminer.com/

Viszont ha igaz és összejön akkor elég jó paraméterekkel rendelkezik a Baikal Gaint X10-es. Jelenleg 3 algoritmust tud bányászni és jönni fog hozzá még 4. Persze ezek is csak ígéretek.  ;D

elbandi

Idézetet írta: Orca Dátum október 23, 2017, 10:57:15 DÉLUTÁN
Optimista vagyok.  :D Sajnos elég rizikós... Tulajdonképpen kivagyok nekik szolgáltatva. Ez nem valami jó érzés.

Abban bízok, hogy a Baikal nem új a piacon, de persze semmire nincs garancia. Akár lehet kamu oldal is vagy heckerek.. https://www.baikalminer.com/

Viszont ha igaz és összejön akkor elég jó paraméterekkel rendelkezik a Baikal Gaint X10-es. Jelenleg 3 algoritmust tud bányászni és jönni fog hozzá még 4. Persze ezek is csak ígéretek.  ;D
ezek asicok, tehat a chipben mar benne van a tobbi algo is, csak gondolom meg az sgminert nem irtak meg hozza. valszeg ugyanaz a 7 also lesz mint a tobbinel: X11 X13 X14 X15 Qubit Quark


Turcy086

Idézetet írta: Naked Dátum október 23, 2017, 08:55:19 DÉLELŐTT
"Az ár pedig 1399 USD + 127 USD szállítási költség tápegység nélkül. A vám-ot úgy "oldják" meg, hogy nem írnak rá az értékre csak 300 USD-t és levegő javítónak cimkézik fel.. Az utalásnál a vevőnek kell állnia az ő banki költségeiket is.. "

Akkor lesz gond a vámmal, hogyha a vámkezelő bekéri a banki bizonylatot az utalásról! Én is így jártam hiába volt a számlán potom összeg!

Ha vámeljárás van, akkor bekérnek mindent. Átfotosoppolod a képernyőmentést 300 dollárra? :)

zenetibi

Idézetet írta: Turcy086 Dátum október 24, 2017, 09:51:13 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Naked Dátum október 23, 2017, 08:55:19 DÉLELŐTT
"Az ár pedig 1399 USD + 127 USD szállítási költség tápegység nélkül. A vám-ot úgy "oldják" meg, hogy nem írnak rá az értékre csak 300 USD-t és levegő javítónak cimkézik fel.. Az utalásnál a vevőnek kell állnia az ő banki költségeiket is.. "

Akkor lesz gond a vámmal, hogyha a vámkezelő bekéri a banki bizonylatot az utalásról! Én is így jártam hiába volt a számlán potom összeg!

Ha vámeljárás van, akkor bekérnek mindent. Átfotosoppolod a képernyőmentést 300 dollárra? :)


Én paintban szoktam szépíteni az összegen ;D

Orca

Tulajdonképpen nem én kértem meg rá őket, hogy írjanak rá 300 USD-t meg, hogy levegő javító berendezés. Ha bekérik az utalásról a papírokat, akkor szerintem beadom. Jobban izgaz, hogy megkapjam bányarémet, mint elkummantani a vámot.

Mondjuk a paint-es megoldás is elgondolkodtató.. :)

Hátha nem kérnek semmit és elfogadják a 300 USD-t.  :o

Uhura

Idézetet írta: Orca Dátum október 24, 2017, 03:35:04 DÉLUTÁN
Tulajdonképpen nem én kértem meg rá őket, hogy írjanak rá 300 USD-t meg, hogy levegő javító berendezés. Ha bekérik az utalásról a papírokat, akkor szerintem beadom. Jobban izgaz, hogy megkapjam bányarémet, mint elkummantani a vámot.

Mondjuk a paint-es megoldás is elgondolkodtató.. :)

Hátha nem kérnek semmit és elfogadják a 300 USD-t.  :o


Oksa de ha valaki szagot fog és utána az eredetit is bekérik ... :( akkor lesz igazán gáz.  :'(

Orca

Igen, akkor az gondolom okirat hamisítás vagy a hatóságok félrevezetése kategória vagy valami ilyesmi.

Ha bekérik beadom elküldöm nekik. Azon már nem múlik, csak lenne már itt a gépezet - és persze működjön frankón.   :P Azért a másik gond, hogy nem írják rá, hogy kripto mining machine hanem azt, írják rá, hogy  "Casing cooling fan assembly"

Egyébként azt se tudom, hogy mennyi a vám, meg hogy hogyan számolják. Próbáltam rákeresni de nem igazán találtam rá egyértelmű választ. Mindig a kategória számot kellene megadni a kalkulációhoz.. Nem találtam ilyen kategóriát sehol..

Ha jól láttam a VAT 15%.

Uhura

Idézetet írta: Orca Dátum október 24, 2017, 04:11:18 DÉLUTÁN
Igen, akkor az gondolom okirat hamisítás vagy a hatóságok félrevezetése kategória vagy valami ilyesmi.

Ha bekérik beadom elküldöm nekik. Azon már nem múlik, csak lenne már itt a gépezet - és persze működjön frankón.   :P Azért a másik gond, hogy nem írják rá, hogy kripto mining machine hanem azt, írják rá, hogy  "Casing cooling fan assembly"

Egyébként azt se tudom, hogy mennyi a vám, meg hogy hogyan számolják. Próbáltam rákeresni de nem igazán találtam rá egyértelmű választ. Mindig a kategória számot kellene megadni a kalkulációhoz.. Nem találtam ilyen kategóriát sehol..

Ha jól láttam a VAT 15%.


Igen és ha ilyen van akkor kb 6-10 hónapig fullba mondjál le a gépedről mert amíg nincs lezárva  a nyomozás, nincs hitelesen megállapított vám érték és befizetett vám + bünti addig biztos nem kapod meg plusz még az is lehet amíg nem hoznak ítéletet a fejlentés után mint bizonyítékként benttartják ... vagyis szerintem meggondolandó mit és hogyan csinálsz ....


elbandi

Idézetet írta: Orca Dátum október 23, 2017, 10:35:11 DÉLUTÁN
Hm.. Hátha bekéri akkor az érdekes lesz. Magyar bankszámláról fizettem, de angliába rendeltem.. :) Mondjuk persze átlehet váltani font-ra az értékét.

Tulajdonképpen jobban aggódókok azon, hogy egyáltalán megkapom-e és ha igen mikor...  ::)
az lenne meg szep kor, ha dash-ban fizettel volna. na ott akkor elkuldod a dash tx-et? vakarnak a fejuket rendesen hogy akkor most mennyit is er a cucc ha kozben a rallizott egyet :)

ata88

Sziasztok!


Vettem egy Antminer L3+ gépet, amit most sikeresen be is üzemeltem. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e venni valami hálózati megszakítót, hogy leválasszuk a többi géptől,ami a lakásban van? VAgy ajánlotok valamit? Persze a legjobb az lenne, hogy ha találnék egy helyet, ahova kényelmesen el tudnám rakni a gépet, pl egy szerverterem. De ez majd a jövő kérdése. Köszi

Orca

Szerintem legalább egy "túlfeszültségvédő elosztó"-ba dugd be. Lehetőleg azon az ágon ne legyen nagy fogyasztó vagy zavart okozható készülékek.

Ha szeretnél több védelmet  pl áramingadozás kiküszöbölése, akkor használj szünetmentes tápegységet.

Az elosztót elég olcsón betudod szerezni, a szünetmentes táp egy kicsit drágább, főleg ha normálisat veszel belőle.

Én is várom az ASIC gépem. Lassan engem is érinteni fog a téma... A szünetmentes tápokat nézegettem már én is előre, egyenlőre nem tudtam dönteni. Jobban utána kellene olvasnom, érdeklődnöm, mert elég nagy a szórás.

Kíváncsi lennék én is mások véleményére a témában. :)

berci01

Hali,
Vki rakott mar tobb asicet rack szekrenybe? Tul hangosak es azon agyalok, h veszek egy 32 unitos szekrenyt es berakom oket. Csinalt mar vki ilyet? Mukodhet?

nrg007

#194
Sziasztok,
Többen írtátok, hogy van asic gépetek.
A neten lehet olvasni jót is rosszat is ezekről a gépekről.
Jó lenne olvasni itt első kézből a tapasztalatokat.
Hogy működik? Mennyit termel? Mennyi a fogyasztása?
Hol vettétek? Tudtok-e segíteni másoknak a beszerzésben? Stb., stb., stb.

andysk

A baikalminer.com az hivatalos oldal. Nem huznak le. Vettem toluk rengeteget es voltam naluk szemelyesen.
Kovetkezo algok:
Skein es Myriad-Groestl.
X13,x14,x15 nem lessz tamogatva ezert akinek regebbi baikalja van mint az X10 az szamolhat hosszu tavu profittal.

matt

Sziasztok!


Van itt esetleg olyan, akinek van tapasztalata az antminer 9 -cel? Érdekelne, hogy tényleg annyira jó, mint hirdetik, érdemes e befektetni, vagy inkább keressek mást?
Honnan érdemes rendelni, mennyi idő mire megjön, valamint a vámmal volt e probléma?


Előre is köszi

Székely Vegán

Idézetet írta: matt Dátum november 09, 2017, 11:56:26 DÉLELŐTT
Sziasztok!


Van itt esetleg olyan, akinek van tapasztalata az antminer 9 -cel? Érdekelne, hogy tényleg annyira jó, mint hirdetik, érdemes e befektetni, vagy inkább keressek mást?
Honnan érdemes rendelni, mennyi idő mire megjön, valamint a vámmal volt e probléma?


Előre is köszi


Nem érdemes mert szarok.. sok horror sztorit olvastam a bitcointalkon hogy folyton lerobbannak és a bimain nem akarja megjavitani őket gariban.

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

evko81

Hello!


Antminer D3-al melyik poolt érdemes használni?
Coinmine.pl-en vagyok, de bárhogy állítgatom, nem látom a mineremet..
Tud ebben valaki segíteni?
Kezedek ideges lenni.
User, jelszó beállítva, bányászik is a miner, mégsem látom....


Köszönöm

matt

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum november 09, 2017, 04:30:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: matt Dátum november 09, 2017, 11:56:26 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Van itt esetleg olyan, akinek van tapasztalata az antminer 9 -cel? Érdekelne, hogy tényleg annyira jó, mint hirdetik, érdemes e befektetni, vagy inkább keressek mást?
Honnan érdemes rendelni, mennyi idő mire megjön, valamint a vámmal volt e probléma?

Előre is köszi

Nem érdemes mert szarok.. sok horror sztorit olvastam a bitcointalkon hogy folyton lerobbannak és a bimain nem akarja megjavitani őket gariban.


Köszönöm szépen!


Akkor viszont mit érdemes? Vagy a videokártyás bányászat még mindig biztosabb megtérülés és garancia szempontjából, mint egy ASIC ?