Megéri-e a bányászat ? Avagy a BTC emelkedés megöli-e a bányászatott ?

Indította Uhura, december 02, 2017, 11:25:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Uhura

Sokat gondolkoztam , másokkal közös asic stb. vásárlásban és sokat számoltam ennek az eredménye az lett ha most befektetnék kb 1 millió Ft-t akkor azért kerekítve 0.35 BTC kapnék.


Ha ezt bányába raknám akkor kb 2db 1060 -as 6 kártyás riget tudnék összerakni vagy egy S9-eset , vagy 3-4 db D3-ast vagy 1 db L3 -ast vagy talán még 2 db Baikal Quad Cube-ot venni.


Most amiket ezek hozznak:
2 rig: kb 27 dollár / nap
S9: 29-32 dollár / nap
D3: 3.5-4 dollár / nap (15-20 dollár)
L3: 15-17 dollár / nap
baikal:  5 dollár / nap (10 dollár / nap)


A fenti számok alapján akárhoygan is számoltam az eredmény az lett , hogy 6 hónapos időtávlatban ha az áram díjból is BTC veszek akkor is kevesebb BTC lesz mint ha nem csináltam volna semmit csak BTC vettem volna most.


Kérel osszátok meg , hogy ti hogyan gondoljátok ... Előre is köszi. Mert ha ez így van akkor a bányászat ... kérdéses ...


Mielőtt valaki azt gondolná temetem a bányászatott : nem , csak racionálisan számolok és érdekel mások mire jutottak.

Newtnt

Én is ezt vallom, a bányám már btcben csücsüéne ha nem ugrott volna 2000$t :( Fiatban megéri a bányászat ha valaki nem akar a crypto világgal foglalkozni, de btc-ben egyátalán nem.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

Uhura

Akkor értjük egymást alapjában mostanában mindekivel ha találkozom van egy kérdésem:


- Te miben számolsz ? Nyereséget / veszteségte / bármit. BTC vagy FIAT ?


Mert amiben számol meghatározza az egészhez való hozzállásást is.

hoppus

Sokan úgy számolják a megtérülési időt, hogy a befektetett pénzt mikor hozza vissza, mikor leszel nullán. Viszont itt már rögtön két számolással lehet kalkulálni, hiszen a legtöbben úgy számolnak, hogy beletesz +X forintot, és várja, hogy mikor hoznak az eszközök -X forintot. +X + -X = 0.   Sokan nem veszik bele a képletbe, hogy ha normál GPU riget épit az ember akkor bejön a képbe egy Y tényező is, ami a számítástechnikai eszközöknek az értéke. Hiszen mégsem romlandó hússal vagy rohadásra hajlamos zöldséggel állsz neki bányászni. Így a képlet mindjárt más. Ez csak abban az esetben jön ennyire egyszerüen a számításba ha GPU rigeket épitesz, antminer, baikal és társait nehéz idevenni hiszen ott bejön egy + rizikófaktor, mégpedig az eladás nehézsége. Nyilván a kötekedők, most leirják majd, hogy ha tömeges GPU eladás lesz akkor az se fog semmit érni. Egyrészt a semminél többet fog, másrészt most nem a végleteket irom le, hogy mindenki egyszerre szeretné eladni. Nem csak abban az esetben lehet eladásról beszélni. Rengetegen eladják a rigeket, különbözö okokból fakadoan, nem szükséges részletezni szerintem.


Na mármost ha a megtérülési időt leröviditettük ezzel a gondolatmenettel akkor nézzük tovább.


Vegyük Uhura példáját, hogy beletesz 1 milliot, vesz belőle BTC-t és nem épit bányagépet. Beletette volna 2 hónappal ezelött. Mára több pénze lenne mintha bányászott volna, jóval több, úgy hogy effektive semmit nem kellett volna tennie érte, csak biztonságosan tárolni a BTC-jét. Ez egy fantasztikus, optimális eset.
De mivan akkor ha nem realizálja a hasznát, és bent tartja, mondván ez még emelkedni fog. Viszont a kis kinai bányászok (vagy bárkik akik manipulálják) azt mondják, hogy most legyen alacsony az árfolyam, hivjuk korrekciónak és ledózeroljuk $3000-re az árat. Akkor Uhura jócskán minuszosan van a bizniszben, mert kevesebbet ér az X darab bitcoin-ja mint amennyirét vette, és még GPU-ja sincs (amivel ilyen hidegben akár füthetne is :D ).


Ezzel ugyanakkor párhuzamba lehet hozni azt is, hogy ha bányagépet épít, bányászik akármit, azt akár átváltja BTC-be akár nem, ha azt se váltja át fiat-ra, vagy nem realizálja valamilyen modon a hasznot, akkor az árfolyam eséssel ugyanugy bukja mint ha csak coin-t vett volna. Ugyanakkor az eszközei megvannak, tudja folytatni a bányászatot.


Az egészből azt próbálom kihozni, hogy nem feltétlenül szabad azzal kalkulálni, hogy bármelyik coin 100%-os befektetést jelent, és ha tartjuk akkor elöbb utobb plusszban leszünk. Van benne ráció, és nyilván én is azt szeretném, de kalkulálni kell azzal is, hogy nem mindig felfele megy a coin-ok ára. A BTC elképesztőt emelkedett az elmúlt hónapokban (években) de nem szabad elfelejteni, hogy olyan dologról beszélünk ami akár lefele is eshet (hivjuk korrekcionak vagy ahogy szeretnénk).


Pont a kriptovilág szépsége a hatalmas árfolyam hullámzás és instabilitás a forex-el szemben.


Nem mellesleg szeretek bányászni. Szeretem nézni, hogy mit lehet turni, új bat file-t irni, wallet-et csinálni stb. Szóval megvan a szépsége :)








Dolce

#4
én csak coint vettem pár hónapja, ha lassan összejön a triplázás. harmadát kiveszem és megtérült a kripto befektetés, harmadát tartom hosszútávon, a másik harmadából meg veszek asicot ha kijön valami új verzió. ebayen vagy alin szerintem el lehet majd adni, ha nem raklapszámra vesz az ember. de ha mindenképp választanom kéne egyértelműen csak vásárolnám a coinokat a -20%-os ritka napokon:)

sleve

Fele tőkémet bányagépbe a másik felét BTC-be teszem. Persze most bánom, hogy két hónapja mikor kezdtem a bányagéppel indítottam és nem btc-vel.

tamagucsi

Sziasztok. Én minden kételkedőnek javaslom, adja el a kártyákat, - rigeket. Véleményem szerint pusztán a minél hamarabb meggazdagodás reményében senki ne bányásszon. Azt el kell fogadni, hogy ez egy életforma, hobbi, időtöltés stb... .Azt is el kell fogadni, hogy pl 2 éve majdnem 1 évig 220-300$ között mozgott a btc, minek következtében aki csak tartotta az úgymond kevesebb hozamot hozott össze mint aki bányászott. Mindenki azzal riogat, hogy " és mit csinálsz a videó kártyákkal, ha bedől minden". Én mint azt előttem írták eladom a hardvereket. Bár én a hitetlenkedő befektetőket ilyenkor megkérdezem "miért te mit csinálsz az elértéktelenedett pénzecskéiddel?? " . Azt is szem előtt kel tartani, hogy a bányászokra épül az egész rendszer ( ha nincs bányász nincs új érme generálás és nincs tranzakció ). Mind a kettő fajta emberre szükség van, itt azt kell eldöntenie mindenkinek, hogy mekkora kockázatot akar bevállalni.
Én: hobbibányász vagyok, kevés kártyával. Akkor is bányászni fogok, ha a villanyszámlát nullázom csak ki ( esetleg 4-5000Ft minuszig még elmegyek :) ) mert hiszek benne, hogy ez a jövő.

Newtnt

Idézetet írta: tamagucsi Dátum december 04, 2017, 03:18:45 DÉLUTÁN
Sziasztok. Én minden kételkedőnek javaslom, adja el a kártyákat, - rigeket. Véleményem szerint pusztán a minél hamarabb meggazdagodás reményében senki ne bányásszon. Azt el kell fogadni, hogy ez egy életforma, hobbi, időtöltés stb... .Azt is el kell fogadni, hogy pl 2 éve majdnem 1 évig 220-300$ között mozgott a btc, minek következtében aki csak tartotta az úgymond kevesebb hozamot hozott össze mint aki bányászott. Mindenki azzal riogat, hogy " és mit csinálsz a videó kártyákkal, ha bedől minden". Én mint azt előttem írták eladom a hardvereket. Bár én a hitetlenkedő befektetőket ilyenkor megkérdezem "miért te mit csinálsz az elértéktelenedett pénzecskéiddel?? " . Azt is szem előtt kel tartani, hogy a bányászokra épül az egész rendszer ( ha nincs bányász nincs új érme generálás és nincs tranzakció ). Mind a kettő fajta emberre szükség van, itt azt kell eldöntenie mindenkinek, hogy mekkora kockázatot akar bevállalni.
Én: hobbibányász vagyok, kevés kártyával. Akkor is bányászni fogok, ha a villanyszámlát nullázom csak ki ( esetleg 4-5000Ft minuszig még elmegyek :) ) mert hiszek benne, hogy ez a jövő.
Viszont 10 bányász ugyanannyira tudja verifikálni a tranzakciókat, mint 10 millió, a dinamikus difficulty és konstans block time miatt. Valamint ha abban hiszel hogy ez a jövő, akkor nem lenne jobb eladni és az áramszámla árából is coint venni? Kicsit ellentmondásos amit írtál.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

Uhura

Idézetet írta: Newtnt Dátum december 04, 2017, 04:31:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tamagucsi Dátum december 04, 2017, 03:18:45 DÉLUTÁN
Sziasztok. Én minden kételkedőnek javaslom, adja el a kártyákat, - rigeket. Véleményem szerint pusztán a minél hamarabb meggazdagodás reményében senki ne bányásszon. Azt el kell fogadni, hogy ez egy életforma, hobbi, időtöltés stb... .Azt is el kell fogadni, hogy pl 2 éve majdnem 1 évig 220-300$ között mozgott a btc, minek következtében aki csak tartotta az úgymond kevesebb hozamot hozott össze mint aki bányászott. Mindenki azzal riogat, hogy " és mit csinálsz a videó kártyákkal, ha bedől minden". Én mint azt előttem írták eladom a hardvereket. Bár én a hitetlenkedő befektetőket ilyenkor megkérdezem "miért te mit csinálsz az elértéktelenedett pénzecskéiddel?? " . Azt is szem előtt kel tartani, hogy a bányászokra épül az egész rendszer ( ha nincs bányász nincs új érme generálás és nincs tranzakció ). Mind a kettő fajta emberre szükség van, itt azt kell eldöntenie mindenkinek, hogy mekkora kockázatot akar bevállalni.
Én: hobbibányász vagyok, kevés kártyával. Akkor is bányászni fogok, ha a villanyszámlát nullázom csak ki ( esetleg 4-5000Ft minuszig még elmegyek :) ) mert hiszek benne, hogy ez a jövő.
Viszont 10 bányász ugyanannyira tudja verifikálni a tranzakciókat, mint 10 millió, a dinamikus difficulty és konstans block time miatt. Valamint ha abban hiszel hogy ez a jövő, akkor nem lenne jobb eladni és az áramszámla árából is coint venni? Kicsit ellentmondásos amit írtál.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Én ugy gondolom nem . Csak arra hívtam fel a figyelmet , hogy a gazdasági alapon közelítek a kérdéshez.. teljesen pragmatikusan mindenfajta dogmatikus hít nélkül akkor a számok kb a robbanás előttöl folyamatosan arra mutatnak , hogy a btc emelkedés profitja nagyobb mint az altcoin bányászat profitja.

Én męrnök vagyok így mérnöki fejel gondolkodom. Vagyis vizsgálom a befektettet eszközök által biztosított előnyök és "hátrányok" összeségét. Komplexen nézem ès pragmatikusan a kérdést.

Azért kérdeztem mire jutottak mások mert mi többen is ugyanarra jutottunk egymástól függetlenül.

Tapatalkkal küldve az én SM-G357FZ eszközömről


zenetibi

#9
Mindenki a BTC hatalmas emelkedéséről beszél, pedig ez az emelkedés elmarad sok altcoin emelkedéséhez képest az elmúlt évben. Nézzétek csak:
Minden coinnál 1000$ az indulótőke.

https://www.kephost.com/image/EV1p
https://www.kephost.com/image/EV1s
https://www.kephost.com/image/EV1E
https://www.kephost.com/image/EV1B
https://www.kephost.com/image/EV1b
https://www.kephost.com/image/EV13
https://www.kephost.com/image/EV18

hoppus

számomra a másik érdekes, hogy csak emelkedésről beszéltek. úgy irjátok a mondanivalótokat mintha 100% garanciát látnátok arra, hogy X időn belül plusszos hozamot fogtok realizálni. én is örülnék neki, hiszen ezért nem váltom a coinjaim nagy részét fiat-ra, mert bizok abban, hogy emelkedik az árfolyam. de mindig szem előtt tartom azt az opcióit is, hogy esetleg negativba megy át. én is ugy gondolom hogy nagyobb esély van a jelenleginél is nagyobb árfolyamokra és nagyon bizok is ebben, szeretném, hogy igy legyen. Ettől függetlenül nem szabad elfelejteni a másik irányt sem.

Uhura

Per pillanat nem teljesen értem miért nincs áttörés 12.000 nél , leng össze vissza 10800-11500 között, pedig 44 milla usdt volt benne , most 37 milla usdt van (polniex adatok) és még is oldalazik ...


Én abból indultam ki , hogy sokan már 50k , meg iylen értékeket vizionáltak a  BTC.re ... vagyis ha ez a november utáni trend folytatodik akkor ez simán elérhető. Ebben a rendszerben pedig a befektetés -> bányászat - > coin vs. befektetés -> coin relációban a második a nyerő. Főleg ha az altcoinokat nézzük. De azt azért nem szabad elfelejteni, hogy az altok ár emelkedésének alapja elsősorban a btc emelkedése .. mert amit zenebit berakott az alt / usd reláció.. Ebben mind a coin saját mind a btc áremelkedése benne van.


ha úgyanezt megnéznéd alt / btc relációban már kicsit más lenne a kép.. ezért kérdéezem : miben számolsz ?
- Mert ha BTC ben akkor jobb BTC ben tartani a pénzt - ebben az esetben te arra számolsz hogy a BTC erősődik tovább és jobban jársz
- Mert ha FIATban akkor szinte mindegy a BTC emelkedése méga coin BTC-ben mért értékének esése esetén is nyersz.


Ezért van az, hogy amikor 0.01 BTC-ért vettem masternodos x coint 0.0000300 -ért , és most meg 0.00000070 , btc ben vesztettem de FIAt ban még minig nyerem ..

Célcoin

Egyesek egy komolyabb korrekciót vizionálnak.  Elég konkrét jóslatok is elhangoztak:  december közepe.  Ami kb 10. nap.
Ha fraktálnak tekintjük a bitcoint akkor december közepén kezdődik kb. 13500-ról szakad be és nagyjából év végén lesz a mélyponton kb. 9000-nél.  Na de senki se mondta, hogy a bitcoin fraktál, még azt se hogy fraktálszerű.

Uhura

Idézetet írta: Célcoin Dátum december 06, 2017, 07:42:53 DÉLUTÁN
Egyesek egy komolyabb korrekciót vizionálnak.  Elég konkrét jóslatok is elhangoztak:  december közepe.  Ami kb 10. nap.
Ha fraktálnak tekintjük a bitcoint akkor december közepén kezdődik kb. 13500-ról szakad be és nagyjából év végén lesz a mélyponton kb. 9000-nél.  Na de senki se mondta, hogy a bitcoin fraktál, még azt se hogy fraktálszerű.
Célcoin: igény szerintem lenne rá mármint az ilyen méretű korrekcióra. Én nem ellenezném.

Az kb felérne egy szép nagy takarítással. És a karácsonyi realizálásnak is megfelelne.

Tapatalkkal küldve az én SM-G357FZ eszközömről


cuko

Idézetet írta: Célcoin Dátum december 06, 2017, 07:42:53 DÉLUTÁN
Egyesek egy komolyabb korrekciót vizionálnak.  Elég konkrét jóslatok is elhangoztak:  december közepe.  Ami kb 10. nap.
Ha fraktálnak tekintjük a bitcoint akkor december közepén kezdődik kb. 13500-ról szakad be és nagyjából év végén lesz a mélyponton kb. 9000-nél.  Na de senki se mondta, hogy a bitcoin fraktál, még azt se hogy fraktálszerű.

Hol/kitől láttad a konkrét jóslatokat, be tudod másolni/linkelni őket?

ethgreg

#15
Idézetet írta: tamagucsi Dátum december 04, 2017, 03:18:45 DÉLUTÁN
Sziasztok. Én minden kételkedőnek javaslom, adja el a kártyákat, - rigeket. Véleményem szerint pusztán a minél hamarabb meggazdagodás reményében senki ne bányásszon. Azt el kell fogadni, hogy ez egy életforma, hobbi, időtöltés stb... .Azt is el kell fogadni, hogy pl 2 éve majdnem 1 évig 220-300$ között mozgott a btc, minek következtében aki csak tartotta az úgymond kevesebb hozamot hozott össze mint aki bányászott. Mindenki azzal riogat, hogy " és mit csinálsz a videó kártyákkal, ha bedől minden". Én mint azt előttem írták eladom a hardvereket. Bár én a hitetlenkedő befektetőket ilyenkor megkérdezem "miért te mit csinálsz az elértéktelenedett pénzecskéiddel?? " . Azt is szem előtt kel tartani, hogy a bányászokra épül az egész rendszer ( ha nincs bányász nincs új érme generálás és nincs tranzakció ). Mind a kettő fajta emberre szükség van, itt azt kell eldöntenie mindenkinek, hogy mekkora kockázatot akar bevállalni.
Én: hobbibányász vagyok, kevés kártyával. Akkor is bányászni fogok, ha a villanyszámlát nullázom csak ki ( esetleg 4-5000Ft minuszig még elmegyek :) ) mert hiszek benne, hogy ez a jövő.

Teljesen egyetértek. Ha valakinek van most 1 milliója befektetni ebbe a dologba, akkor ne bányásszon, vagy ne csak bányásszon. Ez egy hobbi, ezzel foglalkozni kell, ez egy életstílus, itt nincs szó azonnali meggazdagodásról, itt szerelni kell, dolgozni kell a sikerért. ( mint általában az életben, tegyük hozzá  :P )

Nagyon egyszerű példa: Ismerőssel egy időben szálltunk be a témába. Ő BTC-t vásárolt, én videokártyákat. Pár hónappal később ő már legalább 50%os profitot realizált (ha nem többet..), én még csak most szedem össze magam.

Itt az a kérdés, hogy kinek mi az elég. Ki mit akar elérni a befektetésével. Ebben az egészben az a szép, hogy mindenki megtalálhatja a kedvére valót, mert olyan szerteágazó a lehetőség. Mindenki mást keres benne. Van akinek elég, ha a havi kiadásait fedezni tudja, van aki betesz százezret és holnap 10milliót akar kiszedni. Legyen szerencséd, bármi lehet  ;)

Amíg ránk nem dől a bánya, mi addig túrjuk a coinokat, mert ebben hiszünk.. 8)

Részben off, de engem inkább a bányászathoz kapcsolódó hatalmas energiafelhasználás aggaszt, ami negatív hatást kelthet és megölheti a dolgot a jövőben. Bízom benne, hogy jönnek majd hatékonyabb eszközök, amivel kisebb energiafelhasználás mellett lehet tartani a fejlődést.

raffiakötö

Végigolvasva az eddig hozzászólásokat, elgondolkodtam hogy mi lett volna jobb a btc vétel vagy a bánya...
Ha a saját esetemet veszem alapul akkor kezdtem amikor a zcash indult egy kártyával. 2 hónap alatt megbolondított az a bányász lét, de nem bántam meg. Szerencsésnek tartom magam mert akkor szálltam be amikor, mert abból amit befektettem a bányagépekbe ma csak 1,5 gépet tudnék összerakni, és jócskán nehezebb mindent bányászni. Akkor "könnyen" jöttek a coinok. Egy részét fiatra váltottam, egy részéből altokat, meg btc-t vettem. Fiatra is csak azért mert kellett a pénz, (amit ha nem bányába fektetek be elment volna amúgy is) de így volt pénz és voltak coinok. Egy év alatt 8 szorosát hozta össze ez bányász cucc.
Ha ma megkérdezni valaki hogy vennék-e rig-et inkább a coin véltelt választanám.
A btc emelkedés nem fogja megölni a bányászatot, mert eléggé összekapcsolódik a cryto coinok világa a bányászokével.
Az meg egyén függő hogy rövid vagy hosszú távon akar befektetni, hogy akar pénzt csinálni stb... Azt tudom hogy nekem nem való a kereskedés, a HODL-ra esküszöm (eddig bejött).
De mivel benne van a tőzsde faktor az egész crypto világba lutri kicsit minden.

cuko

#17
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 11:21:42 DÉLELŐTT
Végigolvasva az eddig hozzászólásokat, elgondolkodtam hogy mi lett volna jobb a btc vétel vagy a bánya...
(...)
Ha ma megkérdezni valaki hogy vennék-e rig-et inkább a coin véltelt választanám.

Szerintem a legtöbben így vagyunk vele a jelenlegi megtérülési mutatókat és az elmúlt hónapok csökkenő trendjét figyelembe véve.

Amúgy én kb 1 hete elgondolkoztam, hogy beruházok egy kis "félgépre", leginkább mert hiányzik a barkácsolás.  ;D
Ha találok valami nagyon budget gépalapot 3 PCIe slottal, amikbe 1060-ok mennének pl, hoznának jelenlegi állás szerint kb 40k-t havonta, a gép pedig fájna 220k-ba + fűthetné a nappalit.  :D


Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 11:21:42 DÉLELŐTTEgy év alatt 8 szorosát hozta össze ez bányász cucc.

Gratu!

Newtnt

Most is. Beletettem a félrig árát (2db 1070el) etherbe 460-on, már lehetne simán 4 kártyás az árából. Egyszerűen ha a főbb híreket olvasod/elkapsz 1-2 pumpát, már megvan az 1 éves profitja a rignek.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901