Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

boti123


dexter

Hello!
Azt szeretném kérdezni az msi rx470 4GB Gaming X kártyáknál mi a legoptimálisabb beállítás a GPU.-nál és a Memory-nál a watt tool-ban?

ZsZolee

Kinek mennyi a (valós, mért) hash/watt arány az új Claymore-ral? Nálam 1,5 hash/watt. MSI RX480 4GB kártyákkal.

drizzt_do_urden

1.59 de az osszes rigemre. 3300 hash/2075 watt

drizzt_do_urden

Idézetet írta: boti123 Dátum december 07, 2016, 10:56:40 DÉLUTÁN
wtf ez meg hogy miért kiért? valódi fake??
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1707916.msg17113561#msg17113561

lehet olvasni

ez csak egy kocsog fasz tolvaj. aki mas munkajan akar meggazdagodni, mint mindenki mas ezen a kibaszott foldon...

danieru

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 08, 2016, 08:41:53 DÉLELŐTT
Kinek mennyi a (valós, mért) hash/watt arány az új Claymore-ral? Nálam 1,5 hash/watt. MSI RX480 4GB kártyákkal.

Dwarfpoolnak dolgozom jelenleg, ott kb 2600 Sol/s-ot mutat 2 darab 6x Sapphire RX 470 4GB rigre. Ha ezt vesszük alapul, a fogyasztásom most 1600W, 2600/1600 = 1,625 Sol/W

raffiakötö

Idézetet írta: danieru Dátum december 08, 2016, 10:28:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 08, 2016, 08:41:53 DÉLELŐTT
Kinek mennyi a (valós, mért) hash/watt arány az új Claymore-ral? Nálam 1,5 hash/watt. MSI RX480 4GB kártyákkal.

Dwarfpoolnak dolgozom jelenleg, ott kb 2600 Sol/s-ot mutat 2 darab 6x Sapphire RX 470 4GB rigre. Ha ezt vesszük alapul, a fogyasztásom most 1600W, 2600/1600 = 1,625 Sol/W

Milyen Sol/watt arány mondható jónak?

ZsZolee

Minél nagyobb annál jobb. Nekem azóta szar az arány, amióta elkezdtek többet fogyasztani. Próbálok ezen még alakítani, de nem egyszerű.


danieru

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 08, 2016, 11:03:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: danieru Dátum december 08, 2016, 10:28:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 08, 2016, 08:41:53 DÉLELŐTT
Kinek mennyi a (valós, mért) hash/watt arány az új Claymore-ral? Nálam 1,5 hash/watt. MSI RX480 4GB kártyákkal.

Dwarfpoolnak dolgozom jelenleg, ott kb 2600 Sol/s-ot mutat 2 darab 6x Sapphire RX 470 4GB rigre. Ha ezt vesszük alapul, a fogyasztásom most 1600W, 2600/1600 = 1,625 Sol/W

Milyen Sol/watt arány mondható jónak?
Ha a fogyasztásod kétszeresét legalább megkeresed szerintem. Az most olyan 1,3 Sol/W vagy H/W, ki hogy mondja.

Artthur

Ma raktam be a 6. kártyát az egyik rigbe, most már látom az adatokat szépen. Claymore 9.1   1175 H/s  és 685 wattot fogyaszt  RX470 8 gb-osak.
Elosztottam 1,715 H/watt jött ki. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt egy 1200 Wattos thermaltake platinum hajcsa, nem volt olcsó remélem behozza...


drizzt_do_urden

hat az elejen feltem is amikor ossze vissza probalgattam minden zcash minert! aztan szerencse jott claymore :))

Artthur

Lenne egy komoly kérdésem...
Flypoolon bányászgatok és a difficulty témakörében szeretném kérdezni hogy:
password-öt ha nem állítasz be akkor alapból 2000-re teszi a difficultot.
"password. Leave empty or enter your custom share difficulty (default difficulty is 2000)"

Mármost ha van mondjuk 4 kH/s-em akkor érdemes ezt magasabbra állítani több Zcashért? Illetve ha állítom mekkora értéket tanácsoltok? Egy pénztárcához nézi a gépek difficultyjét vagy esetleg akkor minden riget ugyanarra a névre kell állítani hogy tudja ez egy nagyobb 'farm' :) ?
Drizz te nem ma kezdted biztos tudod mi a dörgés.

drizzt_do_urden

VAR DIFF -re kell tenni a PORT -ot amin bejelentkezel. Akkor a hashpowerednek megfeleloen valtsa a difficultyt. minnel nagyobb a difficulty annal kevessebb sharet talalsz de viszont azok a share-ek sokkal tobbet ernek mint alacsony difficultyn talalt olcso share-ek. szoval a default az lehet csak a kezdo es aztan majd hashpowered szerint blockonkent valtoztatja. figyeljed egy par percig (10), higy megy fel a difficulty vagy sem. ez melyik pool. altalaba tobb lehetoseg van minden pool-on. van VAR DIFF e STAT DIFF is. VAR DIFF az valtozo, variable, a STAT az pedig allando, statikus.

Artthur

#174
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 13, 2016, 07:07:10 DÉLUTÁN
VAR DIFF -re kell tenni a PORT -ot amin bejelentkezel. Akkor a hashpowerednek megfeleloen valtsa a difficultyt. minnel nagyobb a difficulty annal kevessebb sharet talalsz de viszont azok a share-ek sokkal tobbet ernek mint alacsony difficultyn talalt olcso share-ek. szoval a default az lehet csak a kezdo es aztan majd hashpowered szerint blockonkent valtoztatja. figyeljed egy par percig (10), higy megy fel a difficulty vagy sem. ez melyik pool. altalaba tobb lehetoseg van minden pool-on. van VAR DIFF e STAT DIFF is. VAR DIFF az valtozo, variable, a STAT az pedig allando, statikus.
Köszönöm az infot.
Az igazság én itt tolom http://zcash.flypool.org/
fix diff:2000-el.
itt a pasword után lehet beírni valamit.. nemtudom a vardiff-et bírja-e   
Password   Leave empty or enter your custom share difficulty (default difficulty is 2000)


Szóval akkor ez működhet:
ZecMiner64.exe -zpool <server> -zwal <address>.<worker> -zpsw var diff  ?

és még talán azt nem értem ha nekem 4 rigem van akkor tudni fogja az össz hashpowerem?

Artthur

leteszteltem, csak fix számok működnek... most megpróbálom 3000-es diffel.

drizzt_do_urden

ezt most tettek be idaig nem volt. de szerintem ez azt jelenti hogy 2000 tol kezded de ha nagyobb a hashpowered akkor majd no az magatol. azert mondja, hogy ird be az altalad megadott difficulty, hogy egybol a rigednek megfelelo difficultyval kezdjel. de szerintem folosleges. ugyis valtozni fog par percen belol. Ha ugyanarra a cimre banyaszol akkor persze hogy osszeadja a hashpowered. az ossz hashpowered irja ki a poolnal is amikor nezed a kereseted. en simman csak X -et tennek a passwordhoz. en azt hasznalom.

Artthur

Ok kösz a választ, engem az zavart meg hogy claymoreban ha nyomok egy S betűt az aktuális statisztikát megnézni mindig diff 2000-et jelenít meg.

drizzt_do_urden

orak utan is? soha nem neztem az az igazsag a difficultyt. de vigyazz mert ha tul felallitod majd alig fogsz kapni sharet. teszteljed akkor mennyi a sweetspot!

Artthur

Igen 24 óra után is.. lehet mégis kellene kezdeni vele valamit? te is flypoolozol?