Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

DrPascal

Idézetet írta: Til Dátum február 05, 2017, 10:50:47 DÉLELŐTT
Mi van akkor,ha az aranyamat bitcoinba fektetem pl 1050 dollaros arfolyamon, majd kimentem USDT be azaz Theterbe es mikor tegyuk fel kidurran a lufi es 800 dollar lesz a bitcoin,akkor az Usdt meg 1050 dollart fog erni,mert annyi arfolyamon vettem?
Pl:
Van zec-em ezert veszek 1 bitcoint.A bitcoin 1050-en all es ennyi az össz egyenlegem.
Majd veszek ezert Usdt.Az egyenlegem 1050 dollar, mert 1 dollar =1 usdt.
Majd kidurran es 1 bitcoin lesz 800 dollar,de az egyenlegem marad 1050 mert usdt-ben van a motyo.
Igy van ez?
Vagy hogy lehet kikuszobolni az arfolyamingadozast?

Kicsit bonyolultan írtad le, de így van! :)
A USDT az mindig 1:1 a dollárral.

andysk

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum február 03, 2017, 06:25:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 03, 2017, 06:21:49 DÉLELŐTT
Mit szóltok hozzá hogy a BTC má megint 1000 dolcsi felé mászott?? Megint 1 lufi??

Szerintem nem lufi, de majd kiderül..
Hát 1enlőre tartja magát 1000 környékén. Kiváncsi vaguok mi lessz 1-2 hét múlva. Merre mozdul ugyan számottevően??

Karcsi papa

Idézetet írta: andysk Dátum február 06, 2017, 10:13:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum február 03, 2017, 06:25:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 03, 2017, 06:21:49 DÉLELŐTT
Mit szóltok hozzá hogy a BTC má megint 1000 dolcsi felé mászott?? Megint 1 lufi??

Szerintem nem lufi, de majd kiderül..
Hát 1enlőre tartja magát 1000 környékén. Kiváncsi vaguok mi lessz 1-2 hét múlva. Merre mozdul ugyan számottevően??

Én még mindig kitartok egy óriási zuhanás mellett. Hetes felbontásban szépen rajzolódik a grafikon most tart egy olyant szintnél ahonnan vissza 900 körüli szintre itt lesz a nagy kérdés vagy fel 1300-1400 vagy le 600-700 szintig nagyon extrém esetben akár 200-300 közé.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

DrPascal

Hihetetlen, hogyan tudják ennyire manipulálni a BTC árfolyamát.
Csak nehogy ez legyen a veszte.

Karcsi papa

Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

andysk

Ja kipukkadt a lufi. Remelem jol lemegy hogy sokat vehessek

Karcsi papa

Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Worlynox

#87

Karcsi papa

Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!


sebajtóbiás

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 09, 2017, 09:22:02 DÉLUTÁN
Van valakinek ötlete, hogy tudnàm megèrteni a Poloniexen a STOP-LIMIT funkciót?
Gondolom pofon egyszerű,  de az eredeti leírásból nem jövök rà hogy működik...
(Bàrmi tanàcs-weblink...stb jól jönne. )

Melyik eredeti leírásra gondolsz, erre? Szerintem itt elég részletesen el van magyarázva:
https://poloniex.com/support/stopLimitOrders/

Sell: ha az aktuális ár a Stop értékre vagy az alá esik, akkor felrak Limit áron egy eladást Amount mennyiségű coinra. Tehát pl. van 50 valamilyen altcoinod aminek darabja jelenleg 0,4 BTC-t ér és várod hogy felmenjen az értéke. De ugyanakkor nem szeretnél rajta nagyot bukni, ezért ha elkezdene csökkeni az ár, inkább eladod. Szóval beállítod hogy mondjuk ha 0,382 BTCre vagy az alá esne az ár, akkor tegye fel eladásra az 50 coinodat 0,38 BTC áron.
Stop: 0,382
Limit: 0,38
Amount: 50

Buy-nál ugyanez pepitában, azaz ha valamilyen coinnak Stop érték fölé menne az ára, akkor tegyen fel vásárlást Limit áron Amount coinra. Pl. jelenleg kerül 0,2 BTC-be egy coin, és ha megindulna felfele az ára, akkor be akarsz belőle vásárolni, beállítod pl. Stop 0,25 / Limit 0,255 / Amount - amennyi venni akarsz.

sebajtóbiás

Nem, ez nem arra van, hogy tradeljen helyetted, arra valamilyen bot kell. Ez arra jó, hogy ne veszítsd el a fél vagyonodat míg alszol, ha közben hirtelen esni kezdene a coinjaid ára :)

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 10, 2017, 12:01:16 DÉLELŐTT
Igen arra a leírásra gondoltam..
És asszem értem is, de ha pl. 0.382 alá esik akkor sztem tök mindegy, hogy mennyiért, úgyis szabadulni akar az ember.. Szóval ez a limit nem valami extrahasznos dolog.. Meg ha 0.382 után a következő ajánlat 0,379 akkor nem adja el? Tartja amíg nem indul megint felfele és ad valaki 0.38-at?? Vagy lehet mégsem vágom teljesen...

Tök ugyanazt csinálja, mintha te kézzel raknál fel egy eladást. Tehát meg kell adni egy árat, amiért kínálod, anélkül nem megy. A stop-trigger csak bedobja az orderek közé, aztán ha épp van kereslet azonos vagy magasabb áron, akkor elkel. Egyébként igen, ha nagyon gyorsan esne az ár, megtörténhet, hogy hamarabb megy 0,38 alá, minthogy a stop-limit-ed triggerelne, és nem adódik el, ott marad az orderek között, míg újra nem ad valaki 0,38-at érte. Szóval valahogy értelmesen kell belőni a két értéket. A "tök mindegy, hogy mennyiért"-et szerintem úgy lehet megadni, hogy nullát állítasz Limitre :) Mivel úgyis mindig a legmagasabb kínált árért adja el, ha alacsonyabb árat is adsz meg.

andysk

A BTC úgy néz ki $950 környékén oszcillál. Megy még ez lejjeb szerintetek?? Tudom vannak közöttetek tőzsde okosok. Mi a véleményetek??

Karcsi papa

Idézetet írta: andysk Dátum február 10, 2017, 03:04:24 DÉLUTÁN
A BTC úgy néz ki $950 környékén oszcillál. Megy még ez lejjeb szerintetek?? Tudom vannak közöttetek tőzsde okosok. Mi a véleményetek??

Én próbálok okoskodni abból hogy mit látok a charton húzok pár vonalat és az alakzatokból, gyertyákból és hírekből összerakni valamit.
Ahogy már feljebb is írtam én vártam ezt az esést kb 900$-os szintig és mint az előző esésekhez hasonlóan 3 nagyobb gyertyából fog összeállni napos nézetben.
Első kép órás ahol kezd szűkülni ahonnan le és fel is megindulhat ha egy zászló alakzatot látnák akkor biztosabban írnám hogy Sell.
A második képen napos nézet már letisztultabb és látszik egy szép nagy medve gyertya én ebből várok még kettőt de valószínű ezeket még két rövid korrekció megelőzi. Tehát ha most jön a korrekció akkor még molyol kicsit le fel és kialakulhat egy zászló alakzat ami ha esésnél alakul ki akkor az esés folytatódik tovább.

Viszont most az is fontos mi történik Kínában ha egy hónapra felfüggesztik a bitcoint használatát akkor szerintem nem lesz mi indokolja a további emelkedést. Mert ugye a mostani 1000$ körüli szintet is Kínának köszönhetjük. A második képen is jól látszik mi történt a Januárban mikor rácsaptak pár csaló bróker körmére.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

filamester

Szerintem nincs mitől félni, továbbra is BTC-ben tartom minden "felesleges" pénzemet. A kibányászott coinokat pedig rögtön váltom át.  Pár év múlva szerintem sokkal többet fog érni. Persze ez csak az én véleményem, nem kell követni :)
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

Székely Vegán

Idézetet írta: filamester Dátum február 10, 2017, 09:41:50 DÉLUTÁN
Szerintem nincs mitől félni, továbbra is BTC-ben tartom minden "felesleges" pénzemet. A kibányászott coinokat pedig rögtön váltom át.  Pár év múlva szerintem sokkal többet fog érni. Persze ez csak az én véleményem, nem kell követni :)

+1  8)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

andysk

Én szeretnék BTCbe tolni olyan 300 ezer €-t 1 hónapon belül. De jó lenne ha lejjebb menne legalább meg 1x olyan 600€ környékére.. Alacsonyabb árfolyamról má nem is álmodom...
Már 7-800 nak is qrvára örülnék...

sebajtóbiás

#97
Idézetet írta: Laca012 Dátum február 11, 2017, 11:09:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum február 11, 2017, 02:08:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: filamester Dátum február 10, 2017, 09:41:50 DÉLUTÁN
Szerintem nincs mitől félni, továbbra is BTC-ben tartom minden "felesleges" pénzemet. A kibányászott coinokat pedig rögtön váltom át.  Pár év múlva szerintem sokkal többet fog érni. Persze ez csak az én véleményem, nem kell követni :)

+1  8)

Mai eszemmel én is ezt tenném.. de én sajnos hagytam ZEC-ben..  Az a baj, hogy most már nincs mese, bízni kell a pump-ban vagy a Z-addressben..
Ha nem jön akkor tanulópénz.. ;)

A ZEC-et adogattam el én is, de végül maradt mégis pár darab, amit anno még 0.05 körül eladhattam volna :) Hát ez van, szerintem most már meghagyom, várok pár hónapot, mi lesz.

A pascalt folyamatosan adtam el mindet ahogy jött befele, 3200-ért is elment egy csomó, aztán hirtelen felugrott az ára 4200 fölé... itt mindjárt 30%-al többet kaphattam volna, de akkorra már pont nem volt egy darab sem :/ Később még 4800 fölé is felmászott, de akkor meg már kevés jött a bányából, mert felment a difficulty.

Hát ez így megy, utólag könnyű okosnak lenni, de szerintem nem nagyon lehet ezt előre tudni, nagy a szerencsefaktor, főleg az altcoinok ára kiszámíthatatlan.


andysk


sebajtóbiás

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 10, 2017, 12:01:16 DÉLELŐTT

Azt hittem kicsit másképp müxik.. Amire én gondoltam az:
pl. hasznos lenne ha el akarnék adni bizonyos ár felett és azt mondanám a trigger 0.8 amikor ez fölé emelkedik az ár akkor aktíválódik a figyelés és ha megáll az áremelkedés (csúcsra ér) és a maximumtól visszaesik 0.02 (limit)nél nagyobbat akkor adja el. Ha ennél kevesebbet esik és utána stagnál vagy újra emelkedik akkor tartsa még ameddig nem kezd el jobban esni mint az "esési limit". És ott adja el a következő ajánlott áron.
Pl. (Álmodjunk szépet) ZEC elindul felfele eléri a 0.8-at, aktív a figyelés de még mindíg hasít felfele... 0.96-nál megáll, visszaesik kicsit 0.943-ra (nincs meg a 0.2 csökkenés, tehát nem adja el) újra emelkedik teszem azt 0.132-ig, majd komolyabban esni kezd.. 0.112-nél nem tartja tovább, eladja az aktuális ajánlaton.. 
Persze lehet aztán megint emelkedik még, de annak már nincs jelentőssége, mert az eladás megtörtént..

A bitfinex-en vannak ilyen vicces dolgok. Itt: https://www.bitfinex.com/features nézd meg az Order Types részt. A Trailing Stop szerintem pont olyasmi amit leírtál :) Még nem volt időm jobban megnézni, ha gondolod teszteld le.