Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 17 Vendégek van a témában

GepyMiner

Olyan gondom volt, hogy az egyik kártya mindig el kezdett apránként belassulni ZEC meg más bányászásnál, 180-ról 50-60-ig. (MSI rx470)
Kiderült, hogy amikor lehúztan a RIG-ről a monitort, hogy csak Távoli eléréssel lépjek rá, és épp rajta voltam, olyankor jött elő.
Ha másnál is ilyen van, akkor egy aktív monitort (nem elég csak kábelt) kell rádugni, sőt néha ilyenkor is lelassul arra az időre amíg rácsatlakozunk és a Rig főképernyője átvált a login-nézetre. Vagy ami elegáns megoldás az egy HDMI monitor emulator dummy headless kis plug amit rá kel ldugni és azt hiszi, hogy van rajta monitor. Csak a fő kártyára kell (lehetőség szerint a 16x-es slotra kötöttre. Vagy egy óra volt míg rájöttem erre. Persze energiagazdálkodásnál minden ki volt kapcsolva, hogy mindig menjen a merevlemez (hdd) és monitor, sose kapcsoljon ki semmi.
Csak megosztottam, hátha más is hasonló problémába fut, amikor egy kártya belassul, nem feltétlenül a fő kártya. Ugyancsak ajánlott a legfrissebb ATI driver.

GepyMiner

Idézetet írta: Roller Dátum december 02, 2016, 09:36:20 DÉLUTÁN
És tápügyileg, melyik a hasznosabb? Ha mondjuk van egy ami viszi a riget vagy, ha kettő van? Láttam ilyet is- olyat is. Meg ha jól emlékszem egy videóban is van róla szó, de mar nem tudom melyik volt az. Vagy ez nem olyan lényeges?
Én 2 db 750-el használom, hogy kb 50%-ig legyen leterhelve a táp.
EVGA 750 gold meg (mivel már nem volt második, mindenhol kifogyott) egy Chieftech 750-es. Dual PSU kábellel összekötve, a fő táp az EVGA és BIOS-ban be van állítva hogy bekapcsoláskor (ha áramot kap) induljon, indul vele a másik is. mivel ETH-nél 800 W-ot is fogyaszthat6x rx470, így az 1000 az kevés hosszú távon, nem jó maxra terhelni és hangos is olyankor a venti. Nálam totál halk az egész rendszer, ráadásul 2 kis táb csak 2x35e, egy 1200-as vagy 1300-as pedig 80-90ezer vagy több ha gold.
Ráadásul ha esetleg egyik behalna, még ott a másik, 3 kártyával folytatható a bányászás amíg nem lesz új táp vagy amíg garanciálisan intézik...

m8k

Nekem jelenelg egy gtx 1060 6gb strixem van a gépben.  Én ZCash-t bányászok vele, s jól dologzik. :)
Ha érdekel akkor ajánlom, hogy ezt a fórumot kövesd: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1677369.400
Itt cpu és Nvidia kártyákhoz van a miner ami a NiceHash-re dolgozik. Egy gond van vele, hogy rögtön átváltják btc-re így nem zcasht lapsz és ezért kevesebba  prtofit is, de nem készítettek olyan verziót amellyel egy konkrét poolra tudnál bányászni.
Az utolsó változat itt található: https://www.nicehash.com/tools/eqm_v1.0.2d_Win64.zip
Bitcoin cím után pedig itt tudod ellenőrizni: https://www.nicehash.com/index.jsp?p=myminer
Remélem nem lett olyan hosszú :))
[/quote]

Koszi a valaszt!
Eddig eljutottam en is, teszek egy print screent a programrol amit talaltam es hasznalok. A tarcat coinbase-en csinaltam, de nem tudok teljesen regisztralni oda, mert keri az ID-met, es irja hogy ez nem tamogatott Romaniaba. Csinaljak mashol tarcat vagy mit javasoltok?

Levente

#23
Ne vacakoj a coinbase-vel. nyugottan néz be a https://www.btc-x.is/refer/3660 -re és vele előre. Ide Bitcoin átküldöd, utánna van több lehetöség.

vagy

direkt az https://www.okpay.com/?rbp=146620541 és onnat a bank számládra

CryptoMan

Idézetet írta: GepyMiner Dátum december 03, 2016, 12:47:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum december 02, 2016, 09:36:20 DÉLUTÁN
És tápügyileg, melyik a hasznosabb? Ha mondjuk van egy ami viszi a riget vagy, ha kettő van? Láttam ilyet is- olyat is. Meg ha jól emlékszem egy videóban is van róla szó, de mar nem tudom melyik volt az. Vagy ez nem olyan lényeges?
Én 2 db 750-el használom, hogy kb 50%-ig legyen leterhelve a táp.
EVGA 750 gold meg (mivel már nem volt második, mindenhol kifogyott) egy Chieftech 750-es. Dual PSU kábellel összekötve, a fő táp az EVGA és BIOS-ban be van állítva hogy bekapcsoláskor (ha áramot kap) induljon, indul vele a másik is. mivel ETH-nél 800 W-ot is fogyaszthat6x rx470, így az 1000 az kevés hosszú távon, nem jó maxra terhelni és hangos is olyankor a venti. Nálam totál halk az egész rendszer, ráadásul 2 kis táb csak 2x35e, egy 1200-as vagy 1300-as pedig 80-90ezer vagy több ha gold.
Ráadásul ha esetleg egyik behalna, még ott a másik, 3 kártyával folytatható a bányászás amíg nem lesz új táp vagy amíg garanciálisan intézik...

Én EVGA 1000W GQ tápokat használok. Ezekről megy 3 rig nálam 3 meg a havernál. Angliábol rendeltem az Eclipse Comp.-tól átszámítva 44e Ft/db-ért.

Székely Vegán

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 02, 2016, 09:38:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 09:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netezoeger Dátum december 02, 2016, 09:15:51 DÉLUTÁN
Köszönöm a választ 
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 07:55:37 DÉLUTÁN
Alaplap pedig olyant keress amelyiken minnel tobb a PCI-E express port x16 x8 x4 x1 nem szamit.
találtam egy oldalt http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza és mar a szürök beállításánál elakadtam ilyenek vannak hogy
Sloturi

  • PCI Express 3.0 x16
  • PCI Express 2.0 x16
  • PCI Express 1.0 x16
  • PCI Express  x1
  • PCI
De nem komplikalom tul es valasztok ezek kozul amit irtatokAsrock H97 Anniversary vagy ASRock H81-PRO-BTC

https://www.price.ro/preturi_asrock_h97_anniversary_1088785.htm

vagy van a Z97 gaming 5 alaplap.
Az a baj, hogy ezek a lapok már elég ritkák a h97 tuti nincs .
A h81 BTC pro-ból még akad és annak a második változata gyakoribb.

Biostar TB85 -öst lehet-e kapni MO-n? Nekem nagyon bejöttek.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

CryptoMan

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 09:10:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bacsoka Dátum december 02, 2016, 09:38:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 09:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netezoeger Dátum december 02, 2016, 09:15:51 DÉLUTÁN
Köszönöm a választ 
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 07:55:37 DÉLUTÁN
Alaplap pedig olyant keress amelyiken minnel tobb a PCI-E express port x16 x8 x4 x1 nem szamit.
találtam egy oldalt http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza és mar a szürök beállításánál elakadtam ilyenek vannak hogy
Sloturi

  • PCI Express 3.0 x16
  • PCI Express 2.0 x16
  • PCI Express 1.0 x16
  • PCI Express  x1
  • PCI
De nem komplikalom tul es valasztok ezek kozul amit irtatokAsrock H97 Anniversary vagy ASRock H81-PRO-BTC

https://www.price.ro/preturi_asrock_h97_anniversary_1088785.htm

vagy van a Z97 gaming 5 alaplap.
Az a baj, hogy ezek a lapok már elég ritkák a h97 tuti nincs .
A h81 BTC pro-ból még akad és annak a második változata gyakoribb.

Biostar TB85 -öst lehet-e kapni MO-n? Nekem nagyon bejöttek.

Sajnos egy éve megszünt a magyarországi distributor cég.

raffiakötö

Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 03, 2016, 09:18:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 09:10:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bacsoka Dátum december 02, 2016, 09:38:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 09:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netezoeger Dátum december 02, 2016, 09:15:51 DÉLUTÁN
Köszönöm a választ 
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 07:55:37 DÉLUTÁN
Alaplap pedig olyant keress amelyiken minnel tobb a PCI-E express port x16 x8 x4 x1 nem szamit.
találtam egy oldalt http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza és mar a szürök beállításánál elakadtam ilyenek vannak hogy
Sloturi

  • PCI Express 3.0 x16
  • PCI Express 2.0 x16
  • PCI Express 1.0 x16
  • PCI Express  x1
  • PCI
De nem komplikalom tul es valasztok ezek kozul amit irtatokAsrock H97 Anniversary vagy ASRock H81-PRO-BTC

https://www.price.ro/preturi_asrock_h97_anniversary_1088785.htm

vagy van a Z97 gaming 5 alaplap.
Az a baj, hogy ezek a lapok már elég ritkák a h97 tuti nincs .
A h81 BTC pro-ból még akad és annak a második változata gyakoribb.

Biostar TB85 -öst lehet-e kapni MO-n? Nekem nagyon bejöttek.

Sajnos egy éve megszünt a magyarországi distributor cég.

Esetleg ebay-en érdemes megnézni..

Styx36

#28
Idéz
Idézetet írta: m8k Dátum december 03, 2016, 01:23:35 DÉLELŐTT
Nekem jelenelg egy gtx 1060 6gb strixem van a gépben.  Én ZCash-t bányászok vele, s jól dologzik. :)
Ha érdekel akkor ajánlom, hogy ezt a fórumot kövesd: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1677369.400
Itt cpu és Nvidia kártyákhoz van a miner ami a NiceHash-re dolgozik. Egy gond van vele, hogy rögtön átváltják btc-re így nem zcasht lapsz és ezért kevesebba  prtofit is, de nem készítettek olyan verziót amellyel egy konkrét poolra tudnál bányászni.
Az utolsó változat itt található: https://www.nicehash.com/tools/eqm_v1.0.2d_Win64.zip
Bitcoin cím után pedig itt tudod ellenőrizni: https://www.nicehash.com/index.jsp?p=myminer
Remélem nem lett olyan hosszú :))

Koszi a valaszt!
Eddig eljutottam en is, teszek egy print screent a programrol amit talaltam es hasznalok. A tarcat coinbase-en csinaltam, de nem tudok teljesen regisztralni oda, mert keri az ID-met, es irja hogy ez nem tamogatott Romaniaba. Csinaljak mashol tarcat vagy mit javasoltok?
Én nem ezt a programot használom, ha nem a fent említett eqm-et.
Jelenleg nekem is coinbase-en van a számlám, s működik minden, nekem nem volt semmilyen gondom vele.

TDex

Sziasztok! :)

Nos, már pár hete folyamatosan figyelem Vegán videóit és nagyon jó, hogy létrejött ez a fórum.
Nagyon kezdett megfogni ez a bányászósdi és nagyon érdekel, így bele szeretnék én is vágni. Mit tudtok ajánlani? Nem vagyok kőgazdag, hogy egyből vegyek 5-6, akár 10 kártyát de elszeretném kezdeni szépen lassan. Milyen infókkal tudtok szolgálni egy igazi kezdőnek? Milyen kártyákat vegyek? Romániában élek, így az áram árak sokkal nem térnek el a magyartól.

bacsoka

Idézetet írta: TDex Dátum december 03, 2016, 10:30:44 DÉLELŐTT
Sziasztok! :)

Nos, már pár hete folyamatosan figyelem Vegán videóit és nagyon jó, hogy létrejött ez a fórum.
Nagyon kezdett megfogni ez a bányászósdi és nagyon érdekel, így bele szeretnék én is vágni. Mit tudtok ajánlani? Nem vagyok kőgazdag, hogy egyből vegyek 5-6, akár 10 kártyát de elszeretném kezdeni szépen lassan. Milyen infókkal tudtok szolgálni egy igazi kezdőnek? Milyen kártyákat vegyek? Romániában élek, így az áram árak sokkal nem térnek el a magyartól.
Kicsit olvass vissza még nincs olyan sok bejegyzés, ott már van egy két ajánlat, ami az ideálishoz közelít.
Asrock BTC pro alaplap, Celeron CPU, kicsi SSD v HDD, min 1000W táp ha később bővíteni akarsz 6 kártyára és MSI rx 470 gaming x 4 vagy 8 gigás és ajánlott 8GB RAM, de elég 4 is.

raffiakötö

Idézetet írta: TDex Dátum december 03, 2016, 10:30:44 DÉLELŐTT
Sziasztok! :)

Nos, már pár hete folyamatosan figyelem Vegán videóit és nagyon jó, hogy létrejött ez a fórum.
Nagyon kezdett megfogni ez a bányászósdi és nagyon érdekel, így bele szeretnék én is vágni. Mit tudtok ajánlani? Nem vagyok kőgazdag, hogy egyből vegyek 5-6, akár 10 kártyát de elszeretném kezdeni szépen lassan. Milyen infókkal tudtok szolgálni egy igazi kezdőnek? Milyen kártyákat vegyek? Romániában élek, így az áram árak sokkal nem térnek el a magyartól.

Ez a gép kb 150e forint
Asrock H81 PRO BTC alaplap
Enermax 1000W Triathlor ECO ETL1000EWT-M tápegység
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória
Intel Celeron G1840 BX80646G1840 processzor
MSI RX470 GAMING X 4G videokártya
Kingston 60GB

Amin lehet fogni árba, hogy nem msi kártya, hanem referencia kártya az valamivel olcsóbb..

TDex

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 03, 2016, 10:43:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TDex Dátum december 03, 2016, 10:30:44 DÉLELŐTT
...

Ez a gép kb 150e forint
Asrock H81 PRO BTC alaplap
Enermax 1000W Triathlor ECO ETL1000EWT-M tápegység
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória
Intel Celeron G1840 BX80646G1840 processzor
MSI RX470 GAMING X 4G videokártya
Kingston 60GB

Amin lehet fogni árba, hogy nem msi kártya, hanem referencia kártya az valamivel olcsóbb..

Kösz szépen, lassan olvasom vissza a hsz-eket. :)
Értem, tehát elsőnek egy ilyen elég, idővel meg ugyebár lehet rakni sorba be a kártyákat.

raffiakötö

Idézetet írta: TDex Dátum december 03, 2016, 10:49:35 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 03, 2016, 10:43:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TDex Dátum december 03, 2016, 10:30:44 DÉLELŐTT
...

Ez a gép kb 150e forint
Asrock H81 PRO BTC alaplap
Enermax 1000W Triathlor ECO ETL1000EWT-M tápegység
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória
Intel Celeron G1840 BX80646G1840 processzor
MSI RX470 GAMING X 4G videokártya
Kingston 60GB

Amin lehet fogni árba, hogy nem msi kártya, hanem referencia kártya az valamivel olcsóbb..

Kösz szépen, lassan olvasom vissza a hsz-eket. :)
Értem, tehát elsőnek egy ilyen elég, idővel meg ugyebár lehet rakni sorba be a kártyákat.

Nincs mit, bőven elég szerintem, ha úgy van a táp se feltétlenül kell ilyen nagynak lennie, lehet egy 850 w-is elég lehet 5 kártyáig.

Monster111

Sziasztok! Szeretnék én is belevágni a ZCASH bányászatba. Nagyából meg van a Bányarém amit szeretnék. Kivéve a videokártya.Érdekelne hogy a SAPPHIRE Radeon R9 280X TOXIC Videokártya alkalmas erre a feladatra ? Ha igen akkor Kb hány H/s-et várhatok tőle?
Előre is Köszönöm.
További jó Bányászást.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 03, 2016, 11:30:07 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TDex Dátum december 03, 2016, 10:49:35 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 03, 2016, 10:43:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TDex Dátum december 03, 2016, 10:30:44 DÉLELŐTT
...

Ez a gép kb 150e forint
Asrock H81 PRO BTC alaplap
Enermax 1000W Triathlor ECO ETL1000EWT-M tápegység
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória
Intel Celeron G1840 BX80646G1840 processzor
MSI RX470 GAMING X 4G videokártya
Kingston 60GB

Amin lehet fogni árba, hogy nem msi kártya, hanem referencia kártya az valamivel olcsóbb..

Kösz szépen, lassan olvasom vissza a hsz-eket. :)
Értem, tehát elsőnek egy ilyen elég, idővel meg ugyebár lehet rakni sorba be a kártyákat.

Nincs mit, bőven elég szerintem, ha úgy van a táp se feltétlenül kell ilyen nagynak lennie, lehet egy 850 w-is elég lehet 5 kártyáig.

1000 wattos tap az jo dolog ha van. nincs akkora terheles jobban mukodik a rendszer es az arkulonbseg nem olyann agy a 850 -es es 1000 -es kozott. es ha netalan at akasz allni ETH ra akkor mar szukseges az 1000...

DrPascal

Idézetet írta: Monster111 Dátum december 03, 2016, 05:22:26 DÉLUTÁN
Sziasztok! Szeretnék én is belevágni a ZCASH bányászatba. Nagyából meg van a Bányarém amit szeretnék. Kivéve a videokártya.Érdekelne hogy a SAPPHIRE Radeon R9 280X TOXIC Videokártya alkalmas erre a feladatra ? Ha igen akkor Kb hány H/s-et várhatok tőle?
Előre is Köszönöm.
További jó Bányászást.

Új kártyát csak RX sorozatból vegyél!
Egyébként nálam az R9 270x 115 S/s-t hoz, valamivel több lenne a 280x.

zenetibi

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 03, 2016, 05:59:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Monster111 Dátum december 03, 2016, 05:22:26 DÉLUTÁN
Sziasztok! Szeretnék én is belevágni a ZCASH bányászatba. Nagyából meg van a Bányarém amit szeretnék. Kivéve a videokártya.Érdekelne hogy a SAPPHIRE Radeon R9 280X TOXIC Videokártya alkalmas erre a feladatra ? Ha igen akkor Kb hány H/s-et várhatok tőle?
Előre is Köszönöm.
További jó Bányászást.

Új kártyát csak RX sorozatból vegyél!
Egyébként nálam az R9 270x 115 S/s-t hoz, valamivel több lenne a 280x.

Nem tudom mennyi az ára a 280X-nek, de inkább RX470-et vegyél, mert kissebb a fogyasztása és a hashráta is sookal nagyobb.

raffiakötö

Idézetet írta: Monster111 Dátum december 03, 2016, 05:22:26 DÉLUTÁN
Sziasztok! Szeretnék én is belevágni a ZCASH bányászatba. Nagyából meg van a Bányarém amit szeretnék. Kivéve a videokártya.Érdekelne hogy a SAPPHIRE Radeon R9 280X TOXIC Videokártya alkalmas erre a feladatra ? Ha igen akkor Kb hány H/s-et várhatok tőle?
Előre is Köszönöm.
További jó Bányászást.

Kártyákat itt tudsz nézni esetleg
https://en.wikibooks.org/wiki/ZCash_mining_GPU_Comparison

Teljesítményben kb rx480 a r9 280x

m8k

En kemenyen banyaszok mar egy napja, de nem talalom hogy hova gyul a tartalom :)
Csinaltam mar 3 penztarcat (coibase, bitgo es elektrum)es egyik oldalon sem latom hogy valami tortenne. Hol kene megnezzem hogy hova tarolok?
Ezt hasznalom :eqm_v1.0.2d_Win64 es ezt irtam be a bat fileba :
eqm.exe -l eu -t 8 -u 3JBbw39D19uvu9wLZViAEPK5hfq1fTMBVZ -w -cd 1
A wallettet pedig a Bitgo-n van es ezt irja ki " This wallet has not been used yet.