Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ASIC miner

Indította lakat, január 03, 2017, 09:15:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

lakat

Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 09:27:35 DÉLUTÁN
BTC-t nem akarok bányászni. Ahhoz ingyen áram kéne. Ez a Baikal viszont érdekes lehet. Elvileg több fajta algoritmussal is működhet. Holnap felhívom a kínai barátomat hátha neki jobb árat adnak. Ő nagyon tud alkudni. Aztan vennék jó pár darabot. Márciusban épp van utam oda és mivel kicsi és konnyű akár 50-100 darabot is behozok a poggyásszban vámmentesen.
Én is kacérkodok a Baikal minerrel.. Lehet érdemes lenne összeállnunk aztán közösen rendelni, úgy biztosan lenne rá még kedvezmény. Bár én először csak kipróbálnám 1-2 db-al, hogy hoz-e annyit a gyakorlatban mint a GPU bányászat..

evko81

Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 01:23:40 DÉLUTÁN
Gyerekek, van valakinek közületek ASIC gépe??
Gondolkodom pár asic gép vásárlásán. Ott a technológia már nem fejlődhet ugrásszerüen mint a GPU-knál állítólag. A GPU bányászat meg ugye elég bizonytalan ami persze az idén kiderül ha kijön a VEGA és távozik az ETH. Tán többet kéne foglalkoznunk a témával. Nem igen értek hozzá úgyhogy tanácsot kérek. Vennék pár asic gépet aztán szivesen megosztanám veletek a tapasztalatokat.
De hát melyeket vegyem és miért?????

Szia!

Hogy is van ez? Mi az, hogy kijön a VEGA és távozik az ETH? Ez mit jelent, milyen változást? Pl GPU bányászat területén?

Worlynox

Idézetet írta: evko81 Dátum február 17, 2017, 04:01:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 01:23:40 DÉLUTÁN
Gyerekek, van valakinek közületek ASIC gépe??
Gondolkodom pár asic gép vásárlásán. Ott a technológia már nem fejlődhet ugrásszerüen mint a GPU-knál állítólag. A GPU bányászat meg ugye elég bizonytalan ami persze az idén kiderül ha kijön a VEGA és távozik az ETH. Tán többet kéne foglalkoznunk a témával. Nem igen értek hozzá úgyhogy tanácsot kérek. Vennék pár asic gépet aztán szivesen megosztanám veletek a tapasztalatokat.
De hát melyeket vegyem és miért?????

Szia!

Hogy is van ez? Mi az, hogy kijön a VEGA és távozik az ETH? Ez mit jelent, milyen változást? Pl GPU bányászat területén?

https://www.youtube.com/watch?v=p422qclvkks
a videó elején beszélnek az ETH "távozásáról'

andysk

Idézetet írta: lakat Dátum február 16, 2017, 11:15:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 09:27:35 DÉLUTÁN
BTC-t nem akarok bányászni. Ahhoz ingyen áram kéne. Ez a Baikal viszont érdekes lehet. Elvileg több fajta algoritmussal is működhet. Holnap felhívom a kínai barátomat hátha neki jobb árat adnak. Ő nagyon tud alkudni. Aztan vennék jó pár darabot. Márciusban épp van utam oda és mivel kicsi és konnyű akár 50-100 darabot is behozok a poggyásszban vámmentesen.
Én is kacérkodok a Baikal minerrel.. Lehet érdemes lenne összeállnunk aztán közösen rendelni, úgy biztosan lenne rá még kedvezmény. Bár én először csak kipróbálnám 1-2 db-al, hogy hoz-e annyit a gyakorlatban mint a GPU bányászat..
Próbálok neked is hozni egyet. Má amúgy is rég találkoznunk kellett volna.

gl81

Idézetet írta: Worlynox Dátum február 17, 2017, 07:51:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum február 17, 2017, 04:01:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 01:23:40 DÉLUTÁN
Gyerekek, van valakinek közületek ASIC gépe??
Gondolkodom pár asic gép vásárlásán. Ott a technológia már nem fejlődhet ugrásszerüen mint a GPU-knál állítólag. A GPU bányászat meg ugye elég bizonytalan ami persze az idén kiderül ha kijön a VEGA és távozik az ETH. Tán többet kéne foglalkoznunk a témával. Nem igen értek hozzá úgyhogy tanácsot kérek. Vennék pár asic gépet aztán szivesen megosztanám veletek a tapasztalatokat.
De hát melyeket vegyem és miért?????

Szia!

Hogy is van ez? Mi az, hogy kijön a VEGA és távozik az ETH? Ez mit jelent, milyen változást? Pl GPU bányászat területén?

https://www.youtube.com/watch?v=p422qclvkks
a videó elején beszélnek az ETH "távozásáról'

Azt ne mondjátok, hogy max egy év és vége a gpu bányászásnak  :-\
Most kezdek ismerkedni a témával, ezek szerint nem jókor?

Worlynox

#25
Idézetet írta: gl81 Dátum február 17, 2017, 08:39:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Worlynox Dátum február 17, 2017, 07:51:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum február 17, 2017, 04:01:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 01:23:40 DÉLUTÁN
Gyerekek, van valakinek közületek ASIC gépe??
Gondolkodom pár asic gép vásárlásán. Ott a technológia már nem fejlődhet ugrásszerüen mint a GPU-knál állítólag. A GPU bányászat meg ugye elég bizonytalan ami persze az idén kiderül ha kijön a VEGA és távozik az ETH. Tán többet kéne foglalkoznunk a témával. Nem igen értek hozzá úgyhogy tanácsot kérek. Vennék pár asic gépet aztán szivesen megosztanám veletek a tapasztalatokat.
De hát melyeket vegyem és miért?????

Szia!

Hogy is van ez? Mi az, hogy kijön a VEGA és távozik az ETH? Ez mit jelent, milyen változást? Pl GPU bányászat területén?

https://www.youtube.com/watch?v=p422qclvkks
a videó elején beszélnek az ETH "távozásáról'

Azt ne mondjátok, hogy max egy év és vége a gpu bányászásnak  :-\
Most kezdek ismerkedni a témával, ezek szerint nem jókor?

Hasznos dolog az olvasás, kérdezés előtt.
Az ETH "távozásá"-ról volt szót. GPU-val nem csak ETH-t lehet bányszni.

andysk

#26
Idézetet írta: Worlynox Dátum február 17, 2017, 09:11:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: gl81 Dátum február 17, 2017, 08:39:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Worlynox Dátum február 17, 2017, 07:51:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum február 17, 2017, 04:01:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 01:23:40 DÉLUTÁN
Gyerekek, van valakinek közületek ASIC gépe??
Gondolkodom pár asic gép vásárlásán. Ott a technológia már nem fejlődhet ugrásszerüen mint a GPU-knál állítólag. A GPU bányászat meg ugye elég bizonytalan ami persze az idén kiderül ha kijön a VEGA és távozik az ETH. Tán többet kéne foglalkoznunk a témával. Nem igen értek hozzá úgyhogy tanácsot kérek. Vennék pár asic gépet aztán szivesen megosztanám veletek a tapasztalatokat.
De hát melyeket vegyem és miért?????

Szia!

Hogy is van ez? Mi az, hogy kijön a VEGA és távozik az ETH? Ez mit jelent, milyen változást? Pl GPU bányászat területén?

https://www.youtube.com/watch?v=p422qclvkks
a videó elején beszélnek az ETH "távozásáról'

Azt ne mondjátok, hogy max egy év és vége a gpu bányászásnak  :-\
Most kezdek ismerkedni a témával, ezek szerint nem jókor?

Hasznos dolog az olvasás, kérdezés előtt.
Az ETH "távozásá"-ról volt szót. GPU-val nem csak ETH-t lehet bányszni.
Ez így van. De az éteres rigek átmennek XMR ZEC ETC-re és megnő a difficulty. Ha a VEGA meg kijön akkor meg pláne megnő. És a VEGA még vissza sem hozza az árát és jön a NAVI ami mindent lesöpör.
https://youtu.be/ZEhF0B5Vk6Q
Az ASICok pedig már különösebben nem fognak fejlődni. Lassan elérik a technológia határát. Ezért érdekelnek.
Egyenlőre úgy gondolom hogy a befektetni való pénzemet 4 részre osztom. Mert diverzifikálni mindig kell. Így megosztod a rizikót is.
Részemről tehát:
BTC
ETH (PoS)
VGA (VEGA)
ASIC
Ha ezek közül 1 nem jön be hosszútávon még mindig nem fogok rosszul állni. Talán nyithatnák topikot is ebben a témában mert ez az ASIC gépekről szól.

andysk


andysk

#28
Idézetet írta: andysk Dátum február 17, 2017, 08:42:43 DÉLUTÁN
Épp itt 1 videó a kicsikéről:
https://youtu.be/e3Dnf_BWYlg
Ja épp rendeltem kettőt 0.606 BTCért DHLes szállítással. Jövő hétfőre itt lessz. A 4darabból álló nincs is má nekik nem is értem miért.
Azt írta nekem a gyártó hogy a Giantra álltak rá. Nagy bányáknak van tervezve, 5-7 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten üzemel, stabilabban, kompakt stb. De 2400 dolcsit kérnek darabjáért. + táp és szállítás. Márciusban meglátogatom őket remélem 150 darabnál lenyomom 1500ra az árat.

ZsZolee

Idézetet írta: andysk Dátum február 20, 2017, 05:24:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum február 17, 2017, 08:42:43 DÉLUTÁN
Épp itt 1 videó a kicsikéről:
https://youtu.be/e3Dnf_BWYlg
Ja épp rendeltem kettőt 0.606 BTCért DHLes szállítással. Jövő hétfőre itt lessz. A 4darabból álló nincs is má nekik nem is értem miért.
Azt írta nekem a gyártó hogy a Giantra álltak rá. Nagy bányáknak van tervezve, y-7 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten üzemel, stabilabban, kompakt stb. De 2400 dolcsit kérnek darabjáért. + táp és szállítás. Márciusban meglátogatom őket remélem 150 darabnál lenyomom 1500ra az árat.

andysk

Megmondom ha ideérnek a drágaságok és futnak 1-2 napot. A coinwarz és a whattomine picit másabb profitot mutat mint a cryptocompare. Tehát hamarosan kiderül. Most pénteken érkezik a 2 pici 150MHs-es, jövő hét közepére a 7 db. 900MHs-ses.

ZsZolee

Idézetet írta: andysk Dátum február 23, 2017, 12:37:28 DÉLELŐTT
Megmondom ha ideérnek a drágaságok és futnak 1-2 napot. A coinwarz és a whattomine picit másabb profitot mutat mint a cryptocompare. Tehát hamarosan kiderül. Most pénteken érkezik a 2 pici 150MHs-es, jövő hét közepére a 7 db. 900MHs-ses.

Nagyon kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Én is gondolkodtam ASIC gépen, de a közel 2x-es ár egy GPU righez képest, eddig eltántorított...

andysk

Idézetet írta: ZsZolee Dátum február 23, 2017, 08:17:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 23, 2017, 12:37:28 DÉLELŐTT
Megmondom ha ideérnek a drágaságok és futnak 1-2 napot. A coinwarz és a whattomine picit másabb profitot mutat mint a cryptocompare. Tehát hamarosan kiderül. Most pénteken érkezik a 2 pici 150MHs-es, jövő hét közepére a 7 db. 900MHs-ses.

Nagyon kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Én is gondolkodtam ASIC gépen, de a közel 2x-es ár egy GPU righez képest, eddig eltántorított...
Itt a 2 pici. Tápom holnap lessz tán hozzájuk. Illetve már ma. Mediamarkt, electroworld, euronicsban nem vót nekik hogy a... g.... menjenek el. Vegán szavait idéztem :-) 12V min 5A kell hozzá. Ami tud ennyi ampert az 19Vos laptop táp. De holnapra remélem meglessz aztán beszámolok. Basszus el sem bírok aludni..

ZsZolee

Idézetet írta: andysk Dátum február 24, 2017, 12:51:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ZsZolee Dátum február 23, 2017, 08:17:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 23, 2017, 12:37:28 DÉLELŐTT
Megmondom ha ideérnek a drágaságok és futnak 1-2 napot. A coinwarz és a whattomine picit másabb profitot mutat mint a cryptocompare. Tehát hamarosan kiderül. Most pénteken érkezik a 2 pici 150MHs-es, jövő hét közepére a 7 db. 900MHs-ses.

Nagyon kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Én is gondolkodtam ASIC gépen, de a közel 2x-es ár egy GPU righez képest, eddig eltántorított...
Itt a 2 pici. Tápom holnap lessz tán hozzájuk. Illetve már ma. Mediamarkt, electroworld, euronicsban nem vót nekik hogy a... g.... menjenek el. Vegán szavait idéztem :-) 12V min 5A kell hozzá. Ami tud ennyi ampert az 19Vos laptop táp. De holnapra remélem meglessz aztán beszámolok. Basszus el sem bírok aludni..

Elhiszem! Engem is kicsinálna a dolog. Abban bízom hogy a többiek se hiába bányásznak ezekkel, tehát remélhetőleg a kalkulátorok rosszak...

lakat

Idézetet írta: andysk Dátum február 24, 2017, 12:51:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ZsZolee Dátum február 23, 2017, 08:17:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum február 23, 2017, 12:37:28 DÉLELŐTT
Megmondom ha ideérnek a drágaságok és futnak 1-2 napot. A coinwarz és a whattomine picit másabb profitot mutat mint a cryptocompare. Tehát hamarosan kiderül. Most pénteken érkezik a 2 pici 150MHs-es, jövő hét közepére a 7 db. 900MHs-ses.

Nagyon kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Én is gondolkodtam ASIC gépen, de a közel 2x-es ár egy GPU righez képest, eddig eltántorított...
Itt a 2 pici. Tápom holnap lessz tán hozzájuk. Illetve már ma. Mediamarkt, electroworld, euronicsban nem vót nekik hogy a... g.... menjenek el. Vegán szavait idéztem :-) 12V min 5A kell hozzá. Ami tud ennyi ampert az 19Vos laptop táp. De holnapra remélem meglessz aztán beszámolok. Basszus el sem bírok aludni..

Csak gyorsan azzal a táppal, mert nagyon kíváncsi vagyok  :D

andysk

Na szereztem 2 tapot. A minik olyan 153MHs fölött mennek stabilan. Ami a problemam nem tudom rendesen beallitani. Sajna nincs 1 oranyi idom sem most hogy tanulmanyozhassam. Betettem poolnak a coinmine.pl-t es a poloniexes dash walletem. Nem tudom jol csinalom-e, eddig kifizetes nem jott. Tudtok segiteni melyk poolon erdemes adzcoint, dasht, quarkot, monetaryunitot, startcoint banyaszni es hogy kell-e a poolra regisztralni?? Vgaval eddig csak olyan poolokon banyasztam ahol nem volt szukseges a regisztracio. Ethermine.org, zec.flypool, xmr.dwarf stb.
Pedig keddre jo lenne kitapasztalni mert jon a 7 giant es zorg is elkeszul a tappal. Hetvegen nem leszek a miniknel de el tudom erni oket tavolrol ha valakinek lenne valami konkret otlete.
https://drive.google.com/folderview?id=0B4oHNypatbdzaHdlMFo5ODFzNUk
Elore is koszi a tanacsokat.

andysk

Sajna fogalmam sincs mi lehet az az Extranonce es hogy a user-be a walletot kell e megadni vagy esetleg poolon regisztralas utan valami kapott kodot. Tudja valaki??
A kicsik fogyasztasa 40W alatt van falból.

sebajtóbiás

#37
A poolok webjén általában le van írva, hogyan kell a minert beállítani.

Én regisztrálósak közül még csak a suprnova-t használtam, ott miután beregelsz, létre kell hozni egy worker-t (egy ID + jelszó), aztán minernél a konfig ez lesz:
-u Weblogin.Worker -p Worker password

Szóval a user az a webes loginod plusz ponttal elválasztva a létrehozott worker neve, a jelszó pedig a worker jelszava.

https://dash.suprnova.cc/index.php?page=gettingstarted

A pénztárcád címét és a kifizetési paramétereket aztán a webes kontódon tudod beállítani, ZEC-nél lehetett automata és kézi is, gondolom DASH-nél is úgy van.

andysk


andysk

Na egyenlőre rááltam nicehashre. Ha lessz időm DASHt fogom beállítani. Per pillanat a 2 mini 3.5€ / nap profit amiből kb. 0.2€ az áramköltség. Kifizetés egyenesen BTCben a poloniexre. Az A900as baikalnál szorozzátok meg a számokat 3mal. Ez már valami. Hőt sem termelnek mint a GPUk.
Maximálisan meg vagyok elégedve. A picik stabilak, semmit gond veluk. Nem kell állítgatásokkal baxnom az időt.
Kedden-szerdán beszámolok a nagy vasakról is ha érdekel valakit.