Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ASIC miner

Indította lakat, január 03, 2017, 09:15:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

sebajtóbiás

Ez nem hangzik rosszul! Mennyire hangos az a ventillátor ami ezeken van?

Ill. annak utánanéztél/számoltál, hogy hosszútávon hogy alakulhat a bevétel? Vajon hány hónapig érheti meg? Én is elgondolkodtam rajta, hogy vennék 2-3 kicsit, nagyon tetszik az alacsony fogyasztás.

Ja és persze mindenképp számolj be a nagyokról is majd! :)

andysk

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum február 26, 2017, 11:59:46 DÉLELŐTT
Ez nem hangzik rosszul! Mennyire hangos az a ventillátor ami ezeken van?

Ill. annak utánanéztél/számoltál, hogy hosszútávon hogy alakulhat a bevétel? Vajon hány hónapig érheti meg? Én is elgondolkodtam rajta, hogy vennék 2-3 kicsit, nagyon tetszik az alacsony fogyasztás.

Ja és persze mindenképp számolj be a nagyokról is majd! :)
Na az első 24óra alatt 0.0031BTC lett a profit. Olyan 3.4€. Most ma egy kicsit már javult a jutalék lehet holnap valamivel több lessz. Nem hangos a cucc persze a ventit hallani. Viszont egyenletesen megy konstans hangot ad. Nem kell félni, nem visít mint a BTC-s ASICok :-)
Ha így maradnának a difficultyk ami persze nem valószinű akkor kb 6 hónap alatt térülnének meg. Én 10 hónappal számolok optimális esetben. Rosszabb esetben 1 év. És azután bármennyit hoz az már jó. Szerintem legalább 2 évig fogok bányászni velük mert jelenleg a profit 6-7%át költöm csak áramra.
A régi ASIC gépeket is veszik mint a cukrot mert sok embernek van mondjuk munkahelyen ingyen áramja, új vasra meg nincs pénze.
Ismerősöm vett 1 régi antminer s4et 400€ert mert azzal akar valahol fűteni. Pénzt már nem fog vele keresni de amennyit hoz annyi az áram ergo ingyen fűt. Jobb mint 1 olajradiátor.

Legnagyobb előnyét az egyszerűségében látom. Bedugod, fel setupolod és elfelejted hogy van. Nincs 1000 fajta hibalehetőség hardveres-softveres mint a VGAknál. Nem kell tákolni és aztán taknyolni egy ilyen géppel. Nem ontja magából a hőt. Ha a nicehashre állítod a coinokat sem kell figyelni és váltogatni. IMÁDOM!!! :-)

Székely Vegán

Idézetet írta: andysk Dátum február 26, 2017, 05:33:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum február 26, 2017, 11:59:46 DÉLELŐTT
Ez nem hangzik rosszul! Mennyire hangos az a ventillátor ami ezeken van?

Ill. annak utánanéztél/számoltál, hogy hosszútávon hogy alakulhat a bevétel? Vajon hány hónapig érheti meg? Én is elgondolkodtam rajta, hogy vennék 2-3 kicsit, nagyon tetszik az alacsony fogyasztás.

Ja és persze mindenképp számolj be a nagyokról is majd! :)
Na az első 24óra alatt 0.0031BTC lett a profit. Olyan 3.4€. Most ma egy kicsit már javult a jutalék lehet holnap valamivel több lessz. Nem hangos a cucc persze a ventit hallani. Viszont egyenletesen megy konstans hangot ad. Nem kell félni, nem visít mint a BTC-s ASICok :-)
Ha így maradnának a difficultyk ami persze nem valószinű akkor kb 6 hónap alatt térülnének meg. Én 10 hónappal számolok optimális esetben. Rosszabb esetben 1 év. És azután bármennyit hoz az már jó. Szerintem legalább 2 évig fogok bányászni velük mert jelenleg a profit 6-7%át költöm csak áramra.
A régi ASIC gépeket is veszik mint a cukrot mert sok embernek van mondjuk munkahelyen ingyen áramja, új vasra meg nincs pénze.
Ismerősöm vett 1 régi antminer s4et 400€ert mert azzal akar valahol fűteni. Pénzt már nem fog vele keresni de amennyit hoz annyi az áram ergo ingyen fűt. Jobb mint 1 olajradiátor.

Legnagyobb előnyét az egyszerűségében látom. Bedugod, fel setupolod és elfelejted hogy van. Nincs 1000 fajta hibalehetőség hardveres-softveres mint a VGAknál. Nem kell tákolni és aztán taknyolni egy ilyen géppel. Nem ontja magából a hőt. Ha a nicehashre állítod a coinokat sem kell figyelni és váltogatni. IMÁDOM!!! :-)

Nagyszerű! Lehet hogy én is veszek egy pár ilyent majd  :D
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kidface

Jól hangzik! Pláne hogy a DASH pl. Szép lassan kúszik felfelé

pube111

Az mit jelent, hogy nicehash re van allitva? Akkor melyik coint bányássza?

andysk

Idézetet írta: pube111 Dátum február 26, 2017, 07:11:10 DÉLUTÁN
Az mit jelent, hogy nicehash re van allitva? Akkor melyik coint bányássza?
Eladod a hashpowered. Es azt banyaszik amit akar. Neked BTCben jon a jutalek.

pube111

Idézetet írta: andysk Dátum február 26, 2017, 07:15:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum február 26, 2017, 07:11:10 DÉLUTÁN
Az mit jelent, hogy nicehash re van allitva? Akkor melyik coint bányássza?
Eladod a hashpowered. Es azt banyaszik amit akar. Neked BTCben jon a jutalek.
Aha. Ezt gpu val is lehet? Vannak erre is poolok?

kidface

Idézetet írta: pube111 Dátum február 26, 2017, 09:01:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum február 26, 2017, 07:15:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum február 26, 2017, 07:11:10 DÉLUTÁN
Az mit jelent, hogy nicehash re van allitva? Akkor melyik coint bányássza?
Eladod a hashpowered. Es azt banyaszik amit akar. Neked BTCben jon a jutalek.
Aha. Ezt gpu val is lehet? Vannak erre is poolok?
https://www.nicehash.com

pube111


andysk

VGA-val nemtom jó ötlet-e mert a különböző coinok különböző beállítást igényelnek. Amúgy ha kicsi a hashpowered akkor a niceheshnél ritkán van payout.
Nézzétek meg ezt:
https://www.nicehash.com/?p=news&id=122

pube111

Megnéztem a nicehasht. Nekem 3$ ír naponta. Az eth 5$ körül van. Ezzel az asic mini géppel lehet eth bányászni ethermine on? Az kb mannyi mh/s?

kidface

Idézetet írta: pube111 Dátum február 27, 2017, 11:05:30 DÉLELŐTT
Megnéztem a nicehasht. Nekem 3$ ír naponta. Az eth 5$ körül van. Ezzel az asic mini géppel lehet eth bányászni ethermine on? Az kb mannyi mh/s?

Nem. ETH-t nem lehet vele, azt csak GPU-val lehet.

Ezzel csak X11 X13 X14 X15 QUARK QUBIT algot tudsz bányászni

andysk

#52
Na szóval megjott a 7 baikal a900 giant. Persze hogy a pici emberek 1 szett kabellel kevesebbet kuldtek. Hogy a jóó ....
Egyenlőre 4et lőttem be nicehashre. A napi profit 45-50€ kozt amibol az aramkoltseg max 2.5€. Lakásba nem ajanlom csak kulon szobába ahol bezárhatod az ajtot. A zorg33 szervertapja nagyon tetszik de azert fujtat mint 1 sugarhajtasu indulas elott. A 4 db falbol 867Wot fogyaszt x11es algoritmuson ami bizonyitja a zorg tapjanak jo hatekonysagat. A gyarto 217Wot ad meg 1 darabra. Beleszerettem. Na ilyenekbol gyorsan vagy 200at. Vagy a minikbol 1200at :-)

https://drive.google.com/folderview?id=0B4oHNypatbdzaHdlMFo5ODFzNUk


niagara59

Ja és van egy S3 gépem amit nemrég vettem, de a beállításokkal gondom van.
A nett 2 ruteren megy, 1. a szolgáltatóé, 2. osztja szét a gépek között.
Ha a 2. dugom, nem érem el a felületet http://192.168.1.99/cgi-bin/luci  és a ruteren sem jelenik meg az eszköz.
Ha az 1. dugom, be tudok lépni a felületre. Beállítom a poolt, a gép elkezd dolgozni.
Állományokat tölt le, de sem a statisztikában, sem a poolon nincs eredmény.
A sárga LED világit, a mellette lévő zöld villog, a piros és alatta a zöld szintén világit.
Na most az sem tiszta, a tetején négy luk van, 6 pines. De a leírás szerint, csak két vezeték megy egy dugóba, 12 V és egy test. Az is csak két lukba. Próbáltam betenni mind a négyet az sem segített.
Ki tudja mi a gond és ki segítene megoldani?

niagara59

Ja és van egy S3 gépem amit nemrég vettem, de a beállításokkal gondom van.
A nett 2 ruteren megy, 1. a szolgáltatóé, 2. osztja szét a gépek között.
Ha a 2. dugom, nem érem el a felületet http://192.168.1.99/cgi-bin/luci  és a ruteren sem jelenik meg az eszköz.
Ha az 1. dugom, be tudok lépni a felületre. Beállítom a poolt, a gép elkezd dolgozni.
Állományokat tölt le, de sem a statisztikában, sem a poolon nincs eredmény.
A sárga LED világit, a mellette lévő zöld villog, a piros és alatta a zöld szintén világit.
Na most az sem tiszta, a tetején négy luk van, 6 pines. De a leírás szerint, csak két vezeték megy egy dugóba, 12 V és egy test. Az is csak két lukba. Próbáltam betenni mind a négyet az sem segített.
Ki tudja mi a gond és ki segítene megoldani?

evko81

Hello gyerekek. :)

1.,
Szerintetek ezt az x11minit nem lehetne lemasolni?
Vagy a nagy borda alatt bonyolult aramkor van? Esetleg programozott alkatreszek?
Nem hazilag gondoltam, van szaki ismeros, aki speci nyakot szerintem tudna csinaltatni, az alkatreszek a legnagyobb kerdes...
Vagy ezt a gondolatot gyorsan el kell vetni?

2.,

Csak az alaplapot, fodarabot megrendelni nagyobb tetelben, joval olcsobban?
Nyilvan ehhez a gyartoval kellene egyeztetni, de ha lenne ilyen opcio, talan joval olcsobb lehetne, mint a komplett...
Konnyu, esetleg vam problemak sem merulnek fel...
Es ugyebar a keretet mire ideer megcsinaljuk, illetve hutest, stb-t.

Mit gondoltok?
Ne ugy alljunk hozza, hogy lehetetlen vagy hulyeseg, mert a banyaszashoz 1 eve ugy alltam hozza, hogy hulyeseg, es most en erzem magam hulyenek...
Persze, lehet hulyeseg, de mi van, ha nem...

Ja, ezek meg amugy is csak 1 honap garisak...

Nos? ;)

Ki mit gondol?


lakat

Idézetet írta: evko81 Dátum március 01, 2017, 08:24:43 DÉLUTÁN
Hello gyerekek. :)

1.,
Szerintetek ezt az x11minit nem lehetne lemasolni?
Vagy a nagy borda alatt bonyolult aramkor van? Esetleg programozott alkatreszek?
Nem hazilag gondoltam, van szaki ismeros, aki speci nyakot szerintem tudna csinaltatni, az alkatreszek a legnagyobb kerdes...
Vagy ezt a gondolatot gyorsan el kell vetni?



Igen
;D
Le lehet másolni mindent csak  pénz kérdése  ;D

Kell hozzá egy elektronmikroszkóp, pár műszer , analizátor, meg egy chip gyár, pár kurvajó mérnök, stb... Csupa apróság  ::)

Szerintem olcsóbb megvenni még szállítással együtt is ;-)

A második ponthoz nem tudok hozzá szólni, utána kell járni..

evko81

Egyébként pl érdekelne az, mi van, ha elromlik egy X11 mini...

Mennyibe kerül a javíttatás, mert ugyebár ezekre csak 1 hónap gari van, ha jól látom..?

És mi van, ha egy nagyobb miner A900 romlik el? Mert 2000$-os alapár rendben van.. De ha 1000$ a javítás és vársz rá 2 hónapot?

Erről tud valaki valamit???

Azt hittem (én hülye), hogy ezekre van ha nem is több, de legalább 1 év gari....

boti123

Idézetet írta: evko81 Dátum március 01, 2017, 09:30:46 DÉLUTÁN
Egyébként pl érdekelne az, mi van, ha elromlik egy X11 mini...

Mennyibe kerül a javíttatás, mert ugyebár ezekre csak 1 hónap gari van, ha jól látom..?

És mi van, ha egy nagyobb miner A900 romlik el? Mert 2000$-os alapár rendben van.. De ha 1000$ a javítás és vársz rá 2 hónapot?

Erről tud valaki valamit???

Azt hittem (én hülye), hogy ezekre van ha nem is több, de legalább 1 év gari....

nincs mi elromoljon bennük. Van 1 alaplap csippel és azt vezérli a rassberry pi (ez kb 20$) tehát a csippel levő alaplap akkor mehet tönkre ha nincs megfelelö hütése.