ASIC X11 Miner DR3 HashRate: 600M. Csoportos rendelés érdekel valakit?

Indította evko81, március 06, 2017, 06:14:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

evko81

Sziasztok!

Gondoltam, feldobom a témát, hátha így többeket érdekel.
Ha lenne több személy, akit érdekel ilyen miner rendelés, akkor árajánlatot lehetne kérni akár 10-20-50-100db-os tétel rendelésére.
Jelenleg kb 900$-ból (plusz járulékos költségek) jön ki egy ilyen miner...
Ki tudja, nem-e adnak akár egy 50db-os tételnél is egy jó árajánlatot..?
Lehet úgy jobban megérné.


Product Description

ASIC X11 Mining Device for DASH/Darkcoin/X11

Shipping starting in 2017/Q1

Specifications:

HashRate: 600M(+-5%)
Power: 345W (wall power)
Dimensions: 20cm x 16.5cm(h) x 13.5cm(w)
Interface: Lan(100m/1000m)
Fan: 2 x 12038 Double ball fan (55DB)
Operating temperature : 0℃~55℃
Mining Software: Custom CGminer


Nyilván ez több áramot eszik, mint a BAIKAL, de szerintem még ez sem vészes a hash teljesítményéhez képest. Pc-hez képest pedig elenyésző, árban is olcsóbb, nem beszélve az építkezési nehézségekről.

Ki mit gondol?  ;)

Nekem 2db kellene hirtelen, lehet felmegy ez 3-4-re is 1 héten belül, de most 2db a fix.

Szerintem 2 héten belül tudnák szállítani és akkor nem kell itt sok hetet várni...

andysk

4-5-öt vennék kipróbálni. Ahogy számolom ennyit bír el Zorg33 szervertápja.
1. Nem tetszik a fogyasztása a baikalhoz képest. Ezeknél a gépeknél hamarabb szállsz ki ill hamarább intézel ingyen áramot valahol. Hasonlításképp a bakial quadrople-je 600Mhs és 160W és 1200 listaáron.
2. A Baikalokkal legalább 3 gépet veszel 1ben. A 6 algoritmusra gondolok. Ha felmegy a difficulty az x11en, márpedig hamarosan felmegy akkor át tudsz állni. Ezek ugyanis pár hónap alatt elárasszák a világot..
De próbaképp az a 4-5 jöhet.


evko81

Idézetet írta: andysk Dátum március 06, 2017, 06:38:12 DÉLUTÁN
4-5-öt vennék kipróbálni. Ahogy számolom ennyit bír el Zorg33 szervertápja.
1. Nem tetszik a fogyasztása a baikalhoz képest. Ezeknél a gépeknél hamarabb szállsz ki ill hamarább intézel ingyen áramot valahol. Hasonlításképp a bakial quadrople-je 600Mhs és 160W és 1200 listaáron.
2. A Baikalokkal legalább 3 gépet veszel 1ben. A 6 algoritmusra gondolok. Ha felmegy a difficulty az x11en, márpedig hamarosan felmegy akkor át tudsz állni. Ezek ugyanis pár hónap alatt elárasszák a világot..
De próbaképp az a 4-5 jöhet.

Hmm... Ez tényleg gond.
És ha felmegy a diff, mit gondolsz, nagyon nem fogja megérni?

Baikal mikor lesz vajon elérhető? Jó lenne 3-4 mini is... csak lenne már...

sebajtóbiás

#3
Idézetet írta: evko81 Dátum március 06, 2017, 06:42:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum március 06, 2017, 06:38:12 DÉLUTÁN
4-5-öt vennék kipróbálni. Ahogy számolom ennyit bír el Zorg33 szervertápja.
1. Nem tetszik a fogyasztása a baikalhoz képest. Ezeknél a gépeknél hamarabb szállsz ki ill hamarább intézel ingyen áramot valahol. Hasonlításképp a bakial quadrople-je 600Mhs és 160W és 1200 listaáron.
2. A Baikalokkal legalább 3 gépet veszel 1ben. A 6 algoritmusra gondolok. Ha felmegy a difficulty az x11en, márpedig hamarosan felmegy akkor át tudsz állni. Ezek ugyanis pár hónap alatt elárasszák a világot..
De próbaképp az a 4-5 jöhet.

Hmm... Ez tényleg gond.
És ha felmegy a diff, mit gondolsz, nagyon nem fogja megérni?

Baikal mikor lesz vajon elérhető? Jó lenne 3-4 mini is... csak lenne már...

Hát ez úgy van, hogyha pl. duplájára nő a diff/nethash, akkor felére esik a bevétel, az áramköltség meg, amit ebből levonsz, ugye konstans. De nem nagyon lehet előre tudni, milyen gyorsan fog emelkedni. Jelenleg úgy tűnik, az X11 ASIC-ok gyártási kapacitása a szűk keresztmetszet, az fékezi. Jól járt, akinek már sikerült venni. Engem is a Baikalok érdekelnek jobban, az alacsony fogyasztásukkal talán tovább bent lehet maradni háztartási árú árammal is.

Egyébként próbáltam volna saccolgatni, de nem értem a cryptocomare szerint a DASH network hashrate-je most 32,970 GH/s, a chart ( http://www.coinwarz.com/network-hashrate-charts/dash-network-hashrate-chart ) szerint viszont 2.5-3.3 TH/s körül mozog, tehát 10x-es a különbség a két adat között, miért van ez vagy mit nézek rosszul, tudja valaki?

andysk


sebajtóbiás

A suprnova szerint 3,280,836.15 MH/s, szóval úgy néz ki nagyságrendileg a 3-3.5 TH/s körüli érték a valós, a cryptocompare meg elszámolt egy nullát :/

Ezek szerint kb. 3600 Giant megduplázná a network hashet, az nem tűnik oly' soknak... Milyen gyorsan gyártják őket vajon, van elképzelésetek?

andysk

Nagyon gyorsan. Pláne ezek után hogy így szétkapkodták. Szerintem év végéig eladnak 36ezret is de akar sokkkkal tobbet. Na hogy akkor mennyi lessz a profit?? Persze a dash aratol is fugg. Lehet erdemesebb lenne inkabb azt venni

Zorg33

Szívfájdító, hogy ez a gép 600 USD volt 2-3 hónapja akcióban.

Egyébként úgy olvastam hogy már a 4. generációt készíti elő ez a gyártó, most kiszórják a maradék 3. generációs gépeket.

andysk

A whattomine mar 4.15Ths-t ír ki. A coinwarz pedig mutatja hogy  a difficulty az x11en 2 het alatt tobb mint 25%-ot emelkedett... Mi lessz meg itt??

sebajtóbiás

Idézetet írta: andysk Dátum március 06, 2017, 10:40:32 DÉLUTÁN
Nagyon gyorsan. Pláne ezek után hogy így szétkapkodták. Szerintem év végéig eladnak 36ezret is de akar sokkkkal tobbet. Na hogy akkor mennyi lessz a profit?? Persze a dash aratol is fugg. Lehet erdemesebb lenne inkabb azt venni


sebajtóbiás

Idézetet írta: Laca012 Dátum március 11, 2017, 11:51:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 07, 2017, 08:39:45 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum március 06, 2017, 10:40:32 DÉLUTÁN
Nagyon gyorsan. Pláne ezek után hogy így szétkapkodták. Szerintem év végéig eladnak 36ezret is de akar sokkkkal tobbet. Na hogy akkor mennyi lessz a profit?? Persze a dash aratol is fugg. Lehet erdemesebb lenne inkabb azt venni

evko81


sebajtóbiás

Néha eltűnnek hozzászólások, mint ahogy 2-vel és 3-al feljebb is látszik. Az miért van? Ti sem látjátok?
Pl. ebben:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4194.msg11810#msg11810
csak a legelső beidézett szöveget látom andysk-tól, de a sajátjaimat és Laca012-éit már nem.
De már láttam ezt máshol is a fórumban. Valami hibának tűnik.

andysk

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 12, 2017, 05:36:59 DÉLUTÁN
Néha eltűnnek hozzászólások, mint ahogy 2-vel és 3-al feljebb is látszik. Az miért van? Ti sem látjátok?
Pl. ebben:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4194.msg11810#msg11810
csak a legelső beidézett szöveget látom andysk-tól, de a sajátjaimat és Laca012-éit már nem.
De már láttam ezt máshol is a fórumban. Valami hibának tűnik.
Ja. Érdekes jelenség.

evko81

Egyébként csoportosan sincs kedvezmény... De nincs is készleten.

Pinidea DR2 volt a német amazonon, 765euro+postáért.
Megérte volna?

450mh

kidface




andysk

Idézetet írta: messimage Dátum április 28, 2017, 10:58:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum április 28, 2017, 10:07:10 DÉLUTÁN
Ez vajon mennyire lehet valós, vagy csak simán SCAM?

https://www.dash.org/forum/threads/new-ibelink-10-8-gh-s-x11-miner.14406/

http://bitbaza.com/shop/25/desc/ibelinkdm11g

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1888522.0

10,8GH/s X11, 780W, $7500


uhhhh B+. Say goodbye to baikal.
Nem hinném. A baikal tud még pár másik algót amik néha még többet is hoznak mint az x11. Kvázi mint a GPU.
Ez a csoda meg csak x11et. Ahol már lassan az egekben az össz hashrate.