Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

AMD kiadta a DAG problémát megoldó drivert!

Indította Székely Vegán, augusztus 16, 2017, 07:45:46 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

kotovics

Nekem 133W-nál kisebb fogyasztást nem sikerült kihozni az rx570-ből (igaz eth+pasc dualban) szintén 890mV amit még elvisel.

2moon

Idézetet írta: BiroG Dátum augusztus 16, 2017, 09:07:52 DÉLUTÁN
Nekem nem vált be.

6db RX470-es RIG

Régi driverrel:
Core és Mem feszültség: 900mV (Claymoreból szabályozva)

Új driverrel:
Core és Mem feszültség: 1050mV (Afterburnerből szabályozva ez az alja)

Az látszik, hogy tud valamit ez a driver de hogy ne tudjam leszabályozni a feszültséget az bosszantó.

A 470 es kártyáidon, (de bármelyik 4 es sorozatú kártyánál) használatod továbbra is a Claymore-t az új beta driverrel is fesz szabályozásra, nem kell az AB.
A 460 asokkal nekem is működik.
Az 5 ös szériánál nem működik a Claymore -cvdd és -mvddc  sajnos egyelőre, az 580 asokon ezért kellett visszaállnom.

BiroG

Idézetet írta: 2moon Dátum augusztus 16, 2017, 11:11:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: BiroG Dátum augusztus 16, 2017, 09:07:52 DÉLUTÁN
Nekem nem vált be.

6db RX470-es RIG

Régi driverrel:
Core és Mem feszültség: 900mV (Claymoreból szabályozva)

Új driverrel:
Core és Mem feszültség: 1050mV (Afterburnerből szabályozva ez az alja)

Az látszik, hogy tud valamit ez a driver de hogy ne tudjam leszabályozni a feszültséget az bosszantó.

A 470 es kártyáidon, (de bármelyik 4 es sorozatú kártyánál) használatod továbbra is a Claymore-t az új beta driverrel is fesz szabályozásra, nem kell az AB.
A 460 asokkal nekem is működik.
Az 5 ös szériánál nem működik a Claymore -cvdd és -mvddc  sajnos egyelőre, az 580 asokon ezért kellett visszaállnom.

Nekem sajnos nem ment se a fesz se a freki szabályozás claymoreral.

Mickey

Sajnos sapphire rx480 -nál nem lehet lejjebb venni 900mV-nál a feszt afterburner-ben. Claymore start.bat-ban hogy lehet beírni a fesz szabályozást? Megpróbálkoznék ezzel is, ha segítene valaki! Köszönöm!


kasima

Nekem most az a problémám az egyik kis rignél 3 kártya van benne a középső kártyám vissza áll alap beállításokra magától.
Nem fut semmi a háttérben csak az afterburner és már rohadt idegesítő bármit csinálok....

kibic71

#45
Idézetet írta: Mickey Dátum augusztus 17, 2017, 09:44:33 DÉLELŐTT
Sajnos sapphire rx480 -nál nem lehet lejjebb venni 900mV-nál a feszt afterburner-ben. Claymore start.bat-ban hogy lehet beírni a fesz szabályozást? Megpróbálkoznék ezzel is, ha segítene valaki! Köszönöm!

Readme!!!.txt-ben benne van, de ha nincs kedved keresgélni: gpu -> -cvddc pl.: kártyánkénti 6 kártyásnál -cvddc 910,900,900,875,900,900
memória -> -mvddc és ugyanúgy be tudod állítani kártyánként, mint gpu-ét

de feljebb már írták, hogy sajnos ez sem igazán működik.  :(

Mickey

Idézetet írta: kibic71 Dátum augusztus 17, 2017, 10:20:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mickey Dátum augusztus 17, 2017, 09:44:33 DÉLELŐTT
Sajnos sapphire rx480 -nál nem lehet lejjebb venni 900mV-nál a feszt afterburner-ben. Claymore start.bat-ban hogy lehet beírni a fesz szabályozást? Megpróbálkoznék ezzel is, ha segítene valaki! Köszönöm!

Readme!!!.txt-ben benne van, de ha nincs kedved keresgélni: gpu -> -cvddc pl.: kártyánkénti 6 kártyásnál -cvddc 910,900,900,875,900,900
memória -> -mvddc és ugyanúgy be tudod állítani kártyánként, mint gpu-ét




Köszönöm! Megpróbálom, mert így az egekben a fogyasztás!

kibic71

Üdv!

Nekem is lenne kérdésem.
Ezzel a driverrel sem hajlandó modolt kártyákhoz feltenni  a wattman-t?
Nekem sajnos egyik driverrel sem ment fel, a driver telepítés hibával leállt.

raffiakötö

Idézetet írta: kibic71 Dátum augusztus 17, 2017, 10:24:48 DÉLELŐTT
Üdv!

Nekem is lenne kérdésem.
Ezzel a driverrel sem hajlandó modolt kártyákhoz feltenni  a wattman-t?
Nekem sajnos egyik driverrel sem ment fel, a driver telepítés hibával leállt.


MSI afterburner 4.4. 16 beta-t használd azzal megy. Bár nekem se minden kártyánál enged mv-t állítani, de a többi megy


kibic71

Idézetet írta: raffiakötö Dátum augusztus 17, 2017, 10:32:45 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kibic71 Dátum augusztus 17, 2017, 10:24:48 DÉLELŐTT
Üdv!

Nekem is lenne kérdésem.
Ezzel a driverrel sem hajlandó modolt kártyákhoz feltenni  a wattman-t?
Nekem sajnos egyik driverrel sem ment fel, a driver telepítés hibával leállt.


MSI afterburner 4.4. 16 beta-t használd azzal megy. Bár nekem se minden kártyánál enged mv-t állítani, de a többi megy

köszönöm, most azt használom, de nem ez volt a kérdésem.

Mickey

Szóval, a Claymore start.bat-ban is hiába állítod be a feszt. nem működik!
A következő kérdésem lenne: Ha a VGA bios-ába írom be a feszt az tuti működik?
Köszi!

raffiakötö

Idézetet írta: Mickey Dátum augusztus 17, 2017, 10:38:46 DÉLELŐTT
Szóval, a Claymore start.bat-ban is hiába állítod be a feszt. nem működik!
A következő kérdésem lenne: Ha a VGA bios-ába írom be a feszt az tuti működik?
Köszi!


Elvileg AMD kártyáknál működik csak a claymore start.bat fesz állítás, de az a bajom vele, hogy nem látom a változást, és így nem használnom/nám nehogy baja legyen a kártyának.
A VGA biosában átírhatod, viszont ha túl alacsony feszt állítász be akkor nem fog menni a kártya (egyszer sikerült elintézni így egy kártyát) ezzel csak óvatosan

BiroG

GPUZ-vel látnod kellene a változást minden szempontból. Ha a claymore szabályoz akkor indulás után beállnak a frekvenciák a megadott értékre amit a GPUZ szépen mutat.

kotovics

A HWiNFO64-ben még a fesz szintek is szépen láthatók, nemcsak a frekik.

dioo89

Idézetet írta: Mickey Dátum augusztus 17, 2017, 10:38:46 DÉLELŐTT
Szóval, a Claymore start.bat-ban is hiába állítod be a feszt. nem működik!
A következő kérdésem lenne: Ha a VGA bios-ába írom be a feszt az tuti működik?
Köszi!
nekem a kartyak a biosban vannak allitva.de nem a polaris bios ediyorral csinaltam hanem az SRBpolarisal...ezzel nem neked kell kulon beirni hanem valasztasilehetoseget ad a mV nal...igy: 1000mV
980
950
900
870
850
A frekvenIakat is allithatod sot modolasnl is a strapokat eleg csak kivalasztani a alistabol h melyiket akarod...pl. Ha 1500 time kell akkor csak rakattintasz az 1500ra es magatol attmasalja...szoval nagyon iskalni nem kell semmitt..viszont 570es kartyaim eddig 87w-ot foguasztottak es most meg 103w...nem olyan veszes es 217.8mhs volt amit a driver felnyomott 231.7mhs -re...ossz fogyasztasom a falbol nott alig 40w-al...

husosfagyi

Friss telepitesre felraktam ezt a drivert, tobbet nem kaptam kepet. Amint indulna a win lekapcsol a monitor, a vieokartyan meg leall a venti.
Prima cucc.

csabesz1289

Hali!
Nekem is van rx 570 Msi-m.Leírnád milyen beállításokkal lett 28.1 Mhs? Mikor még nem "hatott" rá a Dag növekedés,akkor 27.4 MHS volt,amit ki tudtam hozni belőle, utána kifagyott.
Meg ma lesz Dag epoch 139. Leírnád kérlek, hogy van e csökkenés, vagy sem. Nekem valószínű windows 7 miatt nem működik az új driver. Majd feldobom a win10et erre a rigre és megnézem.

Előre is köszi szépen.
Üdv:Csabi

dioo89

Idézetet írta: csabesz1289 Dátum augusztus 17, 2017, 02:11:58 DÉLUTÁN
Hali!
Nekem is van rx 570 Msi-m.Leírnád milyen beállításokkal lett 28.1 Mhs? Mikor még nem "hatott" rá a Dag növekedés,akkor 27.4 MHS volt,amit ki tudtam hozni belőle, utána kifagyott.
Meg ma lesz Dag epoch 139. Leírnád kérlek, hogy van e csökkenés, vagy sem. Nekem valószínű windows 7 miatt nem működik az új driver. Majd feldobom a win10et erre a rigre és megnézem.

Előre is köszi szépen.
Üdv:Csabi
szeva.nekem asus dual OC4gb 570esek vannak 28.304-28.546 kozott maszkalnak dualban eth.dcr 1625 strap es 1105/1980 mem. Az ket ilyen artyamon ugyan aza 1625strap es 1105/1930mem van..ha feljebb viszem e ket kartyan,lefagy...de igy is 28.180 korul hashel

csabesz1289

Idézetet írta: dioo89 Dátum augusztus 17, 2017, 02:17:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: csabesz1289 Dátum augusztus 17, 2017, 02:11:58 DÉLUTÁN
Hali!
Nekem is van rx 570 Msi-m.Leírnád milyen beállításokkal lett 28.1 Mhs? Mikor még nem "hatott" rá a Dag növekedés,akkor 27.4 MHS volt,amit ki tudtam hozni belőle, utána kifagyott.
Meg ma lesz Dag epoch 139. Leírnád kérlek, hogy van e csökkenés, vagy sem. Nekem valószínű windows 7 miatt nem működik az új driver. Majd feldobom a win10et erre a rigre és megnézem.

Előre is köszi szépen.
Üdv:Csabi
szeva.nekem asus dual OC4gb 570esek vannak 28.304-28.546 kozott maszkalnak dualban eth.dcr 1625 strap es 1105/1980 mem. Az ket ilyen artyamon ugyan aza 1625strap es 1105/1930mem van..ha feljebb viszem e ket kartyan,lefagy...de igy is 28.180 korul hashel

Hali. Köszi a választ. nekem 1500 strap van 1070/1940-el. Ha elérjük a Dag epoch 139-et, megírnád, hogy van e csökkenés.Mert olvastam olyat is, hogy az új driver csak megemeli a hasratet, de ugyanúgy csökkenni fog. Köszi. Üdv.

Soltek

#59
Sziasztok mivel nem sikerült alul feszelnem afterburner-ben, visszatértem a wattool-hoz és működik. Miután elindult a wattool, úgy néz ki, mintha nem működne, minden  érték nulla. Betöltöttem az elmentett beállításokat és működik szépen. Az új driverrel azonos beállítás mellett 35 watt - al kevesebbet fogyaszt a rig.
Csatoltam képet is :-)
U.I.: csak simán bányászom, nem dualban