Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

CHAT kezdő vs haladó- veterán Közvélemény kutatás!

Indította kasima, január 10, 2018, 06:05:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Loloke

Akkor most belepofázok én is, mint "kezdő". Rapszódikus, összevissza csapongó agymenés következik:

- A 25HSZ limit egy baromság, más fórumon láttam ilyet, az volt a vége, hogy aki az adott funkciót (ott adás-vétel) használni akarta, az teleokádta az összes topikot baromsággal, hogy meglegyen a darabszám. Szerintem itt is hasonló várható, ha bevezetitek, én nem javasolnám.

-Én a megoldást mindenképp a cset diverzifikálásában látom. A legtöbb probléma (ahogy a videóból, hozzászólásokból kivettem) azzal van, hogy jön a hülye kezdő (mint én), hogy milyen kártyát vegyen, naponta ötvenszer, és ez zavarja a profikat. De ha egy (példa kedvéért) Discord szerveren van egy kezdő szoba, meg egy haladó, akkor a haladóból a kezdőbe át lehet az ilyen embereket irányítani, akinek meg van kedve kezdőknek segíteni, megteheti.

- A legtöbb kezdő kérdés triviális, és az alap angoltudás hiányára visszavezethető, ezekkel nem lehet mit kezdeni. Az összes poolon ott van a leírás, hogy mit írjál a .bat-ba, aki nem képes elolvasni és ezeket az infókat értelmezni (és ehhez elég korlátozott angoltudás/googletranslate is elég lenne), azon nem is lehet segíteni.

- Más kérdés, hogy szerintem UX szempontból kevésbé szerencsés, hogy a cset a fórum felett van, lehetne külön ablakban, link után megnyíló, nem minden fórumtéma felett, ezt a hozzászólást már 4x kellett feljebbgörgetnem, mert letolja a cset, szörnyű.

Én mindenképp inkább egy komolyabb, multiroom cset rendszert tartanék jó ötletnek, akár a kezdő szobákban okos botokkal amik a leggyakrabban feltett kérdésekre konkrét fórumlinkeket, konkrét válaszokat adna, ezt a közösség tudná bővíteni. Nem tudom discordon ezek hogy működnek, IRC-en régebben csináltam ilyesmit, az működött. A multiroom megoldaná a kezdő-haladó problémát, és lehetne tovább diverzifikálni a beszélgetések irányát a témát illetően. Nézzetek meg pár nagyobb poolt, szinte mindenki discordos chatet csinál, tök jól működik nekik, működhetne itt is.

Székely Vegán

Úgy látom sajnos nincs ignore (mellőz) opció a chaten, a fórumon opcióban bekapcsoltam az ignore list-et de nem látok sehol ignore gombot..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Loloke

Az előző gondolatsorból kimaradt, de fontosnak tartottam még hozzátenni, hogy a mostani cset buta mint a föld, semmiféle érdemi funkció nincs benne, és nagyobb munka bele bármilyen funkcionalitást behekkelni, mint használni helyette valami tényleg jól működőt...

Arkenso

Idézetet írta: Loloke Dátum január 10, 2018, 09:11:19 DÉLUTÁN
Az előző gondolatsorból kimaradt, de fontosnak tartottam még hozzátenni, hogy a mostani cset buta mint a föld, semmiféle érdemi funkció nincs benne, és nagyobb munka bele bármilyen funkcionalitást behekkelni, mint használni helyette valami tényleg jól működőt...

mire gondolsz? :)
mit hiányolsz? :)
mit javasolsz helyette? :)

traktoros

Idézetet írta: Loloke Dátum január 10, 2018, 09:11:19 DÉLUTÁN
Az előző gondolatsorból kimaradt, de fontosnak tartottam még hozzátenni, hogy a mostani cset buta mint a föld, semmiféle érdemi funkció nincs benne, és nagyobb munka bele bármilyen funkcionalitást behekkelni, mint használni helyette valami tényleg jól működőt...

Szerintem erre az oldalra bőven jó, sokszor a kevesebb több. Ott a fórum az okfejtésekre. Én nem nyúlnék semmihez, hanem csinálnák egy bányász tutorialt, aztán viszont látásra. De majd Vegán, illetve a moderátorok eldöntik. Amíg ingyen van, addig hangja senkinek nem lehet, max javaslata.
ETN azaz Electroneum Android miner Ref kód: D6378E Írd be a telefonos appodba és mindketten többet kapunk First KYC compliant Coin, magyarán lehet még belőle valami a későbbiekben

ManicMiner

Egy otlet: olyant nem lehet beallitani, hogy akinek nincs meg a minimum pontja az naponta max 3-5 sort irhat a csetbe? Mert azzal meg nem tud idegekre menni, de ha valami okosat kerdezne megvan a lehetosege.....

Loloke

Miket hiányolok?: - Ignore, szobák, normális privát cset (ez a whisper egy vicc), botok, announcement/topik, dedikált ablakban futó külön cset?
Mit javasolok: javasoltam discordot, de bármilyen más hasonló cset is működőképes lehetne, ha lehetne az itteni fórum useradatbázisát ott is azonosításra használni (hogy ne legyen szükség dupla reg-re).
De ha vicceskedünk, akkor legyen IRC, ahoz van működő web frontend :)

Székely Vegán

Idézetet írta: Loloke Dátum január 10, 2018, 09:11:19 DÉLUTÁN
Az előző gondolatsorból kimaradt, de fontosnak tartottam még hozzátenni, hogy a mostani cset buta mint a föld, semmiféle érdemi funkció nincs benne, és nagyobb munka bele bármilyen funkcionalitást behekkelni, mint használni helyette valami tényleg jól működőt...


De a csett nem kell okos legyen.. elég ha lehet sima szöveget irni mert az a lényeg.
Van egy hatalmas érdemi funkciója, az hogy integrálva van a fórummal, nem kell külön reggelni és ablakok közt váltogatni.
A másik nagyon jó funkció hogy real time jelzi ha valaki új témát hozott létre a fórumon vagy válaszolt  egy támára és bedob a chatbe egy linket a témához.
A lényeg a fórumon van mert ott megmarad az infó áttekinthető módon. Van chat history is ugye, de az ömlesztett.
Tehát a chat az csak egy kis extra instant kommunikációs felület, a fő fókusz a fórum.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Arkenso

Idézetet írta: Loloke Dátum január 10, 2018, 09:21:07 DÉLUTÁN
Miket hiányolok?: - Ignore, szobák, normális privát cset (ez a whisper egy vicc), botok, announcement/topik, dedikált ablakban futó külön cset?
Mit javasolok: javasoltam discordot, de bármilyen más hasonló cset is működőképes lehetne, ha lehetne az itteni fórum useradatbázisát ott is azonosításra használni (hogy ne legyen szükség dupla reg-re).
De ha vicceskedünk, akkor legyen IRC, ahoz van működő web frontend :)

Ja igen, ha 0-24 ben itt akarsz lógni, akkor jogos :)
De lássuk be, ez a cset totálisan megfelel az itteni tömeg 99%-ának :)
VEGÁN ezt a szolgáltatást nyújtja ingyen és bérmentve, nekem tökéletesen megfelel.

Amúgy nem kötelező ezt használni :)

Soda

Eddig is jó volt a chat és most sincs vele semmi baj, ez az egész felvetés abból indult, hogy jöttek a kezdők akik nem sok infót tudnak a bányászásról, és folyamat ott spamelnek dolgokat, amik alapvetően le vannak már írva itt.Persze könnyebb feltenni a kérdést a chaten, és 2 másodperc alatt választ kapni, de az, hogy milyen kártyát vegyek, ez megéri?mi az a wallet? ezek unalmasak.Kéne 2-3 moderátor, hogy mindég legyen fenn a fórumon valaki aki ügyel és kész. + beállítani 1 chat limitet és kész.

Jelenlegi formájában mint chat funkció semmi gond nincs,a tartalmával van.Tehát csinálhatunk 3 féle platformon chatet ha ott is özönlenek a buta kérdések,csak le kell korlátozni és használni tovább ahogy eddig.

otwald

#50
Tök jó ez a chat. Múltkor is majd meg fulladtam úgy röhögtem...  ;D ;D szerintem jó ez igy...
A "milyen kártyát vegyek?" kérdésre a legjobb válasz az volt hogy tökmindegy mert úgy is agyon csap anyád ha meglátja a villanyszámlát :D

Székely Vegán

Idézetet írta: otwald Dátum január 10, 2018, 09:31:40 DÉLUTÁN
Tök jó ez a chat. Múltkor is majd meg fulladtam úgy röhögtem...  ;D ;D szerintem jó ez igy...
A "milyen kártyát vegyek?" kérdésre a legjobb válasz az volt hogy tökmindegy mert úgy is agyon csap anyád ha meglátja a villanyszámlát :D


Hahahaah!! Ezen nagyot LOL-oztam!!!  ;) 8) ;)
Lehet hogy a chat kellene maradjon csak poénkodás meg kötetlen beszélgetésre.. a kripto témák csakis a fórumon?
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

owerlander

#52
Tökéletes megoldást amely mindenkinek megfelel erre a problémára nem lehet találni , szerintem igy kell hagyni ahogy van , max lehet a regisztráláskor figyelmeztetni a személyt ,hogy olvassa át a leendő kérdéseivel kapcsolatos topikokat és max utána probáljon tudakolózni a chat-en , a haladók meg ha van kedvük segitenek ha meg épp nincs akkor lépjenek át rajta ......ha nem kap választ a denevérrel kapcsolatos vagy egyéb alapkérdéseire előbb utóbb elolvassa a leirásokat a topikokban vagy googlizni kezd ...
Tisztelettel

Arkenso

Idézetet írta: owerlander Dátum január 10, 2018, 09:51:10 DÉLUTÁN
Tökéletes megoldást amely mindenkinek megfelel erre a problémára nem lehet találni , szerintem igy kell hagyni ahogy van , max lehet a regisztráláskor figyelmeztetni a személyt ,hogy olvassa át a leendő kérdéseivel kapcsolatos topikokat és max utána probáljon tudakolózni a chat-en , a haladók meg ha van kedvük segitenek ha meg épp nincs akkor lépjenek át rajta ......ha nem kap választ a denevérrel kapcsolatos vagy egyéb alapkérdéseire választ előbb utóbb elolvassa a leirásokat a topikokban vagy googlizni kezd ...
Tisztelettel

Egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni azokat a kérdéseket, amik eleve megtalálhatóak egy kis olvasással :) Ennyi az egész, nem kell mindenre válaszolni :)

Székely Vegán

Idézetet írta: owerlander Dátum január 10, 2018, 09:51:10 DÉLUTÁN
Tökéletes megoldást amely mindenkinek megfelel erre a problémára nem lehet találni , szerintem igy kell hagyni ahogy van , max lehet a regisztráláskor figyelmeztetni a személyt ,hogy olvassa át a leendő kérdéseivel kapcsolatos topikokat és max utána probáljon tudakolózni a chat-en , a haladók meg ha van kedvük segitenek ha meg épp nincs akkor lépjenek át rajta ......ha nem kap választ a denevérrel kapcsolatos vagy egyéb alapkérdéseire előbb utóbb elolvassa a leirásokat a topikokban vagy googlizni kezd ...
Tisztelettel


Igen, ejsze ez a legjobb megoldás egyelőre.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Soda

Vegán, chatre lehet rögzíteni szöveget.Ki kellene írni, hogy kérdezés előtt használja a fórum keresőjét.

Székely Vegán

Idézetet írta: Soda Dátum január 10, 2018, 10:07:38 DÉLUTÁN
Vegán, chatre lehet rögzíteni szöveget.Ki kellene írni, hogy kérdezés előtt használja a fórum keresőjét.


Jó ötlet, be is tettem, még több szöveg is befér ha hozzá akarunk még adni lehet 2-3 sor is:
MIELŐTT KÉRDEZEL A CSETTEN MEGKÉRÜNK OLVASS BELE A FÓRUMBA, NYUGODTAN HASZNÁLD A KERESŐ FUNKCIÓT IS! Ha már be vagy jelentkezve de nem látszik a chat akkor nyomd meg a + gombot a jobb szélén! >


***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

bazsy

Vegán is kereste meg aki nem tudja annak elmondom,hogy az Ignore funkció a profilban van Barát/Tiltólista néven