Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

atideath

Nincs esetleg valakinek felfekvőben Riser-e eladó vagy kölcsönbe?
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Zorg33


Zorg33

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 07, 2016, 05:59:35 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Oldrider Dátum december 07, 2016, 12:42:44 DÉLELŐTT
Egy kedves tagunk írta, hogy a Stream Processors szám számít főleg amikor hashelésről van szó. (van ahol Cuda magok számaként írják)
Eme információ + a  https://en.wikibooks.org/wiki/ZCash_mining_GPU_Comparison oldal alapján nézegettem a kártyákat, hogy mit érdemes venni.

Jelenleg Msi rx 470 4gb gaming x kártyáim vannak, múlt hét péntek óta. Ennek a kártyának 2048 a stream processors száma és 75100 ft-ért vettem.
Összehasonlítottam az oldalon leírt hashratekkel, majd rákerestem a stream processors/cuda magok számára és találtam egy hasonló tudású kártyát ->
Sapphire Radeon rx 470 4 gb OC https://www.bestmarkt.hu/sapphire-radeon-rx-470-oc-4gb-gddr5-videokartya-p329774
Illetve volt már egy korábbi hozzászólás, Hardverapro-n vagy egy Gianni nevű kereskedő bestmarktból hoz ki cuccokat, számlával, csak olcsóbban, szerintem olyan 60.000 ft-ért lehet venni egy ilyen kártyát tőle.

Elvileg ezek a kártyák ugyan azt a hashratet tudják. Valakinek van ezzel a sapphire kártyával tapasztalata? Mert erősen gondolkodom, hogy amíg benne vagyok a 14 napban, addig vissza viszem az MSI-ket, mert 15e ft különbség nem mindegy, pláne, hogy 3 kártyát is vettem, kipótolom 15-el és lesz egy 4. kártyám.

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy érdemes lehet-e váltani? Köszönöm :)

Valóban ugyanannyit hashelnek, nekem mindkét kártyából van. Elvileg mindegy melyik kártyát választod, azt nézd meg hogy 3 év gar legyen rá.
A hűtés miatt szerintem jobb ha 2 ventillátor hűti...

Mivel tok ugyanaz a gpu van a ket kartyan, ugyanannyit is fog hashelni.
Nem eri meg a +15k t az msi.
A hutese pedig tokeletesen jo a referencia design kartyaknak is, mivel eth banyaszatnal 120wattrol beszelunk es nem 250rol.
40% korul megy a ref huto eth banyaszatnal hogy a 65-70 fok kozotti homersekletet tartsa es nem is veri ki minden iranyba a meleget, mint a custom hutos verziok.
Ez egy hiszteria, amit a ref hutessel es a 6pines tapcsatival kapcsolatban gerjesztenek sok helyen.
Pedig mar 25szor le volt irva hogy a 6pines csatin pontosan ugyanannyi aramot tud felvenni mint a 8ason.
Awg16 vezetekkel es minosegi csatlakozokkal 400W ot le tud adni folyamatosan egy db 6pines PCIE csatlakozo.
Es ugye a mi esetjnkben csak 60-80W rol van szo, a tobbi 80Wot a slot felol (riseren) veszi fel.

atideath

https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

qwe92

Azért az kérdés hogy egy ventilátorral ha már télen is 65-70 fok akkor mit csinál nyáron +30 fokban elég rá az a 60% tartalék ventilátor kapacitás vagy nem.
Bár inkább építek olyan dobozt amiben plusz ventilátorok vannak mint hogy kártyánként egy 10-15kval többe kerüljön.

raffiakötö

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 07, 2016, 10:46:38 DÉLELŐTT
Azért az kérdés hogy egy ventilátorral ha már télen is 65-70 fok akkor mit csinál nyáron +30 fokban elég rá az a 60% tartalék ventilátor kapacitás vagy nem.
Bár inkább építek olyan dobozt amiben plusz ventilátorok vannak mint hogy kártyánként egy 10-15kval többe kerüljön.

Benne van az emberekben egy olyan faktor, hogy melyik ha kipróbált egy fajtát és ragaszkodik ahhoz, hiába van árban difi. Én pl valamiért jobban bízok/ragaszkodok az msi kártyákhoz, mint pl a shapprie-hoz, pedig van mindkettőből...

DrPascal

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 07, 2016, 10:46:38 DÉLELŐTT
Azért az kérdés hogy egy ventilátorral ha már télen is 65-70 fok akkor mit csinál nyáron +30 fokban elég rá az a 60% tartalék ventilátor kapacitás vagy nem.
Bár inkább építek olyan dobozt amiben plusz ventilátorok vannak mint hogy kártyánként egy 10-15kval többe kerüljön.

Augusztus óta tökéletesen mennek 65 fokra belőve 45-50% max. fordulaton a ref. kártyáim. A 24-25 fokos pincét 27-28 fokra fűtötték fel.

Zorg33

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 07, 2016, 10:46:38 DÉLELŐTT
Azért az kérdés hogy egy ventilátorral ha már télen is 65-70 fok akkor mit csinál nyáron +30 fokban elég rá az a 60% tartalék ventilátor kapacitás vagy nem.
Bár inkább építek olyan dobozt amiben plusz ventilátorok vannak mint hogy kártyánként egy 10-15kval többe kerüljön.

Bőven elég igen.
Nyáron is 2000rpm-ig ment fel max nekem a refhűtő, ami kb 55%

qwe92

Ez a jó a fórumban két külön eredmény is volt. Köszönöm. Így lehet haladni:)

raffiakötö

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 07, 2016, 12:08:18 DÉLUTÁN
Ez a jó a fórumban két külön eredmény is volt. Köszönöm. Így lehet haladni:)

A frankót senki sem fogja tudni megmondani, mert ahány ember annyi féle vélemény... Ki kell próbálni az egyik kártyát, rx470-k közül mind ugyanazt tudja, ár és gar idő eltérhet, de teljesítményben megegyeznek. Persze pénztárcsa függő is a dolog.
Én az msi-t favorizálom hiába drágább, kollegámék a referencia kártyákat, ugyanazt tudják mint az msi de olcsóbb...

qwe92

Az nem megoldható hogy 2 év gari lejárta előtt vissza viszem hogy hibás ők rájönnek hogy nem és vissza adják még 2 év garanciával :) (pl olyan indokkal hogy jobban melegszik mint régen)

atideath

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 07, 2016, 12:43:40 DÉLUTÁN
Az nem megoldható hogy 2 év gari lejárta előtt vissza viszem hogy hibás ők rájönnek hogy nem és vissza adják még 2 év garanciával :) (pl olyan indokkal hogy jobban melegszik mint régen)
Azért a számtech boltok se teljesen hülyék. :)
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

raffiakötö

Idézetet írta: atideath Dátum december 07, 2016, 12:54:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: qwe92 Dátum december 07, 2016, 12:43:40 DÉLUTÁN
Az nem megoldható hogy 2 év gari lejárta előtt vissza viszem hogy hibás ők rájönnek hogy nem és vissza adják még 2 év garanciával :) (pl olyan indokkal hogy jobban melegszik mint régen)
Azért a számtech boltok se teljesen hülyék. :)

Max ha veszel cseregaranciát plusz pénzért, akkor esetleg, de akkor is kell hogy valami baja legyen.

Fireball

Én azért a Sapphire Nitro RX 480 4GB-t veszem, mert olcsóbban tudom beszerezni, mint az MSI RX 470 X 4GB-t, igaz, hogy különböző memória típusokkal jöhet ez a kártya, ezért valamelyikhez le kell tölteni a BIOS-t, amivel először nem szívesen módosítottam a gyári BIOS-t, mert inkább azt tettem volna rá amit én módosítottam, de működnek szépen, 9-es Claymore-al 225 H/s-el mennek 110W a fogyasztásuk, bár erre nem figyelek, mert nem fizetek az áramért, de az alacsony hőmérséklet és a fogyasztás kézenfogva járnak, szóval én 70 fok fölé nem hagyom menni a kártyákat.

drizzt_do_urden

be jo egyeseknek, hogy nem fizetnek aramot :))))

Roller

r9 380 többet hasshel, mint egy rx 470?


drizzt_do_urden

Idézetet írta: Roller Dátum december 09, 2016, 12:19:50 DÉLELŐTT
r9 380 többet hasshel, mint egy rx 470?

lehet hogy tobbet hashel de duplaja aramot is fogyaszt! szoval ha kiszamolod a hash/watt aranyt akkor a 470 -es messze veri a 380 -ast.